Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

Hamaradža

Čo sa mi páčilo: Prvá hodina, spoznávanie milých a komplexných postáv a pravidiel fungovania fikčného sveta. Čo sa mi nepáčilo: Prekombinovaná druhá polovica a najmä (!) nadmerne detinský (a tak veľmi "americký") humor - miestami mi bolo naozaj veľmi trápne. Daniels sa aj tentokrát (po swiss army man) ukazujú ako tvorcovia plní kreativity a originálnych nápadov, schopní viesť divácku pozornosť - no nemajú cit pre mieru. Je to po všetkých smeroch strašne príliš. ()

JohnMiller

Koncept ma veľmi zaujal. Aj Oscara by som mu doprial, no vo výsledku som len nechápavo krútil hlavou, prečo? Mne osobne by sadla vážnejšia tvár. Téma multidimenzií nie je v kinematografii zatiaľ na toľko používaná aby sa z toho nedalo vysekať niečo, čo by tak rýchlo nevyfučalo z hlavy. Úprimne sa divím ako mohlo získať až toľko ocenení. Woke Hollywood mi tu opäť prišiel tak trocha samoúčelný. Budiš, také sú pravidlá, no škoda, že máloktorému tvorcovi sa podarí zapracovať tieto prvky tak, aby to nevyzeralo samoúčelne... Aj toto je jeden z príkladov kedy to vôbec nevyšlo. Na snímku síce kydám ale nie je vôbec zlá, má v sebe plno popkultúrnych odkazov (verím tomu, že som všetky neobjavil) a teda kreativitou nešetrí tiež. 3/5 - 5.. Je to zaujímavé a viackrát dokáže počas sledovania prekvapiť. Takže, asi skôr odporúčam. ()

salalala

Málokterý film svým názvem vystihne svůj obsah tak jako tento. Režírující duo Daniels se v něm velmi chytře veze na vlnách populárních mnohovesmírů a alternativních realit, které lehce a inteligentně paroduje, a zdánlivě banální příběh o rodinné krizi vypráví stylem, který je dost šílený, prakticky neukotvený a je v něm možné skutečně vše. Oba tvůrci zaslouží obdiv za to, jak se jim podařilo zkombinovat výborně natočené akční sekvence, které by se neztratily v ryzím akčním filmu, a ryze humorné pasáže, které tedy ne vždy fungují a někdy je v nich humor trochu na sílu, aniž by nějaké z nich vysloveně vyčnívaly. U podobných záležitostí bývají herecké výkony vedlejší, tady tomu tak ale není a všechny Oscary jsou v tomto ohledu naprosto zasloužené, protože Michelle Yeoh a Jamie Lee Curtis jsou fantastické a zejména exhibice druhé jmenované, která si roli protivné úřednice vychutnává, je fenomenální. Nad oběma ale tak trochu ční Ke Huy Quan, který přechody z ušlápnutého a zoufalého manžela na skoro až akčního hrdinu během vteřiny zvládá s bravurou a je radost je sledovat. Jen je škoda, že oba tvůrci v určitou chvíli ztratili kontrolu nad svým dílem a jako by chtěli naplnit jeho název, nabízejí tu úplně všechno, všude a najednou, což má za příčinu, že v ději se dá snadno ztratit, všeho je tu už moc a i ke konci už jsou akční scény přepálené a přecházení z humorné v sentimentální rovinu taky tak trochu drhne. Největším problémem je ale neobhajitelná stopáž, která u podobného typu filmů nemá co dělat a s blížícím se koncem už je takřka nesnesitelná a navíc se většina scén začíná nebezpečně a neinvenčně opakovat. Everything Everywhere All at Once je zajímavý a zároveň správně bizarní počin, který přišel v pravou chvíli na to, aby uspěl, bohužel mu ale chybí dramaturg, nebo někdo nezaujatý, který by dokázal oběma tvůrcům určit hranice, za něž už nejde jít, aby jejich dílo bylo komplexní a usledovatelné. 70 % ()

Brennos

Takové práce a přitom taková blbost... dalo by se říci. Vlastně to tak je, ale dívá se na to poměrně dobře a zběsilé tempo vám nedovolí ztrácet pozornost. KVIFF 2022 ()

higuain

Bizár. Že oscarové žně jako obvykle jdou mimo můj vkus není novinka, ale když už bych teda chtěl dát cenu něčemu, co je svojí absurditou celkem originální, dám to letos i tak jinam. Triangle of Sadness je mnohem údernější coby satira, zatímco tohle je ve finále jen přeplácaný mišmaš. V hlavě mi zůstanou leda tak teatrální akční scény a některý infantilní vtipy (jakkoliv vtipný to místy určitě bylo). Jako celek je to ale příliš neucelený chaos, jehož středobodem je obyčejná rodinná zápletka, která teda nezaujala už vůbec. ()

sofiapetra odpad!

Jestliže tato ujetá (a ano, připouštím, že originální) a nekonečně dlouhá zhovadilost (vydržela jsem to jen prvni třetinu, víc jsem tomu dát nedokázala) dosáhla až na Oscary a je prohlašována za příkladného reprezentanta nové doby, nedej Bože za vrchol kreativity, tak v tom případě je pravý čas vytáhnout z klobouku žolíka "Odpad" a bez rozpaků ho vhodit do ringu. ()

honajz2

Ale ano, přiznávám, je to hodně originální... pro masy. Pokud už jste totiž někdy víc zabloudili do vod nezávislých a skutečně svérázných filmů, které mají značně menší pozornost, tak na vás sice pár zajímavých nápadů a šílený přístup k filmařské stránce čeká, ale zároveň tomu filmu chybí to nejdůležitější - upřímné nadšení a schopnost nezaměřovat se jen na formu. Všechno, všude, najednou je taková nafouknutá bublina, která ukáže spousty paralelních světů, ale většinu z nich ani nevyužije na víc, než obyčejný vtípek (a je super, když aspoň vůbec k tomu, některé jsou tam prostě jen tak) a která toho hromadu rozehrává, ale nakonec jí jde jen o to, že láska je mocná, rodinné vztahy mají být silné a ve všech vesmírech šlo jen o to, aby se matka usmířila s dcerou - tedy spíš aby se smířila s tím, že má dceru lesbu. Pak to sice může mít nápadů kolik chce, ale když z toho nakonec vypadne jen otřepané banální poselství, které víc jak pět světů odmítá propojit, pak tomu naprosto chybí vnitřní kreativita, ta, která se má ukázat v obsahu. Navíc to na mě celou dobu působilo hrozně namachrovaným dojmem, jako by režiséři neustále řvali do světa "podívejte, jak úžasně vtipní a kreativní jsme, protože děláme něco, co v mainstreamu ještě nebylo a my to podáváme tak dokonale a hluboce, jako nikdo jiný před námi!". Při tom právě to upřímné nadšení mi tam chybělo, tohle se spíš jen snaží vydělat na přetvářce, že je to zároveň těžký art a zároveň film pro každého. Přitom tahle přetvářka tam ale vůbec nefunguje, to zaprvé, a zadruhé, ten vypočítavý kalkul z toho cítit prostě je a spíš než skutečně kreativní film to připomíná hromadu nahodilých nápadů a nesmyslů nějak pospojovaných dohromady + pokus o Marvelovku pro jakože "náročné diváky". Obávám se, že kdyby se Danielsové pokusili o něco komplexnějšího po všech stránkách, tak se jim to celé rozpadne a ukáže se, že ve skutečnosti tak tvůrčí zase nejsou. Navíc když už se to snaží být konečně hlubší (což je skoro celá druhá část), nezmůže se to na nic jiného, než na těžce patetické scény a dialogy, které se ale promítají v několika různých vesmírech naráz. Patos z toho ale stejně nevyprchá. A když se koukám na to, že to produkovali bratři Russové, je mi jasné, odkud vítr vane - včetně nahodilého používání akčních scén a trapného humoru, který se chce tvářit hrozně cool. Ale vždycky mě pobaví si přečíst, že v tom někdo našel záměr a hloubku, i když je očividné, že o to tady nešlo a že ani sami tvůrci pořádně nevěděli, co z toho chtějí mít. Ono to totiž není ani vtipné, ani dojemné, všechny postavy mi spíš více čí méně lezly na nervy a za celou dobu jsem nenašel důvod, proč k nim mít nějaké sympatie - a to ani v jednom z asi nekonečného počtu vesmírů. I to samotné téma multivesmírů by se vlastně dalo pojmout dost komplexně, ale to by se toho musel ujmout někdo, kdo by měl koule to opravdu propracovat. Ve finále tedy oceňuji výkon Michelle Yeoh, čínštinu a přirozené používání jazyků obecně, snad i některé nápady a skvělý střih. To je u mě celkem málo na vyšší hodnocení a na dojem, že bych z toho filmu něco vůbec měl. Švýcarák dám asi až příští rok. 2* () (menej) (viac)

Kosmik

Já tyhle filmy, jako byl před 4 lety i korejský Parazit, zbožňuju. A tohle je vyprávěném v dokonalém obrazovém multitaskingu, jako když vám fantazie jede na plné obrátky a nápady a výjevy se začnou předhánět, těkat. A tady se to podle mě dokonale podařilo zhmotnit v obrazu a zvuku. ()

kagemush

Tak jistě že středobody všech vesmírů jsou Finanční úřady a že ocenění úředníci těchto finančních úřadů dostávají jako pozornost anální kolíky-to ví každý. Co neví každý je jak s tímhle spektáklem vlastně naložit a vo co že tam (jim) vlastně de. Celkem snadná úloha - matka a dcera k sobě hledají cestu (jestli už tohle není klišé ....) a že na to i několik paralelních vesmírů a kungfu kopanců nemusí stačit , tak to ví přeci taky každý. Tak jakýpak vočem že to bylo. A kdo na to nepřijde ani po mé intervenci a ixtém zhlédnutí..... - nevadí, nechť popatří na něco třeba od Marvelů-tam je to většinou jasná loženka. ()

M.i.k.e

dvojce Daniels kdysi příjemně překvapila jejich Švýcarákem a Everything Everywhere all at once jejich tvorbu posunulo ještě o level výš. Žánrový mišmaš, který překypuje kreativitou nabízí humor, akci, rodinné drama a v rámci multivesmírů trochu toho sci-fi a královsky baví víc jak dvě hodiny. Vyloženě slabá místa jsem tu i přes nataženou stopáž nenašel. Finále sice mělo potenciál být údernější a emočně silnější, ale za to všechno co film nabídl předtím mu to celkem v klidu odpustím. Ze všech těch bizarních a střelených nápadů co tu jsou je třeba vyzdvihnout mývala a anální kolík jako odměnu pro nejlepšího zaměstnance daňového úřadu (plus samozřejmě jeho další využití v rámci akčních scén)...90% ()

Martin741

Takto - ja sa nesnazim urobit dojem ani na Kadaka a tudiz  nie na uzivatela menom verbal. Hodnotim subjektivne, a filmy maju dva zasadne problemy, na ktorych zhorelo uz mnoho filmov. Ten prvy je, ze kvalitna tema /druha svetova, franc. revolucia/ je odbita reziserskou rutinou, nevyraznymi hercami, nedostatocnou invenciou, slaboduchymi dialogmi  atd atd. Druhy problem je film jak tento Everything everywhere all at once : to, ze namet je originalny, este neznamena, ze je to automaticky super a kvalitne. I tuna su reziseri len  za rutinerov : u Kwana je to myslim jeho treti film a u Scheinerta  je to bud 3. alebo 4. film. Rovnako ako Lana Wachowski u Matrixu 4 : tam reziser a herci namleli tiez kopu radobychytrych filozofickych a astralnych hoven, ktore nikomu a nicomu nepomohli. Tuna je to ten isty level, paralelne vesmiry a zivoty v nich vyzeraju na prvy pohlad uchvatne, no reziser a herci zabudli na to, ze nie je dobre sa prilis venovat paralelnym vesmirom - nikdy nevieme a nemozeme si byt isti, ze matematicko - fyzikalne zakony platne v nasej dimenzii, nasom portali a nasom vesmire platia aj v paralelnych vesmiroch. Preto je to radobyfilozoficka picovina na n -tu. Sa bojim kazdeho uzivatela, ktory dal tomu viac ako 2 spunty   : 7 % ()

Aljak odpad!

Nechápem, ako môže mať takáto chujovina 72%! Nemám nič proti bizarným filmom, ale takáto absurdnosť plná trápností a nezmyslov, to bolo za hranicou akejkoľvek filmovej atraktivity. Námet možno nádejný a potenciálne zaujímavý, ale v konečnom výsledku som tak idiotský a hlúpy film fakt už dlho predlho nevidel. Absolútne nemám tušenia, čo sa na tom mohlo toľkým ľuďom páčiť. Toto je bez diskusií totálny Odpad! Škoda času, aj reči... EDIT (13.3.2023): Toto akože vyhralo Oscara za Najlepší film roka? Tak to už je mega... ()

kombajn

Jeden z nejlepších filmů roku 2022. Po prvních minutách jsem měl pocit, že tohle dokoukat bude velký úkol, ale už dlouho jsem se tak skvěle nepobavil a nezasmál. Je to skvělé a příjemně ujeté. Dilda, balvany, párkoprsty a mýval. Bože, to bylo tak osvěžující! ()

Hees

Existujú len dve možnosti, buď niečo môže byť dobrá sprostosť, alebo zlá sprostosť, tak toto je zlá sprostosť, ale zas pozerať sa dá. ()

vydumnica

Keď som najprv videla v kine trailer, nezaujalo ma to, ale keď som si o filme zistila viac, chcela som ho vidieť. Rada sa zamýšľam nad tým, ako by môj život vyzeral, keby som to alebo ono rozhodnutie urobila inak, kde by som teraz bola, čo by som robila, s kým a kde by som žila, atď. A práve kvôli tejto téme ma táto sci-fi komédia napokon zaujala. Everything Everywhere All at Once má čo ponúknuť. Scénar je do detailov prepracovaný a veľmi originálny. Herecké výkony sú veľmi dobré. Po vizuálnej stránke je to pestré. Je tu veľa zaujímavých myšlienok, čiže nie je to len bláznivá komédia bez hĺbky a pointy, je to šialené, ale väčšinou v dobrom zmysle slova. A prečo nie plných päť? Niektoré veci mi tu vadili a zdalo sa mi to pridlhé, ku koncu som už mala problém byť sústredená a nepáčila sa mi akcia a bojové umenie. [SPOILER] Keby hlavnou úlohou Evelyn nebolo niekoho zachraňovať, nehrozilo nebezpečenstvo, matka by nebola proti dcére a dcéra proti matke a každý proti každému, keby išlo len o jej osobný život, bolo by to pre mňa ešte zaujímavejšie! "With every passing moment, you fear you might have missed your chance to make something of your life. Every rejection, every disappointment has led you here, to this moment."  ()

Lischai

Na mě to naprosto zafungovalo. Bláznivá kung-fu jízda, který dá plyn na podlahu a zahltí WTF nápady, a pak se z ní vyloupne příběh o mateřské lásce a nejistotě. Uronil jsem slzu při záběru na dva kameny na kraji útesu s google eyes a mývala pod čepicí. ()

William_

Neskutečně dokonale promyšlený film plný cest do multiversů a šílených nápadů. S tímto si musel někdo dát strašnou práci, aby to všechno dávalo smysl. Hlavní hrdinka filmu a její představitelka podaly opravdu úctyhodný výkon. I přes to je pro mě film nařachaný průměr a je mi naprosto jasné, že při mém dalším zhlédnutí změním počet hvězd na 4, protože kvalita tohoto typu filmu roste se zpětným zhlédnutím. ()

BarryLyndon

Letos zatím asi nejlepší film! A nebudu to protahovat, ale jasná desítka. Baví mne jak pro mne totálně neznámí filmaři a jejich Švýcarák si sakra rychle doplním položili na lopatky hned x filmů od Wachovských. A tím myslím pokračování Matrixu i Atlas mraků a ano tohle mohl být v klidu nejnovější díl Matrixu, místo Michelle Yeoh Neo, její manžel Trinity a dávalo by to smysl. Odvážné, nápadité, špičková akce a mám pocit že mi to umělecky i něco dalo. Michelle Yeoh mne vyloženě potěšila. Její mladší verzi do teď považuju za jednu z nejkrásnějších hereček vůbec, tenhle mini comeback jí přeju. Docela jsem koukal, že jejího manžela hrál  Ke Huy Quan, což je ten malý asiat z Goonies a Chrámu zkázy. 10/10 Kdo neviděl šup šup! ()

MrPierc

Klamání tělem. Začátek vemi degraduje celý film a stává se po startu komediální fraškou plnou efektních blbin. Za polovinou se lusknutím prstu celé pojetí mění na dospělé drama, kde ke konci vylezou na povrch ty nejdůležitější lidské potřeby a vztahy a to bez pocitu umělosti. Konec mě chytil a nepustil. Sci-fi nevyvážené, šílené, ale velmi originální a promyšlené. Jamie Lee Curtis je fantastická postavička ve všech vesmírech! ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou