Vrchní, prchni!

• angličtina Waiter, Scarper! (viac)
všetky plagáty

Scenár:

Zdeněk Svěrák

Kamera:

Ivan Šlapeta

Josef Abrhám, Libuše Šafránková, Eliška Balzerová, Zuzana Fišerová-Svátková, Zdeněk Svěrák, Dáda Patrasová, Jiří Kodet, Karel Augusta, Bedřich Prokoš (viac)

Kníhkupec Dalibor Vrána má rád ženy a ženy majú radi jeho, preto väčšinu jeho príjmu zhltnú alimenty. Využije skutočnosť, že v reštauráciách si ho ľudia často pletú s čašníkom a rozhodne sa vylepšiť si svoju finančnú situáciu originálnym spôsobom. Stáva sa nedostihnuteľným fantómom pražských a čoskoro i mimopražských reštaurácií a postrachom pomalých čašníkov... (STV)

Kmotr76

Nevím, jak bych odůvodnil "jen" čtyři hvězdičky, ale prostě tomu něco chybělo. Jinak je to komedie opravdu skvělá o to víc, že bydlím nedaleko garáže, kde se odehrála nezapomenutelná scéna "Stěrače...". Komedie je mnohem sofistikovanější, než třeba ranější Jáchyme, hoď ho do stroje, která mě osobně bavila víc. ()

pytlik...

Abrhám potvrzuje přísloví, že kovářova kobyla a Baťovy děti chodí bosy. V pravém slova smyslu vášnivý prodavač knih a přitom měl evidentně problém s výběrem vhodné četby. Já bych mu doporučil jednak nějakou literaturu pro mládež o sexuální výchově, dále o vhodných ochranných pomůckách (třeba pláštěnkách). No a se svou touhou po penězích by se mohl vyrovnat pomocí Frommovy knihy "Mít nebo být", která by se dala shrnout do sloganu "Když seš bohatej, seš mrtvej!". ()

noriaki

Nejlepší film Josefa Abrháma je Marečku, podejte mi pero. Tohle je jeho nejlepší postava, jakkoliv mám Kulový blesk radši. V roli falešného vrchního / nedobrovolného sukničkáře / samouka hry na housle / vymyšleného inženýra Králíka se našel. K ruce dostal skvělý Svěrákův scénář a spolu s Ladislavem Smoljakem natočili vynikající civilní (krimi)komedii. Jen konec se jim moc nepovedl. Závěrečná honička se k té skoro melancholické náladě vůbec nehodila. ()

nevermore

Tomuhle se dá vytknout jen závěrečná honička, zbytek je neskonalá zábava. Vrcholem filmu jsou jednoznačně scénky se Svěrákem, placení účtu v rodině právníků a hádka Weigela s Lírem. Vůbec je tu plejáda výtečných herců. "Mně se dycky líbily ženský a na to jsem dojel." :) ()

sskrblik

Abrahám v roli výborného podvodníka a svůdce žen, který jezdí hadroletem. Na konci mě ho bylo líto, že ho chytli. Skvělá česká komedie! ()

Aven

Ještě, že si to pánové Svěrák a Smoljak rozmysleli a obsadili místo Nárožného do hlavní role Abrháma. Jedna z nej českých komedií vůbec. ()

hroubek

Nádherná originální česká komedie.Je radost pohledět jak moc se podařilo vytěžit z obyčejné zápletky a přitom stále zůstat neuvěřitelně vtipný.Josef Abrhám je ve své roli geniální a s Libuškou Šafránkovou mu hodně moc sluší.A konec to je jen třešnička na dortu.Další komediální poklad naší země. ()

dANo

Neodškriepiteľne ďalší zo skvostov československej kinematografie 80tych rokov, ktorý je veľmi vtipný a zaujímavý hlavne tým, že hlavný hrdina je v podstate záporná postava, ktorú ale divák neberie ako zlého človeka... práve naopak. A tie jeho reálne predstavy afériek so sexi ženami sú jednoducho úžasné. :o) ()

Brain-D

Naprosto nejlepší režijní výtvor Ladislava Smoljaka a nej spolupráce Smoljak/Svěrák. Jedna z nejlepších českých komedii vůbec. ()

lucascus

Klasický a dnes už i legendární český film, který mi dlouho unikal. A teď, když jsem si ho poprvé pustil, tak jsem si říkal, sakra, vždyť je to průměrná komedie. Teprve v závěru filmu začalo všechno gradovat natolik, že z původně plánovaných tří hvězdiček jsem byl nucen dát nakonec čtyři (a půl - kdyby to šlo, na pět to zase úplně nebylo). Takže ten, kdo vydrží do konce, pochopí, proč je tento film tak oblíbený - poukazuje na naši zlatou českou vychytralost a český "zlatý" ručičky. ()

Všivák

Tragikomický příběh o jednom nešťastníkovi, co svůj život tak nějak nemá pod kontrolou. Výborný Josef Abrhám tu exceluje v komedii, která je skvěle napsaná, vtipná, a hlavně je to tak nějak ze života. Bravo! Příště se podívám zas.. ()

lykan9

Kdybych chtěl napsat veškeré skvělé hlášky filmu, tak bych muset odcitovat skoro veškeré dialogy tohoto díla. Jedná se prostě o nezapomenutelnou klasiku, která bude zábavná ještě nejméně za 100 let. ()

Kalidor_

Jedna z mnoha výtečných scének - Abrhám předstírá cvičení na housle nahrávkou z gramofonu ....(do houslového sóla najednou začne hrát celý orchestr).... "co tam děláš ?" ......."ále nic, jen jsem zavadil smyčcem o gauč" :-))) ()

Ravi

Skvělá česká komedie postavená na výborném scénáři a nikdy nenudících výkonech hlavních aktérů. Povedený hudební doprovod, zajímavý nápad. Přesto ale Vrchní, prchni! nepatří mezi nejlepší kousky tohoto tvůrčího pléna. Dávám 80% = 4/5 ()

Zemřel Josef Abrhám

Zemřel Josef Abrhám

17.05.2022

Zemřela Libuše Šafránková

Zemřela Libuše Šafránková

09.06.2021

Z Prahy přichází velmi smutná zpráva. Svět českého filmu dnes opustila filmová, televizní a divadelní herečka Libuše Šafránková. Před pouhými dvěma dny přitom oslavila své 68. narozeniny. O úmrtí… (viac)

Zemřel herec Jiří Hálek

Zemřel herec Jiří Hálek

19.12.2020

Ve věku 90 let nás včera opustil český filmový, televizní a divadelní herec Jiří Hálek. Rodným jménem Hugo Frischmann vystudoval pražskou DAMU a ve filmu se poprvé objevil v roce 1948 v kraťasu… (viac)

České lázně ve filmu

České lázně ve filmu