Všetko, všade, naraz

• Česko Všechno, všude, najednou (viac)

Žena v strednom veku sa nudí so svojím manželom, začína neznášať svojho otca a veľmi si nerozumie s dcérou, ktorá zase pre zmenu začína neznášať ju. Jej práčovňa smeruje ku krachu a úradníčka z finančného úradu jej k tomu hodila na krk daňové priznanie. Práve sedí na daňovom, keď sa zrazu objaví jej manžel z inej dimenzie a ukáže jej, že má stovky ďalších paralelných životov a nie každý z nich je takýto naprd. Vedľa seba totiž existuje množstvo paralelných vesmírov a všetkým teraz hrozí smrteľné nebezpečenstvo. Na hlavnú hrdinku tak čaká niečo ešte desivejšie, než sú dane, pretože jedine ona môže zlo s veľkým „Z“ zastaviť. Má totiž schopnosť prestupovať alternatívnymi vesmírmi, nasávať z nich schopnosti a zručnosti svojich paralelných ja a tie potom použiť na záchranu všetkých svetov. V jednom je filmovou hviezdou, v inom kuchárkou, v ďalšom majsterkou kung-fu, niekde má namiesto prstov párky, inde si úradníčku z finančného úradu vzala za ženu a niekde je zase obyčajným kameňom. Na všetky svoje ja sa môže napojiť a žiť naraz nespočetné množstvo rozličných životov. (Bontonfilm SK)

DevilXXL

Myšlienka zaujímavá, taký Matrix na steroidoch. Žiaľ, spracovanie... Spracovanie nedám ešte dlho z hlavy. Podivné, až zvrátené. Chcelo by to scenáristu, čo nebude na drogách, aj keď réžia bola kvalitná. Za mňa určite nie, no za tú myšlienku a réžiu dávam 2 hviezdy. O 2 hviezdy viac ako si to zaslúži. ()

oldy

Byl jsem na tuhle šílenost zvědavý,podle ukázek. A je to opravdu někdy šílenost,kde jsem si občas řekl WTF ?! :D Přišlo mi to i moc dlouhé. Akce a jak byla provedená mě bavila. Ono to nebylo tak o zachraně světa,ale o probleméch matky s dcerou,ktera je lesba... Funkce paralelního světa byla povedená. Celkově je tam dost ujetých momentu :D 6/10 ()

pushover

Tvůrci Švýcaráku přišli s něčím ještě šílenějším, ale sakra promyšleným. Chápu že nacpat tam tolik nápadů nebylo snadný, ale kdyby to bylo o půl hoďky kratší, dám 5* jen za tu skvělou filmařinu. J. Lee Curtis hrála skvěle. ()

tlesk

Překvapivě komorní, a přitom epické. Smysluplné, a přitom totálně ujeté. Ale hlavně po čertech zábavné! Všechno, všude, najednou je tím, co jsme očekávali od druhého Doctora Strange a  nedostali to. Je neskutečně našlapanou akční jízdou, ale zároveň příběhem o strachu nechat své děti opravdu vyrůst a o odcizení se svým blízkým. O tom, že svět je nebývale komplikovaný a ve všem jeho shonu, kdy se může zdát že ne ničem ani zbla nezáleží, se dá najít smysl. Vedle nápady a praštěným humorem napěchovaných akčních sekvencí (kde jinde uvidíte kung fu scénu s ledvinkou – a to ještě zmiňuji to nejméně šílené) se tu odehrává nesmírně promyšlený a dobře napsaný film, kterému v poslední třetině možná lehce shazuje vysoko nastavenou laťku rozvláčnost. Ona cesta k finální pointě působí zbytečně natahovaně a kdyby byl celý počin o půlhodinu kratší, nevadilo by to. To je ale jediná vada na kráse. Zvěsti nelhaly, tohle prostě musíte vidět! ()

Maniik88

Hmm fakt rozporuplný film. Občas super nápady, boje, dobrá akcia. Občas riadne úchylné, ako tie análne kolíky, či ubytie policajta dvomi veľkými ču**kami. Ale hlavne moc dlhé a ku koncu prekombinované. A priznám sa, že som na konci aj zdriemol, už som bol moc unavený z celého dňa a zložitého úvodu. Jamie Lee Kurtis bola zábavná. Únavné boli aj titiuky a zmes čínštiny a angličtiny. Takže ja som niekde medzi, ani to nehejtum a ani nie som z toho odpálený. Hlavná herečka dobre zahrala. ()

wege

Já asi chápu, co se všem na tom líbilo. Nicméně přesně to všechno, mě na tom strašně sralo. Upřímně jsem u toho filmu trpěl, jak už dlouho ne. Bylo tam toho fantasy až zbytečně moc. Ano spoustu nápadů, které ale prostě ale nefungovaly jako celek. Jen stále nové a nové myšlenky bez ladu a skladu. Kdyby to mělo aspoň náznak nějakého (filozofického) přesahu kousal bych to daleko lépe, ale i ten jsem tam marně hledal. Bylo toho prostě všeho moc a ta nosná, které tam možná někde byla, byla někde pod hromadou toho všeho. Chyběl tam tvůrcům někdo, kdo by je kočíroval a řekl jim, sakra kluci tady trošku a tady možná i trochu více uberte. ()

DanMac

Ukážka absolútnej kreativity tvorcov 21. storočia s nezastaviteľnou lavínou nepopierateľne originálnych a často bizarných nápadov, na druhú stranu však kvôli stopáži (ne)vyhnutne úmorná. Najväčší problém však vidím v samotnom príbehu a podaní, kedy som sa počas celých 140 minút nedokázal naplno naladiť na rovnakú nôtu ako režisérske duo. Za virtuóznu strihovú a zvukovú stránku snímky mi ale nedá takto nápaditý a fascinujúci počin zaradiť medzi ostatné priemerné spotrebné kusy, ktorými nás zahŕňa v posledných rokoch najmä superhrdinský žáner. 8/10 ()

Mkartaylas56

Jednoznačně nejoriginálnější film letoška, jenž je naprosto neuvěřitelnou směsicí žánrů, jaká nemá obdoby a který je prostě zapotřebí vidět pro pochopení té geniality. Najdete v něm dokonale natočenou akci, ze které neustále srší nápady takovou rychlosti, že ani nestíháte vše vnímat. Stejně tak je tu část komediální, která také patří mezi to nejvtipnější, co jsme letos mohli vidět. Samotná zápletka zahrnující dnes hojně rozšířený koncept multi-vesmírů je také naprosto šílená, leč stále dost dobře promyšlená a například takový Marvel by se mohl v lecčems učit. No a přes to všechno jde ve své podstatě o osobní příběh matky a dcery, kde každá má své určité vnitřní démony a především jejich problematický vztah plný neporozumění je centrem dění filmu. V případě hlubšího rozboru bych musel zacházet do spoilerů a tak jen napíšu, že Everything Everywhere All at Once je naprosto boží peckou, velký kandidát na film roku a opravdu doufám, že v oscarové sezóně neprojde bez povšimnutí a že tak tvůrčí duo, co za ním stojí, případně i herci (fenomenální Michelle Yeoh či Ke Huy Quan) a všichni ostatní, dostanou zasloužený credit. ()

wampyrelli

Parádní věc, o které je dobré moc nevědět předem. Narozdíl např. od Návratu krále mi tu ovšem vadil zdlouhavý konec, uzavíralo se příliš mnoho dějových linií (z nějakého důvodu i ty naprosto vedlejší štěky si vytvořily jakýsi zkrácený děj, který měli tvůrci potřebu na konci uzavřít). Mně by stačily jen daleko kratší scény, jen pár pochopitelných záběrů namísto dlouhých rozhovorů. Ale film jsem si užil. Dovedu si představit, že se na něj někdy podívám znovu a před posledními 20 minutami to prostě vypnu... ()

ForGump

Morbidně dementní, nudné, odtažitě režírované, obecně vesměs hypermagorský film, na něhož se nedá napojit v žádném ze svých timeless multiversech. Je mi to líto, ale dlouho jsem nepocítil emoci, že je mi nějaké filmové dílo tak jedno jako u EEAatOnce. 40% ()

Pulper

Odpad nedávám jen za ucházející herecké výkony. Jinak STRAŠNÉ!!! Šílený mix Matrixu, Tenetu, Gilliamovek a filmů Jackieho Chana. Pár divně vtipných scén to nezachrání. Hrozná chujovina. To je tak max. do Scaly naslepo a ne na Oscara. ()

Tosca

Podle mne nejbizarnější oscarový vítěz nebojím se říct všech dob. Dosud jsem za takové považoval Milionáře z chatrče, Birdmana, Parazita a především Tvář vody, ale Všechno, všude, najednou je předčí snad všechny dohromady... Něco tak šíleného se jen tak nevidí. Přiznám se, že ten uřvaný a zběsilý film jsem ani nedokázal pořádně sledovat. To opravdu nebyl můj šálek kávy. Oscary za rok 2022 patří k nejslabším ročníkům. Neskutečné, že povrchní Michelle Yeoh zvítězila nad Cate Blanchett a jejím fenomenálním, soustředěným a hlubokým výkonem v Tár. ()

MERKATtv

Tento film aj ako to bolo pre mňa u obidvoch Blade Runner filmov, má všetko čo by som vo filme chcel mať, ale nejak ma to nechytilo. Ja mám veľmi rád bizarné filmy a aj celý koncept multiverza ale tuto mi to prišlo tak neuveriteľne chaotické a vyhrotené že som normálne prekvapený že ma to až tak nebavilo. Herci to hrali dobre, choreografia súbojov perfektná, krásne myšlienky, je to dobré natočené ten film má naozaj všetko a možno to je ten problém. Deje sa tam až príliš veľa vecí naraz. Hej o tom je ten film ja viem ale celkový chod tohto snímku je veľmi nevyvážený a podľa mňa mu to škodí. Není to zlý film ale keď len tak z ničoho nič meníte náladu toho filmu tak to není dobré. Z normálnej konverzácie sa tu skáče do súbojov a zo súbojov na scénky kde sa rozprávajú dva kamene a furt sa scény menia na niečo iné, je to chaotický film a ten film si to uvedomuje a preto sa tak veľa ľuďom páčil ale mne bohužiaľ až tak nie. Po zhliadnutí som prekvapený že to vyhralo až tak veľa cien. ()

Shitonit

Jsou chvíle, kdy mi po shlédnutí takovýhle filmový apokalypsy přijde na um něco ve smyslu... není důležitý filmu rozumět. Je důležitý zaplatit za vstupný do kina. Což se naštěstí v mým případě stát nemůže, takže zůstávám pouze u potupného povrtívání kebule semotamo s mírným občasným zatměním před okama, a s přitroublým úsměvem se utěšujíc že jako neva, nejsi v tom sám, zapomínám na tento nejapný pokus o provrtání šedý kůry mozgový a se slastným vydechnutím pomalu v x-té dimenzi mého nanaplněného já...usínám... ()

noizcore

Nápaditý a velmi originální mix žánrů s vysokou kadencí kreativních nápadů a postupů. Přestože vypráví v podstatě prostý příběh, činí tak neuvěřitelně poutavě. Nálož je to ale místy umorná a ke konci tomu chybí nějaký pevný bod (může se stát v podstatě cokoliv), proto jedna hvězdička dolů. 8/10 ()

Nový film dua Daniels má datum premiéry

Nový film dua Daniels má datum premiéry

01.03.2024

Poté, co zběsilý mix žánrů a témat od studia A24 pod názvem Všechno, všude, najednou doslova smetl loňský 95. ročník předávání Cen americké Akademie filmového umění a věd a kromě hlavního Oscara za… (viac)

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

Oscaroví režiséři u Star Wars seriálu

22.03.2023

Je to teprve pár dní, co se režijní duo známé jako The Daniels (Daniel Kwan a Daniel Scheinert) zasloužilo o Oscara za nejlepší režii a vlastně i nejlepší film na 95. ročníku udílení cen Akademie.… (viac)

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou

95. Ceny Akademie ovládlo Všechno, všude, najednou