Estéban tragicky zemřel. Bylo mu čerstvých sedmnáct a poslední řádky v jeho deníku patřily otci, se kterým se nikdy nesetkal, protože matku opustil dřív, než se o existenci svého syna stačil dozvědět. Estébanova matka se proto rozhodne vydat po stopách svého mládí, transvestitu Lolu najít a dodatečně ho spravit o jeho otcovství. (oficiálny text distribútora)

elanius

(106/2015) / V jadre bizarná story, podaná tak Almodóvarsky "civilne" ako sa len dalo s neskutočnými emóciami a krásnym filmovým umením, ktoré ohromuje každú jednu minútu. Bravó! (9/10) ()

dANo

Pre mňa určite najlepší film od Almodóvara, ktorý síce maximálne zapadá do línie jeho filmov o ženách, úchylákoch, či kritike kresťanskej rodiny, ale tu sa mu podaril určite najlepší scenár. Spolu s tradičnou farbistou realizáciou sa mu podarilo spraviť vynikajúci film, ktorého nadčasovosť ocenili aj diváci, či odborníci na množstve festivalov, či udeľovaniach filmových cien. ()

Moogwi

Nechytlo mě to tak jak jsem čekal, nevím proč ale většina filmů z těchto končin mi připomíná vzdáleně telenovelu .. jak vidím hodně lidem se to líbí, já s klidným svědomím jdu na další film ... ()

sahe

Velmi zajímavý film... který ovšem není pro širokou masu lidí (aneb americký trháky přeplněný efekty), je to lidský příběh, který nemusí všem sednout... mě sednul... jako obvykle u Almodóvara... Dostala mi tedy jedna z "hlášek" a to: Za mlada, než jsem si udělala kozy, jsem řídila kamion. - to mluví za vše... :-) ()

Brandon

Draždí mě, když se tlačí moc na pilu. Asi proto, aby divák lépe pochopil tu či onu scénu. Ale nejsme přeci trubky! No, i když znám pár takových...Můj obdiv a uznání patří Manuele (Cecilia Roth), bývalé děvce, věrné přítelkyni, raněné, ale přesto velmi silné ženě a milující matce. ()

Mishqo

Almodóvar vo svojej plnej kráse...nie je mu cudzia žiadna téma...nebojí sa spracovať akýkoľvek či už viac alebo menej kontroverzný námet...Todo sobre mi madre je jednoducho pekný film s momentami citlivými a serióznymi a zároveň aj vtipnými...dialógy a herci výdatnou mierou podporujú skvostnosť tohto filmu (nezamilovať si Agrado sa snáď ani nedá, teda pokiaľ nie ste prudérny jedinec s nedostatkom liberálneho myslenia)...odporúčam!!! ()

lucascus

Bohužel si nemůžu pomoct, posledních skvělých dvacet minut prostě nedokáže zachránit celý film, který byl chaotický a poměrně rychle jsem se přestal orientoval v postavách, vztazích a kontextu. Nic to však nemění na tom, že Almodóvar je vynikající režisér s precizním citem pro výběr zajímavé látky. Žádný jiný režisér zřejmě nedokáže nahlédnout pod povrch ženské duše právě tak hluboko jak Almodóvar. ()

strelenaL

Miluji Pedra Almodóvara je to geniální a brilantní režisér. Ovládá své umění naprosto dokonale. Španělská kinematografie má co světu dát. Jedinečnost a neokoukatelnost. Pedro nám dá skvělou kořeněnou scenérii příběhů. Zápletky, které jsou postupně uvolňovány s naprostou gradací a rozhřešením. Spojením Almodóvar + Cruz = Bomba! :-) hodnotím 5*. ()

Autogram

Nie je to ani nudné ani zle natočené, ale takéto ženské konverzačné vojny si nedokážem vychutnať. Darmo sa to bude hemžiť poctivo pracujúcimi prostitútkami, zábavnými transsexuálmi, krásnymi tehotnými mníškam a ďalšími exotickými zjavmi, Almodóvar pre mňa zostáva nedocenený. ()

BuryGol

První setkání s Almodóvarem dopadlo dobře. Nejsem moc na dramata, ženský problémy a na transky už vůbec ne. Celkově to bylo zajímavý, ale nebylo tam nic, co by mě vystřelilo z pantoflí a donutilo mě myslet na něco ještě dlouho po skončení filmu. Nějak nevim, co bych ještě dodal..asi nic. ()

solskjaer

Nesmírně působivý snímek, který má vše, napětí, dobré herce a nesmírně poutavý příběh. Almodóvar umí nevtíravým způsobem proniknout pod kůži a ve svých filmech vykouzlit scény, kdy vám husí kůže nestačí. ()

Niella

Uz je tu vsetko povedane, ja len pridavam svoje prekvapenie nad tym, ako krehko posobila Penelope Cruz. A natiska sa mi otazka, ci je Almodovar naozaj taky "znalec zenskych dusi", ako sa o nom hovori. Preco? Pretoze zeny si (podla mna) samy nerozumeju,tak ako im moze rozumiet chlap. ()

ArdathBay

Velmi působivý film o ženách (jak jinak u Almodovar(a)). Perfektní herecké výkony všech herců. Nejvíce herecky se mi líbila postava Agrado, která je shemale. Hlasový projev na jedničku, když jsem ovšem přehodil jazyk do češtiny rázem promlouvala žena kolem 40 a kouzlo bylo pryč. Proto důrazně varuji před dabingem i když je mi jasné, že by těžko sháněli odpovídajícího dabéra :). ()

Borec3

3,5* Upřímně, nesledoval jsem pedrův majstrštyk moc pozorně, což se změnilo až v poslední třetině, kdy bylo ale na jakékoliv ztotožňování a vplouvání pod kůži trochu pozdě. A to je u Všeho o mé matce nezbytnost. Snad na druhý pohled... ()

Michelle75

Ten film jako by měl dvě tváře, v jedné se odráží všední běžný život, který je nám všem blízký a známý, v té druhé tváři se objevují různé zvláštnosti, které také patří do běžného života, ale je jich tak málo, že je pro některé těžké je příjmout. On vše smíchal dohromady a ty vztahy, které tady řeší cokoliv, kdekoliv, s kýmkoliv jsou nádherně a s čistotou zobrazené. ()

janik.sk

Originálna, pestrofarebná, emóciami nabitá mozaika tých najrozmanitejších ľudských charakterov - tak ako ju vie namiešať len Almodóvar. Všetky jeho filmy majú u mňa 7 hviezdičiek. ()

Billie777

Ono nejprve jste trochu na rozpacích a zdá se, že to nebude váš šálek kafe ale čím víc se film blíží ke konci, tím víc se dojímáte a říkáte si, vždyť je to vlastně nádherný. Jeden z nejemotivnějších filmů, který jsem kdy viděla! ()

Zagros

Almodóvara už mám docela nakoukaného a na jeho styl jsem vcelku zvyklý, nicméně mě vždycky dokáže překvapit. Jeho postavy rozhodně nejsou klasičtí hrdinové či záporáci. Ale divní lidé, kteří mají všechny vlastnosti, ty dobré i špatné, což oceňuji. Naopak si myslím, že se v té divnosti postav trochu vyžívá a na mě je jí až příliš. Sexuální orientace a změny pohlaví patří v jeho filmech k samozřejmým věcem, ale povahově jsou všichni mimo. Přesto se mi Vše o mé matce líbilo a rozhodně film patří k tomu lepšímu od Almodóvara. Na jeho nejlepší film Na dno vášně rozhodně nemá, ale dokázal mě svoji podivnou atmosférou i zvláštním a netypickým příběhem spolehlivě vtáhnout do děje. Nakonec nechám i slabší čtvrtou hvězdu. ()

wosho

Opravdu tento film buď chytne člověka za srdce a propláče u něj 100 minut svého života anebo zhnusí a probljje u něj 100 minut svého života. Já se řadím k té první skupině a doufám, že nikdy nepotkám nikoho z té druhé. ()

Miniprofil Pedro Almodóvar

Miniprofil Pedro Almodóvar

04.01.2007

Stačí říct \"Mluv s ní\" a každý, kdo se alespoň sem tam otře rukávem o pokladnu kina, ví, že jde o jeden z nejlepších filmů režiséra Pedro Almodóvara. Kino Aero nám v režisérově miniprofilu během… (viac)