Australský specialista na špinavou práci Rake (Chris Hemsworth) jen tak tak přežil události z prvního filmu a teď dostane nový úkol, při kterém půjde o život: má zachránit zbědovanou rodinu nemilosrdného gruzínského gangstera z vězení, kde její členy drží. (Netflix)

Cermicek

To jsem tu jedinej, komu se jednička líbila víc??🤔Jakože pořád je to strašně nadupaný a vyhajpovaný na maximum, což je určitě dobře!! Co film u mě ale sráží jsou klišé, který u jedničky vůbec nevadily, ale tady jsou vyhnaný do extrému (Chrisova nesmrtelnost, Yaz chcípne, v synátorovi co všechno způsobí se nakonec hne svědomí a v posledním okamžiku pomůže, bude trojka (jakoze pokračování..😉)…jako odsad-podsad!🤷‍♂️ ()

adamix

Hemsworth a spol. opäť nesklamali a som rád, že sa nám tu rysuje ďalšia kvalitná akčná séria, z ktorej jedného dňa môže byť tak populárna ako séria s Johnom Wickom. Akcia je tentoraz šialená, aj keby tu bola len tá 20-minútová ,,jednorázovka" s väzením, autonaháňačkou a vlakom, vklude by to stačilo. Gruzínska rodinka je fajn, ale Chris s nimi nemá takú chémiu ako mal s Bangladéšskym chlapcom v jednotke. Dej je tu taký len na ozdobu aby bol výplňou medzi akčnými pasážami a Hemsworthovi neskutočne pasujú tieto vážne role, obzvlášť po fiasku s trápnym štvrtým Thorom. Len tak ďalej! ()

koty2201

Pri tejto sérii je veľmi dôležité brať do úvahy, že je to skutočne len veľmi dobre natočené akčné B-čko a hlavní hrdinovia sú superľudia, ktorí prežijú aj nemožné. Tak sa začína aj toto pokračovanie, kedy Taylor prežije prestrelený krk spojený s krátkym pobytom v rieke a vyplavením sa na breh. A to nehovorím aké špongie na guľky zo zbraní sú jeho kolegovia. Každopádne ma tento diel bavil ešte o kúsok viac ako ten prvý. A môže za to viacero faktorov. V prvom rade je záchrana pre Taylora veľmi citlivá a osobná záležitosť. Napriek tomu sa bohužiaľ o hlavnom hrdinovi nedozvieme nič extra navyše oproti jednotke a nikam sa charakterovo neposunie. Čo je dosť veľká škoda. Ide totiž o to, že Taylorova ex, ktorá ho opustila, (keďže ju nechal samú so smrteľne chorým synom a šiel na vojnu) ho žiada o záchranu svojej sestry a jej detí. Totižto si vybrala za muža istého drogového bossa v Gruzínsku. Zhodou okolností je vo väzení, ale vybavil to tak, aby si mohol odpykávať trest vo väzení aj so ženou a deťmi.  A práve to dodalo filmu väčší šmrnc, že je to súkromná výzva a nie len záchrana nejakého random cudzinca. A rovno sa dostávam k najlepšej scéne z filmu a je to ďalší pokus o navodenie pocitu nepretržitého záberu po dobu 21 minút. Síce sú strihy zamaskované, ale útek z väzenia a neskôr scéna vo vlaku až po jeho vykoľajenie.. to bola krása. Skoro ako z Johna Wicka. Áno, výbuchy, streľba a tak podobne sa v celej tejto scéne podobajú na videohru, lebo to CGI je strašne umelé. A aj samotná činnosť Taylora vo vlaku, keď zneškodňuje nepriateľov pripomína Call of Duty, ale neskutočne som si to užíval. Hovorím si, že veď ak bude niekto adaptovať hru 1:1 vo filme, tak nejak takto si to predstavujem a budem maximálne spokojný.  Rovnako aj v druhej časti prišlo na rad aj jedno príjemné cameo v podobe predstaviteľky Taylorovej ex - Oľgy Kurylenko. Tak som zvedavý, že či to dajú v tretej časti nejak dokopy, alebo sa v tejto sérii objavila prvý a posledný krát. Ou, a ešte nesmiem zabudnúť na zadávateľa misie, ktorého stvárnil Idris Elba, ktorý sľúbil že nabudúce nám predstaví svojho šéfa.  Keď to zhrniem po technickej stránke, tak myslím, že tvorcovia sa majú čím chváliť. Akčné scény a ich prevedenie, plus choreografia súbojov je pochopiteľne zvládnutá na jednotku, keďže režisér je kaskadér alebo choreograf akčných scén ak sa nemýlim. Hudba je nepodstatná, pretože to je taký akčný štandard a ani sa mi nevyryla do pamäti. Celý film obsahuje veľmi pekné zábery, takže klobúk dole kameramanom. Príbeh a postavy sú slabé, ale také sú už tieto žánrovky. Takže určite môžem Extraction 2 odporučiť či už fanúšikom jednotky, pretože toto vás bude baviť ešte o niečo viac. Alebo aj milovníkom takýchto akčných B-čiek. A ja som zvedavý na ďalšie pokračovanie. ()

Daertelon

Nikdo od tohohle filmu nečeká složitý psychologicko-filosofický přesah, co se týče děje, herectví a v podstatě jakékoliv hloubky, je to samozřejmě slátanina na druhou. Nicméně pro to na to nekoukáme, koukáme na to kvůli akci, bojům, efektům. A akčně je to skoro dokonalé - i když někdy ta neuvěřitelnost, nesmrtelnost a nezničitelnost trochu moc drhne a kazí to dojem - prostě se tím necháte unést a užíváte si nepravděpodobně nadpřirozeného Chrise v děsivě živých scénách. Za mě dost dobrý "na vypnutí". ()

Rayen1

Akční jízda a dvaceti-minutovej útěk z vězení (až na nějaký over-the-top momenty s rotacakem) skvělá jízda. Já si to užil. A na trojku se relativně dost těším... ()

TemnyRytir

Nadupaná akční jízda od začátku do konce, ještě o trochu vymazlenější než jednička (i když kontinuální akční sekvence v obytném komplexu v Bangladéši z jedničky překonána nebyla). Hemsworth je borec a těším se na trojku. ()

johnsnow

Skvelé pokračovanie. Jednozáberovka a pasáž v mrakodrpae epická. Záverečná rubačka je slabšia ale vôbec nevadí. Oproti jednotke to ide aj trošku viac do emočne-rodinných sfér, ale bars to nefunguje. Ale celkovo som spokojný. P.S. Pokiaľ sa tešíte na Kurylenko a Elbu, tak kroťte očakávania. ()

Gamekeeper77

Nestává se často, že pokračování předčí už tak dobrou jedničku, tady se to povedlo. Opět nářez s výbornýma akcema, obzvlášť těma točenýma jedním záběrem, jako je útěk z vězení (hlavně ta část v lese), nebo ta na prosklený střeše baráku. Šlape to parádně až do finále, čemuž nemalou měrou napomáhá i výborná hudba a solidní padouch. Po dlouhej době zas akčňák, co mě chytil za koule. 85%. ()

Estwen

Extraction 2, aneb jak udělat kvalitní akční film pro 21.století krok za krokem. Bojová choreografie je zde někde na pomezí synchronizovaného plavání a baletu. Točit akční scény na jeden záběr se osvědčilo, tak tady je rovných 21 minut v kuse mistrovské kamery bez střihu. ()

rodik

Nekonečno nábojů, nekonečno životů a k tomu 4531 mrtvejch civilistů, ale hlavně že to většina hlavních hrdinů dotáhne do zdárnýho konce… ()

Isag1

Extrémne prekvapenie, ktoré som absolútne nečakal, ani zďaleka. Nielenže sa to dosť líši od predošlého dielu, ale zároveň je to tak podobné a pridáva v skratke emočnú podobu samotným charakterom, čo prvý diel absolútne nezvládal, človek si počas toho nedokázal vybudovať žiadny vzťah k postavám. Akcie je tu omnoho viac a samotný film nadobúda dejovosť, ktorá taktiež chýbala prvému dielu. Práca s kamerou a strihom je niečo neskutočné a skrátka je to tentokrát prehľadnejšie a stabilnejšie ako to bolo u prvého dielu. V skratke tento diel je absolútne technologický a príbehový posun k LEPŠIEMU. Chris Hemsworth predviedol, že vie hrať v extrémne akčných filmoch a určite s ním chcem vidieť nejaké ďalšie pokračovanie Extraction, kde posunú film znova o level vyššie ako to je pri druhom diele. Úprimne som milo prekvapený, myslel som si, že to dopadne horšie a nakoniec to predurčilo moje očakávania. 5/5 ()

Kebabkony

Druhý díl je přesně takový jak jsem předpokládal. Akce je topová, herecké výkony ujdou a příběh je totožný jako v jedničce. Snad nejlepší zážitek je asi 20 minut dlouhá akční sekvence, která působí, že je natočená na jeden záběr. Další akční pasáže už nejsou tak velké jako ta první, ale furt jsou skvělé. Celé to fakt působí jako Call of duty (ty dobrý díly) a stejně jako u Johna Wicka je v režisérském křesle kaskadér a podle toho i akce vypadá je to prostě slast pro oči. Jenom škoda, že se občas používá CGI tam, kde by to být nemuselo. Praktické efekty by byly na místě. Aspoň něco v Netflix produkci nestojí za hovno. 8/10 ()

HanzoBureshi

Komu se první díl líbil, tak bude úplně stejně spokojený. Jednička byla prázdná a hloupá, ale přesto hodně akční, napínavá a zábavná a tady máme totéž, takže se jedná o skvělou jednohubku. Asi nejlepší na tomto díle je určitě věznice a bitka na nádvoří a poté akční sekvence s vlakem + ty kamerové záběry byly velký luxus. Pro milovníky přestřelek tu byla jedna velká akce i ve vysoké budově. Co se ale týče úplného finále, tak tam to bylo trochu nedotažené a bez nápadu. Co se týče postav, tak Rake (Chris Hemsworth) to zvládnul klasicky na jedničku. Ještě více mě ale překvapil prostor pro Nik Kahn (Golshifteh Farahani), která předvedla pořádně akční bomby. CGI výbuchy a některé záběry byly trochu slabší, ale rozhodně mi to zrak neničilo. Snímek má za úkol akčně zabavit a to splnil. Mé hodnocení: 7/10 ()

Sebule

Režie nebyla vůbec špatná. Charismatický Chris Hemsworth a ostatní herci taky dobrý. Ale Joe Russo pro mě prostě není scénárista dobrých akčních filmů. Bez napětí, akce sice zajímavá, 20 minutová one take scéna si zaslouží respekt, ale proč se celá sekvence ve vězení odehrávala ve tmě?? Tam doslova nešlo nic vidět. Příběh vůbec není, nefunguje to emočně, ani napínavě a akce se po úvodu neustále opakuje podle stejného vzorce. Hlavně... strašná nuda, ty 2 hodiny byly nekonečné. Promarněný potenciál. Hodnocení: 4/10 ()

RobinPM100

Bum bác 😄 Velmi solidní jízda, doporučuju pro inovativní akční kameru, kdy celé sekvence jsou natočené bez střihu a kamera poletuje mezi akcí, to je fakt hodně dobrý. Ke konci je to obzvláště cool, mám rád práci s granátometem 😁 ()

a0001

Stále to isté, klišé, pózy, štýl.. Ďalší zbytočný film. Kamera skvelá.. To je tak všetko. USA sa nikam za tie roky filmografie neposunula, ak áno tak jedine technicky.. ()

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

Spojí Chris Hemsworth G.I. Joe a Transformery?

31.05.2024

Sympatický rodák z Austrálie se stále vehementně snaží vymanit se ze škatulky marveláckého Thora. Nejspíš si je velmi dobře vědom toho, že ze slávy boha hromu se věčně žít nedá, proto se snaží… (viac)

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno

Třetí Vyproštění na Netflixu potvrzeno