Neboj sa, zlatko

• Česko To nic, drahá (viac)

Žena v domácnosti z 50. rokov (Florence Pugh) žijúca so svojím manželom (Harry Styles) v utopickej experimentálnej komunite sa začína obávať, že očarujúca spoločnosť môže skrývať znepokojujúce tajomstvá. (Continental film)

Lina

Nejdřív to vypadalo na remake Stepforských paniček, pak se z toho vyklubalo ještě něco úplně jiného, mnohem známějšího. (Alice/Alenko, kterou pilulku si vybereš?) Myslím, že režisérka udělala se scénářem, co mohla, a natočila pěkné retro, docela zajímavě pojaté po výtvarné stránce. Živá je i hlavní hrdinka, zbytek postav docela splývá, asi jak vzhledem k zápletce má. Originalita námětu bohužel skoro nula a zajímavých podrobností, co by to vynahradily, se moc nedočkáme. Použitý styl vyprávění by vzbudil pozornost tak před třiceti nebo čtyřiceti lety, dnes už mají diváci trochu jiné představy. Takže podívat se můžete, hloupost to určitě není, ale taky nic, co by zvlášť zaujalo. ()

Aeres

Hvězdně obsazený femmatrix, u kterého si při závěrečných titulcích říkáte, že agenti to s ukecáváním herců musí mít sakra těžké, disponují neomezenými prostředky, a nebo je jednoduše špatná doba, a herec skočí po čemkoliv. Do první poloviny na svěží čtyři hvězdy. Po"procitnutí" se dostavila dvouhvězdičková pachuť toho, že vlastně nekoukám na dva různé filmy (přičemž na ten druhý koukat nechcete), ale na tři (přičemž ani ten třetí koukat nechcete). Třetí vrstvu filmaři zřejmě neměli v úmyslu, protože na obrazovky HBO vtrhl v roce 2022. Ve vší paradoxnosti v rámci prostředí a rutiny (nejen té filmařské), se totiž film ze všeho nejvíce podobá Barbie (2023). Nabízí se otázka, zda je Barbie ve skutečnosti skrytou satirou na film To nic, drahá. Ač film dává prostor k zamyšlení nad smyslem života, a na otázky, na které vlastně neexistuje spolehlivá odpověď, znovu vidět určitě nemusím. Průměr tři hvězdy, a od brakovitosti jej drží pouze sympatická první polovina. ()

lektvar

Vyborne dialogy, vizualne krasne, zaciatok uchvatny, a po prvom zlome to slo cele dejovo doprdele, ale aspon ze nadhernym cipkovanym oblukom. Milujem chemiu medzi hercami a tu to fungovalo skvele. Okrem pana borovice ten tu bol echt za drevo. Ale aspon palivove ()

Defilmator

Tak tohle mohlo mít o několik minut míň (nebo protáhnout konec a zkrátit tu omáčku před) A to dlouhé čekání na vysvětlení se vlastně vůbec nevyplatilo - zklamání. 2 hvězdy, za to že si film umí dobře udržet napětí (ale moc dlouho) a za vizuální kvalitu. ()

Rychloskot

Ten film byl absurdně pomalý a věnoval se zbytečným věcem bez dalšího významu. Příliš málo nám ukázali dobu, kdy je všechno v pořádku, pak se objevilo pár absurdit bez významu (prázdná vejce, příchod vedoucí baletu a její následné doteky na hlavní hrdinku, nebo šéfovo přistižení, které hlavní hrdince nevadilo...?), než jsme v dost krátké chvilce rozmotali záhadu s podivnými až naprosto nepochopitelnými motivacemi, kterou všímavý divák už stejně tušil a která by stačila na půlhodinovou epizodku Černého Zrcadla. Světlým místem byl výborně hrající Styles, historicky vypadající Florence a jinak moc nic. Volba hudby laciná, padesátky se příliš trefit nepodařilo (ne, šaty, auta a jazzík nestačí) a neskutečná nuda ()

KaterinaSkop

V určitých chvílích jsem se cítila dost nekomfortně (a to nemluvím o scéně kdy si dal Harry Styles místo hovězího k večeři manželku), není tak složité po docela krátké chvilce pochopit, o co tady vlastně jde. Prostředí pěkné a postavy mile zvrácené, ale znova bych na to asi nešla. ()

halberdier

Režisérka Olivia Wilde zaujala už svým debutem - povedenou teenagerovskou komedií Šprtky to chtěj taky. To nic, drahá je ale mnohem ambicioznější a zajímavější a dá se říct, že i v tomto případě obstála. Přestože natáčení neprobíhalo asi úplně bez problému, na výsledném filmu to není znát a film drží režisérka pevně v rukou. K tomu pomáhá jako tradičně skvělá Florence Pugh, celkem slušný Harry Styles a i na malém prostoru šťavnatý Chris Pine. Příběh je od začátku napínavý a zajímavý a dívak má touho se dozvědět, co zatím vším vězí. Rozuzlení je bohužel pro zkušeného diváka trochu viditelné už dopředu a pointa už není v dnešní době, kdy je hodně využívána v jiných filmech či seriálech, příliš objevná a ve finále snímu trochu dochází dech. Ale to je asi jediné dvě slabiny filmu. (7/10) ()

ReactLotus

Nerozumiem, prečo ľudia tak nenávidia Jordana Petersona. Neviem či je to ignoranciou ľudí problémov spoločnosti, či len moderná doba je už tak jebnutá, že človeka, ktorý je veľmi inteligentný, je psychológom, učiteľom, pomáha ľuďom prekonať psychické problémy a snaží sa poukazovať na problémy/nedokonalosti spoločnosti, nazvú "incel hero" a tvrdia, že je zlý a neviem čo ešte. Keď niekoho, kto pomáha ľuďom takto označia, to akože znamená, že každý, kto trpí depresiami, má samovražedné sklony, tak je incel a nepatrí do spoločnosti? V tomto ma Olivia Wilde sklamala. Peterson  nie je taký, ako tvrdí… Chris Pine hrá postavu založenú na Jordanovi Petersonovi (preto ten monológ⬆️😅). Pine dobre zahral svoju rolu, aj keď nesúhlasím so spracovaním a serie ma to prirovnanie k Petersonovi, musím ale uznať, že jeho postava pôsobí zaujímavo. Florence Pugh a Harry Styles sú tiež skvelí. Hodia sa k sebe a veľmi ma prekvapilo, ako ďaleko boli ochotní oba herci zájsť kvôli svojim rolám, Harry Styles obzvlášť. Mám ho zafixovaného ako iba speváka, ale ukazuje, že vie hrať a nebojí sa ísť aj do takej role, akú práve v Don't Worry Darling má. Trochu ma mrzí, že pre film nič nenaspieval. Čakal som a čakal, a ničoho som sa nedočkal.😢 Nie som síce jeho fanúšik, ale fakt som tu niečo od neho chcel počuť… Prekvapili ma početné sex scény, síce nič neukázali, ale zvukovo a choreograficky sa dobre na to dívalo a počúvalo (stojím si za tým, že nie som úchyl). Vizuál filmu je pekný, sektu už na prvý pohľad pripomína a evokuje to už od začiatku, že niečo nie je tak ako sa na prvý pohľad môže zdať. Námet a myšlienka sú skvelé, scenár tiež dobre napísaný a vlastne tento príbeh o sekte sa mi aj páčil.  Petersona neodpustím Olivii, ale nemôžem preto zhadzovať a bojkotovať film, ktorý je zaujímavý a dobrý (🤔jehovistom by sa asi nepáčil🤣). 7/10 Ak máte radi sekty, ste členom, ale aj ak nie, možno len máte radi herecké obsadenie alebo neviete čo si pozrieť, verím, že Don't Worry Darling sa vám bude páčiť. ()

Tomko87

Kde bolo tam bolo, bolo aj nebolo jedno krásne mestečko v 60 rokoch. Mestecko, kde sa krásne ženy vzorne starali o svojich mužov, a všetko klapalo priam až nechutne dokonalým dojmom. Ibaže by nie. Ako samotný pribeh, herci, atmosféra je top. Lenže keď sa nad filmom niekto začne príliž zamyšľať bude zle. Jedná veľká logická hovadina strieda druhú. Mne by to ani nevadilo. Len nejako sa to tam začne príliž veľa kopiť. ()

Heywood

Tak první mě pochopitelně napadl Pozor spoilééér nečíst......nám všem známý  Matrix, a na obdobné téma můžeme přihodit další filmy. Co bylo potěšující byl výkon hlavní hrdinky a jejího "manžela", protože na ty dva se dalo koukat. Wilde vypadá čím dál hůř... no dobrá, ostatní herci byli jakoby neherečtí. Pine si střihl jinou roli než vesmírného hrdinu a chtělo trochu víc, aby diváka přesvědčil, že je tím, čím je, když film nám naprosto utajil pozadí, PROČ to vše bylo, když pomineme zábavy lůzrů - ostatně Hra na oliheň je jasná. Končím na 55%, ale patří to mezi to lepší, co je v poslední době k vidění. ()

rigby

Můj americký sen se záhy změnil v noční můru. Zpočátku jsem vnímal jenom zmatek, ale postupem času jsem si začal film náležitě užívat. A byla to opravdu paráda. Včetně toho konce. ()

Robopes

Spoiler: Je to takový nedotažený, chyběl mi lepší konec s procitnutím, tak nějak odfláknutý a i ostatní postavy mohli líp rozklíčovat do současnosti. ()

Calypso

Předem se přiznám, že jsem jedna z těch, kdo se na tenhle film rozhodl podívat pouze kvůli dvojici Harry/Florence. Těm dvěma se nedá herecky, ani ohledně jejich chemie, vytknout nic. U filmu samotného už je to horší... Neskutečně utahaný začátek mě skoro donutil to vypnout, pak se to ale naštěstí rozjelo a nechala jsem to puštěné... nakonec jsem toho rozhodnutí nelitovala, ale znovu bych už se na to nepodívala. Námět není špatný, sice není ani náhodou originální, ale co dnes je? Problém vidím spíš v tempu filmu a nepřehledném ději, který jakoby se snažil vyslat nějaké poselství, ale padá to vše na velmi neúrodnou půdu. Nemůžu říct, že bych se ke konci nudila, ale ani mě to nijak nevzalo. Je to spíš na 3,5 hvězdičky, ale na 4 určitě ne. ()

veverysiak

Presne ako to tu už odznelo - romanticko-dramatický matrix s vynikajúcou Florence a prekvapujúcim Harrym, niežeby to napriek podobenstvám s inými kúskami nebolo interesantné, ale takýto štýl nemusí každému voňať, ja som sa v tomto prípade odosobnil od upachteného porovnávania a celkom som si vychutnal okrem tých dvoch aj nepríjemného Chrisa a spoľahlivé zvládnutie direktorského postu Olivie, takže 70%. ()

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

Našla hraná verze Na vlásku Lociku?

13.08.2023

Avatar připomněl, kdo je králem kin

Avatar připomněl, kdo je králem kin

26.09.2022

Už to nepotrvá moc dlouho, a James Cameron (Titanic) si na konto připíše další miliardový hit. A vůbec přitom nevadí, že druhý Avatar přichází více než 10 let po premiéře jedničky, jak totiž nyní… (viac)