Stíny v mlze

Česko, (2022–2024), 28 h (Minutáž: 63–78 min)

Réžia:

Radim Špaček

Scenár:

Zdeněk Zapletal

Petra Špalková, Jiří Vyorálek, Jaroslav Plesl, Regina Rázlová, Anděla Tichá, Tomáš Mrvík, Miroslav Hanuš, Petr Panzenberger, David Viktora, Ondřej Brett (viac)

Dvanáctidílná krimi série odehrávající se v Ostravě a okolí představí kriminalistku Magdu Malou a jejího nového parťáka Martina Černého. Společně vyšetřují kriminální případy z nevšedních míst, silné příběhové linky budou zároveň sledovat osobní životy vyšetřovatelů. Magda musí skloubit časově i psychicky náročnou práci policistky se starostí o rodinu a malou dceru. Martin přišel do Ostravy, aby neztratil kontakt se svým dospívajícím synem, který se do nového bydliště přestěhoval se svou matkou, Martinovou dnes už bývalou ženou. Počáteční drobná rivalita mezi Magdou a Martinem pozvolna přeroste ve vzájemné sympatie a respekt. Oba ale netuší, že Magdu už nějakou dobu sleduje nedávno propuštěný vězeň Hrbek, který realizuje důmyslný plán, aby se jí pomstil za své dřívější dopadení (Česká televize)

Recenzie používateľa Dawe2 k tomuto seriálu (11)

Klec (2022) (S01E01)

Tak zlé to zase nebylo. Mulder se Scullyovou si také říkali příjmením :-). Uvidíme, zda to ještě trochu nedozraje, nebo to naopak spadne níže. ()

Hlasy (2022) (S01E02)

Štěpán Kozup potvrzuje, že není malých rolí :-). Zbytek nestojí za řeč. Kontinuální děj je tak předvídatelný, až je to trapné. Třeba v něčem ještě někdy překvapí. ()

Prank (2022) (S01E04)

"To je Neužil v těch brýlích? Toho nemám rád ..." :-D. Jinak ale slabé. ()

Dubina (2022) (S01E05)

Škoda že to vždycky musí něčím zkazit. Tady především rapeři, nezapomenutelná trapná hrůza. Zahnutí je zbytečné, stejně jako Alzheimer, připravující se pomsta a zvlčilý synek. Nevím proč si musí hrát scénáristi na tolika frontách. Asi jim nikdo neřekl, že méně a pořádně je někdy více. Takhle to je od každého trochu, dohromady nic. Výborný Martin Havelka, to byl pan herec, škoda ho. ()

Dublér (2022) (S01E07)

Kontinuální dějové linky jsou zbytečné a navíc většinou už dost trapné. Příběh ale ušel. ()

Revolver (2022) (S01E08)

Mladý na skládce jsou na odpad, stejně jako 100% záběrů s nimi. Nechápu k čemu to je, kromě šílené trapnosti. Ubírá to na kvalitě celého seriálu. Nicméně zbytek tentokrát vynikající, pokud nebudeme hnidopiši, takže s přimhouřením oka 90% zaokrouhlených nahoru. Smysl začínají dávat i vedlejší dějové linky, které ale trvaly po kouskách 7 předchozích epizod a byly též dost trapné. Závěr bude možná hodně zajímavý, pokud to nezkazí. ()

243 (2022) (S01E09)

A jsme zase zpátky na podprůměru, je to jako na houpačce. Mladej standardně na odstřel, Plesl Bída, Hanuš se sotva mihnul, lepší kdyby tam nebyl a příběh samotný nestál za moc. Bába detektivka vypadala celkem slušně. Vyorálek prakticky nejlepší. 50% ()

Strach (2022) (S01E12)

11 dílů to nešlo a najednou ... Super díl, napínavý, celkem smysluplný, herecky vynikající. Mohl by to být klidně samostatný film, nic moc by tam nechybělo. 90%. ()

Poslední naděje (2024) (S02E02)

Do dokonalosti chybí málo. Profesionální práce po všech stránkách. Jen malá, tedy dcerka Malé je trochu méně uvěřitelná. A to že se zrovna něco stane přesně na konci seriálu  je až trapné. Ale zatím bych skoro řekl, že je druhá série vyspělejší a lepší než ta první.  90%. ()

Snadné cíle (2024) (S02E03)

Aneb jak právo nevypovídat připraví vazební celu. Vedlejší dějové linie skoro přestávají být vedlejšími. Jinak profesionální díl. Skvělý herecký výkon střelce i jiných, dobrý scénář. Pokud tam byly nějaké střihy, je to určitě škoda, ale co s tím naděláme, někdo se tak rozhodl. Prozatím je druhá série o hodně profesionálnější, je to znát. ()

Zákony ulice (2024) (S02E05)

Začínám pozorovat, že mě aktuální případ zajímá ze všeho nejméně a přitom mě to stejně baví, zajímavé ... ()

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky

Cenu filmových fanoušků získaly Devadesátky