Až na Měsíc

• USA Over the Moon (viac)

Animovaný muzikál o dívce, která si postaví kosmickou loď a vydá se hledat mytickou měsíční bohyni. Režie se ujal legendární animátor Glen Keane. (Netflix)

Jaro.Krafcik

Novinka na netflixe aj pre dospelých, ale hlavne pre detské publikum. Na mňa, ako aj novšie disneyovky, príliš veľa spievania. Ale dalo sa pozrieť. Presne ako povedal jeden uživateľ, ak by to bolo tak dobré ako začiatok a koniec malo by to aj lepšie hodnotenie. Ten stred ma vôbec nebavil. Farebné to bolo ale dosť a čínska kultúra zaujímava. Pre deti ako stvorené. 3* ()

Firebug

Pěkná animace, přespříliš otřesných písníček a příběh o sympatické holčině z Číny, která trpí traumatem z předčasné smrti své matky, což ji zřejmě (jestli jsem to dobře pochopil) uvrhne do náruče drog, protože následující 2/3 filmu je nesnesitelný, nekonečný a smysl nedávající "acid trip" plný fluorescentního želé. Nechápu, kdo je cílovka. Asi pětiletá děcka, která ve svém životě už stihla ztratit někoho blízkého. Nikomu jinému Over the Moon doporučit nelze. ()

Kienast

Čekal jsem hloupý dětský animák, plný barevných postaviček a hloupého humoru. Jenže tenhle skvělý animák má poselství a úžasnou myšlenku a to už se dnes moc nenosí. Jasně je tam možná víc písniček než bylo třeba, ale skvělá animace a měsíční svět to vyrovnává. Krásná práce. 8/10 ()

iXtr3m3

Pekne naspievaný vesmírny rozprávkový muzikál. Dcérke sa páčilo, animácia pekná, pestrofarebné, zo začiatku smutné, ale aj realistické, takže ja som s tým tiež nebal problém. ()

PanTumnus

Ztratil sem matku v podobném věku, jako hlavní hrdinka a scénář velice uvědoměle ukazuje čím si poté dítě prochází. Ano má to své chyby. Druhý akt se trochu vleče, ale jako celek to přináší velmi důležitá poselství o smrti, rodině a přátelství která, i když se dospělému mohou zdá vyčpělá, je třeba dětem připomínat. Plus samozřejmě jde o vizuální, profesionálně odvedenou žranici. Za mě plná palba. ()

johnymdoe

Nedozvěděl jsem se ani jak je to netopýřím vývarem z kterého vzniká Covid 19. Nedozvěděl jsem se ani o zadržování politických věznů a lidských právech. Nedozvěděl jsem se vůbec nic o podpoře Kim Čon Čuňe. Zato jsem se dozvěděl jak skvělí jsou Číňani v pingpongu, rychlovlacích a vesmírných vozítkách..prostě propaganda jako prase dotovaná Netflixem, jsem zhnusen. Navíc příběh naprosto chatrný. Bavit se u toho mohly maximálně předškolní děti, jenže právě těm bych takovou cizokulturní a propagandistickou slátaninu rozhodně nepouštěl. 15% za animaci. ()

BOURQUE

Vypadá to tak, že Netflixu po veľmi dlhom čase sa podarilo vyprodukovať v kategórii celovečerný anime niečo také, za čo sa nemusí hanbiť. Téma „Over the Moon“ je vážna (prekonanie bolesti malého dievčatka, čo spôsobila strata matky), ale tvorcovia sa snažia to „zjednodušiť“ tak, aby to bolo stráviteľné pre najmenších. (Mám taký pocit, že niekde cieľom bolo to, aby vážnu tému nejako priblížili aj tým najmenším – snaha o vysvetlenie toho, čo sa stalo (keď niečo také v tomto prípade je vôbec možné) .) K tomu vo veľkom množstve použili muzikálové prvky, je tu mix niekoľkých štýlov. Z hľadiska príbehu máme tu všetko – „príbeh v príbehu“, sci-fi a „fantasy“ prvky, boj malého dievčatka sám so sebou, roztomilého zajaca, „zeleného psa“. O tom, že čo je reálne a čo nie (cesta na mesiac s vlastnou kozmickou loďou – nápad použitia magnetov inak dobrý) tu nemá zmysel diskutovať. V konečnom dôsledku to výsledok nejako neovplyvní. A keď už výsledok – ten nie je zlý. Máme tu vývoj charakteru, zaostrenie na „rodinné“ vzťahy ako aj klasický odkaz – na to, aby sa niečo zmenilo, prvý krok musíme spraviť (vždy) my. Pre mňa najlepší anime, čo Netflix zatiaľ vyprodukoval. A ešte som nespomínal hudbu, ktorá je nakomponovaná viac ako dobre. Avšak sú tu aj slabiny. Medzi nimi patria nevyužité potenciály „mesačného sveta a ich postáv“, občas nevydarená práca s postavami ako aj výskyt pasívnejších scén. Z mojej strany zatiaľ známka „veľmi silná trojka“, ale nie je vylúčené, že postupom času sa to vyšplhá na „slabšiu štvorku“. P.S.: S veľkou pravdepodobnosťou k tejto „rozprávke“ sa ešte vrátim. Osobné hodnotenie: 79% (***) ()

Olík

Rodinné emoce – asijská psychedelická jízda – rodinné emoce. Nevím….ať se vyjádří děti….ale za mne Pixar z Aliexpressu….účel splní, ale cítíte, že ta Vuitton kabelka není pravá. ()

Lucas87

Animák pro asijskou mentalitu s prvky asijské kultury. Občas pěkné efekty, ale ty zpívající scény mi přijdou otravné. Není to můj šálek kávy, tak volím v hodnocení tři hvězdy. ()

haroska

Neuvěřitelné melodie, tentokrát perfektní dabing. Krásný, tak trošku crazy a tak trošku jiný (v porovnání k Disney) příběh, duchovní. Dceři 4.5 se strašně líbilo. Na konci i slzicka ukápla.... ()

E lan

Ale pěkně roztomilá pohádka, krásně animovaná, dobrý příběh, trochu asijské fantazie navíc... Prostě dobrá zábava pro děti i trochu melancholické rodiče. ()

Likan7

Solidní úvod a naprosto příšerná druhá polovina plná šílených neonů všude kam se podívám. Příběh sice není nikterak originální, ale s lepší animací a režisérem by to opět zafungovalo, jako mnoho animáků s nějakým trochu vážnějším tónem. Takhle jde pochválit jen roztomilou králici. ()

Flory14

Když si hrajete na pixar ale nejste pixar. Over the Moon, sliboval silné téma a přesah který bude bavit i dospělé. První půl hodinu tomu skutečně je a snímek je emočně silný, pln otázek a zajímavých témat. Do té chvíle mě to bavilo ale potom, co se dostaneme do vesmírné části, je to jedna velká blbost. Barevné postavičky byly infatilní a podle mě nemohli bavit ani 7leté děti spíš tak 3-4leté. Příběh nám ze silného tématu „vyrovnat se, ze smrtí blízkého“ dostal do klasické „ najdi nějaký předmět“, což je obrovská škoda. Malej brácha byl otravnej a vlastně do teď nechápu proč ségra nejednou otočila. Písniček je tam víc než dost, tvůrci se utrhli a kolikrát navazují songy přímo na sebe, což z části bylo otravný kor když ani nebyly moc dobrý. Jedna hvězda je za roztomilého zajdu který bavil a druhá je za část na zemi. Jinak si snímek pozornost nezaslouží, slabé dvě hvězdy. ()

Brooks

Emocionálne a tématicky silný animák, vhodný aj pre dospelého diváka. Hlavná hrdinka veľmi sympatická, pesničky znesiteľné. Nebyť tých podivných dejových WTF momentov v druhej tretine išiel by som aj na 4*. ()

papadoce

Skutočne krásna animácia s dokonale zvládnutými technickými detailami ako napríklad mesačný prach. Navyše na šikmáčov viac ako milé postavy a originálny príbeh. Áno, nemá nič spoločné s reálnejším svetom, ktorý nám je ukazovaný v prvej polhodine, ale veď animák má byť o fantázii. Čo je slabinou sú piesne na zemi. Tá prvá pieseň na mesiaci už bola iná káva. A suprová scéna vrátane dobrej piesne bol Ping pongový zápas. Áno, je to taký animovaný muzikál. Celkový dojem je milým prekvapením. 70% to môže reprezentovať úplne v pohode, preto sa prikláňam ku štyrom. A základná myšlienka? Akýkoľvek smútok v živote, musíte zanechať za sebou a ísť ďalej. Život je totiž dar darov. ()

Mr.Ward

Juuuu, tak budu zase chvilku za infantilního, ale to bylo tak hezký 🤩😂 Ze začátku jsem teda moc šancí na zábavu neviděl, ale od přesunuti příběhu Až na Měsíc (😉) to teda byla jízda. To co většině recenzentů na netu vadilo, si já naprosto užíval. Neon lights a náznaky k-popu mi tam sedly jak prdel na hrnec 😆 Celou dobu mi to strašně připomínalo Disneyovky, a on na tom opravdu spolupracoval pán, co léta dělal u Disneyho 😁 Kolem dokola prostě paráda, zabavil jsem se, dojal, a po konci přišel takový hezký pocit 😊 Příběh tedy není kdoví jaké terno, ale pro děti to je hezky zpracované poučení, nebo určitá pomoc, v dané těžké životní situaci. Takže pokud chcete něco pustit dětem, tak 100% ano, pro dospělé jen v případě, že ujíždí i v dospělosti na Disneyovkách 😅 ()