Marc a Steven sa prechádzajú svojimi spomienkami, aby vyriešili svoje problémy alebo úplne zmizli. (Disney+)

DJ_bart

"Co navrhuješ?" "Když bude nejhůř, zabijem hrošici a ukradnem loď." ________ Aneb cesta do hlubin schizofrenní duše. Předposlední epizoda je jak z hlediska mytologie tak z hlediska budování příběhu jakousi exkurzí do egyptské říše mrtvých, která je v podstatě introspektivním vhledem do Marcovy rozpolcené osobnosti, kde se realita prolíná mezi fabulací, vzpomínkami a jinými formami fikce. Divák si tak pomalu ale jistě začíná uvědomovat, že tahle roztříštěná skládačka začíná dávat větší smysl, než by se zdálo. Až je vám skoro líto, že příští týden je konečná. ()

filmfanouch

Čtvrtá epizoda Moon Knighta představila dějový kotrmelec, který naznačoval, že se další epizoda vydá velmi zajímavým směrem. Těžko se ovšem dalo odhalit, co přesně diváka v samotném semifinále čeká. A skutečně se ukazuje, že i v rámci samotného Marvel Cinematic Universe je Moon Knight něco unikátního. Pátá epizoda v režii Mohameda Diaba především pokládá odpovědi. Celé to ovšem stojí především na silném výkonu Oscara Isaaca, i díky němu stěžejní momenty (především ten na konci epizody) tolik fungují. Celá skládačka otázek se v rámci páté epizody začíná dávat dohromady a především došlo na vtahující vizuální zpracování egyptského posmrtného světa. Vizuální zpracování očividně velmi těžilo z egyptské stylizace a představuje se v rámci Marvel Cinematic Universe dosud neviděného.  Především na dva stěžejní hrdiny se v rámci páté epizody redefinuje celý pohled. O poznání tragičtěji z toho rázem vychází Marc Sceptor, na prakticky stejně úrovni ovšem též Steven Grant. Minulost rozmačkaná na kousíčky se ve finále vyjeví velmi tragicky a staví na jednom paradoxu. Ať už si budoucnost pro Moon Knighta chystá cokoliv, s tímto komplikovaným hrdinou to rozhodně bude ještě komplikovanější. Pátá epizoda Moon Knighta především naprosto těží z poteniálu toho, že má hlavní hrdina disociativní poruchu. Ta má dle očekávání prvopočátek v tragédii, kterou si ústřední hrdina opět musí projit a je z toho cítit přesně ta závažnost a nepříjemnost. Marvel očividně zkusil opravdu něco jiného, tentokrát pátá epizoda prakticky nesází na žádnou akci a přesto je neskutečně kulervoucí. Především i díky tomu, jak komplikovaný příběh dokáží tvůrci skvěle zpracovat.  Velké lákadlo na finále, které nejspíš bude skrývat velké překvapení a počáteční příběh Moon Knighta uzavře. Pátá epizoda nastavila laťku hodně vysoko, snad se finále podaří tvůrcům ukočírovat...... ()

dr.horrible

Ja proste nevim. V určitých momentoch je to silné, ale rovnako ako celý seriál (možno s výnimkou skvelého druhého dielu, u ktorého to - z pochopiteľných dôvodov, beriem ako pozitívum), ide o výťažok rôznych už videných vecí, je to strašne nesúrodé, a kto je vlastne cieľovka? Psycho depka s týraním detí a do toho hrošica z Madagascaru, lol. 70% ()

Praxis

Tohle fakt neni lehká pestrobarevná limonáda jak ze šablony "Udělej MCU film snadno a rychle". Tohle je spíš hluboká psychologická sonda do života rozpolceného hlavního hrdiny. Plus vizuálně atraktivní vhled do egyptského podsvětí. No já jsem zvědavej, jak tohle zvládnou během posledního dílu ukočírovat. Otázek tahle epizoda přinesla snad ještě víc, než na ně odpověděla. ()

William_

Pokud si od začátku seriálu nesednete s hlavní postavou, logicky Vás nemůže zajímat ani "hluboká psychologická sonda do života rozpolceného hlavního hrdiny" jak zde trefně píši kolegové v ostatních recenzích. Bohužel jsem na té druhé straně barikády a nemohu tak většinu věcí docenit. I tak se jedná o ten originálnější snímek, který Marvel ve své seriálové tvorbě vytvořil. ()

Lenka.Vilka

Tak trochu mi je jedno, jak to dopadne (ale ne, není, ale dává smysl, proč to sem píšu), protože to nejlepší jsem už viděla. Právě v pátém dílu. Skvěle zahrané, skvěle poskládané a já rozložená. Tohle se moc povedlo! :) ()

Martrix

Celá epizoda jakožto psychoanalýza odehrávající se na cestě do podsvětí? Čekal bych běsnění místních hošíků, kteří po pár oduševnělejších dialozích začnou zívat a stěžovat si na nedostatek akce, hororu a humoru. Tak aspoň že tam byla ta digihrošice, ne? Neumím si představit, jak je taková sborka a rozborka rozpolcené osobnosti popsaná v komiksu. Sledujeme prolínání, nebo sjednocování dvou do té doby odlišných verzí jednoho muže, vracíme se do minulosti, odhalíme jak se to stalo, resp. co jsou vlastně zač a konečně taky uvidíme, jak se z nich stal Moon Knight. V mnoha ohledech je to tedy přelomová epizoda...a to přestože nemá vůbec žádný vliv na dosavadní děj. Je zcela evidentní, že následující a poslední dílek této řady, bude zakončen oživením a zrodem kompletního MK a jeho další dobrodružství, budou obsahem až druhé řady. A já jsem s tím úplně v pohodě. V mých očích se Isaac rehabilitoval, jeho výkon je vynikající. Před scénáristy smekám pomyslný klobouček, protože Monn Knight je na poli Marveláckých seriálů velmi ojedinělý počin, vedle kterého působí třeba The Falcon and the Winter Soldier, jako nablblost vytvořená podle obrázku na zadní straně cornflakeů. ()

LUKICKK

Začato to být hrozně random až jsem to nechápal, ale jako dobrý, zajímavý psycho díl opět v hlavě, s velkou dávkou flashbacků a příběhového vysvětlování. Je před námi už pouze jeden díl a zajímá mě, jak se to v něm vyvine. ()

Sany33

Príbeh: Mark a Steven sa nachádzajú v Egyptskom očistci aby Hrošia bohyňa rozhodla či sú vyrovnaný alebo nie. Musia pred sebou odhaliť najtajnejšie tajomstvá toho druhého a tak spasiť svoju dušu. Prevedenie: Konečne sa začína hra na city a v tom je Marvel jednoducho geniálny. Mark musí dať všetky karty na stôl a konečne sa nám odhaľuje celé pravda o MoonKnightovi v celej svojej kráse. Aj napriek počiatočnej nedôvere som si túto časť celkom užil. 90% ()

drackula

Presne takéto hrabanie sa v hlave hlavného hrdinu som čakal po závere predošlej epizódy. A že do toho zakomponovali aj cestu záhrobím a váhy bol skvelý bonus. Ako príprava na finále super, ale som zvedavý ako sa z toho vymotajú. 80% Disney plus ()

kenkaku

Takže díky psycho dílu se dozvídáme, že schizo verze “A” je vlastně ta vymyšlená a “B” je originál. No upřímně, s ohledem na dosavadní scénář se to dalo čekat. Takže čauky-mňauky infantilní idiocii. Epizoda má tedy prakticky jen jediný význam. Vysvětlit ten dosavadní bordel. Bohužel, ale ať už jedna ze základních otázek epizody (je to vše jen jeden velký bullshit nebo ne?) bude mít odpověď jakoukoliv, nedopadne to pro seriál dobře. Ano = zapadlo to komplet, ale v MCU to nemá co dělat (protože to nikam nezapadá), Ne = co se to sakra dělo v té hrobce minule za idiocii? ()

LachtanShows

Ač tu visí poměrně vysoká čísla, já opět došel k doznání, že mě Marvel svým seriálovým počínáním zase skoro unudil. Je škoda, že jeho nejlepší působení v televizním (VOD světě) představuje animovaný, nikoli hraný seriál. Kromě What If jsem zatím totiž nebyl spokojen ani s jedním výtvorem od loňského jara. ()