Keď sa Nataša a Dominik neplánovane stanú rodičmi, voľba bola jasná. Nataša ako úspešná dizajnérka hračiek pre deti, dokáže rodinu lepšie finančne zabezpečiť, a tak hlavnú časť starostlivosti o novorodenca prevezme ako otec na materskej dovolenke Dominik. Ten pristupuje k úlohe s trochu naivnou predstavou, a bude musieť využiť všetku svoju vynaliezavosť, aby počas prvého roku zvládol starostlivosť o malého Čeňka. Starostlivosť občas pripomína bok o prežitie. Vďaka spolužitiu s malým človiečikom však objaví, koľko podôb môže mať láska.. (CinemArt SK)

SONY_

Já mám prostě Jirku Mádla rád a nevadil mi ještě v žádné roli. Ani v roli začínajícího spisovatelského tatínka, který se snaží o správnou výchovu svého prvního dítěte. A podle mě mu to šlo skvěle, některé scénky byly skutečně zábavné. Samozřejmě bylo hned ze začátku jasné, jak taková "smlouva na dítě" může skončit, koneckonců Jirka Mádl a Tereza Ramba spolu nevpadají špatně, proto je trochu škoda, že se to jejich pouto spojilo až ke konci filmu. /70%/ ()

lebik

Nesnesitelně pitvořící se Mádl pronášející Landsmanovy pindy a to vše s hudebním podmázem čronutým někde mezi Sám Doma a StarWars. ()

ANTYCHRYST odpad!

Zřejmě nejsem cílová skupina..ale koukat na sislaveho nesympatickeho Madla ..brr.. a hudbou se krapet sekli ne.. to byl jako hudební podklad ala Indy Jones, navrat do budoucnosti, hvězdné války atd.. to jako nikdo myslel vážně k tomuto braku?? Nene.. ()

Daertelon

Jako fanoušek originálního Deníčku musím bohužel říct, že film absolutně nevyužil potenciál. Landsmanův humor se ztratil kamsi do hlubin stereotypní české romantické komedie, která už fakt nemá divákovi co nabídnout. Ačkoliv příběh kopíruje (v rámci možností filmové stopáže a plátna) Deníček dobře, beztak je tam fokus na jiné linky než které já vnímám jako ty podstatné. Dítě je tu jaksi abstraktní pojem, je to věc, o kterou je potřeba se postarat, věc, která vydává zvuky a tropí neplechy. Ale zapomíná se na jeho osobnost, na dítě jako takové, na to, že je to člověk. Nepůsobí opravdově, jestli je mi rozuměno. Ramba se nevymotá z pozice vyčerpané matky, Hejlík zase z figury naprostého pozérského blba, nakonec je jediný, kdo má alespoň trochu rozvinutý charakter, jen Dominik. V důsledku toho celý film působí strašně na sílu, s účelem "podojit z té vyzáblé krávy ještě decku mlíka". Když se ale rozsvítí světla v sále a na plátně běží jména herců, říkáte si "safra, o čem to bylo?" Strašlivě, strašlivě prázdný film se špetkou původně geniální srandy. ()

JosefTomas

O Haluzovi jsem měl vážně dobré mínění, protože dokázal v Prvním akčním hrdinovi, že je to režisér schopný natáčet v našich kotlinách nadstandartním způsobem a Deníček moderního fotra mě v tom utvrdil. Jan Haluza nenechává od první minuty diváka vydechnout zběsilým tempem a střihem, dávkuje do něj symfonickou hudbu a vizuální fóry aplikuje přímo ve smrtícím tempu. Režisér totiž skloubil tuzemskou látku do skoro světového vizuálu a já moc dobře věděl, že po jeho krátkomentážním snímku předvede velké věci. Deníček moderního fotra je nejlépe natočeným filmem za posledních 20 let a možná si to udrží ještě déle, protože nastavil laťku sakra vysoko a jsem zvědavý, kdo se jí pokusí překonat a jak jí bude překonávat sám Haluza. ()

Solverino

Nudná a nezajímavá hloupost se slabými hereckými výkony. Vidět se to dá maximálně jako kulisa a i tak skoro nekoukatelné. Pár vtipných hlášek to opravdu nezachrání, ani ta herecká šmíra. ()

Blenny

Nerad, ale pouze za dvě. Píše se tady komedie a nezasmál jsem se ani jednou. Spíš než komedie, to byla romantika. Romantika mezi otcem a synem, tam je to celkem všechno ok a pak romantika mezi Mádlem a Rambovou a tak je to takový ukoptěný, nijaký. Stejně všichni vědí jak to dopadne, ale ta cesta k tomu je dost nezábavná a chtěl jsem to už mít za sebou. Rambová Voříšková je OK, Mádl se mi tam moc nehodil. Mádl (a to proti němu vůbec nic nemám) se se svým kukučem zastydlýho puberťáka nehodí skoro nikam. ()

Ivoman

Po první třetině film ztratí dech. Ztratí originalitu, ztratí todleto a támdleto, ale hlavně ztratí pohled dítěte nebo pohled na dítě a je z toho tuctová podívaná o dospělých a jejich problémech. Prostě scénarista jakoby psal na objednávku TV společností, které opakují dnes stokrát a to samé. Spisovatelův blog jsem nikdy neslyšel ani nečetl, ale určitě byl záživnější než tenhle opět nedotažený český paskvilfilm. Od roku 1990 se totiž na české filmy nedá dívat a když už, tak je jich jak šafránu a člověk musí pečlivě volit u čeho trávit čas. Jestli u nového českého filmu nebo raději u starého klasického (zde nazývány jako komunistické, propagandistické a já nevím jaké filmy) ale dá se na ně koukat stále dokola. ()

epoh

Spoustu opravdu pekne natocenych scen strida bohuzel spousta vaty... Ocenuji ale skvelou kameru, az hollywoodsky znejici hudbu a dobry komediální timing ustredniho dua ()

Tominni

Jak na malé děti, vztahy a jak přežít první rok doma s dítětem. Celkem povedená komedie, kde Mádl a Ramba jsou fajn, scény nesklouzávají do trapnosti, takže přestože ničím film moc nepřekvapí, tak Kámo - je to za mě lepší průměr, což zase tak málo není (i s ohledem na fakt, že jsem se spíše rozhodoval mezi 3 a 4*, než opačným směrem). Možná kdybych zrovna měl dítě 1-3 roky, pak by ty 4* padly automaticky. ()

Fabe

Jakožto čerstvý otec 4 měsíčního prcka musím dát 5* a doporučit všem rodičům a hlavně taky chytrákům, co si myslí, že mateřská dovolená je fakt dovolená:) Chemie mezi Mádlem a Voříškovou skvěle funguje a díky dynamice jejich vztahu v kombinaci s poznáváním, jaká že ta "dovolená" v režii otce vlastně je, má film dobré tempo a dokáže skvěle bavit a místy i dojmout. ()

kymla

Byla jsem příjemně překvapená. Film měl plynulý rozjezd a vtipné hlášky. Ústřední dvojice mě bavila.Opravdu jsem se upřímně zasmála, duo se smiřuje s realitou s velkou dávkou humoru, tak by to mělo být. ()

ostravak30

Předně je třeba říct, že Jan Haluza přesně pochopil, jak se ve světě aktuálně točí rodinné komedie a stejně to i zapracoval do filmu. Deníček moderního fotra je od počátku svižná, ale ve skrze dobře provedená komedie. Navíc stojí na výkonech skvělého herce Jiřího Mádla a Terezy Ramby. Scénář se prakticky upíná jen na ně, takže další herci nemají zrovna dobré příležitosti. Na druhé straně je tu bohužel zjevná snaha být vtipný za každou cenu, což je škoda a opravdu by mě zajímalo, nakolik se v tomto Haluza držel knižní předlohy. Nějak se mi totiž nechce věřit, že by mladý muž 21. století nedokázal zapnout pračku a pokud už by se někdo takový opravdu našel, že by si to minimálně neuměl třeba vyhledat na internetu. Sám jsem otec a vím, že se dá zažít hodně zajímavých a humorných situací s malým dítětem, ale stavět komedii v základu na tom, že otec je imbecil mi připadá málo. Na druhou stranu sledujeme veskrze zajímavých situací, které úsměvné jsou. A ani romantická stránka pro ženy není zcela prvoplánová a má své opodstatnění, což je jistě dobře. Za rok si dítě dokáže dospělého získat a otec se chce stát otcem, když k tomu má alespoň malinké vlohy. A to je další stránka filmu, která to pěkně uzavře. ()

nula87

Není to úplný průšvih, ale ani nic pořádného. Pár vtipných momentů, ale kromě nich taky mnoho nelogických a někdy i docela wtf momentů. Takový slabší průměr. 45% ()

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

Finále Plzeň až k jádru českého filmu

10.09.2021

34. ročník filmového festivalu Finále Plzeň se letos opět uskuteční na podzim. České filmové žně začnou 24. a skončí 29. září. Do kin od léta míří řada nových snímků a Finále je nabídne pohromadě… (viac)