Na nože: Glass Onion

• USA Glass Onion: A Knives Out Mystery (viac)

Anniem odpad!

Nesmyslný a bezduchý film. Jediné co je plus je to, že má pointu. Ale postavy nemají žádné charakterové vlastnosti, měla jsem pocit, že se dívám na loutkové divadlo. Nedoporučuji všema deseti. ()

momomoo22

Začínala to sľubne. Pomalý rozbeh, ale pri tej stopáži,dobre, času dosť. Vykecavali tam a zrazu to prešlo  až do konca. A koniec bol priam grotesný. Ten začiatok navádzal na niečo a zrazu končil iným. Ako si tam chýbal stred. Obsadenie fajn. Prostredie fajn. Ale dej slabota. ()

Tomgunses

Nuda prvních 60 minut, pak to nebylo úplně špatný, ale na víc jak 60 % a první díl to nemá. Taková moderní detektivní americká slátanina. ()

Verdolin

Tak takovou luxusní, napínavou, poutavou, plnou překvapení, s neočekávanými rozuzlenímy a zvraty, kterých bylo nespočet, podívanou, jsem dlouho neviděla. Nechápu, že to má tak málo. Naprosto skvěle udělaná zápletka. Na začátku sice divák ví, potom ale zjistí, že si to jen myslel a byl totálně vedle. To, co na začátku vypadá jako nudná párty zbohatných troubů, se vyvrbí ve skvěnou detektivku, kde vyšetřuje zabitej tak, aby nebyl vidět, a to je na tom to brilantní, a i když předpokládáte deset variant, jak se bude příběh dále vyvíjet, budete stejně vedle jak ta jedle. oblíbené postavy zůstavají kladné (tak nějak) a divák jim drží palce, a i se o ně bojí, protože zvraty jedou jak na běžícím páse. Nejlepší je, že i když si přečtete tuhle recenzi, která vlastně prozrazuje dost, nebudete minimálně do 3/4 filmu vědět, o čem tu byla řeč, takže koukněte a zvedněte to hodnocení do červených čísel. ()

frostbite

Začiatok bol zaujímavý, ešte do polovice sa to dalo pozerať, ale ako sme sa blížili k záveru naberala nelogická preplácanosť príbehu a tupé, samoúčelné chovanie postáv až astronomické rozmery. A aby niekto len z dôvodu vlastnej pomsty zničil…ale nič, škoda reči. Záver je úplný prúser. Nemám rád filmy, ktoré sa tvária inteligente a pritom sú vlastne hlúpe. Toto je jeden z nich. A že nominácia na Oscara v kategórii najlepší adaptovaný scenár? Vôbec sa nečudujem, že ostalo len pri nominácii… ()

gggggg

Dej rozťahaný až vláčny, nemalo to taký spád ako jednotka. Námet bol slabší, tvorcovia to pojali inak ako prvý film a snažili sa zmeniť dejovú štruktúru, čo im podľa mňa nevyšlo podľa predstáv. Slabší scenár, herci boli o triedu horší a chýbal tomu kvalitný britský humor. ()

peproch

Chápeme-li toto jako jisté pokračování tři roky zpátky připraveného Knives Out, pak jsem se míň bavila, míň pátrala, celkově jsem zůstala celou dobu chladná, do příběhu nevtažená. Vlastně jsem dost ani nepochopila, oč vlastně šlo. Hvězdy byly super i jejich tváře a výstupy, ale kovidová limitovanost byla znát a vidět všude. Chce se tím říct, že ti co hýbou světem jsou jen pitomci, a náš obdiv k nim je dán jen sátím z jejich hojného cecíku? Že jsme všichni zkorumpovaní a zbabělí? Za zenitem a trapní? Asi jo. A ta metafora vyšetřování jako odbalování cibulových slupek? Nějak nefungovala. Jednou shlédneš, za netflix si platíš, tak zítra radši něco jiného. V jádru nic stejně neni. ()

TestSubject

Na tenhle snímek jsem narazil náhodou s rodinou na výletě v Polsku, kde v pronajatém bytě běžel pouze Netflix. Já se u toho bavil, nejen že tyhle filmy mám rád, ale Glass Onion se vážně povedl. Postavy zajímavé, daří se držet napětí a občas jsem se i zasmál. Vsuvky z minulosti jsou vkládány srozumitelně a jasně. Za mě rozhodně stojí za to. Lepší 4* časové vsuvky jsou udělané srozumitelně a jasně a tak nějak to do sebe hez ()

paris1999

Kvalitní detektivka, která pobaví. Mohlo by být lepší prostředí. 1. díl byl lepší, ale po dlouhé době bych řekl, že se pokračování takového typu filmu povedlo. ()

jirzy

Oproti prvnímu filmu je to zoufale utahné, nudné a bez špetky nápadu. Tvůrci evidentně vsadili na to, že v pokračování musí být všeho víc a podobně jako v případě dortu pejska a kočičky to rozhodně není ku prospěchu věci. Příběhová linka je trivální, že snad hloupější být nemůže. Flashbacky, různé zpomalené záběry, exploze a další děsně cool věci se na sebe vrší bez ladu a skladu, až to člověka otráví. Co se hereckých výkonů týká, tak Daniel Craig je na svém obvyklém standardu, který potěší. Přehrávající Edwarda Norton je už ale místy dost otravný a k ostatním postavám je snad lepší se nevyjadřovat. Téměř dvě a půl hodiny instantní nudy. ()

Honzyg

Tak dobrá jako jednička Glass Onion není, ale baví pořád solidně. Daniel Craig u kterého v Knives Out zjevně není potřeba maskovat věk jako v Bondovi, předvádí poctivý herecký výkon a zbytek ansámblu mu celkem zdatně sekunduje. Co určitě stojí za zmínku je hudba, která naprosto skvěle buduje atmosféru. Zápletka sice není tak skvostná, aby dosáhla na vysoko nasazenou laťku předchozího dílu, ale rozhodně to pro mě není důvod netěšit se na třetí kapitolu. Tedy za předpokladu, že si udrží alespoň úroveň té druhé. ()

hdraf

60%  a sešup dolů o cca 20% oproti jedničce.  Zbytečně natahovaný začátek, než se něco začalo dít. Tady už bylo i několik blbostí. ()

Geon

Glass Onion aneb Knives Out 2 je jako jazýčková váha, kdy na jedné straně je nic a na druhé cibule. První polovina filmu je servírována jako to nic, jakýsi pokus o vtip, opojení luxusem a takový nemastný neslaný úvod do děje a pokus o navození atmosféry, kterému ani moc nepomůže vcelku neokoukané, o to ale slabší, obsazení. Na druhé misce vah dojde v druhé půli k olupování jedné vrstvy cibule za druhou a film si konečně začne věřit a stává se tou slibovanou detektivou. Flashbacky spolu s alá sherlockovským ,,věštěním” pravdy rozmotávájí klubko spletitých událostí majících hlavu a patu, smysl a dynamiku, zkrátka vše, co na první váze není. I když ke konci se táhne na branku, bohužel by to chtělo o trošku víc, aby se jazýček přehoupl k těm třem, takže za ** ()

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

Rian Johnson už pracuje na třetím Na nože

16.10.2023

Režisér a scenárista Rian Johnson (Star Wars: Poslední z Jediů) zaznamenal se svou detektivkou Na nože takový úspěch, až to vedlo k akvizici práv Netflixem a objednání hned dvou pokračování. To první… (viac)

Leden plný seriálů

Leden plný seriálů