Nelítostný vrah Charles Sobhraj, známý také jako Bikini Killer, si v 70. letech bere za cíl západní turisty v jihovýchodní Asii. (Netflix)

rengers

První dva díly jsou trochu nepřehledné, ale nutné vidět, protože pokračování stojí za to. Velmi dobře zahrané a zpracované, ohledně doby, kdy se to odehrávalo. Na každý další díl jsem se těšil, doporučuji. ()

hanca.uh

Příjemně pojatý krimi seriál, kde je napjatá atmoška i bez stříkání krve. Hlavní postava charismatického padoucha Charlese je špičkově zahraná a cena nejlepšího herce v tomto příběhu mu právem náleží. ()

Danielaaa

Neskutečně napínavá podívaná na základě skutečných událostí, několikrát jsem musela zastavit přehrávání a vydýchat se, napětí by se dalo krájet .... Na druhou stranu velmi poučné, že i v tak sluníčkových zemích, jako je Thajsko či Nepál, se můžou stát špatné věci. Palec nahoru za Holanďana, kterého vyšetřování vražd a zmizení turistů stálo manželství a spoustu nervů, ale díky němu nakonec na tu spravedlnost došlo. Dávám 4 krásné hvězdy. ()

redsparrow

Absolutně bez nápadu, nějaké dramatizace, napětí, gradace. Postavy jsou nezajímavé, prázdné, neuvěřitelně nudné a všechny jak zfetované. Celé je to tak unylé a nanicovaté, že jsem vydržel dva díly a dost. Hlavně že skáčeme v čase sem a tam. Scénáristovi asi taky někdo hodil 6 roháčů do piva. Jak tady někdo řekl "odnikud nikam", to je přesné. 82 %, tak určitě :) ()

Liron

No tak to tedy byla jízda. Já jsem se místy i bála. Skvělé herecké výkony, skvělě zpracovaná dobovka. Bylo to podle skutečného příběhu, je to udělaný dobře, napínavý, mrazivý, znepokojivý. Zhltla jsem každý díl. Příběh tohoto vraha zde není moc známý a tak kdo chce být překvapen, tak ať si před zhlédnutím nic nehledá. Charles je zobrazen jako skvělý manipulátor, okouzlující a zároveň slizký a až démonický. Ze začátku byl trochu problém orientovat se v čase, flashbacky, lítá to o 3 roky zpět, pak o dva měsíce vpřed, chce to trochu pozornosti. Doporučuji. ()

BDups

Po delší době opět výborný seriál od Netflixu. Takhle dobrej casting už jsem dlouho neviděl, když teda nebudu počítat CzechCasting. Každej herec sednul jak prdel na hrnec a herecký výkony od Rahima až po absolutní vedlejší role byly fakt skvělý. Poslední 2 díly už se docela táhly, obzvlášť ten uplně poslední se asi dal udělat líp. Příjemný překvapení od Netflixu z dob kdy byl svět ještě v pořádku. 4.5/5 ()

BigJohn02

Napínavým způsobem natočené řádění odporného hnusáka, bohužel poněkud rozbité neustálými flashbacky. Pro mě bylo smutné vidět mého miláčka z Doctora Who, Jennu Coleman, v roli tak zvrácené krávy, zcela ovládané ksichtoprdelním slizounem, který spolu s nechutným Indem vraždí lidi tak odpudivým způsobem. Tragické je, že Sobhraj měl pravdu, když slíbil, že uhyne stářím -  dnes je mu 77 a válí se v lochu. Už ani ti kriminálníci nemají tolik cti v těle, aby tu hnusnou držku zadupali do latríny, kam bezesporu patří. ()

buddha_ps

Excelentné! Dokonalé vystihnutá a predovšetkým zahraná osobnosť bezcitného, chladného, narcistného ale oslňujúceho vraha, manipulujúceho s každým vo svojom okolí ako s obeťou hypnotizovanou hadom. A podobne je hypnotizujúci i celý seriál ()

ricardo2803

60. a 70. léta dvacátého století mám rád, filmy a seriály podle skutečných událostí taky, Asii moc nemusím. Takže to je 2x plus a jen jednou mínus. Minisérie Had je přesně ten typ, který mě dokáže vtáhnout do děje takovým způsobem, že si připadám jeho součástí. Jeden problém jsem ale měl. A to morální. Zhruba po druhém dílu jsem si našel informace o hlavním "hrdinovi", že prodal práva na svůj životní příběh za 15 mil. dolarů. A to se mi zdá hodně neetické vůči pozůstalým. Nicméně nejsme tady kvůli hodnocení morálky, ale kvůli filmům a seriálům. Takže za mě minisérie Had plných 5 hvězdiček. ()

floppy4

Zo zaciatku pomale tempo, na ktore sa da zvyknut a nie je to nudne a to je pre mna podstatne. Ma to super dobovu atmosferu a aj tie casove prestrihy sa daju zvladat. Miestami to vie aj dobre vygradovat napatie, jedine co zamrzelo bol zbrkly zaver. ()

KarlN

Tak krásně sedmdesátkově vizuálně a dějově vystavěný příběh, střih, kamera, i lokace se málokdy vidí, navíc také samotná zápletka je napínavá ačkoliv těch častých skoků v čase bylo opravdu hodně a jsou dost otravné...někdy skoro každých 3-5 min...i přesto, potud výborné. Co se mi ale vůbec nelíbilo, naprosto nesmyslně a neuvěřitelně podané scény ze samotného vyšetřování, postupy úřadů...spoiler...při výslechu podezřelého si policie, nebo státní úředník nejsou schopni dopředu ověřit ani základní údaje o původním majiteli pasu, jeho podobě, příbuzných, či ho vyslechnout způsobem, odpovídajícímu situaci...neustále bezradně čumí do dokladu a tvrdí, že je zřejmě pravý, naprosto odfláknutá prohlídka bytu, kde se válejí důkazy na každém kroku atd...a vůbec je v těchto věcech značný chaos a nesmyslné přehmaty, které by opravdu v takovémto množství neudělal ani začínající student na akademii. Navíc, Nadine se i s manželem chovají oba zcela nesmyslně jako vemena a vyloženě si o průšvih koledují. Takhle by vyděšený, ačkoliv jinak racionálně uvažující člověk myslím nejednal. Tohle jinak skvělý seriál hodně sráží a ubírá na autenticitě. Za mě lepší 3. ()

MatoPalkes

Tahar Rahim si hlavnú úlohu evidentne užíval. Nádherné ázijské lokácie a dobre nastrihané flasbacky, takže som sa väčšinu času super bavil. Silné 4*. ()

Krustovskij

Bohužel se přidávám k menšině. Být každý díl o 10 minut kratší a seriál o šesti dílech, udělají tvůrci lépe. Není to špatný, ale ukoukat to, to je fuška! Dobrý tři hvězdy. ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD