Povinný lyžiarsky výcvik je dobrou príležitosťou na lepšie zoznámenie sa. Kultový mládežnícky film je sledom humorných scénok. Príchod študentov a "horského učiteľského zbora" na horskú chatu iba odštartuje nové a nečakané vzťahy medzi študentmi a ich pedagógmi. "Snežienky" - slečny sa chcú páčiť a "Machri" - chlapci sa predvádzajú v žartíkoch, ale aj v ukážkach viac, či menej brilantného lyžovania a to iba kvôli jednej jedinej veci: "snežienkam". Cítia sa dospelí a prísny režim im pripadá nedôstojný. Veď aj preto pripravujú drobné vzbury... (STV)

maseer2

skvělá česká komedie o radostech a strastech studentů na lyžáku.. myslím, že podobné situace zná z vlastních zkušeností snad každý :) ()

GeusX

Film, který se zapsal do učebnic filmařství jako ukázkové ztvárnění tématu realistická zimní teenagerovská komedie. Perfektní sympatické obsazení, vtipné hlášky, příběh, který mnoho z nás (nebo vašich rodičů) zažilo. Vidět Sněženky a machry je skoro povinnost. ()

bouncer

České komedie 80. let (hlavně ty pro teenagery...) to je záruka kvality. Sněženky a machři si vždy rád pustím nejen kvůli opilému Michalu Suchánkovi :-) Pohodová podívaná ()

Pink.Panther

Hlavně díky výbornému scénáři nadprůměrný film, jehož s přibývajícími lety zesilující kultovní status zakládá tuto relativizující otázku: je to skutečně tak naprosto výjimečný film nebo jsou tuzemské komediální filmy natočené po roce 90 tak slabé? 70% Produkce: Filmové studio Barrandov ()

M.Macho

Sněženky nejsou zatížené normalizačním balastem (či se mu elegantně vyhýbají). Je to jeden z mála filmů o teenagerech, který vlastně nekončí dobře. Žádný ze vztahů, tak "pečlivě" budovaných třemi sympaťáky neskončí "sukcesem". Perfektní prupovíkdy, sladký obličej Radka Převrátila, psychadelický drak Karla Máchy a mastná patka Vikyho Cabadaje. Lascivní očíčka Mariky a hlavně zoufalstí z benevolence Hanky Veroniky Freimanové. ()

jahol

Viděl jsem před osmadvaceti lety a teď znova. Ne, že bych se zrovna na Sněženky chtěl vydat do kina, ale v autobuse Student Agency nešlo odmítnout. A já jen valil oči, jak je tahle hořká komedie aktuální. Mám doma -náctiletýho skoremVikyho a občas si říkám, že je můj syn a celá tahle generace se svým přístupem k životu v... háji. No - a při sledování Sněženek mi došlo to, co jsem už dávno zapomněl.. že to tenkrát, "za mne", bylo v podstatě úplně stejný. Samozřejmě, jako veselohra "Sněženky" nemají to tempo a drive nejlepších současných, ale je v nich opravdu hrozně moc životní pravdy... i o tom, jak jsou ti "nesnesitelní mladí" k nesnesitelnosti formování pokrytectvím a chybami nás o generaci starších... A práce režiséra s mladými v jejich malých roličkách je dokonalá. ()

sidzej

Milujem teenagerské komédie z prostredia lyžiarských výcvikov či letných campových táborov no tento film toho ponúka oveľa viac. Predovšetkým hravú atmosféru 80tych rokov, veselú pozitívnu hudbu, kultivovanú humornú stránku pozostávajúcu zo skvelých slovných prestreliek a úsmevných situácii (chalani v dievčenskej izbe, mlieko v batohu, telefonát, sťažnosť na mladého inštruktora, atď.) V dnešnej dobe máme Snowborďákov či Rafťákov. Nič proti nim, sú to podľa mňa vcelku slušné filmy ale žiaľ nemajú tú energiu, šarm a ducha tejto svižnej českej klasiky pre dospievajúcu mládež. Dôkaz, že nie vždy je treba do podobných komédii pchať výlučne sex, rôzne druhy telesných tekutín a fekálny humor. Niekedy je menej viac. ()

Marsik

** Tohle je přesně ten typ filmu, na který se vždycky rádi podíváte, když ho v TV vysílají. Já osobně jsem ho viděl už nespočetněkrát a pokaždé se mi hrozně líbil. Hlavní trojice vybraná suprově a každá scéna vás pobaví či rozesměje. Nemám co vytknout. Ke druhému dílu se zde nebudu vyjadřovat, ten mě velice zklamal. Pro mě je film Sněženky a machři jen jeden, ten z roku 1982, kterému já dávám 95%. // (4.2.2013) PRIMA - Njn., co se dá dělat? Vypadá to jasně na další FSZ :-) Sněženky prostě můžu vždycky a i přes to, že TV Prima natřískala do 80-ti minutového filmu 3 reklamy, neodradilo mě to a Sněženky jsem v pohodě dokoukal. FSZ - 100% (with J.) // (23.2.2016) PRIMA HD (4:3) - Super nostalgie. Stále 100% (with J.) ()

Kryton

Budu jeden z mála koho tato nepříliš zábavná komedie o partě dětí na lyžáku nenadchla. Dokonce nesnaším jak každý z toho filmu cituje. Vedle S tebou mě baví svět jednoznačně až moc nadhodnocená "klasika". Možná je to tím , že jsem nikdy na lyžích nebyl a na lyžáku už vůbec ne. Každopádně dvojka tohoto filmu mě určitě nenadchne tuplem. I taková Ski Akadamie mi přijde zábavnější. Zase jeden "kult" co mě irituje! ()

Krissty

Jeden z filmů, které jsem si jako malá zamilovala a které miluji dodnes. Úžasný příběh, úžasné hlášky, úžasné postavy!!! Navíc byl Radek Převrátil mojí dětskou láskou... Ačkoliv přesně Václac Kopta je příkladem toho, že když si holka najde v 16 krásného kluka, může být za 20 let pořádně překvapená, co z něj vyrostlo. Moje srdeční záležitost! ()