Na nože: Glass Onion

• USA Glass Onion: A Knives Out Mystery (viac)

J.e.r.e.c

Rian Johnson tentokrát nepobavil ani zdaleka tak jako posledně a místy mě dokonce iritoval natolik (finální destruktivní akt a povinné černo/gendero/bílé rozvržení figurek), že jsem ho původně chtěl odbýt třemi hvězdami. Jenomže. Po druhém zhlédnutí se vyjeví tolik vychytávek a originálních momentů, že to jednoduše udělat nemůžu. Pořád sice platí, že vedlejší postavy jsou spíš nudné a otravné (byť to byl očividně záměr) a Craig se zbytečně posunul směrem od svérázného génia k trotlovi, ale už jenom za tu drzost, ukázat celou vraždu divákovi doslova v přímém přenosu a zamaskovat ji tak, že si toho nikdo nevšimne, si samorostlý tvůrce zaslouží ocenit. Dalším výtečným nápadem je stupidní pachatel, který své nápady krade od ostatních na základě okamžitých pohnutek; jaký to rozdíl oproti všem těm brilantním super padouchům s dokonale promyšlenými zločiny, kteří už jsou krapet okoukaní. Takže i druhá partička s žánrem se Rianovi víceméně vydařila a jsem zvědav, jaké karty si namíchá napotřetí... 71 % ()

alldo.raine

Opět skvělé!! Sice primárně herecký koncert, oproti tomu scénaristickému, ale užíval jsem si každou vteřinu. Stopáž nebyla vůbec na škodu! PS: Co vždy velmi cením jsou indície! ()

Clark_Kent

Rian Johnson má poměrně dobrej vkus i filmařskou kreativitu. Nebylo to tak špatný, Hravé a zábavné. Ve skleněný cibuli, mě sednul nejvíc Norton a černá kráska Janelle Monáe. ()

ANTYCHRYST

V prvním díle to byl takovej whau efekt :) tady uz to bylo slabší.. vrah se dal celkem snadno v půlce odhalit.. ale i tak zábavné.. dobrá lokace..obsazení a zajímavé detektivní úvahy. 70% těsný 3* skoro 4 :) ()

Brooks

V sofistikovanosti rozprávania a kvalite castingu slabšie ako originál, ale stále zábavnejšie a filmársky kreatívnejšie než Branaghove predramatizované, predigitalizované poirotovky. Oceňujem, že Johnson len nekopíruje dejový vzorec jednotky, ale snaží sa prekvapovať a byť originálny. Úvodná, fajnšmekersky zostrihaná predstavovačka postáv je top, vadí len pridlhá expozícia a tým pádom zbytočne nafúknutá stopáž. O 20 minút menej by bolo viac. ()

ŠpetaMarek

Trošku falešnější hra, zejména s divákem, než minule, ale nemůžu zahodit fakt, že jsem se u toho bavil víc, než u čehokoli jineho z áčkové produkce za posledních pár měsíců. ()

departed

Stejně hravý a nápaditý jako jednička, přidalo se víc na humoru, který mi sedl a ještě víc známějších ksichtů se přidalo. Craig je jako Blanc skvělej a je výborný ho vidět užívat si jinou roli než bondovskou takhle naplno. ()

papadoce

Ľúbivá pozvánka pre partiu exotov ma celkom upútala, ale najviac sa mi páčil spôsob otvorenia hlavolamu ako to vyriešila Janelle. Dvojka priniesla opäť slávne obsadenie premiešané s menej známymi tvárami. Musím povedať, že ma prekvapilo ako dobre vyzerá Edward. Na popäťdesiatnika je ozaj vo forme. Vek mu očividne prospieva. Ale “móda”, ktorú nosil Craig bola hrôzostrašná. Na nože je už klasicky poprepletaná kecami. Občas prázdnymi, občas pútavými. Myslím, že som o niečo viac čakal od zápletky a jej rozúzlenia. Keď detektívka trvá cez dve a štvrť hodiny, očakávate od nej bum, proste niečo veľkolepé. A keď už nie pri odhalení vraha, tak aspoň úplne na konci v posledných tridsiatich sekundách čakáte ešte malý prídavok, niečo wawkovské, čo nikto nečaká. Nestalo sa tak. Nebolo to síce celé úplne priehľadné, ale ani zato nijako šokantné či oslnivé. Zastavím to na troch ako jednotku s konštatovaním, že séria Branagha o Poirotovi mi sedí ďaleko viacej. Prekvapivo. ()

Dejvecd

Rian Johnson prichádza s dlho očakávaným pokračovaním Knives Out. Daniel Craig sa vracia ako detektív Benoit Blanc a aj keď to už pre nejakých ľudí nemusí byť, tak veľký mindfuck, ako prvý diel, tak sa stále jedná o skvelú jazdu, plnú dobrých vtipov, dobre napísaných postáv a zábavného deja, ktorý zaujímavým spôsobom hrá s mysľami divákov. Na prvý diel to mať nebude, už len pre to, že to je dlhšie ako by to mohlo byť (ani nehovorím o tom, že to trochu skĺzava do vôd klasických detektívok a už to nie je tak nad vecou ako predtým), ale dobré je to dostatočne na to, aby som si  tretie pokračovanie kľudne dal, len kratšie a menej detských vtipov, ktoré... moc nikoho nepobavia. 7/10 ()

hrumsrt

Když v roce 2019 přišel Rian Johnson s prvním filmem, dostal jsem po letech zatraceně našlapanou a napínavou detektivku, jež se pořád drží mezi tím nejlepším, co Netflix, kdy vydal... Logicky po nadšeném přijetí jedničky jsem měl od druhého filmu velká očekávání... A Rian Johnson odvedl zase dobrou práci Na nože i na podruhé baví a jsou vánočním hitem Netflixu, ale na první film se to zkrátka nechytá... Jsem možná zklamaně překvapený, že mně o tolik bližší casting nefunguje možná vůbec lépe. Bohužel si to s sebou nese tolik sequelových neduhů, že nemít to nějakou "jedničku" jsem k tomu hodnější. Namísto komornějšího a stísněnějšího rodinného prostředí kdesi v domku dostáváme daleko slunější zasazení.. Způsob, jakým postavy dají dohromady a přenesou do Řecka se mi teda hodně nelíbí. A stejně tak celý ten úvod, kdy jde o jakousi parodii na detektivky a dlouho trvá než se hneme. Když ale konečně je, co vyšetřovat, určitě si film polepší. Ono postupné retrospektivní prokreslování postav je někdy zbytečně zamotané a nepřehledné, jindy zase až příliš bánální. O tolik barvitější a pocitově daleko vleklejší.. Až v poslední třetině mě to začíná nějak více bavit.. Příště bych ocenil méně na sílu tlačený humor.. Jak jsem zmínil, tak casting je hodně zajímavý. Logicky (mimo detektiva BB) nejvíce prostoru si bere Edward Norton. kterej si to dává s pořádnou elegancí a já ho zase moc rád po delší době vidím v nějaký zvučnější roli. Koho si ještě musím zmínit je Kate Hudson, na kterou jsem se obzvláště těšil.. Ani nevěřím, že dostala po takové době roli u tak zvučné značky. A jasně ukazuje, že to sobě pořád má! I při lehce dementní postavě dokáže zaujmout (ehm minimálně vnady)... Celkově jde o povedenou detektivku, která obsahuje několik zajímavých zvratů a odhalení. Budu hodně překvapený, pokud se nedočkáme dalšího filmu, když ona to možná je jediná fungující filmová značka Netflixu. Jen bych příště ocenil trošku střízlivější stopáž.. Přijemná letní podívaná, kterou prozáříte Vánoční prázniny. 70% ()

kubilov

Zábavná krimi blbina s nádherně afektovaně přehrávajícím Danielem Craigem, Edwardem Nortonem a Kate Hudseon. I napodruhé to Rianu Johnsonovi s Knives out vyšlo, pro příště by to ale možná chtělo obměnit ve více aspektech. ()

iz67

Všechno, čím byla jednička skvělá, tu chybí. Atmosféra, skvělý Craig, postavy, ke kterým jste měli vztah, pochopitelný kontext. To poslední zvlášť, když místo abyste sledovali zápletku, tak se snažíte pochopit, o jaké partičce je to vlastně řeč. Neskutečně nudná a nabobská věc. ()

koty2201

Prvý diel tejto už teraz série bola detektívka, ktorá bola skvele a citlivo doplnená humorom, ktorý mám rád. Ale v prípade tohto druhého dielu to už bohužiaľ nedopadlo tak dobre ako som pôvodne očakával. Nehovorím, že to bol zlý film. Len tým všetkým, čím sa môže chváliť prvý diel a v čom exceluje, ma pokračovanie až na takej úrovni nepresvedčilo.  Humorné pasáže ma pobavili, ale nie vždy ma dokázali schuti rozosmiať. Takže v tomto smere je to trochu slabšie tiež. Samotný detektívny prípad, ktorý musel Benoit Blanc rozlúštiť bol na môj vkus priamočiarejší a málo premyslený, priam až primitívny. Miles je proste naozaj blbec, pretože motívy nebolo ťažké odhaliť. Takže síce jednotlivé postavy mali svoje dôvody, ale v základe sa nám tu opakuje príbeh jednotky, lebo vo svojej podstate sa zmenili len kulisy a niektoré detaily príbehu. A až tak medzi postavami nefungovala chémia, ako keď to bolá tá rodinná dráma z roku 2019. Čiže to nebolo vymyslené a napísané nejak zle a celé to dáva zmysel, len to nemalo už takú šťavu ako predtým. Netflix má okolo seba asi nejakú nie moc pozitívnu auru. Zdá sa mi, že akonáhle si niečo kúpia, tak to už automaticky stráca na kvalite. Možno je to len môj dojem a možno je na tom tak trochu pravdy. Takže čakajte solídne pokračovanie dobrej komediálnej detektívky, len o stupeň horšie. ()

Solverino

Krásné exteriéry, silné herecká obsazení - bohužel zbytek je jen bez obsažné blábolení a kecy v kleci. Afektované blábolení a navoněná bída, kterou nezachrání ani slavná jména. ()

jprmusic

Bohužel daleko horší než první díl. Zbytečně překombinované, zbytečně dlouhé a zbytečně opulentní.:Kdyby děj plynul chronologicky, možná by si to zachovalo švih původního dílu, takhle je to, alespoň v první půlce filmu, dost nuda. ()

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

16.10.2023

Režisér a scenárista Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů) zaznamenal se svou detektivkou Na nože takový úspěch, až to vedlo k akvizici práv Netflixem a objednání hned dvou pokračování. To první… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů