Baron Dolanský se hluboce zajímá o eugeniku, ví, jak to dopadá, když se kříží stále tytéž rostliny, a správně usuzuje, že s lidmi tomu nebude jinak. Je vdovec a potomky nemá, budoucího dědice erbu tedy musí obstarat jeho synovec Max. Strach z možné degenerace panu baronovi velí, aby rodu obstaral novou krev. Na druhou stranu to zase nesmí být jen tak někdo - musí mít alespoň určité způsoby. Jako nejvážnější adeptka připadá v úvahu chudičká, leč krásná Madla Lísková, měla by ovšem získat předběžnou průpravu. Šlechtic požaduje, aby na jeho zámku rok pobývala. Dívčina matka ochotně souhlasí, dceru přece čeká zajištěná budoucnost. Jak dopadne snažení českého Pygmaliona? (oficiálny text distribútora)

Tiiso

Madla z cihelny je velmi podprůměrným snímkem, který nedokázal natrvalo mou pozornost upoutat. Během vysílání, jsem udělal dost věcí okolo a když mě nějaké diaolgy statického obrazu unikly, nějak zvláště mě tato skutečnost nevadila. Prostý příběh o prostých lidech je látkou vyznačující se skrytou sílou a při dobré režii se z ní dá vytvořit přitažlivé dílo. Pod taktovkou Slavínského se to podařilo napůl. Dialogy všech zúčastněných jsou projevem spíše divadelným než filmovým. Statická kamera zmíněnému napovídá. Haas má prkenný projev a Baarová naopak dosti přehrává a ve své roli mě byla většinou nesympatická. Příběh se bez složitých a z průměru vybočujících okamžiků přibližuje k lehce předvídatelnému konci kde s posledními titulky skončí. Skončí bez většího prožitku a bez větších emocí. Hodnocení osciluje donekonečna mezi dvěmi a třemi hvězdami. ()

rottik-cb

Naivní komedie, námětem vzdáleně připomínající o třicet let mladší My fair lady, která je ale kvalitativně úplně jinde... Vtipná je dějová linka s panímámou Lískovou v podání skvostné Antonie Nedošinské a jejího nápadníka. Lída Baarová se herecky najde až po přestěhování na zámek, problém je, že tady už toho není moc co hrát. Dočkáme se tedy jen poměrně roztomilých projevů přízně, a to jak baronovi, tak poněkud neobratnému Maxovi. Hodnocení filmu zvedá Hugo Haas, byť i ten jako by občas nevěděl, co na plátně dělá... ()

DadysGirl

Jé... Tady bych měla těžkou volbu, komu Madlu nakonec dát... Oba pánové byli neodolatelní... Hugo měl větší šmrnc, ale koloušek byl zase tak hezky zamilován...No pěkná, vtipná romantika, plná laskavého humoru... ()

IvonaK

Jako to oblečení co dostala Baarová jako hraběnka nic moc. Jinak na tomto filmu oceňuji detaily a to takové, že se Nedošínská znovu provdala a že tam hrála Zorka Janů jako dítě a opravdu si vystupování v reklamě na pudr zasloužila. Jak panenka od cukráře. ()

ostravak30

Snímek mi přišel jako docela milá záležitost o tom, kterak baron jedné chudé rodině pomůže a holce ke štěstí. A ono se to nakonec povede. Nedá se říct, že by to byla výborná komedie, ale rodinný příjemný film ano. Kvalitní herci a roztomilá Lída Baarová. Huho Haas svou roli zvládl perfektně a tohle byl nejspíš ten typ rolí, co k němu šel nejlépe. ()

calculus

Hugo Haas měl mnohem lepší filmy. Dokázal pobavit svým jemným a promyšleným humorem. Madla z cihelny, jak už sám název napovídá, je jednoduchá a lidová limonáda. ()

infernet

"Dvanáct dětí? Kdy ta ženská dělá cihly?" Hugo Haas, pár dobrých vtipů a na dnešní dobu úsměvná nekorektnost, jinak nuda. "To museli udělat nějaký cikáni, zloději zlodějský! :-) ()

yelcin

Český pygmalion v stvárnení H.Haasa, L.Baárovej, V.Borského a A.Nedošínskej po taktovkou režiséra V.Slavinského. Celkom vtipný film z množstvom hlášok ,ktorý sa dá pozrieť viac krát bez ujmy na zdraví aj keď všetci vieme ako sa to skončí . Geniálna A.Nedošínska , zodpovedná matka 12 detí /paradox je ,že vo filmoch sa starala o deti , o študentov ,,Študentská mama,, a sama v živote svoje deti nemala./ Čo ma zaujalo pri rozvrhu učenia :9-10 rytmika 10-11 plávanie 11-12 čeština 13-14 franština 14-15 jazda na koni., že aj vtedy sa dodržovala obedná prestávka....medzi 12-13 ha ha ha. Nehodnotím či a komu sa rola hodila a kto zahral dobre a kto zle ,ale L.Baárova je krásna a H.Haas vtipný a o A.Nedošínskej som sa už zmienil. ()

Vital

Tyto filmy mě vždycky bavily i oproti svému stáří,myslim že v začátcích české kinematografie točily pěkné filmy,a tento neni vyjímkou... ()

pindruche

I na tu dobu příliš naivní a předvídatelné. Lída přehrává a Borský je nekoukatelný. Haas a Nedošínská to trochu zachránili. K žehlení dobrý. ()

eaglestar

Trapno, taetrálno až kabaretno. Kýčovité a poněkud tupé. Lída nebyla dobrá (kdy ona byla, že), Haas taky nic moc a dokonce mě nechytla ani Antonie (ta z nich hraje asi nejlíp). Všemi oblíbená nadávací scénka - proboha, co na tom bylo tak super?! Ale mluví se tu hezky o eugenice, pravdivě o cigánech, tak fajn. ()

Sadova302b50

Taková nenáročná komedie, jakých Slavínský natočil dostatek. Je konverzační a našlo se tu pár dobrých fórků, režisérovi oblíbenci Hugo Haas a Antonie Nedošinská, jak u nich bylo zvykem, se rolí zhostili dobře, jenom ta Lída Baarová... ano, je půvabná, ale tady mi kazila dojem z filmu, souhlasím s názorem uživatele Karlos80, chtělo to komičku. Takto musím do podprůměru. 42% ()

MirecRKK

od začiatku filmu ako prišla na scénu Lída som mal pocit, že je to jej naj výkon ako sa dokázala vcítiť do role a hrať svoju premenu z neohrabanej dedinskej holky na dámu na úrovni, všetko super a potom príde koniec ktorý to úplne pokazí, celý dojem z filmu je v troskách, ach jaj škoda toho, proste ten záver mal byť postupný plynulý tak ako celý film a nie, že dej šup prestrih v čase o rok či viac dopredu, človek by si rád pozrel ako Max za tou Madlen došiel konečne jej povedal to čo chcela počuť a nie takto takto to nemalo skončiť :( ()

milos.bradik

Haas je tam výborný, ale jinak je to naprostý odpad, takže ty dvě hvězdy jsou čistě za Haase. Třeba ten statkář Rypka, kterého hraje Vladimír Paul, to je naprostá hrůza. ()

GrooteLulu

..škoda, že Baarová nezačala hrát až po 45tým, byla by největší proletářkou.. dojičkou krav, ale nesměla by tak fetovat s tím Haasem.. ()

lovestory

Milostný trojúhelník Madlenky a bezdětný továrník hledá ženu. To vše v lehce komediální formě s perfektně vymyšlenými posuny v příběhu. ()