Na nože: Glass Onion

• USA Glass Onion: A Knives Out Mystery (viac)

BigBang

Jsem fanoušek starých detektivek, takže situace "velký detektiv je na divné milionářské party, kde má dojít k vraždě" mi vyhovuje. Dvě hvězdy dolů za prudce klesající kvalitu v závěru a za progresivistickou propagandu. Poznámka: samotného mě překvapilo, jak odporné mi přišly scény, kde lidi méli roušky a zdravili se lokty, přitom jsem v tom před rokem žil. ()

ER

Zásah do černého i napodruhé. Přitom o kousek dynamičtější s trochu jiným finále, než očekávaným. Nechybí kousavá ironie,trefující se do prostředí bohatých a vlivných lidí. ()

bearmeedek

Těšil jsem se a docela to zklamalo. První část gradovala do levné hlouposti. Druhá část se vrátila na začátek jiným pohledem a jela v chytrém stylu "Nožů". To ale nestačilo pro záchranu celkového dojmu z filmu. Jednoznačně originál Na nože byl chytrý a zajímavý. Ověřil jsem si to i opakovaným zhlédnutím před druhým filmem. ()

Likan7

Hodinu čekáte, než se všechno připraví k začátku. Ta hodina je šíleně dlouhá, nudná, často nepřehledná a vůbec divácky neatraktivní. Po té hodině (a prvním výstřelu), to sice vystřelí kvalitu rapidně nahoru a tam zůstane až do konce, ale ta první hodina mě skoro zabila. Craig často přehrává stejně jako Norton a zbytek nasáblu jsou jen komickými postavičkami, které jsou víc trapné než vtipné nebo zajímavé. ()

John80

Slabšia druhá časť krimi filmu, ,kde sa dej vracia spätne z prvej polovice filmu do druhej polovice filmu, vyšetrovanie vraždy a hra na ostrove 3* ()

rublik05

Je velká škoda, že pokračování nesmírně povedené detektivky Na nože šlo rovnou na Netflix, a ne nejprve do kin. Moc rád bych totiž tuhle parádu viděl na velkém plátně. Prostředí nového Na nože: Glass Onion je velmi příjemné, v těchto chladných zimních dnech vyloženě potěší, Daniel Craig je opět bezkonkurenční, jeho detektiv Benoit Blanc mě baví čím dál tím víc. Je sice pravdou, že už se bohužel nedostavil ten wow efekt, jako tenkrát u jedničky, také příběh mi nepřišel tak propracovaný, některé postavy jsou trochu nezajímavé, stopáž se mohla malinko zkrátit, závěr mohl být mnohem údernější, nicméně stále si stojím za tím, že se jedná o velmi povedenou detektivku, která svému předchůdci v žádném případě ostudu nedělá. 8/10. ()

ktL

Zpočátku nadšení, po hodině z vody vaření. Bohužel, tentokrát to tam není, byť se na to hezky kouká. 65 %. ()

E lan

Vcelku povedené pokračování, tlupa slavných herců, trochu přehrávajících. Scénář přechytračený, ale docela zábavný, délka by snesla skromnější parametry. Jinak ale dobrá netflixová podívaná. ()

gemi

Hrozně dobře natočená detektivka, o level lepší než první Na nože (2019). Takto má vypadat moderní Herkyl Pojrót! U toho umírám nudou, tady jsem se královsky bavil od začátku do konce. Má to neskutečný vtip (inteligentní humor, žádná řachanda), je to chytré, je to opravdově, naprosto nenuceně cool a nenudí to ani minutu. S tou pětkou jsem možná malinko přestřelil, protože chci vyvážit zdejší podhodnocení - mělo by si to prohodit rating s jedničkou. Ale pokud jsou to čtyři, tak hódně tučné! ()

RAFT

Režisér nám naservíroval pokračování na ,které jsme dlouho čekaly. Detektivka na nože spolu dobrým hereckým obsazením. Možná se zdá že, film je sem tam, moc zdlouhavý ale, co už svoje očekávání to splnilo. Prostředí dobré , herecké obsazení zase skvělé. První film byl dost dobrý nevím tedka který, je lepší . Těším se na závěrečný díl trilogie až jednou bude. Za mě 80% ()

Niflheim

65 %. Přemýšlím, jak úspěšný může být film, který je primárně detektivkou (a až potom komedií a čímkoliv dalším), ale ve výsledku vás vlastně nepřekvapí. Johnson tentokrát kromě pokusu o aktualizaci Christie koketuje s konceptem Vraždy na večeři, což je samo o sobě dobrá premisa. Určitě potěšila retrospektivní část kolem poloviny s vyvrcholením typu „co to sakra je“, příjemná byla také muzika (ty kvartetní kusy à la Šostakovič se Johnsonovi opravdu daří). Leckdo může namítat, že aby ona retrospektivní část vyzněla uspokojivě, je zapotřebí celou partičku dobře rozehrát. Což o to, onen úvod (případně první půlka) rozehrává vskutku zajímavě a přímočaře, nemůžu se ale zbavit dojmu, že paradoxně taky vcelku plytce a zdlouhavě. Když k tomu připočtu nevýrazné herectví (s pár dobrými hláškami), nevtahující (leč opulentní) prostředí a poměrně slabé vyvrcholení… Ať se snažím sebevíc, při hledání argumentů pro čtvrtou hvězdu nacházím spíše důvody, proč opravdu zůstat o úroveň níž. Třeba mě opětovné zhlédnutí vyvede z omylu: pravdou ale je, že si raději třikrát pustím první díl. ()

maramashi

Na glass onion som sa tešil od kedy iba oznámili natáčanie pretože knives out bolo pre mňa veľké guilty pleasure. Dvojka jednoznačne nesklamala, prepracovaný príbeh, rozuzlovanie minulosti zaujímavé postavy nádherné prostredie a tak ďalej. Čoho vytknúť na tomto filme nie je veľa. Jediné čo by som zhodnotil je nie moc trefný humor a dlhá stopáž. Ešte jedno čo musím pochváliť je dátum vydania- 23.12., deň pred Vianocami je výborný dátum na vydanie pohodovejšej detektívky na streamovacej platforme. Po dopozeraní filmu som dal 5 hviezd no po pár hodinách som to znížil na 4 hviezdy a ani neviem prečo. Možno to jedného dňa zmením. Určite stojí za pozretie 85% ()

Lokran

SPOILER ALERT: Rian Johnson zjevně nezná Škvoreckého. Jinak by věděl, že při psaní porušil jeden z bodů Hříchů pro pátera Knoxe - Nesmí se vyskytovat dvojčata nebo dvojníci. Čímž tak svůj scénář rovnou zařadil do kategorie šestákových detektivek, byť s "Áčkovým" obsazením a rozpočtem. Je to škoda. ()

Mkartaylas56

Na závěr roku mi Rian Johnson připravil velké překvapení. I když se mi Na nože před lety líbilo (a po opětovném shlédnutí ještě mírně stouplo), tak jsem podobně velký úspěch u druhého dílu neočekával a příliš jsem se o něj ani nezajímal. Ovšem navzdory očekáváním a poněkud vlažnému přijetí od veřejnosti se mé obavy dočista rozplynuly a já si návrat to téhle, dnes již, frančízy plně vychutnal. Johnson tentokrát snímek koncipoval více do klasického detektivního stylu alá A. Christie, ale třeba oproti filmům Kennetha Branagha z posledních let působí svěžím a moderním dojmem. Zároveň jde ale stejně jako u Knives out o něco jiného, překvapivého, než na co jsme u těch vyloženě klasických detektivních příběhů zvyklí. Je vcelku energický a má klasicky spoustu zvratů, které jsou ovšem podobně jako u jeho předchůdce uvěřitelné a chytré. Obecně z pohledu scénáře jde opět o naprostou lahůdku, kde si Rian úspěšně hraje s divákem, je nepředvídatelný a určitě je tak tím nejlepším, co film nabízí. Tentokráte skutečně v té ústřední roli se vrací Benoit Blanc hraný Danielem Craigem, který mě tu bavil v každičké scéně a bez problémů táhne celý film. Když se nad tím zamýšlím, tak jde možná i o jednu z nejzábavnějších filmových postav za poslední dobu. Co by se asi dalo vytknout, tak to ostatní postavy. Sice je tu opět parádní obsazení plné hvězd, ale řekl bych že malinko zaostávají za rodinkou z prvního dílu, která měla tu chemii o něco lepší a byla zkrátka výraznější. I přes to jsem si ale i tuhle partu užíval a jako takové skoro až karikaturní postavy velice přispívaly absurdnímu humoru a náladě celého snímku. Opravdu je to celé pojaté s určitou nadsázkou, takže o humor tu nouze není. Jelikož se z amerického podzimního venkova přesouváme do sluncem zalitého ostrova v Řecku, tak i po vizuální stránce jde o změnu a kouká se na to prostě hezky. A celkově se filmu daří, skrze zábavný scénář a veškerá zmíněná pozitiva, držet parádní tempo a i když nejde o zrovna krátký film, tak mi utekl jako voda. Takže za mě je Glass Onion nečekané překvapení, které kupodivu dokonce lehce překonává svého předchůdce a mrzí mě, že je od něj v hodnocení až tak procentuálně vzdáleno. ()

J.e.r.e.c

Rian Johnson tentokrát nepobavil ani zdaleka tak jako posledně a místy mě dokonce iritoval natolik (finální destruktivní akt a povinné černo/gendero/bílé rozvržení figurek), že jsem ho původně chtěl odbýt třemi hvězdami. Jenomže. Po druhém zhlédnutí se vyjeví tolik vychytávek a originálních momentů, že to jednoduše udělat nemůžu. Pořád sice platí, že vedlejší postavy jsou spíš nudné a otravné (byť to byl očividně záměr) a Craig se zbytečně posunul směrem od svérázného génia k trotlovi, ale už jenom za tu drzost, ukázat celou vraždu divákovi doslova v přímém přenosu a zamaskovat ji tak, že si toho nikdo nevšimne, si samorostlý tvůrce zaslouží ocenit. Dalším výtečným nápadem je stupidní pachatel, který své nápady krade od ostatních na základě okamžitých pohnutek; jaký to rozdíl oproti všem těm brilantním super padouchům s dokonale promyšlenými zločiny, kteří už jsou krapet okoukaní. Takže i druhá partička s žánrem se Rianovi víceméně vydařila a jsem zvědav, jaké karty si namíchá napotřetí... 71 % ()

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

16.10.2023

Režisér a scenárista Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů) zaznamenal se svou detektivkou Na nože takový úspěch, až to vedlo k akvizici práv Netflixem a objednání hned dvou pokračování. To první… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů