Agui Kkot

• Južná Kórea 악의 꽃 (viac)
Mysteriózny / Romantický / Thriller
Južná Kórea, 2020, 18 h 57 min (Minutáž: 62–79 min)

Cha Ji Woon  (Moon Chae-Woon) a Baek Hee-Sung (Lee Joon-Gi) sú zosobášení viac ako 14 rokov a majú spolu malú dcérku. Ich rodinný život je dokonalý, manželia sa nadovšetko milujú a Hee-Sung je vysnívaným manželom pre všetky ženy v okolí. Ji Woon pracuje ako policajtka a často-krát nie je doma, prípadne chodí domov veľmi neskoro. Práve počas vyšetrovania jedného prípadu Ji-Woon začne rozpletať sieť klamstiev, ktoré si vymyslel jej manžel. Nielenže má temnú minulosť, ale vyzerá to tak, že ju celý čas metodicky klame. Jej dobrosrdečný manžel sa v okamihu vie zmeniť na nebezpečného zločinca. Ji-Woon sa snaží zistiť, čo je jeho pravá tvár. (Eawy)

Skeksis

Z pomerne sľubného sociopata sa vykľula akási sentimentálna obeť zlých okolností. Priveľa pátosu na to, že sa tam dialo pomerne málo. Ťahalo sa to ako syr z odpornej pizze. Keď päť minút trvá scéna – či je niekto za oknom, alebo nie - tak strácam pozornosť. Tento seriál mal všetky predpoklady na to, aby bol výborný, ale teraz neviem, či to pokašľali scenáristi, producenti (ak z toho chceli mať niečo, čo nemalo byť), alebo režisér. Ale herecky dobré, sociopatov mám rada, len sa neviem rozhodnúť, či to majú v živote ťažšie, alebo ľahšie. Najviac ma pobavila dievčina niekde na začiatku, ktorá zabila preto, lebo sa jej nechcelo chodiť po schodoch. Niekto by si pomyslel, že aspoň by mala fitko zadarmo, ale ona nie – pomyslela si, že si radšej posedí a príčinu odstráni s nožom. Keby sa v tom duchu tiahol celý seriál, bola by som spokojná. ()

Pethushka

Tohle bylo moc dobrý. Ve všem. Úžasně zahrané a zrežírované, scénář je promyšlený a nabízí několik zajímavých obratů, které jsem předem neprokoukla. Joon-Ki a Chae-Woon spolu hezky ladili, člověk jim ty společný roky věřil a fandil jim. Povedený hudební doprovod poslal několik scén do výšin, kdy se mi draly do očí slzy nebo jsem měla husí kůži. V rámci žánru velmi, velmi povedený kousek. Nemám co vytknout. 5* ()

Vavča

Ainny a další mě asi sežerou, ale prostě i když je Joon-ki Lee ve své roli socipata naprosto nádherný a dokonalý. Z psychiatrického hlediska diagnóza hlavního hrdiny nesedí, ale to vem čert. Joon-ki Lee opět předvádí svůj herecký rejstřík a charisma naplno. Velmi napínavý thriller, detektivka a na korejské poměry vše funguje dobře do dílu 12, poté je vidět, že Korejci ještě moc neumí pracovat s temnými náměty (čest výjimkám), a příznivci Dextera, nebo Mentalisty budou kroutit hlavou, co se z hlavního hrdiny stalo (když zde byly zajímavější možnosti). Navíc Moon Chae Won herectví svého kolegy někdy vyloženě nestačí, její postava mi lezla někdy dost na nervy, je i lehce hysterická, otázka je, za co může scénář a za co herečka. Přesto stačilo málo a mohlo to být hodně dokonalé, takhle nadprůměr s „korejským koncem,“ který nepřekvapí. Za mě tři a půl hvězdy, ta solidní stavba dramatu se začne v poslední čtvrtině až moc rozpadat a je to velká škoda, navíc jsou tam linie, které mi nesedí. ()

Sinecod

Napínavý, strašidelný, výborný. Navíc miluju Leeho, ten jeho medový hlas bych mohla poslouchat od rána do večera. Nevím, jestli znám ještě nějakého herce, který dokáže hrát tak, jak to dokáže Lee. Má pod kontrolou všechny svaly, podezírám ho, že snad i jeho vlasy ho poslouchají na slovo. Sjela jsem to jedním dechem a ani chviličku se nenudila. A jak říkám, Lee je tak úžasný, že bych brečela. Myslim, že by neměl dělat nic jiného než natáčet, natáčet, natáčet, aby se Zuzka mohla koukat, koukat, koukat. Podnětný komentář možná až to víc zpracuju. ()

Eawy

Na tento seriál sa nedá dať iné hodnotenie ako 5 hviezdičiek. Nemusí úplne každému sadnúť. Ak si predstavíte, že sa bude jednať o niečo, kde je veľa detektívnej práce a akcie, budete sklamaní. Akcia v seriáli pravdaže nechýba, avšak, dôraz je skôr kladený na psychológiu hlavných hrdinov, drámu a napätie ako na hocičo iné. Osobne som sa veľmi tešila na tento projekt, lebo je to už druhý krát, čo spolu ústredná dvojica hrá. Moon Chae Woon aj Lee Joon-Gi sú už skúsení herci, pre ktorých musel byť výber tohto scenáru jasná voľba. Nielenže medzi nimi funguje neuveriteľná chémia, ale naozaj pôsobia ako už dlhšie spolu žijúci manželský pár. Napriek tomu, že príbehovo (čo sa týka tej detektívnej časti), to trošku začne škrípať okolo 10 časti, a v poslednej časti prepadneme trošku do typického k-drámového klišé, scenár a výkony všetkých hercov v hlavných úlohách (Kim Ji-Hoon!!! WAU) vás úplne uchvátia. Nádherný soundtrack, zaujímavá kamera (z boku a zo zadu), akčné scény dobre zvládnuté a napätie, ktoré priam srší z očí hlavných hrdinov. Za seba musím povedať že asi od 12 epizódy som každú jednu trávila v slzách. Pripravte si vreckovky. 100% ()

ainny

Takhle propracovaný scénář jsem už dlouho neviděla. Všechno do sebe krásně zapadalo a ty dvě chyby, kterých jsem si všimla, jsem neřešila. Myslím, že samotná diagnóza hlavního hrdiny nebyla úplně přesná, tím spíš, když na jeho poruše se hodně podepsalo okolí. On opravdu byl obětí zlých okolností a pokud někomu vadí patos a slzy, pak by na Koreu neměl vůbec koukat, protože to k ní prostě patří. Pro mě se po dvou slabších seriálech Lee Joon-gi zase našel a ta dvouletá pauza mu prospěla. Hraní si evidentně užíval a tahal z rukávu jedno eso svého herectví za druhým. Jeden ze svých nejlepších výkonů podala i Moon Chae-won, i když se našly chvilky, kdy jsem jí tak úplně nevěřila. Obsazení bylo celkové skvělé a vyslovené dřevo tam nebyl nikdo. A Kim Ji-hoon byl ve své roli prostě excelentní. Za mě naprostá spokojenost a neměnila bych vůbec nic. A tentokrát ani nenadhodnocuju proto, že je to moje další vymazlený dítě a Lee Joon-gi. 😊 Titulky. ()

ChArLeNe

Herecké výkony (hlavne Lee Joon-Gi) a soundtrack sa musí uznať, ale príbehovo je to slabšie. Začalo to sľubne ale potom bolo toľko nečakaných zvratov, ktoré nedávajú zmysel, len preto aby seriál šokoval a budil dojem prepracovanosti. (spoilery) Ako to, že nebolo vysvetlené, prečo chlapík, o ktorom si myslíme, že je zabijak nim nie je, ževraj ani nie je schopný cítiť nenávisť napriek všetkému čo si prešiel, čo nie je uveriteľné, pričom mučenia je schopný a zdelil ako sa jednému chcel pomstiť (to našej zásadovej predstaviteľke nejako zázračne nevadilo). A potom, že je schopný zabiť, keď…A prečo je zabijakom ten druhý. Ani jednu postavu nerozobrali do hĺbky, či otcov alebo synov. Pani detektívka taktiež postrádala logiku vo svojom správaní a protirečila si. Ďalší kórejsky seriál, kde zo sociopata spravili nepochopeného sentimentála, ktorému určili zlú diagnózu. A tak som sa tešila, že to bude o tom, ako sa bude snažiť utiecť od svojho sociopatického, zabijackého manžela a dostať ho za mreže, no nič no, možno raz Kórejci z tohto námetu spravia poriadny hon na mačku a myš. ()

Mkqp

Ach jo, jsem hodně zklamanej. Zhruba do 10. dílu to byla absolutní pecka, jenže každým dalším dílem se jim to bortilo, aby vše navíc zakončili tak *******. Bohužel je to takovým charakteristickým rysem mnoha JK seriálů. Začnou přímo božsky, ale po polovině jim dojde dech, přičemž se za každou cenu potřebují dostat do cíle a je jim jedno v jakém stavu. Až na hlavního záporáka (což je zrovna jedna z nejdůležitějších postav :D) jsou herecké výkony fajn a hlavní dvojici lze emoce věřit, což je taky super, nicméně se pak těch "miluju tě scén" stejně objevuje příliš. Zápletka je taky výborná, ale bohužel jak jsem psal výše, postupná stavba příběhu se začne od určité chvíle rozpadat. Chce se mi vážně brečet, protože začátek se jim neskutečně povedl. ()

Andrea1717

Skvelý kúsok, skutočne úžasný JGL, dalo by sa povedať, že túto postavu zahral očami, páčil sa mi neskutočne. Príbeh je zložitý a prepletený ako vzťahmi postáv tak prelínaním sa minulých a súčasných udalostí. Srdce ma bude z tohto seriálu bolieť ešte veľmi dlho, hodne som ho prežívala a ešte šťastie, že postavy nepočujú čo na nich diváci kričia. O deji nebudem prezrázať nič, hlavné postavy však boli veľmi dobre podporené vedľajšími a pozdvihli ich. Bolo to neskutočne napínavé, smutné až desivé. Zážitok :-) ()

bulinka

Ťažko sa mi takto krátko po pozretí niečo píše k tejto dráme. Toľko emócií. A ten koniec...naposledy som tak plakala na konci Crash Landing on You. Nechcem písať príliš z deja, aby som neprezradila veľa.  Odporúčam pozrieť si seriál. Je zmesou krimi, drámy, (psycho) thrilleru, akcie, napätia, romantiky, rodinných vzťahov, rodičovskej lásky..atď. V poslednom čase mám nejak šťastie, že si vyberám seriály so sériovými vrahmi, alebo hlavné postavy majú nejaké neurologkcé poruchy. V tomto seriály ich bolo hneď niekoľko. Je dôležité si ale uvedomiť, že nie každá neurologická porucha je zlá, či nebezpečná a neodsudzovať takých ľudí či byť zaujatý voči nim. Na rozdiel od Come and Hug me mi v tomto seriály chýbalo viac vysvetlenia, prečo bol Do Min-Seok vlastne sériový vrah. Čo ho k tomu viedlo a prečo chcel aj syna naučiť takémuto „umeniu“. A čo bolo u neho spúšťačom. Z traileru je jasné, že ústrednými postavami je manželský pár, ktorý má už aj dieťa. Preto romantický vzťah medzi hlavnými postavami už bol postavený na inej úrovni, ale bol ozaj veľmi pekný (asi až moc, či?). Ako mnohí zistia z traileru a popisu seriálu, z páru: manželka je policajtka, manžel je niekto s tajomnou minulosťou a ona odhaľuje tú minulosť, čím sa dostáva bližšie k ozajstnému spoznávaniu svojho manžela. Je jej manžel spolupáchateľom sériových vrážd a ju obalamutil, alebo je nevinný? V každom prípade je plný tajomstiev. Pri ich odhaľovaní som bola ako na ihlách a nervy v kýbli. Lee Joon-Gi (Do Hyun-Soo / Baek Hee-Sung), ktorého som vôbec nepoznala je zvláštny typ. Najskôr som si hovorila, že čo je toto za herca ... a potom som zistila, aký perfektný je a dokonalo mu rola sadla. Ostatné obsadenstvo výborné... a fakt už by ma zaujímalo ako vyberajú šialencov :D. ()

Bumkybunny

Já tak moc chtěla dát plný počet. Tak moc! Ale konec mi to překazil. Achjo achjo. Když něco dělám, tak to musím dotáhnout, ať se jedná o cokoli. Proč nechávat něco tak skvělého - což tohle drama fakt bylo - takhle hrozně neukončené. Vážně jsem na konci už nechápala, co se děje a proč. Prostě mi to nedávalo smysl. Nechci jenom kritizovat - bylo to napínavé, pro mě sice docela předvídatelné, ale zároveň se to dalo sledovat naprosto samo a těžko se od toho odtrhávalo. Celkově se mi víc líbila spíš první polovina, ale ani zbytek mi nevadil, kromě výše zmíněného konce - tím myslím víceméně poslední díl, který byl uspěchaný a nedovysvětlený. Nechtěla jsem, aby čtyřhvězdičkový komentář zněl zase jako intenzivní kritika, když já prostě nevydržím, když mi někdo zmrší konec. Zkrátka a jednoduše - nebudu kritizovat, když příběh skončí 'happily ever after, ' ani když mi zabijou úplně všechny postavy. Jediné, o co žádám, je: DOTÁHNĚTE TO. Prosím. ()

Kreptry

Velmi slušný seriál. Moment odhalení se zbytečně neprotahoval a už v 7. díle člověk věděl, na čem je. Výkony hlavní dvojice, později dvojice + komplice, byly nadprůměrné. Moon Chae-Won to zmatení a beznaděj zahrála velmi dobře, její emoce na diváka doslova dechly i skrze obrazovku. Lee Joon-Gi si drží svou kvalitu, a i role uměleckého kováře s VELKÝM TAJEMSTVÍM mu nedělala problém. Pravda je, že se pro tyhle role vážně hodí. Třetí postavou, bez které by to prostě nebylo ono, je postava komplice. Byl ztvárněn tak nechutně, až to  bylo vlastně dokonalé. Kdykoliv se usmál, tak mi šel mráz po zádech. Kdybych bydlela v sousedství s člověkem, který by mluvil tak jako on – tak šíleně táhle, a ještě k tomu vždycky tak děsivě vykulil oči – tak se stěhuju do jiného města, kraje a pro jistotu i do jiné země. Na základě toho všeho bych dala plný počet hvězdiček ani bych nemrkla. Ale je tady jedna věc, kterou vážně musím vytknout ať se mi to líbí nebo ne – a to je poslední díl. Protože ten všechno zazdil. Doslova. Na mě osobně to působilo tak, že tvůrci udělali seriál na 15 dílů a pak najednou zjistili, že nemají nic do toho 16. Je to vážně škoda, ale i tak se jedná o velmi kvalitní výtvor, který si zaslouží, aby se na něj podívalo hodně lidí. ()

moikan

Bolo to super, akčná a napínavá detektívka aj srdcervúci a dojímavý príbeh. Ale jednu hviezdičku som musela ubrať kvôli tomu naťahovaniu v poslednej tretine a divnému koncu. Trochu už toho bolo veľa. Zo začiatku to bolo nesmierne zaujímavé a nemohla som sa odtrhnúť. Po prvom diely, ktorý ma úplne zmiatol a kde to vyzeralo, že hlavná postava je zabijacky psychopat, sa to postupne vysvetľovalo, aj keď som stále nevedela, čo od neho čakať. Ale keďže milujem seriály, kde hlavný hrdina trpí a všetko sám zvláda, tak v tomto príbehu si tento toho užil až-až. Od násilnosti, bitky, prenasledovania davom, predsudkom, obvinenia, psychickej traumy, trpenie pre niekoho iného, straty lásky, atď až do takej absurdnosti aká bola v poslednom diely, čo tu nebudem spoilerovať. Ešte že Baek Hee- Sung (Joon Gi-Lee) je od detstva divný sociopat, ktorému to nevadí, nemá zmysel pre strach a dokáže klamať bez pocitu viny. Až na to, že sa roky veľmi snaží žiť normálny život, takže už to nie je také jednoduché. Stále ho dobehujú hrozby jeho pôvodného života a navyše on nie je jediný, kto klame. Asi by som to nemala problém pozrieť ešte raz. Je to jedna z vydarených k-drám.  OPRAVA : musím zvýšiť hodnotenie zo 4*na 5*. Medzičasom som toho pozrela viac a táto dráma bola ozaj výborná. Ani jedna epizóda nebola nudná. Bolo tu hneď niekoľko excelentných scén ( scéna v bazéne, scéna v motely, scény v nemocnici a hlavne iskriace až tragicko-dojímavé  napätie medzi detektívkou a jej mužom. Myslím, že ten prehnaný záver sa dá odpustiť. Takže zaslúžene 5 hviezdičiek. ()

Koral17

Psychologický thriller s kriminální zápletkou ve své vrcholné formě. Je skvělé, že i v dnešní době natahovaných seriálů, často plných zbytečností, nudy a prázdnoty, si ještě někdo dá tu práci s perfektně vystavěným a přepracovaným příběhem s mnohovrstevnatými postavami, kdy každý díl přináší nové zvraty a překvapení. Seriál navíc umně využívá různé stereotypy a klišé tohoto žánru, aby je v určitém momentu převrátil naruby a tím narušil očekávání diváka. Je zbytečné psát něco k obsahu seriálu, důležité je vědět, že se jedná o zkoumání podstaty archetypálního zla a o otázku, jestli v člověku něco takového skutečně existuje. Pokud ano, jedná se o vrozenou vadu, je to problém výchovy nebo prostě „jen“ zlý osud? A kdo je v tomto případě viník, kdo oběť nebo hrdina? Jsou naše karty předem rozdány, nebo si svůj postoj a svou skutečnou roli při čelním střetu se zlem budujeme především sami v sobě?Tento problém seriál řeší na několika úrovních, například v rámci mikropříběhů hlavních i vedlejších postav, kdy se postupně odhalují jejich záměry, odhodlání, síla nebo naopak zbabělost a strach. SPOILER: V ústřední rovině se jedná o fyzický a zejména psychický souboj hlavního hrdiny a jeho temného "dvojníka". Výhra v tomto souboji představuje pro hlavního hrdinu jedinou možnost osobního osvobození. Tyto dvě zásadní postavy příběhu vyniknou také díky mimořádným hereckým výkonům. Vynikající Lee Joon-gi výstižně zdůrazňuje ambivalentnost a celoživotní vnitřní boj ústřední postavy příběhu, kdy je divák dlouhou dobu na pochybách, o jakého člověka se vlastně jedná. Na druhé straně stojí padouch v podání nepřekonatelného Kim Ji-hoona. Ten ve výstižné expresivní herecké zkratce dokonale ztělesnil ubohost, slabošství, patlalství a neschopnost člověka, který zcela podlehl zlu a vzdal se možnosti hledat pro sebe nebo své blízké jakéhokoli vykoupení. ()

dalia

Zpočátku spíše krimiseriál přechází postupně do oblasti romantického thrilleru (což je podle mne škoda). Příběh a námět zajímavý i napínavý, občas na hranici uvěřitelnosti. Herecké výkony průměrné. Nejcivilněji a nejsympatičtěji na mne působil starší z obou detektivů, kolegů hlavní hrdinky. U některých postav byl zohledněn časový skok 18 let, u jiných ne (především samotný hlavní hrdina a také hlavní "záporák", u kterých vše "řešila" jen změna barvy vlasů??). Jednání hlavního hrdiny není konzistentní (věznění novináře na počátku seriálu vůbec neodpovídá jeho pozdějšímu chování). První polovina seriálu (s každodenní detektivní prací a určitým tajemstvím obestírajícím hlavního hrdinu) se mi líbila o dost víc než druhá, která je rozvláčnější a příliš sklouzává do patosu a různého pobrekávání a pofňukávání. Sociopat údajně neschopný prožívat emoce, který si jejich projevy musí nacvičovat podle kurzu před zrcadlem, se v posledních dvou dílech mění v uzlíček emocí. (Dívala jsem se na doporučení, Korea ale evidentně nebude můj šálek kávy.) ()

MatoPalkes

Nie je to úplne na plný počet, pretože tam bolo zopár vecí nedotiahnutých a logika miestami dostávala facky, ale príbeh je veľmi napínavý, herci výborní, predovšetkým hlavný predstaviteľ. Musím vyzdvihnúť aj hudbu, ktorá niektoré scény vytiahla strašne hore.  TOP skladba Feel you by Shin Yong Jae. ()

RhiannonEsme

Předesílám, že nejsem cílovým divákem pro detektivní thrillery. Nemám je ráda, detektivky (znala jsem jen ty západní) mě od puberty nebaví. Tento seriál se mi ze začátku vůbec nelíbil a chtěla jsem od něj utéct. Účes á la houba doplněný otřesnou kšiltovkou, která nesluší fakt nikomu, mě na Lee Joon Gim vizuálně mučil. Navíc jsem z něj necítila ani údajný citový chlad. Jeho oči a melodický hlas pokaždé způsobí, že se moje ústa roztáhnou do přiblblého úsměvu, jen ho vidím, a žádné zlo jsem mu od samého začátku nevěřila. Ani když držel novináře ve sklepě, ani když všichni tvrdili, že je sociopat, ani když se tak jakoby choval. To jsem ještě neměla tušení, jak přesně jsem jeho postavu pochopila! Později do sebe začaly dílky skládačky zapadat a děj se rozjel, až se mi tajil dech. Od poloviny se mnou třískaly emoce, různé detaily mi připomínaly střípky z vlastního života. Všechno, co se mému hrdinovi dělo, jsem si protrpěla s ním a za něj. Blížící se závěr mě málem dostal do psychiatrické léčebny. Šílené napětí, eskalované brilantními hereckými výkony hlavních postav až do nemožna, prořvané kapesníky, nejistota do poslední chvíle... to všechno řadí tohle Drama po bok mých dvou NEJ Crash Landing a Moon Lovers. ()