Na nože: Glass Onion

• USA Glass Onion: A Knives Out Mystery (viac)

GameOfThrows

Oproti jedničce trochu zklamání, atmosféra se vypařila na slunci a celé je to takové na efekt s velkým důrazem na vizuální stránku. Je tam pár dobrých nápadů a věcí které překvapí takže to za shlédnutí rozhodně stojí. ()

jirikzaboj

No nevím. 2 akty skvělý, ten poslední nebyl úplně katastrofa, ale bylo to na mě až moc utržený z řetězu a byla tam velká snaha o dekonstrukci klasické detektivky a přehnaná představivost režiséra, kterou si mohl asi hádám nechat pro sebe. Největším plusem jsou vychytralé dialogy hlavních aktérů Benoita, který je opět skvělý s samozřejmě miliardář Elon, teda Miles, kterého se zmocnil Norton a to je pro mě osobně záruka kvality. Bez něj by to byla velká nuda a ostatní herecké obsazení je spíše karikaturní záležitosti, která tam musí být, aby přispěla k celkovým otázkám a to mi možná na tom nejvíc chybí, protože předchozí Knives Out stavělo hlavně na postavách a jejich motivacích. Tam ty postavy byly do jedné zajímavé a tady to nefungovalo. Nebudu si stěžovat na slabší twisty, protože samo o sobě je dnes těžké udělat něco nepředvídatelného a tady jde alespoň vidět snaha překvapit a je mi to milé. On to v jádru je vlastně dobrý a zajímavý film. Ale občas zbytečně zdlouhavý a přepnutý do jiné dimenze. To trhá celkové napětí, které bylo pro první díl klíčové. PS: jediný plus = druhý díl má alespoň lepší hudbu, než ten předchozí . ()

mrkvos

Jednotka podľa mňa patrí medzi naj filmy  za posledných 10 rokov, toto mi príde ako absolútny opak. Pri tomto žánri tiež nechápem prečo to má cez dve hodiny pripomenulo mi to ten diel Frasiera kde robili rozhlasovú hru, čakal som, že nejaká postava začne spomínať na svoje detstvo v Paname tak na pol hodinku..Celý film je od začiatku nudný a nevtiahne do deja ako jednotka, postavy nemajú potrebnú chémiu a nie sú dostatočne definované, prakticky si spomína m len na Bautistu, ktorý mi tam ale sedel najmenej..Ak čakáte detektívne drama ako v jednotke tak nie, toto je úplne iný film ()

tein

Oproti prvnímu dílu zklamání. Jednička měla skvělou ponurou a napínavou atmosféru s inteligentní zápletkou a decentním chováním detektiva na úrovni. Dvojka je pestrobarevná, ztřeštěná, obohacená o vtip, čímž zcela postrádá atmosféru prvního dílu ála Agatha Christie, vraha uhodnete už po pár minutách, mnohé "zvraty" jsou taky dost předvídatelné, a z detektiva Blanca udělali úplného šaška s mnohdy až dementním chováním. Komediální prvek tomu sice docela sluší, ale už je to úplně jiný film, jiného žánru, postrádající největší klady prvního dílu a za vlasy přitaženým závěrem. Ve finále je to tedy jen lehký nadprůměr u kterého ale potěší mnohá camea a hlavně poslední (ač zcela zbytečná a zanedbatelná) minirole Angely Lansburyové. ()

Monika95

Úvodní trailer mě hodil do doby BeetleJuice a ani jsem to radši nechtěla vidět, nakonec to bylo ale docela dobrý, až na vyžilýho detektiva Bonda, kterej všemu přijde na kloub v první vteřině. ()

Zagger

prislo mi to trapne a konec to uz jen pohrbil, potencial to docela melo, zacalo to slibne... prvni film jsem nevidel a nejspis o nic neprisel. Craiga nechapu kde vyhrabali uz kdysi s bondem, ma charisma bohuslava svobody. ()

petisebesta

no tak nataceni si asi herci uzili bo nektere destinace pekne. Jinak je to zmatena agitka proti "velkemu" kapitalizmu jokoze. Jakoze je spravne byti primerene bohaty a bohatstvi nabyti praci a talentem sam nikoli dedictvim nebo nedej boze vykoristovanim cloveka clovekem a uz vubec ne bezpracnymi prijmy a vyuzivanim druhych.. hlavne se pocita "napad" na ubrousku. Boze jak nekdo muze byti takove strevo, ze si mysli ze napad nakresleny na ubrousku je patentem na narok na nekonecne a nekoncici prijmy... tak asi tak. Neni to detektivka, neni to vtipne, neni to o postavach je to takovy nejaky divny film a mozna i dlouhy. ()

Jirkacek

Americký detektivní film Na nože Glass Onion z roku 2022 jsme si doma pustili s velkým očekáváním, protože jeho první část, natočenou o tři roky dříve, nás velmi zaujala. Dokonce jsem jedničku z roku 2019 ocenil plným počtem cípatých, což jsem u tak dlouhého filmu nečekal. Přiznám se, že tyhle více než dvouhodinovky prostě nemám v lásce. Vždycky totiž hrozí riziko hluchých pasáží a pokud se nejedná o něco akčního, pravidelně se tak stává. A druhé violné pokračování bylo dokonce ještě o osm minut delší, nicméně jsme si jej nemohli nechat ujít a tak se tento snímek rozběhl na obrazovce naší korejské televize a já se znovu těšil na pěkné pátrání ve stylu Agathy Christie. Jediným spojovacím článkem mezi jedničku a dvojkou byl velmi slavný soukromý detektiv Blanc (Daniel Crai), který měl tentokrát za úkol vyřešit na řeckém ostrově spletitou záhadu, ve které figuroval jeden miliardář a nesourodá parta jeho přátel. Se skupinkou rozličných lidí jsme se seznámili hned na začátku filmu, když každý z nich řešil otevření záhadné bedny, která jim byla doručena. Přes mobilní telefony se v jednom okamžiku spojili a společně začali otevírat jednotlivé části tajemné bedny, přičemž za odměnu získali pozvánku na řecký ostrov od zmíněného výstředního miliardáře Milese Brona (Edward Bortin). Skupinka pozvaných lidí byla nicméně zároveň starými přáteli tohoto bohatého člověka, kteří společně kdysi založili technologickou společnost Alpha. Byli to čtyři přátelé v čele s vedoucím vědcem Alphy Lionel Toussaint (Leslie Odom Jr.), guvernérka Connecticutu Claire Debella (Kathryn Hahn), kontroverzní módní návrhářka Birdie Jay (Kate Hudson)  a streamer videoher a bojovník za práva mužů Duke Cody (Dave Baptista). Společně s nimi na ostrov připlula Birdienina asistentka Peg (Jessica Henwick) a Dukova přítelkyně Whiskey (Madelyn Cline), dále zde byla Andi Brandová (Janelle Monáe), která spolu s Milesem založila Alfu, jenže pak se jí zbavil v zinscenovaném soudním procesu, v němž jejich společní přátelé svědčili ve prospěch Milese. Pozvánku dostal i slavný detektiv Benoit Blanc a připojil se ke skupině. Po přistání na luxusním ostrově plném nových technologií je přivítal Miles a také se zde setkali s podivnou osůbkou jménem Derol (Noah Segan), který zde jen lenošil a později se ukázal jako nedůležitý pro samotný děj. Po seznámení se s ostrovem detektiv zaslechl mluvit Peg, která konfrontovala Milese kvůli PR prohlášení, které měla vydat Birdie a později viděl Dukea, jak sleduje Whisky v posteli s Milesem. Před večeří se Miles pochlubil Monou Lisou , kterou měl zapůjčenou z Louvru  a prozradil, že Glass Onion pohání „Klear“, alternativní palivo na vodíkové bázi , které Alpha uvede na trh za týden, navzdory Lionelovým a Claireovým obavy o bezpečnost. Po jídle Blanc okamžitě vyřešil Milesovu záhadu předstírané vraždy a napětí kolem Andiiny přítomnosti vyvrcholilo jejím odchodem z hlavní společenské místnosti. Náhle se Duke zhroutil a zemřel poté, co se napil z Milesovy sklenice. Zbytek skupiny zpanikařil a zároveň podezříval Andi, která měla důvod všechny nesnášet kvůli podrazu u soudu. Vzápětí skupina zjistila, že někdo Dukeovi vzal jeho pistoli a pak vypadl proud. V nastalém chaosu se všichni z místnosti vytratili, aby se za několik vteřin setkala venku Andi s detektivem. Jenže než si stihli říci důležité věci, neviditelný útočník černošskou dívku zastřelil. Blanc pak shromáždil zbytek skupiny a oznámil jim, že vyřešil obě vraždy. Docela mne to překvapilo, protože do konce filmu zbývalo ještě více než půl hodiny a tak jsem byl zvědav, co se ještě stane. Ovšem jako vždy si výsledky závěru filmu už nechám pro sebe, abych vás nepřipravil o potencionální zážitek. Mohu už jen prozradit, že se úplně nenaplnilo moje očekávání, že na ostrově dojde na vraždění ve stylu deseti malých černoušků. Jak jsem už psal na začátku, tak mne první nezávislá část Na nože naprosto uchvátila a já s úsměvem na rtu vzpomínal na případy Davida Sucheta v roli Hercula Poirota. Ostatně autor scénáře a režisér v jedné osobě Rian Johnson dal jasně najevo, že Glass Onion není pokračováním svého předchůdce, ale samostatným filmem s novým příběhem a obsazením, podobně jako románová série Hercule Poirot od Agathy Christie. Mně ovšem více bavila jednička, možná jsem od dvojky příliš očekával další neskutečně zapeklitý příběh. Ten nám byl domů naservírován jen částečně, něco tomu prostě chybělo. Na závěr mého komentáře bych ještě zmínil pár perliček. Ve filmu se krátce objevil Ethan Hawke jako Milesův asistent, Hugh Grant jako Blancův domácí a Joseph Gordon-Levitt vytvořil hlasy Milesových gongových hodin. Několik celebrit se objevilo ve formě portrétů, z nichž asi nejvýraznější byla tenistka Serena Williamsová. A úplná kuriozita - podobizna Jareda Leta a Jeremyho Rennera se objevila na lahvích kombuchy a pálivé omáčky. Zaujalo mne, že se ve filmu objevil český křišťál z malé severočeské obce Kunratice u Cvikova, který….No však uvidíte sami. Ale teď už jdeme na hodnocení snímku. Suma sumárum, americký detektivní film Na nože Glass Onion ode mne získal tři skleněné hvězdičky ***. () (menej) (viac)

Tom84

Po dlhej dobe som si konečne pozrel pre mňa jeden z najočakávanejších filmov s výborným Danielom Craigom. On exceluje ako hlavný detektív Benoit Blanc, užíva si to a kradne si podľa mňa pre seba skoro celý film, ktorý má správne dané vtipy, dobrý dej z jednoduchým riešením. Síce v polovici filmu som vedel ako to skončí čo sa týka vraha. No je to zábava, ktorá vie prekvapiť. Je to stvorený film pre ľudí čo majú veľmi radi žáner detektívno-komediu. Rian Johnson vie, že na prvú časť to nedosahuje až také kvality a táto časť je dosť dlhá ale určite nebude nudiť hercami, scenárom, prostredím a záhadou. 6/10 ()

Martyrium

Oproti jednotke až zúfalo tupé, neoriginalne a čo je zarážajúce, nepochopiteľne predvídateľné a to už po veľmi krátkej dobe. WTF moment žiadny, postavy nesympatickeé až iritujuce a vzhľadom na ich počet aj dosť nezaujímavé. Chybou tohto celého nebolo ze to vzniklo (inak by to bol len ďalší typický Netflix), ale že je to pokračovanie veľmi dobre spracovanej jednotky. Ďalšia časť už dúfam nehrozí, ale nie som si tým až tak istý. Toto bola pomerne katastrofa. Dve hviezdy len vďaka pár detailom ktoré zaujali. To je málo. ()

DonBohemian

Celou dobu jsem si říkal, že za tohle by měl Craig dostat malinu, ale na konci mi došlo, že spíše oskara, protože tak blbě hrál určitě jen proto, aby mizerné herectví ostatních tolik nebilo do očí. Už v předchozím díle vysvitlo, v kterých polohách mu není dáno projevovat svůj neum. Bohužel ve dvojce byl jeho charakter právě na oněch slabých místech založen. Norton zase působí, jakoby přiběhl z úplně jiného filmu a nestačil se zorientovat, na jakou notu se hraje, což je často vina nejen režiséra, ale aji scénáristy. Drtivá většina postav naprosto nevyužitých, včetně různých až trapně působících popkulturních odkazů (ten nihil měl být jakože Lebowski?). Závěr nedotažený, laciný, i když draze neuctivý k práci a umu jiných. ()

Hexx

Dvě hvězdy za "slaďoučkou čokoládu" a Bonda ve výslužbě, bez kterého by to byla již úplná fraška. Co na to říct. Prostě jsem se většinou nudil, až na dejme tomu poslední třetinu, ale zápletka chabá, žádné překvapení. Z komedie to mělo pouze za nehet, což je škoda, protože tímto směrem to mohlo být okořeněno jistě více. ()

ilegal1983

Nerad robim recenziu na nieco na co proste nemam.Vela filmov len ohviezdickujem ked sa na to necitim,neni mi to po chuti alebo to proste neni moja salka kavy.Napisem len som sklamany a absolutne sa to netaha na prvy diel na celej ciare. ()

SMEKY88

Co k tomu dodat ? Bylo to nudnější než předchozí díl ? Stoprocentně ano, ale je to stále tak kvalitní a já se na dvojku Nožů těšil jak malej když má jít s mámou na pískoviště. Zajímavá zápletka, dobří herci, Daniel Craig zde opět famózní až tak, že mě sere, že nezískal Zlatý Glóbus. Rian Johnson, ví jak na nás prostě a umí v tom chodit. Dvojka Nožů je sice slabší, ale stále je sakra dobrá. ()

m62

Dal som 4 hviezdičky ako prvej časti, ale kým to bola silná štvorka (medzi 4 a 5), toto je skôr slabá štvorka (medzi 3 a 4) ()

Skimmy

Jednička jedním slovem skvělá, dvojka jedním slovem zklamání. Zase jsem měl očekávání vzhledem k tomu, že první díl by dle mého skvělý, nu což, i tak to bylo relativně koukatelné... ()

MatyRock

Poměrně zábavná detektivní povídka v nápaditém kabátku Riana Johnsona, který se opět postaral o režii i scénář. Herecký ansábl je opět našlapaný, nejvýraznější posilou je Edward Norton. Bohužel už to nemá takovou hravost, téměř od začátku je jasné, kdo je vrah a jak to vlastně celé skončí. 7/10 tomu sluší. ()

Blackcream

Slušná detektivka. Prvnímu dílu sice nesahá ani po kotníky, kde to bylo 3x zamotanější, ale nenudil jsem se. Hrozná škoda, že místo hlášky Nejsem batman tam nedali Nejsem James Bond. To by tam sedlo ;-) ()

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

16.10.2023

Režisér a scenárista Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů) zaznamenal se svou detektivkou Na nože takový úspěch, až to vedlo k akvizici práv Netflixem a objednání hned dvou pokračování. To první… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů