Češi jezdí na chatu. Jezdí tam proto, aby byli v pohodě. A v pohodě budou, i kdyby se kvůli tomu měli zabít... Komediální epizodický seriál Osada zkoumá s velkým nadhledem český fenomén chataření. Kde jinde se mohou potkat tak různorodé a odlišné postavy než v chatařské kolonii? Milionář, který tají svůj majetek, aby zůstal v osadě oblíbený. Spisovatelka románů červené knihovny. Nepraktický ajťák, který i dříví seká podle návodu na internetu. Voják speciálních jednotek v záloze, který ve skutečnosti pracuje jako kadeřník v salonu své ženy. A další svérázné figury, které mají společné jen jedno – chataření... Do chatové osady Záhoří jezdil už jejich děda, jejich rodiče a budou jezdit i jejich děti. Platí neměnná pravidla a tradice. Přestože se svět mezitím změnil. Někdo zbohatl, někdo naopak. Stali se z nich pravičáci i levičáci, Pražáci i Moraváci, liberálové i milovníci tradičních hodnot, staří i mladí. Vzdálili se sobě na hony. Kdeco vidí jinýma očima. Neshodli by se v práci, u televizního programu ani u voleb. Vůbec by se totiž nepotkali. Podle toho to od pátku do neděle v osadě vypadá. Ale nakonec se všichni nějak vrátí k tomu nejdůležitějšímu, co vnímají společně: na chatě je pohoda. Pohoda, i kdyby to mělo stát všecky zbytky sil. A to je taky nejrozumnější evangelium, které by Češi mohli darovat rozhádanému lidstvu: jezděte na chaty a na světě místo válek zavládne pohoda! (Česká televize)

Recenzie používateľa klukluka k tomuto seriálu (9)

Osada (2021)

Páteční útěky z podzimní, dusivé, orouškované a o to anonymnější covidové reality do krásné, sluncem zalité přírody, plné milých, usměvavých, družných lidiček se srdcem na dlani. Že to zavání kýčem a podbízením? Tak o tom žádná. Ale konkrétně v této době to byl vlastně docela balzám na naše vystresovaný duše. Mluvit o umění by bylo totálně zcestný, ale soudný člověk to musí ocenit coby ukázku promyšlené dramaturgie. Přesně tento druh naprosto nenáročné zábavy chtějí v současnosti diváci nacházet v televizi. ()

Epizoda 1 (2021) (S01E01)

V průběhu sledování jsem měl neodbytný pocit, že jsem si spletl kanál. Že jsem naladil Novu nebo Primu. Tohle je fakt lidová zábava velmi hrubého zrna. Nemůžu říct, že by mě to vysloveně nebavilo, místy je to vážně celkem vtipný, ale kdyby to pojali trochu civilněji, víc českotelevizně, tak bych to třeba hodnotil i lépe. Protože jsem to chtěl hodnotit lépe, téma mě zaujalo a měl jsem v úmyslu se u toho dobře bavit. Ale tohle pitvoření..? ()

Epizoda 2 (2021) (S01E02)

Končím. Nejsem cílovka. ()

Série 2 (2023) (S02)

V pátky sotva pletu nohama. Doba, kdy jsem se vykropil, abych to ze sebe spláchnul, je nenávratně pryč, moje trávící ústrojí vám to potvrdí. Osada je dokonalá substituce, protože mimo jiné mnohem levnější náhražka za 3 točený. S cáklým Rubalem je navíc určitě větší prdel, než s kterýmkoliv z normálních chlapů v hospodě. Jasně, devět z deseti dalších postav je tady do počtu a fackuje mě za ně trapnost, ale pořád jsou tady ještě Rubalová a Franěk. Na Zlatýho medvěda to není, ale tuhle ambici tohle kulturní vepřo knedlo zelo pro nás 10 000 000 vyčichlejch koncesionářů určitě nemělo. Mise opět splněna. A ta závěrečná ochutnávka třetí série- Baywatch na Osadě? Jasně, perte to do mě! Váš lobotomik. ()

Epizoda 1 (2023) (S02E01)

Zítra se chystám po delší době na chatu a po tomhle se regulérně bojím, co mě tam čeká. Ale Helena se Petru Kolečkovi povedla, s tou si fakt vyhrál. ()

Epizoda 2 (2023) (S02E02)

Best epizoda. Abych ji odlišil od všech předešlých, nasypu jí plnej kotlík. Apríl! Čtyři pecky musí stačit. ()

Epizoda 4 (2023) (S02E04)

Dnes jsem se pro změnu trochu styděl, že na něco takovýho vůbec koukám. ()

Epizoda 5 (2023) (S02E05)

Totální rezignace na prostou logiku a zdravý rozum. Odhadem 10 dospělých lidí (plus nějaké ty děti- sic!) přistoupí na to, že se budou před Rubalem údajně nalezenou leteckou pumou schovávat ve stanovém táboře kousek za osadou a likvidaci ponechají na holiči a jeho kamarádech. V tomhle seriálu už je možný naprosto cokoliv, padly veškerý hranice. A diváci se, jak je vidět, náramně baví. V tom případě nemůže Petru Kolečkovi nikdy dojít šťáva, nic není nemožné a všemu se tleská. ()

Epizoda 6 (2023) (S02E06)

V Záhoří by se mohlo odehrávat de facto cokoliv- s chatařením už to nemá co dělat. Aneb jak se z Osady stala Ulice. ()