Steven Grant, vľúdny muž so všedným zamestnaním, si začne uvedomovať, že nežije svoj vlastný život, keď sa v ňom začne prebúdzať neľútostný žoldnier. (Disney+)

ER

O tom, že si Marvel umí pohlídat diváckou kvalitu, není pochyb. A ani tento seriál nebude vyjímkou. Ale pilot úplně nepřesvědčil, že se tu odehraje TOP kvalita. Divočina ve skákání do jednoho a téhož děje a pak někde jinde, labilní chování hlavní postavy, místy až servilní CGI akce, především závěrečné minuty v muzeu a pak na toaletě- pohled do zrcadla a náhle baf, je tu Moon Knight.  Jediné, co zaslouží pochvalu je scéna ve výtahu. Tímto směrem měl pilot jít, připravit diváka na hlavní postavu a poodhalit, proč ty hlasy a záměna identity.  Jo a také chválím hlas F. Murray Abrahama. ()

Kraty

Moon Knighta jsem jako postavu z komiksů neznal (protože jsem nečetl komiksy) musím říct že na slabší cgi to vypadá opravdu skvěle. Má to hororové prvky a je to hrozně atmosférický! Působí to na mě jak nějaká hororová hra a já se té atmosféry a nádherný vizuálních záběrů prostě nemůžu nabažit. Skvělé záběrovaní, skvělá akce a humor mi vůbec nevadil.. byl fajn (ikdyž běžně u Marvelu ten humor moc nemusím) No nevím... Stále je to jen první epizoda, tak uvidíme čeho se dočkáme v následujících týdnech. Zatím dávám této epizodě 9/10 ()

lookin328

Věděl jsem, že zde bude hrát roli téma více indentit, že hlavní hrdnina bude trpět schizofrenií, ale tohle jsem teda nečekal. Byl jsem hozen do 45 minutového tripu, a ještě teď nevim, co jsem to vlastně viděl. S nadsázkou řečeno, samozřejmě. Oscar Isaac, aspoň dle mého, exceluje, Ethan Hawke je správně záhadný a démonický… ,,Horrorová” scéna ve výtahu skvělá. Bohužel 5* nedám, díky naprosto otřesnému CGI v Alpách, přitom je takových možností jak to udělat jinak, přitom podobně. Ale jinak super start, 4*, a doufám, že až večer půjdu spát, neprobudím se ráno někde na ulici. I když, kdo ví… ()

PetriK12

Zklamání s velkým "S". Chápu tu mánii, která dnes vše automaticky hodnotí 4 až 5, jen na základě toho, že to má logo Marvel, nicméně, poslední snímky od Marvel značí pomalý úpadek a CGI nebo obsazování čím dál větších "halywůd" postaviček, opravdu nepomáhá. ()

hrumsrt

Miluji ty reklamní kampaně od Marvelu, fakt že jo! Oni Vám nakecají, co přesně chcete slyšet. I ty jejich trailery, to je úžasná oblbovací práce. Nový seriál od MCU jasně poutal tím, že to bude drsnější, že to bude prý až hororový, že konečně dojde na něco jiného než jsme zvyklí vídat. A ano, je to úplně jiný než jsme zvyklý, jenže v tom, jak divně a za mne i zle to je udělaný. Oscar Isaac je super herec, v klidu mu věřím, že moc nespal a tyhle chaotický pózy zvládá na výbornou. Fór je v tom, že to není jen nějaký ňouma, co trpí nespavostí nebo naměsičností, tak se přivazuje k posteli.. Jeho součástí je jakási egyptská mumie (a vůbec dost to sází na kouzlo starověkého Egypta), která je s ním neustále propojená, a když je noc, nebo je to potřeba,, tak vychází na svět. Právě tahle mumie, jejíž vizuál mi moc nesedí, si z zatím neznámeho důvodu vyřizuje účty přes Stevena. Ten chudák, tak má v sobě jakéhosi pasažéra, který si s ním zatím dělá dost, co chce. To vede k fakt divnýmu a chaotickýmu střihum, kdy se ocitáte v úplně jiných situacích (nebo na jiným místě), jen lusknutím prstu. Jenže problémem je, že on se probudí, až je po všem. Což platí i pro diváka, celá ta akce se děje mimo záběr a my už jen jako hlavní hrdina koukáme na výsledek. A to musíte být jó frajeři, aby jste navodili pocity skvělé akce, když žádnou nevidíte. Jo a taky se tam mihne Ethan Hawke, který působí určitě jako nejsvětlejší bod celého úvodního dílu. On je prostě jak herec úplně jiné úrovně, než jsme na Marvel zvyklý... Cítím, že to celý bylo dost rychlý a takový zmatený, až mě z toho bolí hlava. Uvidím, co seriál nabídne dále, ale mám obavu, že ten střih je tak neobvyklý, že je ho pro Marvel škoda, tedy že bych si radši dal nějakou poctivou akci. ()

johnsnow

Na začiatok celkom podarené. Rozhodne to má zaujímavý štýl vyprávania a aj záporák Hawke nevyzerá vôbec zle, plus musím pochváliť i nejakú tú o trošku výraznejšiu brutalitu (ale zasek Tarantina a spol nečakajte stále je to MCU stajňa). Výtkou však je dosť jeblý humor a dosť hnusné CGI efekty, ale akože na rozbeh viac než fajn. ()

RobinPM100

Musim říct, pokud si to v dalších dílech udrží kvality prvního dílu, pak za mě zatim zdaleka nejlepší Marvel seriál, doposud to byla jedna sračka za druhou, Winter soldier, Hawkeye, Loki, samej shit, Wandavision byl koukatelnej počin, ale tohle bylo vyloženě cool. Isaac hraje lůzra, vedeného podivným vnitřním hlasem, zmateného, co je sen, co je realita, jaký je den nebo, kdo vlastně je on sám. Skarab v kapse, egyptský muzeum, trocha závanu Mumie, to celé v poutavém hereckém výkonu, minimum akce, přesto vše šlape a baví, jsem zvědav, zdali si to udrží kvalitu nadále. I vizuál Moon knighta je hodně dobrej, prostě o dost jinačí hrdina, než např příliš přímočarý Avengers, 5/5. ()

kristina.b

No super, první epizoda mě rozhodně nalákala na další sledování. Byla jsem lehce zmatená ze všeho, ale to se mi líbí, očekávám, že teď se to začne postupně rozplétat. :) Už se těším na další díl ()

Elio

Kde končí sny a začíná skutečnost? Moon Knight si klade na bedra řadu dost obtížných psychologických i filozofických otázek, které ještě více "zamotává" díky šíleným střihům, hry se zrcadly a dokonalému hereckému řádění Oscara Isaaca. Všichni jsme myslím věděli, že Isaac hraje dobře, ale tady opravdu dostal široké pole působnosti a já jsem jen zvědavá, co všechno ještě předvede. Z hlediska tempa a příběhu jsem se celou dobu bavila, užívala jsem si dokonalý hororový nádech a s napětím sledovala, kam se to celé pohne. A i když rozjezd to byl opravdu chytlavý a příběh prozatím zajímavý, schovám si tu jednu hvězdičku na později, protože předpokládám, že se ještě bude hodit. Čeká nás myslím pořádná jízda. Mimochodem, jsem jediná, kdo atmosféru tohoto dílka vidí jako kombinaci Venoma a Lokiho? ()

kockodan

Taková Night At The Museum a Jumanji dohromady s nádechem Londonova Tuláka po hvězdách. CGI naprostá klasika, kterou jsme již viděli. Příšera (z Egyptského šera) se odráží od zdí a stropů v milisekundách, ale pak mine svůj cíl, když se on 3 sekundy snaží převrátit policový díl do její cesty. (cringe)🤦‍♂️ Na to jak to začínalo civilně a realisticky v moderním Londýně, (a v Alpské vesnici plné sektářských magorů), se to ke konci vyvinulo v Marvelovskou tuctovku s digi efekty již milionkrát viděnými, jako přes kopírák. Příšera (z muzejního šera) by se mi bývala víc líbila, kdyby to byl normálně, realisticky naanimovaný psí démon co hlídá Osirisovo podsvětí, či co, ale choval by se jako reálná šelma, ne jako za vlasy přitažená potvora z nějaké video hry! Kdyby si jej divák mohl v klidu prohlídnout jak se plíží a blíží, a ne jen záblesky čehosi digitálně vytvořeného... Jinak samozřejmě celkový rozjezd i efekty při autohoňce dobrý. Vyzdvihl bych skvělou hororovou scénu která mě dost filmařsky zaujala, kdy se u sebe v mansardě (BTW prodavač suvenýrů má luxusních cca 150 m2 podkroví v centru Londýna, jako WTF!?) kouká sám na sebe do zrcadla a vidí jen nehybný černý stín své vlastní siluety. Z toho mi šel fakt mráz po zádech. Jako navnazovadlo (od slova navnadit) mě tento solidní pilot zaujal na velmi slušných 90% ()

Kushina

WTF? :D Tohle je tak fucking cringe, že mě to až neskutečně bavilo. Taková hororová noc v muzeu a tak strašně moc šílených věcí, který fakt nedávají smysl a určitě budou dávat smysl časem. Prostě bomba, nevysvětlitelná šílená bomba na začátek luxusní. Sice mám z hlavy zeleninu, ale stojí to za to :D 85% ()