Južanovi už nemusejí předstírat, že nejsou bohatí. Milan Rubal na Helenu chorobně žárlí, ona si zas myslí, že má na víc. Zatímco David Srovnal dál propadá fenoménu chataření, výchova dvouleté Karolínky přerůstá Ivaně přes hlavu. Krausová je přesvědčená, že má pití pod kontrolou, ale celé víkendy nasává jak houba. Policista Michal Franěk provozuje značně podezřelou psychologickou poradnu se specializací na mladé dívky. V důsledku toho se spisovatelka Lucka Rybáková vzdává psaní románů červené knihovny a pouští se do kriminálek plných vražd. A pak jsou zde noví osadníci Kociánovi – taxikář z Chomutova s rodinou. To nejdůležitější ale zůstává. Na chatě musí být pohoda, pohoda na druhou. (Česká televize)

Muff

První sérii jsem dal slušný průměrný počet, protože se přiznám, že jsem se často smál, i když obvykle nad absurditou scény, ale to tak nějak u Kolečka člověk čeká. Bohužel od druhé série byly nahrazeny vtipné i absurdní scény trapností, koncentrovanou trapností, plytkými plácavými dialogy, pitomoučkými scénami,to, co bylo vtipné dříve, v této sérii je trapné (ohrané židovství, militarismus), já jsem trpěl, i za herce, co to museli hrát. Snad jedna, dvě epizody se trochu vymykaly (s Majerem), ale to fakt nestačí. Souhlasím s Enšpíglem a MIKEm. ()

pafka

Takova parada a takhle to pokonit. Copak to nikdo necetl? Proc to nekdo tak uspechal? Producent? Tohle bylo mizerny v porovnani s prvni serii. Vse uspechane, ale predevsim scenar. Pak se muzou herci vyvratit v zakladech, ale nic z toho poradne nebude. Ovsem jedno pozitivum tam bylo - faktasticky odehrana role Stanislava Majera. Uzasne, skvele, nezapomenutelne. ()

Grázl83

U 1. řady kvalita dílů kolísala, ale po většinu času jsem se bavil.  2. řada je celá slabá - humoru pomálu, děj hloupý, chování postav stupidní a atmosféra osady přestala fungovat. Velké zklamání. ()

Kozlowski8

Druhá série je bohužel slabým odvarem té první. Pohoda se absolutně vytratila, vytratil se i ten milý, příjemný (i když někdy trochu bláznivý) humor, který zde vystřídal křečovitý (ne)humor a trapná snaha o legraci zakaždou cenu. Pro mne zklamání a třetí řadu už raději ne. 30 %. ()

motyka52

První sérii mám fakt rád, ale co s těmi postavami provedli v téhle druhé, to jim opravdu neodpustím. Ta pověstná pohoda úplně zmizela, místo toho se z většiny figur staly debilní karikatury nebo rovnou úplní idioti (Južan). Nová rodina nepřinesla vůbec nic. Čím víc byly zápletky pitomé, tím častěji se opakovaly. Zmizel nadhled, zmizelo kouzlo Záhoří a hlavně zmizela většina humoru. Těšil jsem se, o to větší je to zklamání. Naprosto zbytečné pokračování. Raději si pusťte první sérii. ()

drsny_hery

První řada byla dobrá oddychovka. Ve druhé vidím velký špatný. Kdo byl dříve v pohodě, je teď podivín. Kdo byl jen podivín, je teď magor. Takže Osada plná magorů, jak říká ten novej chomutovskej Tonda Blaník, kterej je mimochodem mnohem snesitelnější, než to příšerný duo Holub - Nesvačilová. Scénář byl hodně marnej, ale pár veselých momentů a hlášek zaznělo. Někam se to setrvačností valí, ale mnoho dialogů vypadá jako jakési improvizační cvičení. Škoda. Případnou třetí řadu sledovat nechci. ()

Montmorency

Určitě horší, než první řada - tam byly všechny rodiny něčím zajímavé a bavily...druhou řadu si pro sebe ukradl Standa Majer a částečně i Rubalovi a Marek Daniel - zbytek byl do počtu (asi nejvíc mě nebavil Igor Bareš a jeho "šílenství " s ovcemi), oceňuji vtipný konec :-) ()

elodieB odpad!

Takové inverzní propojení. V první sérii byl trapnej jen jeden díl (jak Arnoštka mocí mermo chtěla o patnáctých narozeninách přijít o věneček). V druhé sérii byly trapné všechny díly až na ten jeden, kdy Franěk s Gabikou léčili Milana. ()