Až na Měsíc

• USA Over the Moon (viac)

Animovaný muzikál o dívce, která si postaví kosmickou loď a vydá se hledat mytickou měsíční bohyni. Režie se ujal legendární animátor Glen Keane. (Netflix)

Slartibarkfast

Pohádka s pěknou animací, která nejspíš cílí na menší diváky, respektive divačky. Příběh je přímočarý a jednoduchý jako facka. Jelikož nejsem fanouškem zpívaných pohádek, a když už, tak velmi skrovným zastoupením, moc jsem si to neužil. Postrádal jsem v tom pevnější konstrukci příběhu, který mi přišel, dokonce i pro malé diváky, spíš hloupý. Zásadnější události na začátku a konci filmu vyplnil nesmyslný, kýčovitý a fantasticky přepálený barevný balast. Jak už to zkrátka u východních tvůrců bývá, okázalé hudební show, plné světel a laserových efektů, se nevyhnuly už ani pohádkám, což mi dost vadilo. Závěr už je jen čistá citová "vydíračka", takže se to snaží tvůrci alespoň zachránit slzami citlivých diváků, kterých se najde určitě dost, a celkový dojem to malinko zachrání. Za mne však nekompromisní a chladné dvě hvězdy a to ještě přihazuji za nadstandardní dabing, o který se tvůrci původního snímku vlastně vůbec nezasloužili. 35% ()

Cervenak

Pekná animácia a spočiatku aj zaujímavý príbeh, ale zhruba od polovice už sú to len také čínske haluze v žiarivo neónovom prevedení, ktoré absenciu deja a zmyslu nahradia množstvom otravných pesničiek. Tým nepomáha ani to, že na NF má film špičkový dabing a tie songy sú prespievané naozaj perfektne. ()

Davies182

Moc pěkná pohádka o jedné odhodlané holčičce, kterou strašně shazuje v podstatě celá druhá polovina, kdy dojde k tak razantní změně prostředí, že jsem to jen těžko rozdýchával. Kdyby to celé zůstalo na Zemi, mohl klidně přijít i atak na maximální hodnocení. [Netflix] ()

silentname

"Over The Moon" je veľmi príjemné animované prekvapenie z Netflixu. Keby bol stred filmu rovnako super ako úvod a záver, tak by to bol jeden z najlepších filmov roku. Lebo práve v strede sa dočkáme všetkých starých klišé, ktoré už poznáme a vieme ako príbeh bude pokračovať. Ak by som si odmyslel, že niektoré momentky boli jemne predvídateľné (ako napríklad na aký dar to vlastne Chang'e od Fei Fei chce), tak to fungovalo veľmi dobre. A okrem toho tie animácie. Wow. Absolútne dych berúce animácie. Časti na Zemi sú veľmi nádherné vo svojej skutočnosti, vesmírne časti naopak nemajú toľko kontúr a pôsobia viac abstraktne, no súčasne veľmi farebne a živo a film dokonca mixuje do toho ešte aj 2D animácie, ktoré sú absolútne nádherné. Tých tu až toľko nie je, no sú absolútne vrcholové. Tlieskam. Postavy sú takisto dosť dobré. Nie sú do počtu, každý vo filme má svoju rolu a vedia prispieť k filmu či už veľkou dávkou srdca a príjemných momentiek, alebo humoru. A dospeje to do absolútne skvelého finále, kde som si povedal, že všetko dopadlo ako malo a dokonca v jednom momente ma skoro film dohnal k slzám. Takže to všetko sú pozitívne stránky. No druhá tretina filmu je ten moment, kedy sa veci začnú trošku kaziť a hlavne to prestane byť veľmi zaujímavé. A okrem toho sa to nevie poriadne sústrediť na všetky postavy, lebo každý z nich sa ocitne na úplne inom mieste a je to náročné skoordinovať. Je tu niekoľko zaujímavejších momentiek a pár fórov, ktoré pobavili, no celkovo som mal pocit, že v strede sa film začal trošku rozpadať. Našťastie to zachránilo výborné finále. Film môžem osobne odporúčať. Pre mňa je to skvelý film určený pre celú rodinu. Napriek jeho mínusom ho musím náležite oceniť. Hodnotenie: B+ ()

Arsenal83

Pekná rozprávka, miestami vtipná, ale len zo začiatku. Keď to dostane ten vesmírny rozmer, kvalitou aj záujmom z mojej strany to upadlo. A český dabing síce super, ale neprikláňám sa k názoru, že tie pesničky boli dobre prespievané. ()

Earl_23

Krásná animace. Po dlouhé době film, který jsem nedokoukal. Škoda, než odletěli na měsíc, bylo to super. Pak už to opravdu nešlo. ()

ScarPoul

Ďalší animák od štúdia Pearl. Tešil som sa na neho. Kvôli animácií. Kvôli príbehu. Uf ale po tridsiatich minutách sa to začalo prudko rozpadať. Nástup bohyne mesiaca bolo ako vystúpenie Lady Gaga a všetky motivácie boli trestuhodne nedotiahnuté, hlúpe, alebo nedobre zmotivované. Čo zamrzí, pretože potenciál to malo veľký. Ďalšie mínus boli pesničky. Niekedy v úplne zbytočných scénach a keď už boli, boli prudko nezaujímavé. Bez hĺbky. Kde sú tie časy, kedy sme sa na animáky tešili aj kvôli Menkenovým pesničkám. Nakoniec zostala parádna animácia, skvelé akčné scény a funkčný humor. Ale duša sa počas toho niekam vytratila. Čo je ako vravím škoda. Ale pozerať sa to dá a zvieratká sú roztomilé. ()

MoiJe

Megamix. Čínskej a americkej kultúry, tradícií a moderného, hravého a smutného, extrémne rozkošného a len obrysového... atď. Psychadelicko farebné. Ako celok ma to bavilo. A ten zajačik je skutočné ultraňuňu. ()

joehot

A takhle to vypadá, když si vezmete ty lepší koláčky. Čínská psychedelická haluz s parádní animací a dynamikou, která poměrně dokáže zakrýt i mezery a slabší místa ve vyprávění. 7/10 ()

hous.enka

Eeeeh já mám docela ráda mýty a báje z celého světa a jako malá jsem měla takovou pěknou pohádkovou knížku s čínskou pohádkou, ale tohle bylo... Přeplácaný. Neony, čínští mimoni a spooooousta příšernýho zpíváníčka... To prostě už znovu nechci vidět. Začátek se mi líbil a byla jsem zvědavá, kam to celé bude směřovat, ale teda tohle mě zaskočilo. Brrrr, dvě hvězdy za odvahu inspirovat se čínskou mytologií, jinak to byla kýčovitá hrůza. ()

LND

Začátek super, ale později se příběh začal ubírat směrem, který je na můj vkus až příliš infantilní. Vlastně vůbec nevím, co si z toho mám odnést. Ani nedokážu říct, jestli byla měsíční bohyně hodná nebo zlá. Želatinový vzhled měsíční říše mi připadal dost odbytý. Tvůrci si mohli dát víc záležet, protože potenciál pro různé srandičky a komické figurky byl obrovský. Jednu hvězdu dávám za úvod na Zemi, druhou za titulní píseň od Phillipy Soo a rap battle při ping pongu. ()

BarryLyndon

Fajn Netflixí animák, na kterém mi vadilo snad jenom že se snaží Číně zavrtat do prdele až moc hluboko a občas je to hodně crazy. Ale má to fantasitej audiovizuál, dětem se to musí líbit, je to opravdu kouzelný, jenom to nemá takovej ten pixarovskej přesah pro dospělé. A dabingově to v Čechách dostalo tu nejlepší péči, i písničky jsou přezpívané jako kdysi ty nejlepší disneyovky. 7/10 ()

honajz2

Evidentně jsem nepoučitelný, když jsem se po Willoughbyových zařekl, že si animák od Netflixu v životě nepustím. Do Až na Měsíc jsem i tak vkládal nějaké naděje, ale nakonec mě to strašně zklamalo. Hned na začátku samozřejmě musí umřít maminka (to je takové originální téma, v animácích na to jen tak nenarazíte a na myšlenku o smíření se s odchodem milované osoby už vůbec ne, že?), ale tady v tak patetické a vyděračské scéně, že jsem z toho dostal záchvat smíchu. Pak už jsem se za celý film tak nezasmál, ještě mě teda pobavil důvod, proč má ta holka tak divný účes, ale i tahle scéna byla myšlena evidentně vážně... Každopádně v patetickém citovém vydírání tenhle film úspěšně pokračuje dál a zbylá stopáž je tvořena z přehršle otravných písniček, nesympatických postav, pak samozřejmě nesmí chybět nějaké lostomilé ňuňu zvířátko a ještě tu je halucinogenní svět na Měsíc postrádající jakýkoli smysl (kde se tam vzali ti motorkáři? co je ta měsíční civilizace vůbec zač?). Jasně, jasně je to pohádka, chápu, nejsem tak blbý, ale když to nedává smysl ani ve vlastním vytvořeném světě, je to problém. Vůbec celý ten film je neskutečně otravný a patetický. Částečně ho z bídy tahá postava radioaktivního červopsa, který aspoň jednu nebo dvě dobré hlášky prohodil, ale jinak se mi to fakt nelíbilo. Je to jenom typický vyděračský Disney kýč co není od Disneyho... Ale tak třeba je to jenom moje vina, že to nedokážu docenit, co já vím. Slabé 2* ()

Streeper

U téhle pohádky jsem si uvědomila, jak animace postoupila dopředu, jak se zdokonalila i se všemi těmi detaily. Klobouk dolů, animace je opravdu podařená, příběh je ale nic moc. Spíše nudí, je to určené pro menší diváky a druhá polovina filmu plná neonových světlých barev a popových písniček byla na mě trochu moc. Jako bych se koukala na tančící cukrové vaty. Ani tam není žádný pořádný záporák. Je to dojemné, ale nic pro mě. ()

zette

Opravdu hezka animace, nektere sceny jsou velmi napadite. Ale animaci chvalim snad u kazdeho filmu a v dnesnich moznostech to uz davno neni nejvetsi atribut kreslenych pohadek. Nejsem jediny, ktery zustal po velmi dobrem zacatku rozcarovany. Cesta na mesic a pobyt tam, uz je jen pro otrleho divaka. A je asi jedno, zda se jedna o divaka dospeleho ci detskeho. ()

FritoleXx

Přijemnou animaci, sympatickou hrdinku s roztomilým králičím sidekickem, či zajímavý nádech čínské mytologie po pár desítkách minut střídá dětinská stylizace plná barevných zvířátek, svítících koláčků a dalších infantilních blbostí, kterým nepomáhají ani nudně stereotypní a otravné vedlejší postavy. A co opravdu vůbec nepomáhá, je stupidní písnička každých 10 minut filmu. ()

oveckaoa

Film má parádní animaci , aby taky ne, když za ním stojí to samé studio co natočilo Sněžného Kluka. Jinak příběhově je to parádní svět je zajímavý a plný různých tvorů a i písně až na jednu zhruba ujdou. Závěr je pěkně dojemný, pasuje tam a není to nic na sílu jak v některých animákoch (Toy Story by mohlo vyprávět) mínus pouze za toho kluka což je strašný potrat a kdyby na konci umřel místo té matky třeba škoda by ho nebyla.. Dám plný počet jelikož zatím mě to přijde to nejlepší co z animáků vyšlo tento rok. R,i.p. Audrey Wells scénárista Psího Poslání a Krále Džungle ()