Devätnásťročný Pavel Kříž trávi svoj všetok voľný čas v pražských pasážach, bistrách a na diskotékach s partiou zlodeja Robyho. Pavel síce úspešne zmaturoval, ale pracuje ako čistič okien. Veľkú časť jeho príjmov tak tvorí zisk z podvodov a krádeží Robyho party, ktorej podáva zaručené tipy na byty boháčov. Nie je teda priveľmi nadšený, keď mu vedúci pridelí mladú brigádničku Janu Hálkovú. Napriek tomu, že sa dievčina netají nechuťou k Pavlovmu spôsobu života, vznikne medzi nimi krehké citové puto. To však nemôže vydržať v prostredí, v akom sa Pavel pohybuje. Mladík sa dostáva do stále väčších problémov - časť Robyho komplicov chytí polícia a on nemôže zohnať peniaze na vrátenie dlhu. Situácia sa vyhrotí v okamihu, keď partia zlodejov unesie Janu. (TV JOJ)

blackrain

Příběh party z Václaváku nutí trošku k zamyšlení. Pavel toužil najít si něco lepšího, co si nemohl splnit. Chtěl jít svou vlastní cestou a tak se začal pohybovat na hraně zákona. Tipoval byty pro své kamarády a to se mu nevyplatilo. Nedivím se, že většina holek po Vaculíkovi šílela. Na některé písničky Michala Davida začínám být alergická. ()

topi

Romance z prostředí Prahy 80. let minulého století. Ten odraz doby tam prostě je a tenhle film od Soukupa mám moc rád. Musím znovu říci, že jaroslav Soukup byl dříve opravdu zručný režisér. Ústřední dvojice Lukáš Vaculík a Tatiana Kulíšková (ty její kukadla mám moc rád) působí přirozeně a jejich vyvíjející vztah krásně graduje do smutného finále. Pěknej film. ()

stration

Jeden z nejpovedenějších Soukupových filmech. Snad proto, že byl jeden z prvních. Tenkrát ještě všechno ve filmu fungovalo, postavám se dalo věřit a konec bez happyendu taky potěšil. ()

kajas

Šedivé osmdesátky plné veksláků a povalečů v pražských pasážích (které se za tu dobu ani moc nezměnily), idol Vaculík a samozřejmě kultovní "nesnááášííím loučenííí" Michala Davida. Kdybych hlavnímu páru více věřila jejich romanci, klidně bych dala i 4*. ()

Anglie

Film o láskách -cetiletých.. Věrně odráží náladu a realitu doby, ale nic nového nepřináší - i když pro Vaculíka to byl krok dál v kariéře. ()

OG_Swifty

Jedná se o lepší variaci tehdejších kriminálek z podsvětí ČSR s neveselým koncem. Rovněž jedna z mnoha záporáckých rolí Marka Vašuta a Miloše Vávry a jejich kumpánů. ()

BoredSeal

Obstojná sonda do kriminálního života mladých v Praze 80.let s hvězdným obsazením. Jinak je tenhle film další důkaz, že kapitalismus zničil talentované lidi - podívejte se, jak dopadl obstojný řemeslník Soukup po revoluci.... ()

ilemas

Se divím, že jsem to ještě nehodnotil. V mládí jeden z mých nejlepších českých pubertáních filmů. Na tehdejší dobu dávám plný počet. ()

rakovnik

Překvapivě dobrý film Jaroslava Soukupa, který se z počátku pouštěl do vážných témat a šlo mu to. Sonda do socialistického života, (podpultového) obchodu a především do pražského podsvětí, ovládaného zloději, šmelináři, veksláky a podvodníky. Partičky mladých povalečů, žijících na úkor druhých, štosy zelených stokorun, prázdné ulice, prázdné výkladní skříně, šedivé domy, šediví lidé (až na tu černošku). A mezi nimi příběh jednoho marného lidského života. Z dnešního pohledu trochu chybí propracovanější motivy hlavních "hrdinů", ale v době, kdy film vznikl, všichni velmi dobře věděli, jaká je realita. Lukáš Vaculík je ve své roli mnohem přesvědčivější, než Vašut či Vetchý. Miloš Vávra promine, ale v tomto filmu je opravdu nechutný (tím pochvalně myslím, že role "hajzla" mu dobře sedne). ()

cariada

Muzikál? Který chytrák to takhle označil! Snímek z prostředí zlodějů a veksláků. Aneb kam se může mladý člověk až dostat. L.Vaculík v dramatické roli. ()

pakobylka

VELICE atmosférická záležitost, jejíž všestranné kvality mě naplno zasáhly až s mnohaletým odstupem ... když doba ztrát a nálezů, o nichž pojednává, už dávno minula. Vypráví o mládí, které se neurvale, tudíž i trochu bezohledně dere za světlem - a opojeno vlastní dospělostí dychtivě rozpíná křídla ... tak, jak to mládí mívá ve zvyku, když hraje o vlastní přítomnost a budoucnost - když se rozhoduje, jak naložit se zdánlivě neohraničeným časem, který má před sebou. V každém případě jsou mu na hony vzdálené mravoučné poučky, kterak "socialisticky pracovat a socialisticky žít". Nicméně ... tak jako mnohokrát předtím (a mnohokrát potom) značně riskuje, neboť skálopevně věří, že má život na háku, zatímco ve skutečnosti je to právě naopak: Není to nikdo jiný než život, na jehož háku se houpe ... jen o tom ještě neví. ()

Juto

Psychologicko-kriminálna dráma zo života morálne narušené časti súčasnej mládeže. Je vážnym pokusom o sondu do života tých mladých ľudí, ktorí sa vyhýbajú poctivej práci, živí sa čiernym obchodom, vekslováním, podvody, prostitúciou a krádežami. Pred denným svetlom skrývajú svoju činnosť v pražských pasážach, bistrách, baroch a diskotékach. V tomto prostredí prirodzene nemôže krehký vzťah ústrednej dvojice Pavla a Jany dôjsť naplnenie. 7/10 ()

Mol

Tak jsem to konečně viděl. Myslel jsem, že to bude nějaká ubrečená limonáda (podle názvu), ale film mě překvapil svou napínavou atmosférou, kde Pavel je jako na lodi. Chvíli nahoře a hned zas dole. Jen mě mrzelo, že umřel. "Zapni se!" ()