Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

Marcel25

Spoiler! Miestami sa mi zdalo, ako keby film vznikal snahou o splnenie čo najviac brainstormingových myšlienok so smršťou nápadov. Je to nesmierne kreatívne, dynamické a drží to divácku pozornosť. Je tam toho však veľa. Sonda do nefunkčnej rodiny, existencionálna filozofia, snaha o vytvorenie fiktívneho sveta a to všetko v dvoch hodinách a niečo. Film sa to snaží všetko uzavrieť ale robí to v nekonečne dlhom závere, kedy som si na konci toho všetkého už hovoril: "Kedy to už konečne skončí!". Ale poďme po porade. Sonda do nefunkčnej rodiny, v rámci kreatívnych možností ktoré vytvára film ako kulisu, je zaujímavá avšak, v pointe, prvoplánová a ničím neohurujúca. Udobrenie vzťahov cez neopusti ma až po nechaj ma a budeme spolu, mi prišiel byť trápny. Na to že film sa prezentuje miestami až cynickým spôsobom, bolo toto ukončenie príliš jednoduché a príliš akosi nekreatívne, čo je v rozpore s nápadmi ktoré doposiaľ film predstavil. Existencionálna filozofia zažila svoj vrchol vo francúzsku v vojnovom a povojnovom svete no  hľadanie zmyslu života a utápanie sa v myšlienkach absurdného a nič nevypovedajúceho sveta je známa vec. Prezentácia fajn. A znova ALE. Keď sa na konci filmu dozviete, že zmysel života je láska, len si poviete - "už zase?". Nie, nepasuje mi to tam. Neviem aký bol zámer filmárov ale najskôr nechať dvoch mužov zápasiť o tom kto si ako prvý vrazí kolík do zadku a potom sa tváriť ako hlboko emocionálna a moralizujúca premyslená filozofia. To neberiem!. Je to príliš jednoduché a skratkovité. Posledný na rade je multiverzum  ktoré je fajn ale ..... čakal som viac. Nie je to až tak premyslené ako byť mohlo a zdá sa mi, ako byť chcelo. V konečnom dôsledku je to tak pre mňa film, plný kreativity v záberoch a choreografií, no plný klišé v myšlienke a jednoduchý v poite. 6/10 - lepšie tri hviezdy. ()

nightowl odpad!

Novy rekord! Lesbicka laska se v oscarovem filmu objevila uz v 2. minute filmu... ale to je fuk, horsi je, ze to je strasna nuda, herci otravni a dej uplne bizardne trapny. Akademie v USA se musela fakt posrat. ()

Korpy22

Naprosto neskutečně fascinují film, ze kterého jde hlava kolem. Tohle je film z budoucnosti. Následovník Inception a  dalších podobných snímků, které jsou nad naše chápání. Upřímně takhle si představuju, že tvoří film uměla inteligence. Kde začít? Scénář se mi ani nechce věřit, že dělal člověk. I umělé inteligenci by se zamotala hlava. Skvost. Kamera od první scény dynamická, jezdí ze strany na stranu a dokáže si udržet divákovu pozornost. Pohybové a herecké scény naprosto dokonalé. Kostýmy a výběr “lokací” dodává celému filmu ještě větší rozměr. Myslím, že u tohoto filmu se opravdu dá říct, že předčil všechna má očekávání. Je proste geniální. Je nadlidský. ()

mijec

Táto sprostosť sa stala filmom roka? Akadémia, čo udeľuje Oscarov je asi z nejakého bizarného alternatívneho vesmíru, inak si to vysvetliť neviem. Možno keby v Babylone strkali chlapom do zadku viac fliaš, bol by aspoň nominovaný. ()

Schkeble

Philm, který si hraje na něco hrozně hlubokého a inovativního, ale přitom má hloubku průměrné marvelovky. Taková marvelovka pro lidi, kteří nemají rádi marvelovky. Což jsem já. Ale podle mě tohle dílo byla sračka. Nehledě na to, že to bylo produkováno bratry russoovými, čemuž koneckonců odpovídá tolik vyzdvihovaná kvalita vfx - jako kdyby na tom sám dělal přepracovaný animátor po 18 hodinové šichtě na black widow, dr.strange nebo podobné vizuální průjmijádě od těchto dvou umělců. K tomu, jak film dopadl na oscarech se snad ani nemá cenu vyjadřovat, akademie totiž očividně nemá ráda Iry. Teď mi nezbývá, než naskočit na anální kolík, udělat parakotoul, zahryznout se u toho do jeleního loje a přitom zpívat čínskou hymnu, aby mě multiversmír dostal do universa, kde tahle neprávem přeceňovaná hovadina prohrála proti Banshees of Inisherin. ()

Anosompozer

Ak má byť toto ekvivalent filmového majáku roku 23 ktorým sa budú uberať oscarové filmy, tak je načase aby som si začal hľadať nový vesmír. Dočítal som sa že film je inšpirovaný niekoľkými ďalšími, nevedel som že ponovom v dnešnom lepšosvete znamená "inšpirovať sa" ukradnúť nápady kreativnejšim autorom. Nebyť filmov a serialov ktoré máme väčšina znás tak radi, tak tento projekt by ani nevznikol pretože by nemal z čoho čerpať (kradnúť). Ach jo. ()

dominic_joel odpad!

...môj zápis č.7: A za čo táto ptákovina dostala Oscara? Akože vážne... Tak dlho ma nič nezarazilo a to priveľký fanúšik Oscarov nie som. Resp. nemám o ich objektivite (podmienky k vôbec možnosti nominácie sú kapitola o sebe) žiadnu valnú mienku, ani s väčšinou výberu za posledné roky nijak extra nesúhlasím, ale stálo to je akési smybolické maximum vo svete (nie diváckych) ocenení a po (dajme tomu) svojim spôsobom zaujímavej Zemi nomádov, majsterskom Parazitovi, podarenom Green book, či poetickej Podobe vody prišlo na raz toto? Schopnosť oceniť akčno/humorný žáner kvitujem, ale za čo tie ocenenia? Jediné, čo má tento film kvalitné, je set-design. Kamera je maximálne zaujimavá, ešte grading je dosť dobrý. Ale inak...  Okrem toho, že film sám o sebe nemá logiku a žiaden systém, je ešte aj trápny a nudný. Nedokážem ho dopozerať ani na piaty pokus, ale skúšam to - aj v čase písania tejto recenzie dúfajúc, že po zverejnení pretrpím tých posledných 30 minúť a následne sa sem vrátim svoje hodnotenie prpeísať, lebo zistím, že som sa vo filme zmýlil.  Herečka v hlavnej úlohe nepredvádza ničím nijak unikátny výkon, nájdú sa dva či tri silnejšie okamihy, ale inak nie. Ke Huy Quan si tú sošku asi už len pre jeho úprimnú radosť a dojatie zaslúži, ale napriek tomu si nemyslím, že hral nejako úžasne. Áno, hral dobre, ale buďme objektívny - okamihy, kedy "preskauje z jedného ja na druhé" sa nápadne podobajú, keď herci v Partičke menia charakter v hre "NÁLADY". A k Jamie Lee Curtis sa vyjadriť ani nejdem - nechcem ju kritizovať, ale za čo presne si zaslúži obdiv? Lebo mne to ozaj nedochádza.  Filmu by som ponechal plus za originalitu oba v prípade, že by s nápadom multivesmíru nerpišiel v dobe, kedy sa skľoňuje až v priveľa dielach o nič menej, ako to bolo tesne pred ním s cestovnaím v čase. A kedže nemám čo viac k tejto kravine napísať, rád by som zdôraznil, že tak prísny nie som z dôvodu Oscarov. Tomuto filmu som nerozumel a snažil sa ho pozrieť ešte v dobe, kedy sa nevedelo ani len o nominácií. Hold... Uletené akčné filmy, ktoré nemajú nič viac do seba (preto ich zvládne aj ten najjednoduchší divák) asi čaká s každým rokom chabnutie nárokov našej spoločnosti zlatá éra. ()

Lantern

Jednoznačne najdivnejší film aký som kedy videl. Trocha mi to pripomína Vivarium(2019) ktorý mal doteraz v tomto prvenstvo. Nehodnotím tento film ako totálny odpad. Zaslúži si 2* za originálnosť a tú neuveriteľnú kreatívnosť, šialenosť a zopár vtipných scén. Ak zrátam všetky podivnosti vo všetkých filmoch a seriáloch dohromady, aj tak toho bude menej ako v tomto jednom filme. Neviem si predstaviť kde sa viac zhovadiť ako účinkovať v takomto filme. To je myslím dôvod prečo tam nehrá nikto známejší. ()

Alagaesie

“And we have Google.” Pradlena s dcérou zralou na léčení. Šťastné šaty. Ty vole, slušnej matroš. „Mentální scan ukončen.“ Ne, u mě teprv začal. Zelenej knoflík. Jinej vesmír, no potěš Maa. “Trust noone.” Borec s ledvinkou. Jobu, kdo? Zelenej vesmír, fúúú. Mezihvězdné skoky. “Counter with something agile.” Chyba. Říct někomu “I love you” jenom pro to, aby po vás přestal jít je fakt ‚terno'. Kung-fu není pouze jedno. Další světy učí – aha. Takže mladice nezvládla výcvik a převzala multiversum. Hvězda. Hm – pecka. Párky! “You´re living your worst you.” Neúspěch je úspěch v jiném světě. Racacoon. Není nad to, ohnat se cedulí. Točenej pes! Bojový scény byly super. Eh? Divný. Baseballka s očima! Svět bez podmínek pro život, super rozhovor. Waymond citlivka. Oko z pálky bylo cool. Ty oči! Ne vždycky výjde to, co chcem. Bitka napříč multivesmírem. Matka chtěla bejt s dcerou, no to je normální. Hezký to bylo. ()

Hlebka odpad!

"Woke garbage a.k.a dcéra zúri, pretože jej mama nenávidí, že je lesbička.. najviac preceňovaný film všetkých čias, ktorý propaguje LGBTQ agendu a oslavuje samovraždu, ak vaša rodina neschvaľuje vašu gayovosť."  Klišé téma lásky sa spája s tajomnou časťou, ktorá je jedinečná pre Východ, ako napríklad Yin-yang a Päť elementov, čo môže byť v očiach ľudí zo Západu zvláštne.   To je však všetko. Ak o Ázii veľa neviete, bude to zaujímavé a kuriózne, ale ak sa zaujímate o východnú kultúru, tento film bude veľmi banálny a nudný. ()

K1okan1905

Cože takže, Všechno, všude, najednou jde do řiti nebo spíš do koblihy. Divná doba, kterou asi nepochopím. Tak hlavně že je to Oscarový biják, OMG ()

Aresko123

Film plný farebných tretiek a blikajucich svetiel. Hmmm ale tam to bohužiaľ konci. Jedna veľká slatanina . Film ktorý dopozerať nasilu lebo dostal Oscara. Ale už nikdy sa k nemu nevrátite. Jedine pozitívum je ze Film je naozaj krásne farebný...... slabota ()

EricNor

Viděl bych to někde na půli cesty. Dokoukával jsem to nadvakrát. Poprvé mě to po hodině unavilo, ale přece na tom musí něco být, když to má mít ty Oskaři. Tak jsem začal zase od začátku. A čekal jsem kdy to sepne. Chápal jsem, že si berou ty skillsety z paralelních vesmírů a čekal jsem, co bude dál, ale to bylo všechno. Hodinu tam chrlili nápady bez ladu a skladu, aby mohl pokračovat nekonečný souboj. A to je to největší utrpení - bojové filmy mě neberou a když jsem jako mladý divoch některé viděl, tak mě nejvíc unavovaly ty závěrečné dlouhé souboje. Tady má závěrečný souboj minimálně hodinu a i v té první půlce se tam dost perou, jen je to proloženo nějakým dějem a jste zvědaví, o co tu jde. ()

ROSTABAR

Samozřejmě jsem očekával víc, tedy scénárista, režisér a další si asi dost mákli, ale výsledek je velmi složitý, zmatený a chaotický a to vše jenom proto, abychom se na konci filmu dozvěděli, že to nejlepší na světě je žít s dobráckým, pod pantoflem žijícím manželem a za dceru mít lesbičku. ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou