Chyť ma, ak to dokážeš

• Česko Chyť mě, když to dokážeš (viac)
USA / Kanada, 2002, 141 min

Réžia:

Steven Spielberg

Predloha:

Frank W. Abagnale Jr. (kniha), Stan Redding (kniha)

Scenár:

Jeff Nathanson

Hudba:

John Williams

Leonardo DiCaprio, Tom Hanks, Christopher Walken, Martin Sheen, Nathalie Baye, Amy Adams, James Brolin, Brian Howe, Frank John Hughes, Steve Eastin (viac)

Frank W. Abagnale je dnes špičkovým odborníkom, kým však dosiahol 21 rokov, pátrala po ňom polícia mnohých štátov a pre agenta FBI Carla Hanratthyo bol nočnou morou. V šestnástich rokoch sa Frank (Leonardo DiCaprio) od svojich rovesníkov veľmi nelíšil. Ale potom sa jeho rodičia rozviedli a on mal pocit, že ostal sám proti celému svetu a musí sa brániť zo všetkých síl. Robil to spôsobom, ktorý svedčí o jeho celkom mimoriadnych schopnostiach. Nielenže si vyrobil doklady a vydával sa za staršieho, ale prenikol i medzi pilotov jednej z najväčších leteckých spoločností bez toho, aby zložil akékoľvek skúšky. Sfalšovaný právnický diplom mu otvoril cestu ku kariére advokáta a nejaký čas pôsobil aj ako detský lekár. Keďže bol veľmi šikovným falšovateľom šekov, žil v luxusných hoteloch a precestoval veľký kus sveta... (STV)

Okara

Nemohu si pomoci, ale ze Spielbergovi tvorby je pro mne tento snímek zkrátka vrchol jeho režisérského umu. Herecká elita Hollywoodu rozehrává dramatickou honičku nejvychytralejšího padělatele všech dob za naprosto dokonalého hudebního doprovodu dokazujícím, že v jednoduchosti je krása. Člověk jen s vykulenýma očima může žasnout nad mladickou troufalostí charismatického DiCapria a paradoxně mu drží palce při každém jeho dalším kroku za nelegálním bohatstvím. Vrchol oddechových filmů, který nejen svou tématikou už z principu musí zaujmout každého. Jen mi je líto letadýlek. Nejlepší soundtrack z filmu 100% ()

tukomaster

Krásný film, kterým se celou dobu nese příjemná atmosféra, věčně lhající Di Caprio je skvělý. Příběh nenudí a hudba je také dobrá = Výborný film. ()

predators

Vcelku vychytralý chlapík, ten Leonardo. :-) Nejen, že se stane kopilotem, ale taky pediatrem, právníkem a nebo třeba agentem FBI. Zajímavé případy, jak snadno přijít k penězům. Ikdyž na každého jednou dojde. Škoda jen, že příběh nebyl okořeněn pár vtipnými situacemi, jeho volnější tempo ovšem nenudí a dvojka TriCaprio a Hanks nezklamala. Zajímavosti: Leonardo si nastřádal docela slušné jmnění. Nikdo však neví přesně kolik. Ví se jen, že toho byly dva plné kufry. / Leonardo je taky jediný chlap, který si balí kufry sám. Nám ostatním je balí přítelkyně.:-) 67% ()

Slartibarkfast

Velmi napínavá detektivní záležitost, ve které soucítíte s hlavním padouchem. Vesměs dobře zvládnutý film dle skutečné předlohy jistého geniálního podvodníka. Nudných scén tu moc není a pořád je na co koukat. Solidní snímek na nudné odpoledne či dlouhé zimní večery. 85% ()

nascendi

Ak mám, a ja aj chcem, hodnotiť filmy podľa zážitku, potom nemám najmenšie pochybnosti o oprávnenosti piatich hviezdičiek. Nevidel som tento film prvý krát, napriek tomu som si ho aj dnes vychutnal. Iste, ak by nebol nakrútený na motívy skutočného príbehu, obviňoval by som scenáristu, že mu niekedy ušlo pero. Ale komediálny nádych umožňuje prehliadnuť niektoré nedokonalosti. Excelentná trojica hercov, bez oddychových časov postupujúci dej, zaujímavá hudba a nakoniec aj americký happy end robia z tohto filmu jeden z necelej dvojstovky filmov, ktorým som doteraz dal plný počet bodov. ()

Zodd

Ze začátku se může zdát, že jde jen o průhlednou hru na kočku a myš s komiksovým openingem. Spielberg už měl dlouholeté zkušenosti s režií i jinými profesemi v Hollywoodu, věděl jak přitáhnout co nejširší věkovou kategorii a jak vybírat herce v castingu. Jenže film patří do trochu jiného žánru, než se původně může zdát. Je jasné, že Spielberg zkresluje realitu, ale tady to dělá hodně s citem a zná hranice. Příběh (který se stal) je ve scénáři napsaný hodně chytře, stojí na vztazích mezi postavami a ví, kde využít celkový ironický twist události. Je lepší předem být s příběhem Franka Abagnalea Jr. neobeznámení, jinak film zas tolik fungovat nebude. Jen bych vyčetl, že tu mohlo být více toho dramatu a méně humoru, ale právě díky postavám a jejich obsazení to vyšumí. Zajímavé je, že když jsem snímek hodnotil, nebyl snad ještě ani v TOP a měl zde asi 84%, ale nyní má 87%!!! Že by film více oslovil novější generace vzhledem k roku snímku podobně jako u Titanicu? ()

Slarque

Spielberg znovu dokazuje, že umí točit i komedie. 1941 sice v Americe propadla, to ale neznamená, že by to byl špatný film. Leonardo DiCaprio znovu předvádí, že když dostane dobrou roli, tak ji svěle zahraje. Pánové Hanks a Walken mají sice méně prostoru, ale umí ho s přehledem využít. ()

Arsenal83

Najmilší podvodník histórie a film, ktorý určite patrí medzi mojich TOP 20. A to v ňom ani DiCaprio nemusel podať extrémny výkon, hoci je to stále on, jeden skvelý herec. Neuveriteľné príbehy jedného človeka, až človek váha, či sa to mohlo naozaj stať. Krásne odrežírované, je to pojaté dobrodružnejšie ako v Indianovi Jonesoevi. Nezabudbuteľná scéna: Hotelová izba a prekábatenie Hanksa DiCapriom. ()

Vitason

Steven Spielberg si zde alespoň částečně splnil sen o natočení Bondovky. Frank W. Abagnale jr. sice není nějaký akční hrdina, ale ze šlamastiky se vždy dokáže dostat díky chladnému přemýšlení a svému šarmu, podobně jako britský agent. Navíc jedna scéna je Bondovi přímo věnovaná. Když miluju Spielberga, Hankse, DiCapria, Walkena i Martina Sheena, tak nemůžu být tímhle filmem zklamán, říkal jsem si. A také jsem se nemýlil. Tuhle oddechovou retro-komedii jsem si náramně užil. Potěšili mě všichni herci (nejvíce asi Walken), scénář, kamera, hudba Johna Williamse, ale nejvíce pan režisér, který v podobně uvolněné atmosféře pokračoval v Terminále. Na zlepšení nálady ideální volba. ()

Happens

Dráha podvodníka, která spočívá v příběhu dobrého herce/psychologa, prošitá nití dobrého talentu technického kreslení. Perfektně naspeedovaná harmonie honiček a her mezi Hanksem a DiCapriem.. ()

Bachy

Ne, takhle by to nešlo. Se Spielbergem si sedneme pouze výjimečně a ještě většinou v jeho starších dobách. Přesto jsem Catch me if you can věřil. Ale je to tak jednoduchoučké a líbivé, aby nadšeni odcházeli všichni spokojeni. Jo, Walken je samozřejmě dokonalej a tím hasnu. Je mi úplně jedno, co se stane s Capriem, Hanks je pitvořivě namalovaná postava bez hloubky a po první interakci hlavních hrdinů dojde každému, kam příběh dojde a musí dojít. Za vše mluví scéna praní košilí. Pro snímek nemá absolutně žádný význam a její smysl je jediný - koukejte, jak je ten Hanks roztomilý - > měli byste fandit i jemu - > konec musí uspokojit obě postavy. Nelíbí. ()

klerik

Konečne som uzrel aj prostrednú časť Stevenovej "retro-trilógie" - Terminál, Chyť ma, Mníchov. Spielberg sa hrá a ide mu to dobre. Na rozdiel od TERMINÁLU má lepší scenár a viac skvelých hercov. Hanks je prosto fantastický, DiCaprio opäť raz úžasne detsko-dospelý, ale hlavne je to napínavé, má to šmrnc, je to vtipné, smutné... No skrátka dobré... Ale na MNÍCHOV to nemá... ()

Chrustyn

A Spielberg zase boduje. Je vidět, že Steven opravdu natočí cokoliv. Klidně i skvělou, pohodovou krimi komedii s vynikajícími hereckými výkony a suprovou hudbou. Navíc jako jeden z mála dokáže vymáčknout herecký výkon i z DiCapria. ()

Yardak

Režie je samozřejmě výborná, ale celkově mě film na 100% opravdu neoslovil. Je to prostě dobře natočená pravdivá komedie. Až poletim letadlem, tak to zkusim taky:))) ()

heyda

Doopravdy zajímavý příběh podle skutečné události si vzal do svých rukou Steven Spielberg a to by bylo, aby z toho nebylo něco super. :-) Leonardo se mi tady opravdu hodil, stejně jako Tom Hanks, mohl bych tu vyjmenovat všechny klady, ale to by bylo zdlouhavější, takhle vypíchnu jen jeden zápor a to je délka, která bohužel vytvořila pár hluchých míst. Každopádně i tak velmi silné 4 hvězdičky. ()

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

Spielberg, DiCaprio a generál Grant

20.05.2018

Steven Spielberg se rozhodně nefláká. Loni vytasil novinářské drama Akta Pentagon, letos dorazila jeho sci-fi Ready Player One a příští rok se pochlubí Indiana Jonesem 5. Co režisérská legenda chystá… (viac)

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

Spielberg a Hanks si našli nový projekt?

24.04.2014

Steven Spielberg stále neví, jaký bude jeho příští film. Před několika dny začal kroužit kolem historického dramatu The Kidnapping of Edgardo Mortara, teď ale jeho pozornost zaujal thriller z období… (viac)