Neboj sa, zlatko

• Česko To nic, drahá (viac)

Žena v domácnosti z 50. rokov (Florence Pugh) žijúca so svojím manželom (Harry Styles) v utopickej experimentálnej komunite sa začína obávať, že očarujúca spoločnosť môže skrývať znepokojujúce tajomstvá. (Continental film)

JJaannee

Musím říci, že jsem se dlouho tak netěšila, až se podívám na tenhle film. Ne kvůli hereckému obsazení, ale na ten příběh posazený do 50. let. Ta hudba a ten styl. Rozjezd super, chci prostě vědět, co tam viděla, nemohla jsem se odtrhnout od obrazovky a pak konec, o kterém ještě teď nevím co si myslet. Tak nedotažené. Ale i tak musím dát 4*, protože jsem to fakt hltala. ()

vade_mecum

Za mě dobrej film. Námětem a rozuzlením je to kombinace Stepfordských paniček a Matrixu. Dívat se na to dalo, ale mohlo to být propracovanější... Ale za snahu 3* ()

darkchipmunk

Tak myslím, že "překvapené divačky" nebudou až tak překvapené z náročnějšího přístupu, protože jednak třeba už trochu měly možnost nakouknout do tvorby Olivie Wilde, která je všechno, jenom ne přímočará, a... nebo se prostě podívaly na trailer. Ona by asi hrdinka byla poměrně spokojená i jako - dejme tomu spoiler - udřená lékařka, kdyby si ji frustrovanej týpek  neměl potřebu předělat k obrazu svýmu čili Stepfordská manželka hadr. Výborně budovaný napětí a hudba, ani minutu jsem se nenudila, Florence zvyšuje kvalitu každýho filmu, to bych podepsala. Ženský rukopis je docela cítit. Závěrečnej point mi sice nějak uniká, ale jsem už asi unavená.___Modrou zónu si tohle nezaslouží, jde o lepší zábavu i nadsázku než například čím dál vyšinutější Peele, kterej se v těch metaforách už ztratil. ()

Yamatosan

Florence Pugh, ta jediná stačí, aby vcelku průměrná antiutopie působila jak kandidát na film roku. Ano, bez ní by byl ten film úplně jinde, ale ona to fakt umí prodat nesmírně! A tedy abych nebyl přehnaně přísný, první cca hodina, kdy atmosféra paranoii krásně narůstá, je výborná, a audiovizuál je mistrný v celém filmu - ale pak se to začne nějak hroutit, a ne že by se to úplně rozložilo, ale konec je neuspokojivě fádní. ()

gogo77

7/10 ... ako thriller drama dobre .... ale nieco tomu chybalo aj ked zvrat na konci bol pre vsetkych neocakavatelny ... takze stoji za zhliadnutie... mame tu novu hollywoodska hviezda - Harry Styles v ulohe Jacka nielen pripomina Leo Di Capria v Titaniku ale sa tak aj vola (isto nie nahodou)     ale musim uznat vykon velmi dobry a niektore sceny priam az zimomriavkove   ... o co ide? Nuz v mestecku niekde v pusti USA cca 40-50 roky minuleho storocia ... uzatvorena skupina obyvatelov ... stastne pracovite manzelky a makaci chalpi ktori zarabaju na zivobytie ...ale ako? Kde? Co vlastne robia? ... chvilami to pripominalo dokonale Stepfordske panicky ... ale ... tu je cudne nieco uplne ine ... a ked zomrie prva dokonala manzelka....spusta sa lavina ()

hesonic odpad!

Každý kdo tomu dal hvězdičku a více nepochopil o jak vážném tématu ten film byl a jak mylně bylo to téma vyprávěno. ()

diax3

Představitel manžela hlavní postavy o tomhle filmu řekl: "My favourite thing about this movie is that it feels like a movie." Což se možná může zdát podivné. Ale jen do chvíle, než film vidíte a pochopíte to. Protože po shlédnutí mám za to, že lepší shrnutí smímku v jedné větě není možné. Gradace napětí i chvíle prozření za mě top peak, zpracování velkolepé (psycho zvukový podkres k obrazům balerín v točících se kaleidoskopech je dost působivý sám o sobě, ale ona alarmující dokonalost jak ze Stepfordských paniček, kterou hlavní postava rozlouskne díky vajíčku, jež jí zavaří víc než pukavec, udělá taky svoje). Bylo mi trochu líto, že byl jako herecký partner bezchybné Florence Pugh vybrán Harry Styles, protože jí přes veškerou snahu prostě svými hereckými výkony v některých chvílích nestačil. Tato nevyrovnanost mě jako diváka místy rušila (-1 hvězda), ale byla také tím jediným, co mě mrzelo - jinak nemám co vytknout. ()

SaS

Pro mě pecka, celý film jsem si užívala čekání na odhalení a celé vysvětlení, ale finále mě stejně trochu zaskočilo. Florence byla opět skvělá a uvěřitelná, vlastně v tom pozlátkovém světě nepůsobila dokonale a dávala tušit, že dřív nebo později jí ten skleníkový život ve zlaté kleci začne obtěžovat. Příjemné překvapení ve fetišistickém světě "dokonalosti" kde je vše růžové a happy a nejvíc jsem se bavila myšlenkou, kolik lidí by bylo v takovém "Matrixu" šťastných. ()

desperite

Moje první shledání s Olivii Wilde v rámci její režisérské pozice. Na film jsem se o uplynulém víkendu nepřipravoval, ale mimořádně příznivý čas byl ten, který mi ho nabídl, když jsem se právě v tu chvíli ocitl před branami multikina. Myslím, že litovat toho nemusím, jelikož už první co mě na filmu velice mile potěšilo, tak byla kamera, kterou hned vzápětí trumfla hudba a milá retro podívaná mohla začít. Geniálně chaotická Florence a propagandisticky vybudovaný systém ze kterého není úniku. ()

karl173

Od prvního shlédnutí traileru po první ohlasy z kina jsem měl o tomto snímku smíšené pocity. Počáteční okouzlení vyprchalo díky dalším trailerům, kterým jsem se v kině nevyhnul. Postupně jsem si tak začal myslet, že mě nemá film jak překvapit a vlastně jsem i přemýšlel jestli na něj vůbec zajít do kina. A to i přesto, že po znovu uvedeném Avatarovi se jedná o největší film, který právě vtrhl do kin.  Jsem však rád, že jsem nakonec šel. Audiovizuální stránka je na vysoké úrovni a na velkém platně to vypadá skvěle. S příběhem už je to však horší. Dlouho trvá ( i díky trailerům ) než mě film dokáže něčím překvapit a trošku se to táhne. Záverečná pasáž však přináší zajímavé rozuzlení, které mě nakoplo zpět.  Celkový dojem se však zasekl někde na půli cesty.  Olivia Wilde ovšem předvedla, že umí pracovat s různými žánry a rozhodně budu dál sledovat její tvorbu.  Don't Worry Darling zatím zůstává " jen " zajímavým a k dokonalosti nedotaženým filmem. ()

abecedator50

Mám nutkání napsat recenzi, i když mě vůbec nenapadá, co do ní vepsat. Takže to asi shrnu. Film se na začátku vůbec nesnaží být tím, v co se vyvine. Vlastně, nejdřív vám vlastně nic neřekne, vše se zdá ideální, dokonalé, bez poskvrny. Ale postupem času se posouvá a posouvá, až na vás vykoukne to velké tajemství. Neustále se vám snaží říct, že je něco špatně. Nebo, že toho je špatně hodně. A že věci nedávají smysl. Ale když vám konečně naservíruje, o co tam jde, je to vlastně zklamání. Ta část, kdy nevíte, kdy zjišťujete a objevujete, že Victory není tak dokonalé, že se věci nedějí tak, jak by měly a že Frank nejen před vámi, ale před celým městem, něco tají, funguje dobře. Ale s čím osobně mám problém je část, kdy zjišťujeme, jak to funguje. Že je tu jiný svět. Že to, na co koukáme, je možná jen to, co chtějí, abychom viděli. Vlastně ta šokující pravda, to rozuzlení, to filmu škodí. Je to velmi dobře zahrané, ale se snahou o velké vyvrcholení děje se mi to, co se dělo, mlží. A vlastně, nejvíc šokující na tom je, že ti lidé v tom světě chtějí žít. Aspoň někteří. Ve světě, zamrzlém v čase. Kde se nikdo nesmí ptát na otázky, kde jste jako vězeň, ale kde je pro spoustu lidí jednodušší žít. Jste chyceni ve světě, kde vás někdo chce držet a sami tam nechcete být. Ale vy to nevíte. Protože pokaždé, když něco zjistíte, se vás pokusí zastavit. Protože jim vnesete chaos do jejich řádu. Řádu, který je tak řádný, až jej nedokážete snášet, pokud si tu cestu jednoduchého "života" nezvolíte. A tam je ta nejděsivější paralela se skutečným životem. 6/10 ()

jirikzaboj

V celku zajímavý film, který vybrala tentokrát přítelkyně. Mám mírné podezření, že právě jen díky Stylese, protože je to její oblíbenec. Při odchodu z kina mi nebyla pořádně schopná vysvětlit, co se ve filmu stalo a jen konstatovala, že tam toho Harryho bylo přece jen málo. Proto film funguje perfektně jako bait na širší publikum a hned v prvních minutách ukazuje, že nesledujete klasickou romantickou podívanou. Vizuálně je film opravdu rozmanitý, psychedelický a střihově nápaditý. Dobové kostýmy a atmosféra mu svědčí a parádní hudební podkres od Powella je fakt jeden z nej za poslední dobu. Herci si to taky docela dávají, ale především film táhla Florence Pugh a mám takové podezření, že právě bez ní by ta výprava byla dost suchá a proto především ji patří veškeré acting props a díky za provedení dějem, který už tak zajímavý není. Nebo při nejmenším originální. Zhruba ve čtvrtce filmu jsem měl hrubou představu o veškerém dění a čekal jen, jestli jsem uhádl všechno přesně. Nedalo to ani moc práci přemýšlet a všechno k sobě přišlo tak nějak samo. Po zbytek filmu jsem doufal, že nám tvůrci nabídnou dobré zakončení, protože u těchto “dreamy” žánrů to není nikdy jednoduché. Nakonec to byl takový čistější průměr a já se směle pousmál. Přesto to byl opravdu moc dobrý zážitek a pokud máte rádi Black Mirror, Gatsbyho a hrajete The Sims, tak jste se pro tenhle film narodili.  PS: film má také podkontext, který se snaží divákovi něco tímhle říct a to je na tom filmu pravděpodobně to nejlepší . ()

UNCIA

Ten film má své kvality, především výbornou Florence Pugh a zajímavé představení světa, ve kterém se příběh odehrává. Film působí chytře a promyšleně a hezky buduje atmosféru. Bohužel, když se zamyslím nad tím, co se tam stalo a hlavně jak to jakože má fungovat, tak to vlastně vůbec nedává smysl. Škoda. ()

BStone

Skvěle vypadající, výborně natočená a ještě lépe zahraná novinka od Olivie Wilde o jednom téměř dokonalém místě. Mysteriózní jednohubka, která mohla být v několika ohledech určitě ještě lepší, ale každopádně mě to moc bavilo. 75% ()

angelle

Presne ten film, pri ktorom neviem, či je to úplná genialita alebo úplný odpad. Tak či tak Olivia ma, asi ako väčšinu, v režisérskej roli príjemne prekvapila. Harry a Florence boli úžasnou voľbou pre hlavné postavy. Len by som veľmi rada videla ich reakcie po dočítaní scenára. ()

CreepyJoe

thriller 30 % | Mysteriózní 0 % | Psycho pičovniky 80 % Tak jo asi vůbec nejdůležitější pohled pro mě je v tomto případě asi hodnocení žen a jejich názory na film a to z čistě vědeckého hlediska. To že film je víceméně jistou feministickou manifestací, vůbec filmu nijak neuškodilo. Mně docela silně překvapuje to nešťastné uchopení, který celkově zabijí tu "feministickou vzpouru". Film je dosazen prostě do zlaté americké éry, kdy mzda muže bohatě stačila na pokrytí rodinných nákladů, koupi domu s bazénem a vozu a ještě zbylo na dovolenou. Ach ano, ženy tenkrát neskutečně trpěly zavřený ve svých zlatých klíckách! Zatímco dnes 21. století si většina žen o vlastnictví domu může jen zdát a místo zušlechťování svého domu s lásky plným ohledem, dělají uklízečky v korporátech a jinou formu práce, přičemž až přijdou unavený domů čekají na ně úplně stejné povinnosti :D Tohle je to vítězství feministické revoluce. Spousta z nich pak využívá ekonomicky svou kundu a setrvávají v dávno vyčpělém mrtvém patologickém vztahu s degenem, který domů kromě denní opilosti přinese těch zkurvených deset litrů na nájem, když je nestihne projebat v bednách. A pak tu samozřejmě máme i ženy co měli štěstí a mají solidní partnery a dokud nebudou starší, oježděnějším a vyčpělé věkem nemají si čeho bát, budiž jim přáno a hned nad nimi jsou Panenky ze zlatých klícek, který dobře vybrali plemeného býka a žijí si svůj americký sen, stejně jako v padesátkách! přesně jako v tom filmu! A z nudy melou sračky o feminismu, nebo zneužívají zbytek ženských chudinek k politickému tlaku na "rovné mzdy" v top manažerských pozicích, chudinka bere jen 150 tisíc a ne 230 tisíc jako Petr. V tomhle prostě film nefunguje a je to taky důvod proč to zde předhazuji a dělám takovou historickou zobecněnou sondu a i sociologickou sondu dneška(velmi zjednodušenou). Rád bych se pustil do podrobnější analýzy, ale bohužel bez spoilerů by se to neobešlo. Takže už jen v obecné rovině, film je určitě fajn, ale dávám 3 hvězdy za fakt nešťastné uchopení tématu. ()

Hexx

Sakra práce, to jsem ty dvě hodiny mohl využít k něčemu smysluplnějšímu! Hloupě jsem očekával neočekávané vyvrcholení, dočkal jsem se tak akorát ochablého a nudného finále. Ani samotný průběh nebyl nějak výjimečný, pokus o zajímavý film prostě nevyšel. Kdo dává čtyři hvězdy, musel být min. na THC. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Avatar připomněl, kdo je králem kin

Avatar připomněl, kdo je králem kin

26.09.2022

Už to nepotrvá moc dlouho, a James Cameron (Titanic) si na konto připíše další miliardový hit. A vůbec přitom nevadí, že druhý Avatar přichází více než 10 let po premiéře jedničky, jak totiž nyní… (viac)