Stíny v mlze

Česko, (2022–2024), 28 h 6 min (Minutáž: 63–78 min)

Réžia:

Radim Špaček

Scenár:

Zdeněk Zapletal

Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Anděla Tichá, Tomáš Mrvík, Miroslav Hanuš, Petr Panzenberger, David Viktora, Ondřej Brett (viac)

Dvanáctidílná krimi série odehrávající se v Ostravě a okolí představí kriminalistku Magdu Malou a jejího nového parťáka Martina Černého. Společně vyšetřují kriminální případy z nevšedních míst, silné příběhové linky budou zároveň sledovat osobní životy vyšetřovatelů. Magda musí skloubit časově i psychicky náročnou práci policistky se starostí o rodinu a malou dceru. Martin přišel do Ostravy, aby neztratil kontakt se svým dospívajícím synem, který se do nového bydliště přestěhoval se svou matkou, Martinovou dnes už bývalou ženou. Počáteční drobná rivalita mezi Magdou a Martinem pozvolna přeroste ve vzájemné sympatie a respekt. Oba ale netuší, že Magdu už nějakou dobu sleduje nedávno propuštěný vězeň Hrbek, který realizuje důmyslný plán, aby se jí pomstil za své dřívější dopadení (Česká televize)

Recenzie používateľa v.indruchova k tomuto seriálu (8)

Hlasy (2022) (S01E02)

tento 2, díl je lepší než prvním dobrá atmosféra, slušná kamera, parádní hudba, dnes se mi herecké osazení líbilo o něco víc a bylo trochu uvěřitelnější i když je stále znát že je takové prkené. Nevím proč v některých zahraničních filmech je to tak uvěřitelné a u nás občas jak kdyby mluvili roboti. Kozub i Polák se mi v roli líbili. Jejich soukromí mě nezajímá, vždy přeskakuji. Hlavně ty záběry jak týpek vykuřuje, v dnešní době. Případ mi přišel zajímavý. ()

Tanečnice (2022) (S01E03)

V těchto končinách jsme byli, říkala jsme si, že je tam spoutu krásných a tajuplných míst, které se hodí na natáčení kriminálky. Hlavní upoutávka k seriálu je fajn, hudba také. Paní vyšetřovatelka vypadá že má vázné zdravotní problémy, když jí natočí vlasy vypadá lépe, ale to obočí měli nechat na mě :) /cením jemný aprkour paní Malé, více mi sedí Martin který je pěkný hromotluk /co ten pupek, borče? :) . Líbí se mi výběr vedlejších rolí herců. Osobní životy vyšetřovatelů jsou nezajímavé. A proč v kriminálkách tolik hulej? Hlášky : "ty vole ty si rychlá koule" XD, zmíněná pěkná Pověst o Tanečnici. Velkou slabinu v nímám málo uvěřitelné herecké výkony, sem tam replika fajn, a pak zase jak kdyby to někdo četl. Kde jsou emoce a přirozenost. Proč tolik filmů třeba z americké produkce je tak uvěřitelných i když to není zrovna téma který vás posadí na zadek? Nevím jak to funguje na uměleckých oborech a hereckých školách ale asi by měli herce učit hrát realisticky ne divadelně. Jsem ráda že si dnes zahríl Čuba. Kozub, Polák poslední dobou se o nich mluví a herci jsou suproví. Dcera Malé měla radši zůstat u houslí ten zpěv chce ještě poladit :) Pan HAnuš je perfektní, a děsivý, těším se co bude dál, i když nemusím být bedna abych pochopila. ()

Prank (2022) (S01E04)

Hlavní upoutávka seriálu mi fakt sedla. Líbí se mi, že se snaží ukázat lidskost postav, i když mě jejich životy tak nezajímají. Babča, který se rozjíždí demence nebo alzheimer a za ní je psycho obraz, hezká vzkazka. Sem tam nějaký vtipný hlášky, "Dujko, Dobeš, to tedy potěš kokeš, od těch bych si nekoupil ani prášek do pečiva." Realita braní dog. Taky případy které jsou reálné. Opírají se o témata která frčí. Jako youtoubeři, a kam to až může zajít. Nic zářného, ale také nic špatného. Ukazuje že být vyšetřovatel těžce dopadá na vztahy a rodinu. Kdo sponzoruje toho /dýmícího/ kouřícího vyšetřovatele? Marlboro jako za starech časů? Ne, českej stát, že? procházky ve skleníku jsou pěkný na oko. Výběr herců sedl. A detaily jako profi barber lahodí oku. Psychopatova  pomsta se pomalu rozjíždí, tak to začíná být lákavější. ()

Hardcore (2022) (S01E06)

takový slabší díl, herci jsou takový že jim to člověk moc něvěří. Odříkávají básničku kterou se naučili. Prostředí a kamera je fajn. Hudba se také hodí. Ostravská herečka s velkýma kazama na zpestření. Paní kriminalistka Malá vypadá unaveně a nezdravě. Její osobní linie je nezajímavá, přeskakuji. Rapující dítě vyšetřovatele Černého, trapas XD. Případ takový normální, nenudila jsem se. ()

Revolver (2022) (S01E08)

tak konečně se některé vztahovky ukázaly v pravém světle. Případ byl zajímavý. "Lump" nebyl žádný malý blbec měl to vymyšlené skvěle. Dobrej komentář: Na Plesla už to prasklo XD ()

243 (2022) (S01E09)

Za mě trochu slabší díl. I když případ není vůberc špatní. Tady jde vidět takové toporné herectvé. V některých dílech moc ne ale tady to je vidět. Amálka dostala SMS aspon ví jak to je. Lhát dětem kvuli tomu že je chcete ochránit, blbost. "Bublina dokonalosti" praskla. Vyšetřovatelka studená jako psí čumák, tomu moc nerozumím, ale dává to smysl, aspoň se s houslema rozohnila :) Vytáčí mě jak hulijou a zahazujou vajglre. ()

Závod (2022) (S01E10)

takový průměrný díl, až na překvapivé pletky. ()

Strach (2022) (S01E12)

Dobrý díl, jen úplný konec poněkud divný, nějak během se naučili herci lépe hrát, škoda občas je to takové tupachové. Proč herci v zahraničí hrají tak uvěřitelně?  Celkově mě seriál bavil takový lepší průměr. Dobré budování atmosféry a emocí. ()

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky