Támar je agentkou Mosadu. Pod falešnou identitou infiltruje Teherán, aby pomohla zničit íránský jaderný reaktor. Když ale její mise selže a ona uvízne v novém prostředí, musí naplánovat operaci, která ohrozí všechny, na kom jí záleží. (Apple TV+)

Forty-

Izraelska spionka na hackerskej misii v Irane. Neokukane prostredie, skvely dej, slusne nacrtnute spolocenske konflikty v Irane a napinave diely. Balanc medzi realitou a masovou lahko stravitelnou filmarinou jednoznacne nakloneny k tomu druhemu, ale vzhladom na charakter serialu mi to nevadilo. Pekne to odsypalo, na dalsie casti som sa tesil. Fauda je pre nadsencov, toto je mainstream, ale dobry. Predcilo moje ocakavania. ()

sunfreedom

Já začínám mít normálně pocit, že když je nějaký podobný seriál a má dvě série, kde první je super a druhá nabere vodu skrze romantický blbosti, tak u diváků zásadně boduje ta druhá. Poměr 85 vs 81 % pro druhou sérii je špatně. Lepší je 100% ta první. I tam ale vidím značné mezery. Nicméně tohle asi nebylo natáčeno proto, aby to bylo realistické, ale aby to bylo v zajímavém prostředí. Bohužel Írán je tam, kde je. Tak se musíme spokojit s Íránem, co se natáčí zřejmě někde na cestě mezi Izraelem a Tureckem. ()

Bilky

Vysoko hodnotené asi len od ľudí ktorí toho nemajú veľa zo špionážneho prostredia načítaného alebo napozeraného. Max tak Bonda a Bourna... Lebo scenár je primitívny a predvídateľný a správanie sa agentky Mossadu je naozaj úsmevné. Rovnako ako jej lovestory. Len kvôli slušnej réžií dávam po 3.časti 50% a 3* --- Update: s vypätím síl dopozerané a za to množstvo nelogických a naivných wtf scén kde agenti Mossadu konajú ako imbecilné decká to musím ešte znížiť 🙁 ()

Phex

Jak se to líbí klukům z Íránu, že seriál z jejich hlavního města nesoucí jeho název natočili izraelci? Pořád mi vrtá hlavou jakým způsobem na to téma musely probíhat debaty obou stran. Protože Írán tam není sice líčen vyloženě jako země osy zla, ale spíš negativně určitě. Z detailů co mě překvapily - íránská uniformovaná policie jezdí v bílých octávkách :-). Ověřeju nyní u známých zdali je to pravda nebo jen licence. Seriál je napínavý, má spád, tempo, zajímavé záplatky a hlavně je uvěřitelný. Prostě snoubí v sobě vše co zdobí moderní filmařinu. Dokoukáno téměř na jeden zátah. ()

Benjamin_L

Je to celé trochu na vodě. Stupidní chování hlavní hrdinky a podivné náhody. To, že na začátku první epizody někdo letí letadlem a zvenčí jsou namíchané záběry na tři zcela odlišná letadla, mě irituje. Má to světlé chvilky, ale jako celek jen průměr. ()

jfaba

Dvě hvězdy za první dva a poslední dva díly. Jinak to byla nuda a ta agentka se chovala jako hloupá holka. Druhou sérii si nechám ujít. ()

uhlerado

Táto téma zidovsko moslimského konfliktu je atraktívna. Nielen akčná Fauda a skvelý Spy vie narobiť vzruso. Krásne zidovky a zanieteni iranci. Kto má pravdu a právo? Napínavý špiónazno dramatický príbeh situovaný v hlavnom meste Perzie Iránu. Prečo nie. 5 hviezd. O konflikte Izraela s inými moslimskymi národmi pekne píše Marshall v knihe Väzni geografie. ()

VLADEK

Pro mě zatím nejslabší izraelský seriálový počin. Velmi slabé zejména z pohledu scénáristického a hereckého, které si dovolím místy označit za amatérské, protože ochotníky nechci urážet. Základní linie příběhu by byla v pohodě, ale je hned z počátku rozbita napadrť směšnými a nereálnými zápletkami (letiště, převleky, náhodné zabití, pak další nenáhodná zabití, teta, drogy, milostný příběh....) Pokud máte rádi špionážní žánr tak se seriálu vyhněte. ()

SuzieS

celou dobu jsem byla napnuta jak ksandy a vlastne fandila vsem, ikdyz vsichni meli uplne protichudne zajmy. Krasne i realisticke zabery z Teheranu a nepripadalo mi, ze by slo v necem o propagandu. Naopak dost zajimave popisoval svet z mnoha ruznych pohledu a ukazoval, ze nekdy vlastne nemame moc na vyber. ()

zodiak217

Tento seriál bol jednoducho fantastický od prvej scény až po posiednú. Na to, že je to izraelská produkcia, tak klobúk dole. Skvelo vystavaný príbeh, skvelá akcia, atenske exteriéry premenené na súčasný Teherán. Silné herecké výkony a všetko do seba tak zapadol, že som sa nevedel dočkať každej ďalšej epizódy. Na tomto projekte je skvele, že vás od prvej epizódy tak vtiahne do deja, že neviete prestať. Ta prvá epizóda bola tak vystavana a dramaticky namiešaná, že som ju hltal s otvorenými ústami. A konečne, konečne divák dostane niečo iné ako Amerika proti celému svetu. Tu je to skvelo špionážne prepojenie medzi Iránom a Izraelom a už teraz sa neviem dočkať druhej série. Netflix prišiel s The Spy a Apple tv+ s Tehran. Veľmi dobrý ťah. Vysoko doporučujem. ()

numan

Romantický příběh o lásce poněkud rozhárané agentky Mosadu a íránského hackera s neuvěřitelně vlezlou znělkou. ()

Sidenius

Apple na to má. Důkazem je tohle velice povedené špionání dílko. S Faudou nesrovnávám. Nicméně rukopis v překvapivém závěru každého dílu je podobný. Určitě zajímavý pohled ze země kam rozhodně nechcete. Možná by slušela kratší stopáž alá miniserie. ()