Svěrákův příběh (na scénáři se podílel s Martinem Dostálem) je takřka průzračný a vychází z velmi obehraných premis. Jedná se o českou road movie, aneb jak praví popisek: Svobodný film o dvou chlapcích, jedné dívce, zeleném kabrioletu a horkých letních hrách. Radek (Radek Pastrňák) a Franta (Jakub Špalek) si na začátku zakoupí zmíněný automobil, trochu svérázným způsobem ho upraví a rozjedou se vstříc volání dálek a dobrodružství. Cestou přiberou trochu vyplašenou a trochu provokující dívku Annu (Anna Geislerová), kterou zpovzdálí sleduje její žárlivý přítel v černém opelu. A pak už jen jedou, užívají si bezstarostné pohody, aniž by tušili, že v souladu s pravidly žánru bude mít jejich uvolněná jízda dost dramatický konec. (oficiálny text distribútora)

Honzíno

Pro mě asi nejslabší Svěrákův film. Bohužel s Radkem Pastrňákem, oblíbeným to mým hudebníkem, v jedné z rolí. Sice místy má to jeho jisté režijní kouzlo, jenže přes celkem pohodovou stopáž mě to prostě nudilo. Aňa není tak dobrá jako v jiných filmech a všechny ostatní zápory nezazáplatuje výborná Butyhudba a skutečnost, že to natočili zcela v neporfesionálních podmínkách. Křečovitě vypreparovaná pohoda. Naštěstí aspoň dala slávu "Jedný ruce dlouhý".:) ()

bubun

Film se skvělou kamerou, herci i nehercem, vtipem, atmosférou a hlavně hudbou. Dřív jsem z něj byla možná trochu odvařenější, ale když se dívám ve správný čas, na konci mě to vždycky dostane. Je tam toho přesně tolik, kolik tam toho být má, nic navíc. ()

LordSnape

Česká road movie, která trpí hlavně tím, že postrádá nějaký ucelenější příběh, který by celý film táhnul. Takhle je to spíš jako když dítě tahá kačera za sebou po ulici a občas ho nechtěně zvrhne. Ale přeci jen odvaha se cení a pak dýchl na mě teď předprázdninový závan svobody, který mi říká, abych taky takhle někam vyrazil. ()

capák

Jízda je zvláštní film. Připadalo mi, že se Jan Svěrák jednou takhle o letních prázdninách nudil, vzal kameru, pár přátel a rozjel se do jižních Čech natočit film. Vznikl tak snímek, ve kterým je na první pohled znát minimální rozpočet, záměrná rezignace na nějaký tempo a příběh nebo na herecký výkony. I přes svůj tragickej konec má však film neuvěřitelně pohodovou atmosféru a Radek Pastrňák narozdíl od svýho herectví vytvořil pro mě jeden z nejkrásnějších českejch filmovejch soundtracků. A nejspíš právě tahle pohoda, pocit svobody a příjemná bezstarostnost, která je cítit nejen z příběhu, ale i ze způsobu jeho zpracování, jsou věci, díky kterým jsem nakonec prožil krásnej filmovej večer. Jan Svěrák se trefil do mojí momentální nálady a rozpoložení, a proto je to nakonec za čtyři. ()

KanjiVital

Nejzbytečnější píseň Buty a film Jana Svěráka. Nikoliv Jízda, ale všeobjímající nuda a prkenné herecké výkony všech zůčastněných. ()

Lachtaan

Neprávem polozapomenutá totální feelgood roadmovie z jednoho silně parného léta roku 94 a ke všemu převážně z našich pošumavských končin. Reklama na léto přesně takové jako jej zbožňujeme my, milovníci roadtripů, krásného počasí, koupaček a absolutní svobody. Z mnou viděných Svěrákových filmů zatím nejhodnotnější zážitek. [viděno na Netflixu 7.6.2021] ()

Akumulátor

Nenáročný film, na kterém je v každém záběru, kde herci promluví, znát nízký rozpočet. To mu však dodává na věrohodnosti a film se stává příjemně koukatelný a díky skvělým písničkám od Buty i "slyšitelným". A když se do filmu vloží záhadná Aňa Geislerová, máme i zápletku. Vzácný příklad toho, že se i s minimálním rozpočtem dá udělat kvalitní film. ()

Tomes83

Komedie to byla v prvních třech minutách filmu a drama asi tři minuty před koncem. Mezitím jsem se jen kochal krásnou českou přírodou a venkovem:-) ()

LadyDevil

Zajímavá podívaná - česká road-movie... Líbí se mi, jak to smrdí devadesátkama... Geislerka má opět roli ušitou na míru, dokázala jsem se vžít.. Příjemná to věc. ()

Krysa SPK

Špičkový námět a zručná režie, nic méně scénář je chvílemi nezajímavý a nedotažený. Hudba od Buty a hlavně jejich hit "Mán jednu ruka dlouhou" patří k tomu nejlepšímu na celém snímku. ()

Tomesh

Výborný film s krásnou, stejně tak i naivní a lehce mrchoizní Aňou. Nejlepší je si Jízdu pustit někdy do depresivního listopadu a užívat léto. Mimochodem, Zakku, všiml sis Počátek? ()

sskrblik

Svěrák natočil road movie ve které se můžeme kochat letní tématikou, tedy pokud se budeme bavit o obrazové stránce filmu. Mnoho uměleckých záběru krajiny, detaily maličkostí, celková hra se scénou, různá pestrobarevná schémata, to vše mě bavilo. Doplnění v podobě Buty je vítanou volbou. Po stránce děje to už taková jízda nebyla. Rozhodně nečekejte vysvětlení toho, co a proč kdo dělá. Buď si na to musíte dojít každý sám, nebo to smysl nedává. Chybí mi rozseknutí, proč to všechno vlastně bylo. Pár zábavných scén, pěkné zpracování to jsou důvody proč Jízdu vidět. P.S. Už jste někdy propojily pěti metrovým HDMI kabelem svou televizi proto, aby jste si mohli streamovaně přes Seznam.cz pustit film? Ne? Tak vězte, že často se stává, že to co jinde stáhnete za pár minut může v danou chvíli být pomalé jak šnek. Ani ulož.to, ani p2p mě tentokrát nepomohlo. ()

Castrator

Stačí nápad, kamera, pár peněz, a dá se i v českých podmínkách natočit solidní road-movie a skvělý film. Jeden z nejlepších českých filmů vůbec a ukázka, že nářky "režisérských celebrit", tu na nedostatek peněz, tu na stahování, tu na nekvalitní scénáře, jsou jen kecy. Už se na ty "výpovědi" o dobách minulých, současných a na velké umění vyserte, nemáte na to, jste režisérští dřeváci, tak se vraťte ke kořenům a natočte normální nedebilní film, který si na nic nehraje. Třeba jako to udělal tenkrát Svěrák s Jízdou, která si se všemi samotáři, macháčky a s trojanovskými píčovinami s předstihem vytřela prdel. ()

Koryntos

Jízda mě pokaždé dokáže vtáhnout do děje, je až s podivem, co tenhle rádoby obyčejný filmek se mnou dokáže udělat. Pokaždé jen tak sedím, kochám se a kochám a nechám se unášet někam do dáli. Z toho snímku úplně čiší letní atmosféra, taková ta úžasná letní pohodička, kdy je člověk pánem svého času a může dělat všechno a nebo nic.Navíc z něj dýchá neuvěřitelná nostalgie, kdyby někdo v dnešní době, natočil něco takového a snažil se to zasadit do retro stylu 90. let, nepůsobilo by to věrohodně. Nikdy v tom filmu nevnímám, že má vlastně špatný konec, zvláštní, uvědomila jsem si to až teď. Luxusní snímek a luxusní pohodová hudba. Mám jednu ruku dlouhou, pokaždé opravdu dlouho nemůžu dostat z hlavy. ()

Karlovarský festival startuje se Zátopkem

Karlovarský festival startuje se Zátopkem

19.08.2021

55. ročník Mezinárodního filmového festivalu Karlovy Vary začíná již zítra. Odstartuje světovou premiérou nového českého filmu režiséra Davida Ondříčka Zátopek, který je věnován legendárnímu atletovi… (viac)