Ted Lasso

• USA Ted Lasso
Komédia / Dráma / Športový
USA, (2020–2023), 23 h 55 min (Minutáž: 29–78 min)

Jason Sudeikis, Brendan Hunt, Stephen Manas, Nick Mohammed, Bronson Webb, Juno Temple, Hannah Waddingham, Jeremy Swift, Teresa Mahoney, James Lance (viac)

Jason Sudeikis je Ted Lasso. Trenér amerického fotbalu. Přestože s evropským fotbalem nemá žádné zkušenosti, stěhuje se do Anglie, kde ho najali, aby trénoval fotbalový tým. Půjde to, „jako když Lassem mrská“, i když jsou hráči cyničtí a město nepřátelské? (Apple TV+)

jfaba

Vtipné, skvělý Ted, trenér a indický? servisák týmu. Po dlouhé době jsem se u seriálu smál. A to platí napříč všemi sériemi. Skvělý seriál! ()

Luckyboy

This is the league we want to watch! Wow, take tohle je hodně velké a pozitivní překvapení. Američani jsou schopní natočit něco, co v mnohém vystihuje esenci fotbalu. Tahle good feel komedie je povinnost pro všechny, kteří fotbal mají rádi. Chvílemi seriál trpí horší výpravou, fotbal, který ukazuje není fotbalem, ale to se dá odpustit. Protože to hlavní, co je na seriálu hodnotné, je karikatura smíchaná s nadsázkou, která však celkem hezky vystihuje některé fotbalové stereotypy a archetypy. Já se bavil a velmi se těším na druhou řadu. Moje těšení se vyplatilo, druhá i třetí řada rozvíjí a srdceryvně ukončují roztomilý výlet Američana do Premier League. ()

Grellenort

První série byla spousta střelenýho humoru generovaná slušně bizarní zápletkou a jako vedlejší produkt z toho všeho občas vyskočil nějakej ten překvapivě silnej, lidskej moment. Druhá série je regulérní vztahovka, kde v každým díle je nějaký to hluboký morální ponaučení a jako vedlejší produkt se tu a tam objeví docela povedenej frk - v podstatě taková legračnější Doktorka Quinnová. Čestná výjimka je fenomenální epizoda s Beardovým tahem nočním Londýnem, kde kvalita vyskočila do nebeských výšin - bohužel jen krátce, protože epizoda s pohřbem byla už zase skoro k nepřežití. Celý to nakonec zachraňuje Roy Kent (kterej by si zasloužil vlastní spin-off) takže třetí řadu nejspíš ještě dám, zvlášť když si teď před ní rok odpočinu; jinak ale poměrně těžký zklamání... ()

IZFNP

Pohladenie po duši, feel-good injekcia rovno do srdca. Prvá séria bola rozkošne veselá a optimistická, v druhej sérii sa pritvrdilo po dramatickej stránke a seriál dokázal, že má váhu i v tejto rovine, i keď stále servíruje jednu zábavnú scénu za druhou. Môže to byť veľká existenčná a vzťahová pecka v štýle BoJack Horseman, no mne nebude vadiť, ani keby Ted ostane skorej u tých good vibes s občasnou dojemnou scénou. ()

smarkus

Feel good seriál, ktorý má aj dôstojné zakončenie, čo sa nestáva často...Zhrnul by som to tak, že sa na to dobre pozerá, zaujímavá téma, postavy sa s narastajúcim časom vyvíjajú a plynie to dobre. Vzniknú zaujímavé zápletky a je to okorenené futbalom. Postavy sú sympatické a časť z nich mi bude chýbať. Teraz negatíva: v poslednej sérii si to už žilo iným životom ako prvé dve, priestor sa venoval zlým linkám ( Keeley, Nat a reštika) hlavne v strednej časti série. Dosť rušivé bolo pre mňa moralizovanie a virtue signalling. Žiadna kontroverzia, všetko dokonalo uhladené aby sa nikto neurazil, zastúpenie všetkých rás a orientácie a samozrejme ženy vo vedení...ale to je americká tvorba dnes, čo si budeme. Napriek tomu prevládajú pozitíva seriál bol dobrý spoločník na večery po ťažkom dni keď som potreboval vypnúť a zabaviť sa s istou dávkou invencie a nie stupidity. 4* odporúčam ()

mkee

Predstavte si Neda Flandersa coachovať anglický futbalový tím :). Feelgood seriál s britským akcentom, ostrosuchým humorom a Thierrym Henrym a Pep Guardilom ako cameo. Odporúčam - 9/10. ()

MateyWRLD

Atmosfera futbalu so vsetkym co to ma mat funguje uzasne. Bohuzial, velku cast serialu tvoria aj vztahove problemy, ktore sa odklanaju od povodneho konceptu a dost to nici serial. ()

zodiak217

Presne takto si predstavujem súčasný moderný komediálny seriál. Nemusí to byť každú chvíľu hihi chacha, ale postupne si buduje puto s divákom a cez jednotlivé vtipné momenty, ktoré sú tak uveritelne vďaka kontrastu amerického a britského štýlu vám vnášajú počas sledovania pohodu a príjemnú atmosféru. Divák si buduje puto s postavami a obľubi si ich. Je to tak prijemne sledovanie, že nebudete chcieť prestať a ani neprestanete do poslednej klapky. Tak už len ostáva čakať na druhú sériu. ()

tomino28

Jak říká Dani Rojas: "Fotbal je život!" A všechno okolo fotbalu taky. Netřeba dodávat, že mě to dostalo, pro fotbal mám slabost (a vždycky nejspíš mít budu) a Ted Lasso se mi parádně trefil do noty. ()

oSiSko

Pripomína mi to humor Inbetweeners, každopádne si myslím, že človek musí vedieť perfektne po anglicky aj po americky a zároveň poznať množstvo seriálov, filmov či iných vecí aby pochopil každý odkaz v tomto seriáli keďže veľakrát je humor založený buď na porovnávani britskej a americkej angličtiny alebo na odkazoch na rôzne veci. Pre mňa ako futbalového trénera je to samozrejme často pritiahnuté za vlasy, ale spôsob práce Teda Lassa je skvelý a určite funguje aj v skutočnosti. Celkovo spôsob ako rieši veci a situácie je veľmi zaujímavý a jeho nekonečný pozitivizmus je až nákazlivý. Veľmi dobré. ()

imaginer21

"Kolik zemí je v týhle zemi?" Jason Sudeikis se zase jednou našel. Pohodář s hláškami v každé kapse, který se nebojí jít proti proudu jen aby dokázal, že tím "Lassem fakt mrská". I pro napsrosté nemilovníky fotbalu je tohle překvapivě humorná a celkem i citlivá záležitost, na které díky krátké stopáži chytnete velmi rychle závislost. ()

petbet1

Pohodovy seriál do nepohody. Ted Lasso je snáď tá najoptimistickejsia postava akú som kedy videl, vlastne v tomto seriály neni až na jednu postavu nikto skutočný záporák a každého budete mať radi. ()

KolarikKing

Mám rád humor a miluju fotbal (hlavně PL). Takže mi tenhle seriál udělal velkou radost. A I když to není hlavně o fotbale, tak si nemůžu stěžovat. Ten optimismus, který Ted Lasso předvádí se nedá nemilovat. Strašně pozitivní kousek. 8/10 ()

Spectacular Music of Hollywood

Spectacular Music of Hollywood

07.12.2023

Kultovní komedie Vybíjená se dočká dvojky

Kultovní komedie Vybíjená se dočká dvojky

28.04.2023

O dvojce slavné komedie Vybíjená s Vincem Vaughnem a Benem Stillerem se spekulovalo už roky, nyní se ale projekt zdá být konečně realitou. Studio 20th Century potažmo Disney film čerstvě odkleplo a… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů