Neďaleko predmestia Los Angeles pristála kozmická loď mimozemšťanov. Podivné postavičky sa rozišli zbierať vzorky do okolia a iba jedna z nich sa dostala až na kraj lesa. Očarená svetlami veľkomesta zabudla na svoje poslanie. Preto sa nedostala včas na palubu a uviazla na našej planéte. Mimozemšťan našiel úkryt v kôlni najbližšieho domu, kde ho objavil desaťročný Elliot. Ten ho predstavil i svojim súrodencom.
Skamarátili sa, ale ten malý, ktorého deti začali volať E.T., strašne smúti za domovom a chce stoj čo stoj s tými "svojimi " nadviazať spojenie. Nepodarí sa to a on ochorie. Vtedy je už jeho úkryt odhalený a nezdravý E.T. sa ocitne v rukách vedcov. Čím ďalej tým viac chradne, až prístroje konštatujú jeho smrť. Len Elliotovi dá najavo, že to tak nie je a že sa mu podarilo nadviazať kontakt s domovom. Podarí sa ďeťom svojho kamaráta zo vzdialenej planéty zachrániť? (TV Markíza)

HarlanWade

To, o čem se v Blízkých setkáních celý film mluvilo, má divák v E.T. celý film na očích. Je neuvěřitelné, že s dvěma úplně rozdílnými úlohami si Steven Spielberg dokáže poradit se stejným nadhledem i výsledným efektem. Rozhodně nezapomenutelný film, který dokáže rozesmát i rozbrečet snad každého. ()

Bigwave

Dojemné, koho nedožene k slzám, tak by se měl nad sebou zamyslet:D Moje vzpomínka na dětství, kdy jsem se na na něj mohl dívat pořád. ()

transbeskyd

Sedím po uši zanořen v nepohodlné šedé sedačce dávno zrušeného kina Družba v Gottwaldově a bez dechu hltám dětskýma očima na plátně svoje první sci-fi a dosud jedno z nejlepších,co jsem kdy viděl. Vzpomínky na dětství, kouzelné létací sny a touha po kamarádství ožívají..Srdeční záležitost na sto procent. PS:Fifurku Ítýho v červené mikině s kapucí doma stále někde máme:) ()

petrik11

Taká rozprávočka, kedysi obrovský hit. Videl som to vtedy raz, čiastočne som, bohužiaľ, podľahol davovej psychóze. Odvtedy som to už nevidel a ani nechcem. Beriem to teraz ako detský film, tak na vianoce alebo tak nejako. ()

Peter-1307

Filmová sci-fi rozprávka naozaj pre všetky vekové kategórie. "E.T. go home" je v skutočnosti "E.T. going to heart". Svet fantázie natočený princom režisérskeho kráľovstva Stevenom Spielbergom. Film plný emócií, prekrásneho vizuálu, efektov a zvuku. Film, ktorý sa stal filmovou klasikou. Hm,...ťažko mi je opisovať kvality tohoto filmu, najlepšie je ho vidieť. Slová sú totiž príliš málo nato, čoho pri sledovaní môže byť divák svedkom. ()

KucC

Dnes už 30ti letá klasika, která bavila naše rodiče, baví nás, bude bavit naše děti a určitě i děti našich dětí. ()

helrohir

Stevenovi Spielbergovi sa podarilo vytvoriť film, ktorý sa stal v očiach divákov nesmrteľnou klasikou. Film je určený primárne deťom a podriaďuje tomu všetky aspekty, to znamená, že nič nenecháva na náhodu a podsúva nám jednoduchý dej o priateľstve, pri ktorom sa dá zamiať aj poplakať si. Ja som mal tú smolu, že som ho videl až teraz, keď mám detské roky už za sebou, a preto na mňa nezapôsobil až tak ako by mohol. ()

MatyTM

Film mého ďetství, pamatuji si, jak jsem u něj vždy brečel.Malý nechutný mimozemšťan, který navštívil planetu zemi přečetl všechny knihy, ohmatal co se dalo, dokonce se převlékl za ducha a potom si usmyslel že zavolá domů. Jediná věc která mě na filmu opravdu šte je temnota obazu.Vím že film je starý, ale často jsem viďel prd... ()

Brano

Ďalšie prelomové dielo z osemdesiatych rokov od majstra Spielberga, ktoré ani po rokoch nestratilo svoje čaro. Krásny a emočné nabitý príbeh o malom mimozemšťanovi E.T., ktorý sa chce vrátiť domov. Nie som veľkým fanúšikom rodinných filmov, ale tento je dosť vydarený a radím ho na absolútny vrchol rodinných filmov. V tej dobe to musel byť dosť veľký hit. Ale na druhej strane plné hodnotenie tomu dať nemôžem, pretože to bolo miestami dosť naivné (ako keby to bolo natočené len pre detského diváka). ()

Pitryx

Co dodat, hodnocení snižuje za zbytečně uměle natahovaný závěr. Ke zbytku není co dodat. Technicky žádné veledílo, ale film je to udělaný kvalitně. Skvělá hudba. 2015030310935/11501 ()

tavvva

Další ze Spielbergem režírovaných neodpustitelných sraček, která pokulhává už v základu celého příběhu. Byť je to zřejmě určeno převážně pro děti, tak divák v jakémkoliv věku si nezaslouží být krmen sračkama. Když jsou mimozemšťani tak dokonalí, že umí létat, tak k čemu do háje potřebujou létající talíř? A když už teda mají létající talíř a nějaké blikající cosi, čím si oznamují odlet, tak by snad mohli poznat, že jim někdo chybí a snažit se pro něho sami vrátit, aniž by si musel stavět anténu z deštníku, hromady šrotu a dětských hraček na baterky, tedy zjevně bez použití jakýchkoliv technologií, které by byly skutečně schopné vyslání signálu s nějakou informací na víc než 50 metrů. Ale když umí mimozemšťan létat a léčit zranění nebo oživovat květiny, tak by možná mohl i sám s deštníkem zaraženým v zadnici vysílat signál lépe, než nějaká hračka na výuku jazyka. Prostě nesmysl na nesmyslu, provázený často vítězoslavnými hudebními motivy a neustálým dětským jekotem, kvůli kterým bych nejradši měl víčka kromě očí i na uších. Dalším negativem filmu je šílená citová rozbředlost. A proč do háje musí mimozemšťana na Zemi hledat kosmonauti ?? :D :D Co měly do prčic znamenat ty překombinované a přesto nedomyšlené laboratorní převleky a ta fraška s laboratoří spojenou s jednotkou intenzivní péče? To se jako neměli nakazit lidi a nebo mimozemšťan od lidí? A co má v roce 1982 znamenat ta idiotská rotující světýlka po obvodě toho jejich strašného spaceshipu, který vlastně ani nevypadá jako létající talíř, ale spíš jako baňka z vánočního stromečku? To už snad ani v té době nemohl nikdo brát vážně. Fantazie by měla stavět prostor nový a nebo ten současný rozšiřovat, ale nikoliv ho doslova bourat svou hloupostí. Film tedy není ani sci-fi a ani pohádka. Na sci-fi tomu kromě létajícího talíře a mimozemšťana-kouzelníka chybí zcela ten prvek 'science', takže by to mohlo obstát akorát tak jako pouhá fikce. A na pohádku tomu chybí pohádkové kouzlo, protože v pohádkách nemají mimozemšťani a létající talíře co dělat. Našlo by se toho víc, ale přijde mi nedůstojné kopat do mrtvoly, takže ji důstojně pochovám a dám na hrobeček kytičku v podobě dvou hvězdiček za pár opticky zdařených venkovních záběrů. Tisíckrát lepší, než tento zvratek jsou chobotnice z druhého patra od Oty Hofmana a Jindřicha Poláka a je mi líto těch, kteří to nechápou. ()

PeterJon

Prvá hodina je výborná, plná atmosféry (5*). Druhá hodina sú prehnané emócie a zvrhen sa to na "deti zachraňujú svet" (odpad). Celkom fajn zmysel pre humor a krásna hudba - nemám na mysli teatrálnosti v štýle Star Wars ale v podobe brnkania na harfu a piana. Film má krásnu myšlienku, vhodný pre deti, mimozemšťan priniesol dobro, nemal žiaden zlý úmyseľ. 2,5* ()

Hawaj

u tohodle filmu jsem se poprvé setkal s termínem E. T. Napínavé a zábavné, ale ten alien je fakt nehnusnější věc na planetě, prostě jak vod Trošky. ()

PlayEasy

Spielbergovské citové vydírání ve své nejklasičtější a snad i nejlepší podobě.  Kdo z nás u tohoto snímečku v dětství neuronil slzu?! A pak, E.T. je ze všech filmových ufonů ten největší frajer. I Vetřelce by zastavil pouhým žhnoucím ukazovákem :) 100% ()

Gamekeeper77

Tuhle klasickou Spielbergovku jsme coby děti všichni milovali. Nejspíš to bylo tim, že moc filmů stejné kvality v televizi tenkrát nedávali. Sice už to není takový nářez, ale zapomenout rozhodně nejde. Skvělá atmosféra 80' let, výborná hudba, pár začínajících hvězd a staré poctivé triky udělaly z E.T.ho to, čím je a vždycky byl. Pro dnešní generaci žádný zázrak, pro nás ostatní zážitek s vůní dětství poprvé viděný na zahraničních tv kanálech bez českého dabingu, ale přesto nezapomenutelný. 80%. ()

Tominni

Nádherný dětský film v pojetí skvělého režiséra, který pojal celý film z pohledu dítěte a proto je tak jedinečný. Ať už pohledy do poloviny dospělých těl, chrastění klíčů, vyjádření pocitů přes skvělou hudbu. Ten film zkrátka diváka vtáhne a nepustí. Útočí silně na emoce, ale děje se tak poměrně nenuceně a rozhodně to funguje. E.T. je asi nejmilejší mimozemšťan, který nás navštívil a Steven dal krásný dárek všem (nejen dětem). Maličká Drew je navíc jako malý bonbónek navíc. ()

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

Steven Spielberg se chce vrátit k mimozemšťanům

19.04.2024

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

Filmový svět opustili dva slavní tvůrci

17.04.2020

Filmový svět se v rozpětí několika hodin musel rozloučit rovnou se dvěma významnými filmovými tvůrci. Ve věku 77 let zemřel kameraman Allen Daviau, jehož budou diváci znát nejlépe díky skvělé práci… (viac)

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

Hvězdné války i Jurský svět na jednom pódiu

28.09.2018

Koncert filmové hudby SCI-FI se představí v Rudolfinu již 13. 10. 2018. S blížícím se datem koncertu odhaluje Filmová filharmonie novinky programu. Bude to nabitý večer! Program zahájí E. T.… (viac)

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

ČNSO zahraje hudbu z filmů Stevena Spielberga

10.03.2018

Český národní symfonický orchestr 3. dubna v pražském Obecním domě zahraje hudbu z filmu Indiana Jones a dobyvatelé ztracené archy. Koncertem s filmovou projekcí začíná mezinárodní projekt Symphonic… (viac)