Rozhodne sa v nedeľu

• Slovensko Víťazi a porazení (viac)

Klubu miamských Žraloků, které vede stárnoucí trenér Tony, se poslední dobou příliš nedaří. V zápase s minnesotskými Delfíny jsou zraněni oba quarterbackové a trenér musí poslat na hřiště zcela neznámého mladého černocha Willieho Beamena, který se okamžitě po nástupu pozvrací. Podaří se mu sice touchdown, ale vinou Tonyho taktické chyby mužstvo opět prohraje. Tony se potýká nejen se špatnými výsledky, ale také s tvrdou majitelkou klubu Christinou Pagniacciovou. Netají se před ním, že se chce zbavit vynikajícího, ale stárnoucího Rooneyho stejně jako odepsaného černocha Lavaye. Při dalším zápase se sice Beamen opět pozvrací, potom se však neobvyklým způsobem hry postará týmu o první vítězství po dlouhé době. Rooney sice stále patří k oporám mužstva, ale cítí se unavený a chce s fotbalem skončit, což s nelibostí nese jeho manželka Cindy, která odmítá pochopit jeho vyčerpání. Fotbalová asociace hodlá zahájit kárné řízení s Christine kvůli nekalým obchodním praktikám. Blíží se poslední zápas a Tony promlouvá v šatně k hráčům, ve snaze vyburcovat je k maximálnímu výkonu. Jeho projev přeroste v osobní zpověď a úvahy o filozofii hry, které trenér věnoval celý život. (TV Nova)

PlayEasy

Výsledky z ostatních webů: IMDb - 6,9/10 | Rotten Tomatoes: Tomatometer - 52%, Audience Score - 73% | FDb.cz - 79.8% | Naprosto skvělý sportovní film o americkém fotbale, který ukazuje poměrně drsný, ale naprosto reálný pohled do zákulisí jednoho z nejpopulárnějších sportů v USA. Nicméně zde naprosto dominuje Oliver Stone, který neuvěřitelně precizně a realisticky zrežíroval i napsal toto skvělé dílko, plné skvělých prostřihů, hudby i vypjatých sportovních či životních situací. A to vše ještě dvakrát podtrhla skvělá kamera a herecké výkony všech zúčastněných, i když Al samozřejmě vládne... Fakt silná podívaná a je velká vzácnost, že za 2 hodiny a půl jsme se ani na sekundu nenudili. Závěrečný proslov byl už možná kapku přes čáru, ale jinak nemáme co vytknout. 95% ()

Joedas

Hyperaktivní sonda do pozadí sportu, kterej mi doteď nic moc neříkal. Drive tohohle filmu se dle mýho vyrovnává Scorseseho gangsterkám. Stoneův tah na branku je skutečně strhující a pod tlakem tam pere kritiku zvrácenosti, egoismu, komercializace, což je jako pozadí paradoxně přednější, než hlavní zápletka, která je oproti hýřivý formě dost klasická. Švenkující kameře, říznejm zvukům a energický hudbě se daří nejen v klidu utáhnout celou (dost štědrou) stopáž, aniž by film začal nudit, ale i podat jedno z nejlepších zachycení sportovních pasáží, co jsem ve filmech viděl. Závěrečnej proslov mě díky Alíkovi i přes můj nucenej odpor strhnul a ten sport mi film s přehledem prodal, takže velká spokojenost a 4,5 hvězdy. ()

PlysovyMacko

Športová drama z prostredia profesionálneho amerického futbalu. Dej je roztriesteny medzi viacero postáv-mlademu hráčovi stupne rýchly úspech do hlavy alebo majiteľka klubu, ktorá sa snazi presadiť svoju vôľu, či hráči pre ktorých je zranenie koniec sveta, alebo tvrdohlavý tréner, ktorý túži hlavne vyhrávať. Samotné zápasy sú výborné a prehľadné zostrihané. ()

Tichoza

Lepší film ze sportovního prostředí bohužel neznám. Kamera, střih, herci a našláplej soundtrack z toho dělá dokonalou podívanou. Konec možná trochu happy...ale co se dá od sportovního filmu čekat...9/10 ()

pasqviL

Pan Stone prostě umí dělat filmy s velkou grácii. Jsem rád že se zakousl i do sportovního odvětví. Uchvatně rychlá kamera kde jsem se cítil jak kdybych hrál s nimi :) zase mi poblil nohu :). Klasicky výborný Al Pacino a zajímavá Diaz. ()

sirrgulo

Tak tohle sportovní drama mi moc nesedlo, samozřejmě je podtrženo skvělými hereckými výkony, obsazením a režií. Film však nebyl tím typem, který mám pod pojmem sportovní drama zažitý, žádní looseři ze kterých se stanou hvězdy, vše se mnohem víc točí kolem peněz a to se mi nějak nelíbilo. ()

Goodmen

Vůbec mi nevadí jestl je to přesné vykreslení ze zákulisí amerického fotbalu. Zde jde hlavně o skvělou režijní práci, která je podpořená opět dalším úžasným výkonem AL PACINA a i ostatních borců. Jeden z nejlepších sportovních filmů vůbec. ()

Humprt Pum

Pořád dokola ohřívaná polívčička trenérskejch řečí pro hrdiny. Jednou dvakrát, ok, ale poslouchat celej film pořád jedno a to samý dokola, ne děkuji. A Oliver Stone? Profi práce, jako vždy. Ale nic fenomenálního. Navíc nechal Al Pacina, aby byl přesně tím stejným Al Pacinem s nachlup stejnými hereckými postupy, jako ve všech filmech, kde hraje. Samozřejmě, že Al Pacina milujeme pro jeho legendární role, ale opět mě utvrdil v tom, že není o nic tvárnější než modelína vyhrabaná ze země po půl století. ()

JohnCoffe

vynikající sportovní drama o tom že americký fotbal nemusí být jen byznys a že jde o to co v soutěžích na nižších úrovních a to je hra samotná a vzájemná oddanost společné věci vůči které si ste ochotni nechat zlámat třeba vaz :-)..Jamie Foxx hraje jako o život a Al Pacino je klasicky úžasný..moc pěkná práce Mistře Stone ! 90% ()

Insspektor

Scéna kde sa hádajú také legendy ako James Woods a Al Pacino či to ako dostane Foxx nakladačku robia z tohto filmu viac ako iba film o športe, dobré preňho, pretože čisto športových filmov je veľa lepších. ()

megajalec

To, čo nedobieha zápletka, dobehne vizuálna stránka. Tá je v Any given sunday skvelá. Kamera, strih, tempo, to všetko vás prinúti sedieť počas celej stopáže (vôbec nie prepálenej) ako prikovaných. Páčilo sa mi to aj príbehovo, každá postava mala niečo do seba ("prestarnutý" tréner, chalanisko, ktorý sa stal z ničoho hviezdou, quarterback, ktorý kvôli zraneniam nechce hrať, ďalší kvôli peniazom chce aspoň na jeden zápas ísť hore, doktor, ktorý zamlčiava zranenia...) a každej som rozumel a veril. Parádny film, ktorý by bol bez Olivera Stona asi len ľahko nadpriemerným ()

Wlczak

Oliver Stone = kvalita, Al Pacino = bůh !!! to co vždycky předvede na place, to je radost sledovat... Vřele tenhle film doporučuji ! ()

Mr.Lojza

Al Pacino sehrál svou roli trenéra výborně. Prohnilost amerického fotbalu a život samotných fotbalistů se mi ale vůbec nelíbí. Nepochopím, jak se tento sport může někomu líbit, je to prostě nechutnost. Ale film má své kvality a za zhlédnutí stojí (až na nákou tu scénu např. s tim okem.. to bylo nechutné :)). ()

Pavkos

Excelentní rozjezd s výborně doplněnou muzikou, který vás nastartuje na vydařený snímek o americkém fotbalu a o všem, co se točí kolem něj. V dalším průběhu filmu je sice pár dialogů zbytečně dlouhých, plných frází, ale i tak je zde mnoho jiných, akčních a vtipných scén, které to kompenzují. Herecky parádně obsazený film, který stojí za to skouknout, i když zrovna nejste fanda amerického fotbalu. ()

fructic

Pro tentokrát budu muset být bohužel ten špatný já. Přes všechnu snahu tvůrců tohoto filmu - skvělá režie, perfektní střih, famózní Al Pacino, se nebojím přinést i trochu, pro mě zásadní, kritiky. Film, dle mého názoru, doslova překypoval deprimující atmosférou (časté hádky, neshody, zprvu i namyšlenost Willieho Beamena). Proto jen tři hvězdičky. Je mi to moc líto, ale když to na člověka tak zapůsobí, tak to jinak nejde. Tečka! ()

lulu37

Všetkým sadli ich role ako uliate. Oliver Stone vedel, čo robí. V poslednom príhovore hráčom som bola z Al Pacina na omdletie :) Cameron Diaz hrá mrchy dokonale. Čo iné by mohol zvládnuť Dennis Quaid lepšie ako vyslúžilú športovú hviezdu a Jamie Foxx? Jamie má obrovský zmysel pre humor, takže v úlohe týpka, čo zvracia pred aj počas zápasu a vrtí zadkom v klipoch je skvelý...K 5* mi chýbalo však trochu viac, nejaký moment prekvapenia povedzme. ()