Ted Lasso - Série 3

(séria)
Komédia / Dráma / Športový
USA, 2023, 11 h 3 min (Minutáž: 43–78 min)

Jason Sudeikis, Juno Temple, Hannah Waddingham, Jeremy Swift, Phil Dunster, Brett Goldstein, Bronson Webb, Nick Mohammed, Brendan Hunt, Toheeb Jimoh (viac)

Niki__Niki

I tímhle seriál potvrdil svoje kvality… v nejlepším se má přestat. Tohle rozhodně bylo nejlepší. I když je to hodně hořkosladký konec a Richmond family mi bude chybět. A Jason Sudeikis je borec, těším se na další jeho projekty, ale tohle už prostě překonat nemůže. ()

husokachna

Stejně jako Ted i Ted Lasso the seriál sklízí v třetí řadě zasloužené ovoce. Celý seriálový tým se nádherně sehrál a divák se může nechat dojímat fotbalovou pohádkou. A i když je totální odtržení od reality třetí řadou dokonáno, na závěr jsem i slzičku uronil, když jsem s touhle bezva partou loučil. Tak snad Apple tuhle dojnou krávu neutratí a Ted se vrátí získat titul v Lize mistrů a naše srdce počtvrté. Pět máslových sušenek. ()

Kopi1

Že se z Teda vyklube týdenní záležitost, která mě pravidelně hezky zahřeje u srdce jsem opravdu nečekal. S každým dílem je 3.série lepší, radostnější, emotivnější, no prostě má to všechno. Velký klobouk dolů před tvůrci, kteří dokázali vymyslet poutavé a krásné příběhy lidí v jednom týmu, kde v mnoha epizodách o fotbal ani nejde a za to si to zasluhuje ještě větší respekt. Dobré překvapení pro fotbalové fanoušky v předposledním díle. Poslední díl byl sice natahovanej jak u Pána prstenů, ale koho to zajímá, když každá minuta navíc u tohoto seriálu je perfektně strávený čas. Jsem smutnej, že je konec, ale zakončené je to parádně a myslím, že se vyčerpalo vše, co se dalo (i když to jsem si myslel u první a druhé série taky). Jason Sudeikis borec a ostatní taky skvělý. Zasloužených 5 hvězd. ()

Rockerman

Fakt jsem nevěděl, jak hodnotit. Chvílemi jsem jásal nad skvělými vtipy a někdy jsem zas byl rozhodnutý hodit to do odpadu. Do pátého dílu fajn, pak se ale začalo moralizovat, řešily se vztahy, dokonce politika (ministryně, která chce svou vlast chránit před ilegálními uprchlíky je rasistka? Fakt?). A to nemluvím o těch nekonečných omluvách, aby se náhodou někdo neurazil nekorektním vtipem. Ty tu ale v podstatě nejsou, všechno je uhlazené a za vtip se pokládá to, že se mladí chlapi rozhodují jak stráví volný večer v Amsterdamu. Polovina je pro párty a druhá půlka pro sexshow a vítězí - polštářová bitva! Všechno opět řídí ženy a muži tu fungují jen jako figurky na šachovnici, kterými ženy táhnou po polích, jak se jim zlíbí. Samozřejmě nesmí chybět "Lesbiens and gays song". Ale co už takový je dneska trend. Z rebela Jemieho udělali slušňáka s depresemi a když i z Roye Kenta udělali beránka, nebylo to k vydržení. Ještě, že tu byl Zava a právě ty fotbalové scény a Ted držely třetí sérii nad vodou. P.S. Juno Temple se mi kdysi líbila. Teď jsem rád, že čtvrtá série už nebude, protože Juno by už asi byla neviditelná nebo ještě víc děsivá! ()

Torgal

Po (pre mňa) rozpačitej druhej sezóne návrat na trón pohodových feel good seriálov. Stále je to síce hyperkorektné a tak ohľaduplná ako v podstate hocikto z Richmondu by nebola snáď ani Matka Tereza, no zas to niekam smerovalo a tvorcovia si dokonca spomenuli, že sa tu hrá aj nejaký futbal. Ešte jednu sezónu by som si predstaviť vedel, toto pôsobilo dojmom akoby sa narýchlo uväzovali konce (taký Nate napríklad vôbec nestihol byť zlý), ale aj tento záver seriálu bol veľmi fajn a aspoň skončil na vrchole. 8/10 ()

wege

Na nic se nedívám, nemám náladu, nemám náladu na nic. Chci jen spát (nejde to), mít čistou hlavu (nejde to), mít zase všechno, co měl člověk dříve (nestane se to), aby děti byly v pohodě (to jediné musí dopadnout). Mezi tím vším a navštěvováním různých lidí, co vám můžou pomoci (popovídat si, poradit, na co máte a nemáte nárok a jak se nenechat ojebat) jsem v podstatě z donucení dal třetí sérii o netradičním trenérovi. Trvalo mi to skoro 3 týdny. Nebýt Ibrahimovice (tedy Zavy) v první půlce, tak mě nikdo nedonutí to vidět až do konce. Nakonec jsem byl rád, že jsem přežil. Druhá půlka stříkala emocemi, byl jsem rád, pomáhalo to. Ty životní moudra v tom pronášena z různých úst „Lidé nebudou nikdy dokonalí, můžeme nanejvýš žádat o pomoc a přijímat ji, když to jde. A když to budeme dělat, vždycky budeme o kousek lepší“, „Budoucnost znát nechceme, chceme žít v přítomnosti.“ a hlavně „Toho jsem se bál, říct ti opouštím tě.“. Když v něčemu podobnému hledáte odvahu v reálném životě, pomáhá i to, že to vidíte na obrazovce, když to někdo dokáže. Třeba jí to dokážu říct taky, možná s nějakým peprným dovětkem. Nic jiného si ani nezaslouží. Bude nám oběma líp. Asi musím zase více začít koukat na filmy, seriály, cokoliv. Prostě se donutit. Protože psaní těch recenzí tady je pro mě neskutečná forma terapie. Člověk vždy vidí hned všechno jasněji a ví, co dělat (odvaha to dokončit je jiná věc). Ta anonymita je taky krásná věc, skoro nikdo neví, kdo jste. Můžete být kdokoliv a můžete cokoliv. Člověk se pak přestane i litovat, chce se mu zase žít. ()

oldy

V posledni serii už šlo dost poznat jak se vše natahuje. V první serii jsme měli krásné půlhodinové díly a tady překračuji i hodinu. To bude asi tak jediné co mě trochu štvalo na poslední serii. Jinak docela slušne zakončení. 8/10 ()

hrumsrt

Tentokrát jsem už byl u toho, když jsem si loni na podzim dohnal předchozí dvě série a jako seriálové doplnění k každoročně našlapané nové sezóně nejlepší ligy světa Premier League dokáže Ted Lasso fungovat na výbornou.. Tvůrci totiž chápou, že ve filmech a nakonec i seriálech jde o emoce a prožitky. Záleží jim na postavách, u nichž mají i vizi, kam je nasměrovat a rozvést.. Začínalo se konečně v nejvyšší anglické lize a Chrty měla čekat klání s největšími kluby na světě a očekávání všech byla největší. Dokonce poprvé v dějinách seriálu se uskutečnil nějaký přestup (což je trošku úsměvné, jak moc Richmond držel za tři sezóny pospolu). Plusem bylo, že ten nový hráč je poklonou tvůrcům jednomu z největších skutečných fotbalistů 21. století a nakonec i mému oblíbenci Zlatanu Ibrahimovičovi, což je navíc jasné prakticky od prvních záběrů na novou posilu.. Už vidíte, že tvůrci vědí, na co jejich diváci a fanoušci slyší, a tak jim servírují vyváženou kombinaci jak srdceryvných tak i sportovních okamžiků.. V tolika jiných projektech by  mě vadilo implementování tolika otravných seriálových prvků, jako je například coming-out, ale Ted Lasso to dělá ve známém prostředí tou nejcitlivější formou a navíc na tom netratí nic dalšího.. Pokud se ohlédnete, kde ty postavy byly na začátku vyprávění a kde jsou teď, tak vlastně ani neuvěříte, že ta cesta dokázal být tak krátká a přesto tak přirozená.. Při sledování třetí série vidím, kam mě chtějí vést a současně, jak vypočítavě skvěle zvládá příběh gradovat v závěru série, ale ani v dramatickým momentech nikdy nezapomíná na svoje uvolněné plynutí a relax, který u seriálu vždycky přicházel.. Není postava, která by mi vadila, a pokud někdy byla její v rámci příběhu odpuštěno.. Samotná finální epizoda je vskutku jen další příspěvek do řady těch povedených závěrů seriálů, při němž není jednoduché udržet jedno oko suché. Přichází to až moc náhle, ale v nejlepším se má přestat.. Věřil jsem v Ted Lassa, obdivoval jsem Přízračné dítě Natea a především miloval jsem Roye Kenta.. Důkaz, že slzy štěstí a smutku jsou možná blíže, než jsem si myslel.. Tak snad mi Chrti aspoň ve FIFĚ zůstanou napořád... 85% ()

Cermicek

Tak asi ani ten největší optimista nemohl čekat, že si série udrží původní level. Bohužel i sem se začala tahat aktuální témata aka inclusion & diversity, kterým se v dnešním nejspravedlivějším světě už nejspíš nevyhneme. Budiž, s tim už se dnešní divák musí chtě-nechtě smířit. Co mi ale přišlo, že scénáristi chtěli v jednu chvíli rozvíjet snad všechny postavy najednou. Ne že by to byl špatnej záměr - osobně bych to jen uvítal - aspoň by to vydalo min. na další 3 série, ale všechno takhle hrrr najednou aka první půlka série se táhne jako sopl a jsou tam podle mě dost zbytečný pasáže, aby to nakonec tvůrci rychle nahustili a naházeli do jednoho obřího kotle a začali servírovat eintopff...🤷‍♂️. Z celé série vyčnívá cameo v Amstru a samozřejmě poslední episoda. Pořád je to jeden z nejlepších současných serošů, ale už to začalo sklouzávat a proto je nejlepší skončit na vrcholu. To je práv(ě/é) uměnění. Každopádně utírám slzu a děkuju❤️ ()

smarkus

Ako celkovo bola tretia séria fajn ale musím sa priznať, že to moralizovanie a tlačenie agendy mi už liezlo na nervy. Zhruba v strede to bola solídna bieda. Navyše hlavná postava nebola hlavná, čo sa snažili tak nejak ukopať na záver v názve knihy :) ale aj tak. Zaujímavý nápad, často feel good prevedenie mi sadlo na večer po náročnom dni. Ale mám pocit, že to bolo zjednodušené a urýchlené na konci, znieslo by to ešte jednu sériu v pohode. Budú mi chýbať niektoré postavy ()

AndrewNewman

Nie všetko sedelo, nie všetko sa ukončilo tak, ako by sme chceli, ale aj tak vzdávam hold tvorcom seriálu za takýto unikát. Nahliadnuť totiž v takejto forme do prostredia Premier League je niečo neskutočné. Človek má pocit, že je toho súčasťou a mňa ako futbalového fanúšika to nesmierne tešilo. Jason Sudeikis naplno ovládol postavu sympatického kouča Teda. Kouča, ktorý nevrieska na hráčov, neustále sa ich snaží nabudiť hlavne v tých najhorších momentoch a to aj čo sa osobného života týka. Brilantne si však poradili so svojimi postavami prakticky všetci, od hráčov, po realizačný tím, majiteľky klubu a pod. Jednu hviezdu však sťahujem. Niektoré epizódy boli dlhšie ako bolo treba, zbytočne sa riešili osudy postáv, ktoré sú pre dej málo podstatné a vtipu bolo takisto pomenej a nahradil ho gýč a také to tlačenie na emócie. No ale práve tie u mňa prišli len pri scénach zo zápasov. Tých nám ale tvorcovia veľa nedopriali. Pri takej 7. či 8. epizóde ma to už trochu aj začalo štvať. Nevadí mi spoznávať osobnosti postáv, ale tak najväčšou devízou tohto seriálu je anglická futbalová liga, súperenie medzi tímami a pod. No ale tvorcovia nám to vo finále vynahradili, takže dávam veľmi slušné 4 hviezdy a dúfam, že úspech Teda Lassa podporí tvorcov v tom, aby skúsili vytvoriť témou podobný seriál zo športového prostredia. Vidieť podobne ladenú drámu s komediálnym nadhľadom z prostredia napríklad NHL by bola lahôdka! ()

xvyhl100

Neuvěřitelné zklamání. Škoda, že nezůstalo jen u první řady, která byla milá a pozitivní a s radostí bych ji doporučil komukoliv s blbou náladou. S každou další řadou bohužel velmi výrazně klesala i kvalita a třetí řada nemá s tou první už vůbec nic společného. Původní pozitivní pocit se někam vytratil a zůstala jen trapnost a moralizování. V dnešní době se už bohužel příliš dobrých filmů a seriálu netočí a pro tvůrce je leckdy důležitější rasová a sexuální rozmanitost, než pořádný scénář. Naštěstí i dnes existují světlé výjimky, které pak o to víc potěší důrazem na skvělý scénář a herecké výkony, za poslední dobu jsou to především Succession, The White Lotus, Triangle of Sadness. ()

bonovox

Krásne zakončenie, takto to má vyzerať keď tvorcovia milujú svoje postavy a dokážu im dať takéto očarujúce finále v ktorom všetko dokonale skončí... Poteší aj väčšia porcia času epizód bez zbytočného naťahovania deja. Jason Sudeikis je jednoducho borec…Top serial tejto sezóny. 100% ()

Jemes

ten to seriál jsem si neskutečně oblíbil i proto, že to zbytečně nenatahovali a plánovali jen tři řady. Ve třetí řadě mě vadila jen jedna jediná věc a to ohledně uprchlíků na člunu, kde ukázali jen dva pohledy pomůžeš nebo si rasista :/ uvítal bych více pohledů no jinak ostatní věci, které momentálně se musí cpát do všech seriálů a filmů mi zas tak nevadili, protože dávali tak nějak smysl. Tato řada byla ke konci dost emotivní a pro mě překvapivá, kde jsem čekal trochu jiný konec a o to víc bych chtěl další řady, protože to má tolik potenciálu a témat a klidně bych se nebál v další řadě upozadit Teda a sledovat, jak se tým popere se slávou a následně opět návrat, třeba i s celou rodinou, i když nevím zda jsem sám, ale já Teda prostě chtěl vidět po boku šéfky :D ale to bylo asi hlavně tím, že jsem z ní totálně.... no snad budou pokračovat :) ()

tomino28

Za poslední minimálně dekádu neznám žádný pozitivnější seriál a třetí série to jen potvrdila. Doporučuji ho, kudy chodím, a vždycky nezapomenu dodat, že je úplně nedůležité a nepodstatné, jestli máte rádi fotbal, nebo ne. Jeden z mála počinů na dnešním přeplněném seriálovém nebi, k němuž se budu opakovaně rád vracet. Velké poděkování tvůrcům a všem zainteresovaným okolo seriálu, že se do něčeho podobného pustili. A zároveň vědí, kdy přestat - to rozhodně nebývá samozřejmostí. Je to emoční jízda od začátku do konce, kterou byste si neměli nechat ujít. ()

ElisR

Ani třetí série není co vytknout. Naprosto skvělý seriál se vším všudy. O humor zde není nouze a Jason Sudeikis se pro Teda Lassa snad i narodil! Poslední díl byl navíc i velmi dojemný. Bomba! Tohle se Apple TV fakt povedlo. ()

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD