Mutanti sú ľudia s nadprirodzenými schopnosťami, ktorých odlišnosť sa prejavuje až v puberte a spôsobuje ju evolučný skok ľudského druhu. Cynický dospelý Magneto, ktorý ovláda kovové veci pomocou magnetického poľa očakáva vojnu medzi príslušníkmi svojho druhu a obyčajnými ľuďmi. Jeho bývalý priateľ Charles Xavier (Patrick Stewart) presadzuje zase mierové spolužitie. Magneto (Ian McKellen) chce pomocou špeciálneho žiarenia zmeniť na mutantov mocných tohto sveta, ktorí sa zídu na zasadnutí OSN. On i Xavier majú suitu bojujúcich mutantov, ktorí medzi sebou bojujú. Cieľom Xaviera a jeho pomocníkov (X-Men) je zabrániť katastrofe a zachrániť mladú mutantku Rouge (Anna Paquinová), ktorá má proti svojej vôli poslúžiť Magnetovým cieľom... (TV JOJ)

Risolutore

Hodně slušná adaptace nejpopulárnější série všech dob sice dokonale vystihuje jednotlivé charaktery a celou problematiku mutantů, ale poměrně selhává po akční stránce. Proto "jen" osmdesát. ()

hnkflknk

Když jsem se na to odvážila kouknout, vůbec jsem nevěděla, o co tam půjde a o to víc jsem byla překvapena, když jsem shlédla tohle dílko, plné výborných akčních scén. Je to můj nejoblíbenější film podle komiksu. Myslím, že tady se na efektech tvůrci pořádně vyřádili a hlavně kvůli tomu to má takový šmrnc jaký to má. Jediné, co tomu můžu vytknout jsou ty herecké výkony....nevim no, ale místy mi to nepřišlo úplně perfektní, proto ta hvězda dolů. 85% ()

marttaN

Ano, ano, ano takhle má vypadat adaptace komiksu. Má to všechno co divák jako já chce... cool scény (souboj na soše svobody), charismatického hrdinu (úvodní scéna Wolverine'a bojujicího v kleci je kulervoucí) a hlavně bez blbých keců kolem. ()

rcorp

Promrhaný potenciál. Skvělá premisa přetavená v průměrný akční film. Těch pár zajímavých postav a motivů má málo prostoru a jediné co zbývá je naděje, že v dalším díle se potenciál plně rozvine... Z podobného ranku dává X-menům nakládačku del Torův Hellboy. Nejzajímavější mutant: Rogue (dovedu si představit spin-off jako existenciální drama :) ) Nejdementnější mutant: Žabák (Sabretooth o moc nezaostává, takhle dvojka mi připomněla Rocksteadyho a Bebopa) ()

Raimok

Nadpřirozené schopnosti u mě budou bodovat snad navždy. Dokázal bych si představit i o něco lepší zpracování, ale i tak to byla velice dobrá podívaná. 82 % ()

bolan

Vzorová ukázka hloupýho americkýho filmu, hlavně aby se to kýčovitě na oko líbilo, ale celkově to je jedno velký nic. Vlastně jedno pozitivum bych našel. Famke Janssen má hezkej červenej kostýmek. Zlatý Watchmen ()

Erik7595

Edit 20.1. 2013: dávam teda plných 5*, dvojka je o fous lepší ale ako začiatok tejto skvelej série je to vynikajúce. 92%___________Veľmi dobré odštartovanie celej X-menovskej série. Túto sériu som si obľúbil pre jej zaujímavo prepletený, inteligentný scenár a taktiež pre to, že môžem pozorovať vyvíjanie charakterov postáv mutantov,atď. ... Ale naspäť k filmu. Tento film to celé odštartoval, zoznamuje sa tu s postavami mutantov, s ich schopnosťami a celkovo s mutantskou komunitou. Herecké obsadenie je viac než kvalitné, každá postava je výborne a uveriteľne stvárnená, kvalitná réžia napomáha veľmi dobrému dojmu.Trochu mi chýbalo nejaké dlhšie akčné vyvrcholenie, avšak tento prvý diel má skôr funkciu oboznamovania a spoznávania mutantov a ich sveta. Celkovo veľmi vydarený začiatok série. 80% ()

IsaacNewton

Pocity z tohoto akčního sci- fi mám velmi smíšené, na jednu stranu se jedná o jistě velmi kvalitní film, ve kterém září především výborné triky, skvělí herci (obzvlášť Stewart a McKellen) a i komixový mně dosud neznámý příběh. Pak je tu ale velice zvláštní tempo příběhu, kterému chybí prostě šťáva. Bryan Singer nedokázal vytvořit příliš úžasnou atmosféru našeho světa v blízké budoucnosti, ve kterém lidstvo bojuje proti existenci mutantů, prostě tomu něco chybělo, více nezapomenutelných scén, které by se do filmu dost dobře hodily. A k tomu tempu, chvílemi, když se zamyslím, mi přišlo, že se příběh tak nějak podivně rychle odvíjí, tu máme začátek, seznámení Wolverina a Tulačky, tu je představení školy pro mutanty, tamhle zase přiletí Magneto a něco překazí, pak je Tulačka unesena a oni ji jdou zachránit...Jako by se žádný z prvků příběhu tolik nerozvinul, nedotáhl do konce. Jak už jsem zmínila, herci byli skvělí, jen charaktery nebyly dostatečně propracované, třeba ženské obsazení mutantek, jedna jako druhá. Avšak musím ocenit, že děj se nedal předvídat, byla jsem vždy překvapená, hlavně u Mystique :-) Jsem zvědavá, jak se budou odvíjet další díly. ()

Hepy13

X-Meny jsem nikdy moc nemusel, ze všech Marvelovek mi přijdou nejslabší. Zatímco třeba Iron Man mi přirostl k srdci, tak X-Meni k tomu mají hodně daleko. Jediný kdo mě přesvědčil, byl Hugh Jackam (Wolverine). Ostatní hrdinové na mě neudělali dobrý dojem, a druhý den jsem si už nepamatoval jejich jména, ani jejich schopnosti. Nicméně dalším dílům dám určitě ještě šanci. ()

Brejlil

Dá se to, ale dneska by to byly mnohem větší trikové orgie. Wolverine je sice zajímavá postava, ale až po Magnetovi, protože ten jediný je psychologicky věrohodný. ()

LukyNike

Příběh chatrný, herecké výkony nepřesvědčivé, akce téměř žádná a napětí taktéž ne. Taková pohádka ve stylu Twilight, která má akorát místo upírů X-Meny? Za mě ne. ()

Emzet

Dnes se všemi těmi Nolanovými Batmany a Whedonovými Avengers se už málem těžko vzpomíná na rok 2000 a na to, jak si komiksové adaptace po Schumacherově debaklu musely vydobýt místo ve filmovém světě téměř úplně od základů. Snad i proto jsou původní X-Meni trochu zbytečně příliš těžcí a seriózní a snaží se za každou cenu řešit závažná témata (i když dostatečně srozumitelně pro běžného diváka). Koneckonců, vzhledem k tomu, že režisérem je homosexuál Singer, překvapuje vůbec někoho kam se filozofie a symbolika snímku ubírá? --------------- I přes občasnou těžkopádnost scénáře a ne vždy docela adekvátní herectví jsou ale X-Meni vážně skvělí. Možná jim trochu chybí ten Iron Manův nebo Batmanův drajv a působí trochu ploše, průměrněji, ale i po čtrnácti letech mají co říct. ()

Klajnik

Ze staré trilogie se jedná o nejlepší díl. Překvapilo mě, že představení nového vesmíru zde stále funguje a navíc mě na filmu baví nejvíc. Všichni pochopíme, kdo je kdo, kdo co umí a co je co. Na druhou stranu mě udivuje, jak málo toho v tom filmu je, myšleno příběhově. Měl jsem pocit, že filmu chybí celý prostředek, ale pak jsem si uvědomil, že tu ještě existovalo nepsané pravidlo: 'Každý film může mít maximálně hodinu a půl' Dále bych si mohl stěžovat na PG-13, ale to k tomu asi patří, i když to kvalitě filmu ubírá. Tvůrci by se měli zamyslet nad tím, co s lidským tělem udělá blesk, protože když ti Bouře do někoho pustí a on stejně vstane úplně nepoškozenej, jako kdyby dostal pouze pěstí, tak mám chuť, vydrápat si oči. ()

Lilloos

Jojo, sci-fi já můžu...jenže už jsem jich pár viděla, takže můžu i porovnávat. Vcelku originální námět sympaticky odsýpá, jednotlivé postavy se navzájem nepletou a poměr akce vs. kecy je na ideální úrovni. Celé je to ale hrozně předvídatelné a prvoplánové, spoustu věcí se děje/říká jen proto, že se prostě musí udělat/říct, aby se nám příběh někam posunul. A bohužel ani scenáristické perličky (Víš, co se stane s Ropušákem, když ho zasáhne blesk? Přesně to, co s kýmkoliv jiným!) mi nedovolily udělit vyšší hodnocení. Tak uvidíme kam (a hlavně jak) se cesty téhle bandy sympaťáků budou ubírat příště... ()

Pc

Dóst dobrej film se skvělým dějem, řeknu vám když jsem to viděl poprvé tak jsem mysll že je to blbost a dneska ji mám doma,film ohromil mě akcí a chytrostí, teď se těšim na třetí díl, určitě se na něj podívám dřív nebo později. ()

TaanStari

Propracované postavy, které se přitom neutápí v sebelítosti (což je teď jakýmsi pravidlem). Vyvážený poměr akce a keců, žádné zbytečné pseudo-filozofování. A občas docelá zábavný look 90. let (např Sabretoothův design nebo Cyclopsův laser vypadá v porovnání s Wolverinovými drápy vyloženě směšně). Pro mě je to jedno z nejlepších komiksových zpracování vůbec. ()

JANTAR29

Skvělý začátek comicsové série . Takové nakousnutí s rychlým koncem ale perfektní příprava na druhý díl kde to opravdu s plnou paradou vypuklo .Bryan ukázal že comicsový film je něco víc než když si postavy dávají do držky.A když si dávají je skvělý vizuální třeba souboj Wolverina s Sabretoothem na soše Svobody je super.A samo že postava Wolverina si zaslouží samostatný film. ()

Betmän

Dost dlouho jsem X-Men ignoroval s tim, že to určitě bude blbost. Ale proč na to nekouknout v televizi, zvlášť kvůli tomu herckýmu ansámblu. Zaujali mě. ()

Gerrard8

3 *** je málo 4 **** je veľa nevedel som sa rozhodnúť, ale dávam ****. Ja by som dal tak 70%. Ale príjemná zábava...skvelý Hugh Jackman ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

07.06.2023

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (viac)