Mutanti sú ľudia s nadprirodzenými schopnosťami, ktorých odlišnosť sa prejavuje až v puberte a spôsobuje ju evolučný skok ľudského druhu. Cynický dospelý Magneto, ktorý ovláda kovové veci pomocou magnetického poľa očakáva vojnu medzi príslušníkmi svojho druhu a obyčajnými ľuďmi. Jeho bývalý priateľ Charles Xavier (Patrick Stewart) presadzuje zase mierové spolužitie. Magneto (Ian McKellen) chce pomocou špeciálneho žiarenia zmeniť na mutantov mocných tohto sveta, ktorí sa zídu na zasadnutí OSN. On i Xavier majú suitu bojujúcich mutantov, ktorí medzi sebou bojujú. Cieľom Xaviera a jeho pomocníkov (X-Men) je zabrániť katastrofe a zachrániť mladú mutantku Rouge (Anna Paquinová), ktorá má proti svojej vôli poslúžiť Magnetovým cieľom... (TV JOJ)

Miller

Počátku jedné z nejlepších filmových ság nemohu dát méně, než 5 hvězd, leč některým klišé a zubu času se film místy nevyhnul. Skvělá trhillerová atmosféra, přes kterou je zkrátka Bryan Singer machr. 85 % ()

Anderas

Posledně mě fakt nehorázně namíchla debilita fantastické čtyřky takže jsem tak trochu opatrně přistupoval i k x-menům, abych snad nedostal další ze svých pověstných záchvatů. Ale co to? Film se odkutálel tak rychle, že jsem ani nestihl posbírat všechny chybičky a ďoury ve scénáři, dokonce jsem se i nejednou po popcornu ohlédl (to nemá být výtka) a v duchu komusi děkoval, že ne všechny komixy musí být nutně pro primitivy. Opravdu úžasný byl Jackman jako sekáč a drsoň s velkým S i D, McKellen se Stewartem taky předvedli co mohli, Anna Paquin je celkem hezká holka ale jako nechutný trn v oku mi tu (a také jinde) vadila Halle Berry. Vůbec se mi nelíbí a navíc ty její hlášky jsou ukrutně trapné (víš co se stane s ropuchou....), prostě hrůza. Ostatně hodně nepovedených pseudo-vtipů je tu víc ale místy jsem se i zasmál (prove it....you're a dick...all right). No jdu se vrhnout na dvojku protože jestli je opravdu (jak mnozí tvrdí) lepší než jednička, pak se mám věru na co těsit. ()

ThomasL

Jedinou chybou, kterou bych na tom viděl, je fakt, že ti dva záporáci (uřvaný dlouhovlasý týpek a žabí muž)byly dost debilní typy. Předsavil bych si tam trošku inteligentnější protivníky. ()

peetriss

Povedená comicsová sci-fi nesoucí v sobě poselství i pro skutečný svět (podobně jako Star Trek) - a to, jak těžký život mohou mít ti, kdo jsou "jiní" a také, že kdo je "jiný" nemusí být zákonitě špatný a zlý. Ono adaptovat comicsové příběhy není nic jednoduchého, také se to ve velkém množství případů nepovede, ale Bryanu Singerovi se tento risk náramně povedl a dal tak vzniknout celkem příjemnému a kvalitnímu sci-fi snímku s výborným obsazením. ()

Schuldiner odpad!

Jedna z těch klasických slátanin, které v sobě nemají žádnou kvalitu (triky mě nazajímají). Důkaz, že už se neví co natáčet, ale lidi to stejně sežerou i s navijákem. Je vám jasný, že tohle může jít do nekonečna? Superhrdinové se supertriky a superschopnostmi.. Aaaachjooo.. Ale jako..tenkrát (před těmi X lety) sme se u toho s klukama nasmáli, to zase ne, že ne! Jenže ona to komedie neni, že ano?! ()

jasiska

O predlohe som ani nepočula, keď som X-Menov videla prvýkrát, a preto som bol veľmi ohúrená nápadom. Ale spracovanie je podľa mňa také dobré, že ani fanúškovia predlohy asi nemôžu namietať. ()

Prochy38

Velmi velmi kvalitní zpracování této komixové záležitosti. Jeden obličej sympatičtější než druhý. Efekty nad úrovní, hudba vynikající. H. Jackman jako postava číslo 1 nemá nejmenší chybu. Kočky F. Janssen i H. Berry fakt supr. No a Mystique..... :) ()

Xavi6

Velice kvalitní zpracování fantasy mutantů X-men. Vždycky tomu něco bude chybět, ale já jsem byl nadmíru spokojen. Hodně slušné herecké pokračování, pěkná možnost návazu dalších dílů, či spolehlivě udělané charaktery většiny hlavních X.menů. Nebyla to zas nějak moc velká řežba, a bylo to dobrý. ()

Hanes88

Tak tato akce je pro mě srdeční záležitostí. Pro fantasy - diváka opravdu špicovní film se vším všudy. Co vyzdvihnout? Snad všechno. Herecké výkony: Hugh Jackman, Patrick Stewart a Ian McKellen v hlavních rolích prostě váleli a Famke Janssen mám strašně moc rád i z jiných filmů. Efekty: To je třeba vidět na vlastní oči...prostě paráda. Děj: Ten je nejlepší :-). Už nevím, co dál dodat. 100%. ()

Darth Maul

Nepoznajúc komixovú predlohu som sa po mnohých rokoch odkladania rozhodol ponoriť do sveta mutantov. A som nadšený! To, že sa mi X-Meni páčili aj po trinástich rokoch od ich premiéry len dosvedčuje aké nadčasové a kultové dielo Bryan Singer vytvoril. Hybnou silou prvého filmu sú dialógy medzi Xavierom a Magnetom. Vychutnával som si každé ich slovo. Ako diváka ma bavilo riešiť súvislosti a vzťahy medzi hlavnými postavami. Zaujímala ma história a príbeh každého jedného mutanta. Singer pravdepodobne vytvoril fenomén inteligentného komixu, pri ktorom si na svoje príde aj náročnejší divák. ()

Lefty86

Dostal jsem se k sérii X-men po 14 letech od natočení paradoxně přes Adkinse kterej dělal choreografii k Origins:Wolverine, líbilo se mi to tak jsem se rozhodl i pro zbytek. Naštěstí je Origins prequel takže posloupně mi to zapadá. Hugh Jackman je tu dost mladý, skoro bych ho nepoznal, je ještě nevyhraný v roli Wolverina, v roce 2009 už se v něm cítil lépe, těším se na další díly. ()

Patrik256

Rozpočet_ 75 miliónov dolárov // Tržby_ 296.3 milióna dolárov // Tržby v ČR_ 7 840 935 Kč // Diváci v ČR_ 97 570 // Tržby v USA_ 157.2 milióna dolárov ()

willis

Stylově zvládnutý Marvelácký teenegerský superhrdinský komiks. Fanoušci mohou být spokojeni a čekat na další X-díly. Ovšem pozor na češkou lokalizaci. Přeci jenom přeložená jména postav vypadají dost "divně "Tulačka, Žabák, Šavlozub?, je lepší je nechat v originále. ()

Yardie

Spíše 70%. Podle mě takový nadprůměrný film. Co se týče námětu, podobné Hellboyovi, kde mělo také hodně bytostí nadpřirozené schopnosti. Předlohu neznám, ale na můj v kus trošku málo akce a když už, tak až ne příliš zajímavé. Nápad s mutanty není zlý, ale ten příběh jako takový mě až tak příliš nezaujal. Nevím, čím to. Každopádně je to lepší průměr, ale nemohu se zbavit pocitu, že to mohlo být mnohem lepší. Howgh! ()

Marys

Takéto filmy môžem skrátka. Neviem, čo prene by som zhodnotil, skrátka, fajn atmosfericky, akčne, vizuálne, všakovako skrátka. ()

Cong

Naprostá špička mezi komiksovými adaptacemi. Celá řada charismatických herců ( zejména Jackman, Stewart a McKellen ), inteligentní scénář, skvělé triky, výborná hudba a především režisér Bryan Singer, který svým mutantům vskutku rozumí. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

07.06.2023

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (viac)