Estéban tragicky zemřel. Bylo mu čerstvých sedmnáct a poslední řádky v jeho deníku patřily otci, se kterým se nikdy nesetkal, protože matku opustil dřív, než se o existenci svého syna stačil dozvědět. Estébanova matka se proto rozhodne vydat po stopách svého mládí, transvestitu Lolu najít a dodatečně ho spravit o jeho otcovství. (oficiálny text distribútora)

claudel

V zásadě mám Almodóvarovy filmy rád, ale tady jsem se španělským mágem neprotnul. Příběh mi nesednul, nepochopil jsem, co tím chtěl autor říct a proč se některé postavy chovaly tak, jak se chovaly, navíc některé z nich byly tuze protivné. Jediným paprskem byla tradičně Penélope Cruz a její postava dokázala chytit za srdce. ()

Sawy

Trvalo mi dobrých dvacet minut než jsem do filmu dokázal proniknout,o to silnější a emotivnější zážitek mě ale čekal v jeho druhé polovině.Almodóvar rozumí ženským hrdinkám jako žádný jiný režisér,mužské postavy jsou pak téměř úplně odstaveny a sledujeme herecký koncert několika skvělých hereček včele s Cecilií Roth v hlavní roli a s andělsky krásnou Penélope Cruz v její asi nejlepší roli.To neustálé dojímání na konci už hraničilo s vydíráním diváka,ale nevadí,aspoň jsem si u filmu po delší době zase zaplakal.Za ten slabší začátek strhávám jednu hvězdičku,ale už se těším na další setkání s Almodóvarem,po Volver a Vše o mé matce už vím,že to rozhodně není žádný béčkař. 85 % ()

N.Strauber

Jistá osoba zde na ČSFD se může radovat, protože se konečně dočkala toho, že jsem se dokopal k Pedrovi. Zato já se příliš radovat nemůžu a pochybuju, že si ještě někdy pustím něco od Almodóvara. Co to vůbec mělo znamenat? Bavilo mě to tak na 2*, ale druhá polovina byla lepší a moje kritika je především z toho důvodu, že mi to zkrátka nesedlo a nebyl to můj šálek a už vůbec ne můj čaj. A nemám právo tvrdit, že to byla blbost, protože to není pravda. Našel jsem tam mimochodem kvalitní práci s kamerou a dobře zvolenou hudbu, zároveň pokus o zajímavé téma a tak trochu "jiný" film. Proto celkový padesátiprocentní dojem zaokrouhluju na 3*. Teď zpět k mým výhradám: měl jsem pocit, že herecké výkony vesměs nebyly příliš dobré a hlavně mi žádná postava nebyla sympatická, s žádnou jsem se nemohl ztotožnit nebo se vcítit do myšlenek, takže mi bylo srdečně jedno, jak to dopadne. Ani žádné dialogy mě nedojaly, takže se nedá nic dělat, asi jsem dřevo...:) (Někdo mi tam navíc připadal nadbytečný.) Kromě několika drobných chyb mě u tohoto pomalého filmu zaráželo i občasné nelogické chování postav - proč např. ten cvok běžel za tím taxíkem? Ale pokud si někdo po přečtení tohoto komentáře pomyslí, že pan Strauber nepochopil základní děj nebo poselství filmu, tak se plete! Nelituju toho, že jsem podnikl svůj první (a asi i poslední) výlet do tvorby z nějakého důvodu významného španělského režiséra Almodóvara. ()

ScarPoul

Film ktorý je považovaný za najlepší alodóvarov film ma úprimne sklamal. Nie však preto lebo bol zlý ale skôr preto lebo som sa ani za živý svet nedokázal stotožniť s postavami. Almodóvar je známy tým že obľubuje ženské hrdinky a práve v tomto filmu to ukazuje na 200% Všetky zúčastnené herečky - Roth, Parades, Cruz sú neskutočne pôsobivé a každá nám predostiera svoj životný príbeh v ktorom sa vždy pojednáva o veciach skutočných a to s tohoto filmu robí neskutočne pôsobivý zážitok. Almodóvar absolutne rúca všetky tabu a ukazuje transvestitov a ženy vo svetle ako to nikto iný nedokáže. S jemnou poetikou. Pamätnými postavami a mierným pátosom. Almodóvara mám naozaj rád lebo mi umožnuje sa pozrieť na druhú stranu barikády. Niečo ako Freud ktorý ale vie o čom kráča v tom ženskom svete. Preto sú jeho filmy také výnimočné. V celku sa jedná o pamätné dielo hraničiace s genialitou, ktorej dialógy sú prešpikované životnými pravdami aj bolesťami. Ale ako som už povedal nemohol som sa stotožniť so ženou. Nikdy som to poriadne nedokázal preto ma emotívne scény nechali chladným aj keď scéna v ktorej sa manuela dozvie že rosa má AIDS ma hlboko dojala. Nejde ani tak o TO či som sa stotožnil alebo nie ale skôr či dojalo alebo nie. Mna tento film dojal a považujem ho za najkrajší svojho druhu ale predsa len mám radšej hovor s ňou. Muži sú omnoho citovo zložitejší. Dokazuje to aj Almodóvar všadepredstieranou transvestititou. ()

Fleur6

Rozhodne nie typ filmu, ktorý by som vyhľadávala, ale kvalitu treba oceniť. Ženy, transvestiti, môj prvý film od Almodóvara - pre mňa prekvapenie. Nevedela som, že existuje režisér, čo je až v takej miere pohltený skúmaním ženskej duše. ()

rawen

Hluboký film - autentický, hodně moc "ženský" (i když tentokrát spíše tak nějak "mateřsky") - ale hlavně strašně poutavý. Nejlepší věc, co jsem od Almodóvara viděl - hodně dlouho mi zůstane v duši... 9/10 ()

Terva

Hledat muže jménem Lola není snadné… Nejlepší evropský film roku 2000! Tragikomedie Pedra Almodóvara volně parafrázuje název a některé motivy klasického hollywoodského snímku Josepha L. Mankiewicze Vše o Evě (1950) s Bette Davisovou. Jeho inspirací byly ovšem i jiné filmy o ženách-herečkách, zejména snímek Andrzeje Zulawského Důležité je milovat (1975) s Romy Schneiderovou a Opening Night (1977) režiséra Johna Cassavettese s Genou Rowlandsovou. Ve filmu jsou přítomné i odkazy na Williamsovu hru Tramvaj do stanice Touha. Ocenění: Oscar 1999 - cizojazyčný film (Španělsko/Francie) Zlaté glóby - cizojazyčný film (Španělsko/Francie) BAFTA - neanglicky mluvený film, cena Davida Leana za režii; nominace: původní scénář FF Cannes - režie, cena Ekumenické poroty, nominace na Zlatou palmu Český lev - nominace: zahraniční film César - zahraniční film (Španělsko/Francie) Bodil Awards - neamerický film Boston Society of Film Critics Awards - cizojazyčný film British Independent Film Awards - cizojazyčný film Broadcast Film Critics Association Awards - cizojazyčný film Chicago Film Critics Association Awards - cizojazyčný film David di Donatello Awards - zahraniční film (Španělsko/Francie) Evropské filmové ceny - film, herečka (C. Roth), cena diváků za režii Ft. Lauderdale International Film Festival - cena diváků Německé filmové ceny - zahraniční film (Španělsko/Francie) Goya Awards - herečka (C. Roth), režie, střih, film, hudba, výprava, zvuk London Critics Circle Film Awards - cizojazyčný film (Španělsko) Los Angeles Film Critics Association Awards - zahraniční film Lumiere Awards - zahraniční film National Board of Review - cizojazyčný film (Španělsko) New York Film Critics Circle Awards - cizojazyčný film (Španělsko) MFF San Sebastián - cena FIPRESCI Santa Fe Film Critics Circle Awards - cizojazyčný film, vedlejší herečka (M. Paredes) Satellite Awards - cizojazyčný film (společně s filmem Three Seasons) .....Scénář : Pedro Almodóvar. .....Kamera : Alfonso Beato. .....Hudba : Alberto Iglesias ()

Bubble74

Bůh stvořil Almodóvara a Almodóvar pak stvořil ženu. Tak to nějak určitě muselo být. Tento španělský znalec, zastánce a obdivovatel něžného pohlaví je režisérský génius s jemným citem proměnit rozporuplnost lidského bytí v emocionální, vizualni poezii. V každém snímku je ukryta čistá, nezředěná pravda o kráse, bolesti a ironii života. Todo sobre mi madre je pro mě vrchol jeho tvorby a tento klenot se důkladně vsákl každým mým pórem až do úplného nitra a zanechal tam trvalé stopy. ()

Marsik

Téma AIDS a transvestiti? Ee, to není můj šálek. Ale tak vydržel jsem a díky CZ dabingu to rychle uteklo. V závěru jsem se i podivil, jak konec přišel náhle a minutu po čtení titulků jsem čučel s otevřenou pusou. 66% (with J.) ()

Cimr

Podle množství cen, které Vše o mé matce dostalo, i podle zdejších komentářů, jsem čekal něco, co mě fakt posadí na zadek, což se bohužel úplně nestalo. Přesto patří Almodóvarovi veliký obdiv za to, že v jeho filmu řeší muž převlečený za ženskou své rodinné problémy a přitom to vůbec nepůsobí směšně. ()

Davered

Pořádně cynická rána! Ten film není rozhodně "hluboce lidský" ani "dojímavý", naopak - paroduje všemožná latinsko-americká melodramata a telenovely (ale i třeba takový Playtime). Bohužel většinu své stopáže jen nudí dlouhými dialogy... Posledních cca 10 minut je ale opravdu legračních, a proto nakonec za neutrální 2*. Snad přístě... ()

GodComplex odpad!

Mily Pedro, je mi lito, ale jsi vylizany ignorantni idiot. Jak muzes natacet takovyhle prisernosti? Nesympaticke a ujete zeny, nechutne lesby, zavisle sebezamerene divadelni drama queens, retardovani gay stylem mluvici transsexualove, prostitutky, ktere jsou hrde na svou praci, vsudypritomne drogy, aids. Je mi z toho vseho blbe, s radosti bych se transformoval na Hitlera a vsechnu tuhle zkurvenou verbes postrilel aby nemohla dale svou existenci infikovat tenhle svet. A tohle spanelsky pricmoudly rezisersky hovado, ktery podle fotky vypada jako mentalne postizeny vagus o tom natoci film, ktery to vsechno oslavuje, snazi se to zlidstit a veskery tenhle povl divakovi zesympaticnit. Jak muze byt nekdo tak stupidni jde vazne mimo me. Nejvetsi tragedie toho vseho ale je, ze se mu to podle obecne vysokeho hodnoceni, reakci a dokonce obdrzeneho oscara podarilo. Bylo to me prvni setkani s Almodovarem a vypada to, ze zaroven posledni. Tohle vazne nemam zapotrebi. Nepamatuji se, kdy me naposledy nejaky film takhle totalne nasral. 0/10 ()

Sandiego

Bezesporu Almodóvarovský, nadmíru emotivní, temperamentní a osobitě humorné, ale přece jen děj stále víc připomíná spletitou telenovelu, která hlavně v závěru příliš tlačí na pilu. Mluv s ní je blíže životu a nepotřebuje k tomu každou chvílu nějaký přesně mířený zvrat. ()

Freemind

S Almodóvarem mám problém - přes lásku ke Španělsku a jeho kultuře, přes uznání pro Pedrův řemeslný a umělecký cit se nemůžu přenést přes plytkost jeho postav a časté "telenovelové" postupy. "Vše o mé matce" je výborný film, ale stejně jsem se několikrát nevyhnul pocitu trapnosti. Lo siento, Pedro. ()

kaylin

Co se musí Almodóvarovi nechat, tak naprosto dokonale dokáže vidět do lidí, dokáže skvěle ztvárnit charaktery, které by jinak mohli divákovi vadit. A myslím, že některé i budou vadit, ale to jsou prostě jen předsudky. "Vše o mé matce" je snímek o tom, jak život může stát za hovno, ale stejně jsou zde momenty, které prostě nevyměníte. Je to příběh o tom, že život není vždy krásný, ale to neznamená, že by byl jen hnusný. Je jen na nás, jak to zvládneme a na co se budeme soustředit, jestli na minulost nebo současnost. Krásné, ale určitě to nesedne každému. ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Stačí říct \"Mluv s ní\" a každý, kdo se alespoň sem tam otře rukávem o pokladnu kina, ví, že jde o jeden z nejlepších filmů režiséra Pedro Almodóvara. Kino Aero nám v režisérově miniprofilu během… (viac)