Na nože: Glass Onion

• USA Glass Onion: A Knives Out Mystery (viac)

b0bo

Nejlepší detektivka za poslední léta. Na to že to je z Netflixu, tak klobouk dolů. Musím pochválit i český dabing, který je jinak katastrofální na netflixu. ()

Holly_Molly

Tupci zůstanou tupcema a díky lehce antiklimatickýmu finále jsou za tupce i hlavní postavy.. i tak je to výborně zahraná vtipná mysteriózní detektivka, kterou rozhodně stojí za to vidět. :-) ()

Chicharron odpad!

Asi jsem viděl úplně jiný film, než netflixové stádo. Film nudný až  běda, se spoustou stupidních dialogů, nastavované kaše a nesmysleného pobíhání po ostrově. Původním "nožům" nesahá po kotníky ani zápletkou ani vtipem. No a na čem ten Edvard Norton vlastně ujíždí, že má tak oteklou tlamu? Na koksu nebo na botoxu? Začíná se z něj klubat stejně nesympatická morda jako z Daniela Craiga. ()

Baru.Class

Tak tohle je slabota...nechápu, jak někdo může dát čtyři nebo dokonce pět hvězd :O Obsazení je fajn, ikdyž Kate Hudson celou dobu jenom ječí, Dave Bautista jenom čumí a Edward Norton vypadá jak na perníku. První 3/4 filmu jsou celkem jízda, nenudila sem se, hádanky a rébusy ale mohli bejt složitější. Co mě hodně nadchlo byl twist, které s sebou přinesl i zajímavý a originální pohledy na stejnou situaci očima odlišných postav, za to tleskám. Ale posledních cca 25min celej film zazdilo a cheesy spešl efekty a narychlo spatlaný rozuzlení bylo hodně slabý. Tím pádem film rozhodně nemusím vidět znova, ikdyž Daniel Craig je v roli Blanca hodně povedenej. ()

Milo384

Nebyla to přímo klasická detektivka. Na můj vkus obsahovala až moc komediálních prvků. Zvrat byl vymyšlený dobře, jiný pohled na předchozí události byl hravý, ale závěr se mně moc nelíbil. ()

Kritickej

6/10 První hodina byla k nevydržení, ale když budete mít dost trpělivosti, režisér vás odmění a odhalí, kde všude jste se nechali napálit. Předchozímu dílu to ale nesahá ani po kolena. Především postavy jsou podstatně méně zajímavé (až na Janelle Monáe) a chvílemi už to příliš sklouzává do karikatury. ()

BEROUNAK

Zajímavě zpracovaná detektivka, která využívá prvky jako úhel pohledu a vrácení do minulosti. Celkové hodnocení filmu by nebylo úplně bezchybné. Přesto, že jsem si film celkem užil, úplně se mi nelíbil prvotní motiv a celý příběh mi přišel tak nějak odhadnutelný. Hudba celý příběh držela. Druhý díl mi přišel nicméně jako komedie, od toho prvního dílu to je veliký rozdíl. Postavy u mě ale zabodovaly na plné čáře. Ty jejich vedlejší příběhy a jejich minulost byla vymazlená do posledního detailu. Moc doporučuji jako nějakou oddechovku od práce a od učení. ()

Gamine

Zápletka jako od Agathy Christie, i přes značnou délku mě film bavil celou dobu. Herecky se mi nejvíc líbili Daniel Craig, Janelle Monáe a spíš ke konci Edward Norton. Vizuálně hezké, především scéna s tříštěním skleněných sošek byla zajímavá. ()

soukyd33

Nevím proč, ale je to šílená nuda. Daniel Craig tu asi jediný překvapil. Až téměř na konci, se vše dozvíte. Závěr vygradoval. Poznámka: Je to spíše pro ty, co mají rádi vyšetřování. Hvězdiček 3 ()

PoprockCZ

Kam zmizel brilantní vtip a nadsázka z prvního "dílu" Knives Out? Zase Covid? Prosím už ne... Glass Onion sice opět pracuje s nečekanými zápletkami a objevnými vysvětleními, nicméně díky přesunu děje na ostrov s partou nesympatických boháčů, se z filmu stává výrazně nudnější podívaná. V úvodních 20 min jsem hned několikrát usnula. Jako celek to sice není špatná detektivka, ale působí víc strojeně než prvotní Knives Out, kde zápletka, v rámci rozhádané rodinky, působila o poznání zajímavěji. A mimochodem, vysvětlil někdo vůbec toho záhadného týpka, který se random procházel záběry? ()

Kinderr

Čekala jsem lepší zážitek a propracování.Hlavně,že splnily americké "normy" černoši a nezapomněli i gay (detektiv na zpětné vzpomínce má přítele...)nic proti tomu,ale opravdu musí cpát vše všude? ()

anjan

Autoři velmi sebevědomě a poutavě vykročili na začátku, do 2/3 divák pořád přemýšlí, jak to teda je, a to mě moc bavilo. Daniel Craig byl skvělej. A celkově dobrá myšlenka - moc/sláva/prachy jsou dost často špinavé. Bohužel ale přehnaně grandiózní závěr ve stylu něco mezi Marvel/laciná telenovela filmu dost ubral. Říkám si, jestli se v tom autoři trochu neztratili a nehledali co nejrychlejší cestu ven. ()

vinducha

Tak zde půjdu malinko opět proti proudu . 1 díl byl v pohodě , ale tenhle bych řekl , že si budu pamatovat asi déle. Což je u mě s mojí pamětí docela poklona. Za mě velká spokojenost . ()

mia.com

No ja nevim, co vseci experti zas mate, ja jsem obycejna zenska a me to teda hodne bavilo. Sice to bylo kapku prehnane, ale bavilo me to dokonce vic, nez jednicka, protoze to je vtipnejsi. Vraha jsem si tipla spravne, ale stejne me hodne prekvapil zvrat a v tu chvili me to zaclo bavit jeste vic. I pres silenou stopaz jsem nemela nejmensi potrebu koukat na cas a nenudila jsem se ani chvilku. Takze za me pecka a tesim se na dalsi dil! ()

Mufinek_16

Ze začátku mě to celkem i bavilo, nebyl to sice žádný odvaz, ale dalo se to vydržet. Po hodině už jsem začínala ztrácet zájem, ale říkala jsem si, třeba to překvapí a přijde nečekaný konec. Takový konec jsem opravdu nečekala, byla to totiž mnohem větší blbost, než by člověka mohlo napadnout. Vyvrcholení nemělo absolutně žádný smysl a bylo tak špatné, až mi bylo trapně za všechny, kteří se na filmu podíleli. Je jedno, co se dělo předtím, takový konec kterýkoli příběh podkopne a pošle k šípku. ()

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

Třetí Na nože dostalo název a nabírá obsazení

28.05.2024

Detektiv s výrazným jižanským přízvukem, Benoit Blanc, se vrací řešit nový podivuhodný případ... svůj zatím nejnebezpečnější. Jak už bylo dříve avizováno, z chválené detektivky Na nože režiséra Riana… (viac)

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

16.10.2023

Režisér a scenárista Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů) zaznamenal se svou detektivkou Na nože takový úspěch, až to vedlo k akvizici práv Netflixem a objednání hned dvou pokračování. To první… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů