Mutanti sú ľudia s nadprirodzenými schopnosťami, ktorých odlišnosť sa prejavuje až v puberte a spôsobuje ju evolučný skok ľudského druhu. Cynický dospelý Magneto, ktorý ovláda kovové veci pomocou magnetického poľa očakáva vojnu medzi príslušníkmi svojho druhu a obyčajnými ľuďmi. Jeho bývalý priateľ Charles Xavier (Patrick Stewart) presadzuje zase mierové spolužitie. Magneto (Ian McKellen) chce pomocou špeciálneho žiarenia zmeniť na mutantov mocných tohto sveta, ktorí sa zídu na zasadnutí OSN. On i Xavier majú suitu bojujúcich mutantov, ktorí medzi sebou bojujú. Cieľom Xaviera a jeho pomocníkov (X-Men) je zabrániť katastrofe a zachrániť mladú mutantku Rouge (Anna Paquinová), ktorá má proti svojej vôli poslúžiť Magnetovým cieľom... (TV JOJ)

Mrkvič

Taková herecká elita a jeden z nejzajímavějších komiksů a přesto tak fádní záležitost. Žádný silný moment a tak zůstává pouze ta ideologická myšlenka a dost amatérské schopnosti některých zúčastněných. ()

Sokkk_y

Koukatelné nebo nezábavné? Z obojího něco. První z řady filmů o X-Men si mě získal jen částečně. Snad to bylo nedotáhlostí některých věcí, divným scénářem či takovou tou komiksovou naivitou, která je pro tyhle snímky typická.... Všechno mi to připadalo, jako by Bryan Singer věděl co točí, ale nevěděl, jak se toho má chopit. No, pro mě jsou to tentokrát kvalitní tři hvězdy a uvidíme příště. ()

karlik4801

Úžasný film z Marvelovského Universa představujíc Wolverina přesně takového jaký má být, to si samo vyžaduje pět hvězdiček. Mých pět hvězdiček je ale za vynikající scénář a režii, co si asi mohl člověk od X-menů přát? To dostal v tomto filmu. Okamžitě jsem si zvykl na herce kteří v tomto díle vystupovali, bez nich bych si remake X-menů asi tolik neužil. ()

pytlák

Za těch 13 let od premiéry to samozřejmě zestárlo, ale pořád je to dobrá comicsovka se skvělým obsazením a výborným námětem. ()

Ryuuhei

Marvelovky nemusím, ale X-Meni si mě již tímto prvním dílem začínají získávat. Už teď jsem si oblíbil jak postavu Wolverina, tak samozřejmě jeho ikonického herce a jsem skutečně zvědav na veškerá pokračování, tedy kromě Budoucí minulosti, na které jsem začínal a nyní konečně získávám dříve nepoznané souvislosti. Samotný film poutavý, s dobrou myšlenkou a zajímavou akcí. Nic víc, co bych dodal. ()

LUKICKK

Po delší době jsem se rozhodl podívat na tuto ságu, a jsem rád, jelikož když jsem založil ČSFD a dohodnocoval jsem filmy co jsem viděl, tak jsem tomuto filmu dal 4 hvězdy ani nevím proč už, ale teď jsem mé hodnocení změnil na 5 hvězd, jelikož jde prostě o hodně super film, který nás seznámí ve filmech se světem mutantů, tak jak si zaslouží a i ti, co nečetli žádný komiks, tak si film velice užijí, což je velice dobře. Film je pro mě jak nostalgický, tak pro mě je velice dobrý jako film, co by mě bavil, i kdybych ho teď viděl poprvé. ()

lennyd

Myslíte si, že máte nějakou zajímavou schopnost - telepatie, ovládání počasí, laserové očí? Tak neváhejte a zavolejte ... do Xavierovy školy pro nadané. Možná právě Vaši pomoc budeme potřebovat pro záchranu světa, tedy resp záchranu světa lidí. Navenek jedno velké klišé, velký padouch s velkými plány - na druhé straně hrstka odvažlivců, která ho musí zastavit.. Co z filmu dělá skvělou podívanou, jsou právě vizuální efekty .. Skvělá je Mystika, a její schopnost přeměnit se na jakéhokoliv jiného člověka, atd atd. K tomu perfektní herecké výkony ... Patrick "Pickard" Stewart jako ředitel školy s telepatickými schopnostmi - na druhé straně Ian "Gandal" McKellen jako Magneto, Halle Berry jako Storm, Hugh Jackman jako Wolverine.. dal bych i pět hvězdiček, ale musím si nechat rezervu pro X2 :) ()

Nihlathak

Můj oblíbený comix! Miluju X-Men. A tenhle film je skvělý, Singer potvrzuje formu, čekal jsem, že filmové zpracování bude nekoukatelné. ()

danoo

Taká zaujímavejšia FANTASTICKÁ ŠTVORKA, avšak motív evolúcie ad absurdum spracovali tvorcovia seriálu HEROES oveľa strhujúcejšie. ()

anli

Bezesporu jedna z nejlepších comicsových adaptací.Nejsem žádný velký fanda comicsů a kromě opravdu pár vyjímek(čtyřlístek,Rychlé šípy)jsem žádný nečetl,ale filmové zpracování jednotlivých comicsů jsem si ujít nenechal.Někdy jsem toho litoval,tentokrát jsem ale byl nadšen.Celé pojetí a zpracování filmu-scénář,režie,kamera a herci-je opravdu skvělé a Bryan Singer vše mistrovsky zvládá a naprosto s přehledem.Příběh jde i poměrně do hloubky a dovolí nám jednotlivé mutanty poznat blíže,což se mi moc líbilo,už proto,že to moc často zvykem nebývá.Všichni herci hrají jako o život-od Iana McKellena a Patricka Stewarta přes výborného Hugha Jackmana až po Famke Janssen,Halle Berry a taky třeba Annu Paquin.Vizuálně je film dokonalý,o zvuku ani nemluvě.Přiběh má opravdu silný potenciál a je vyprávěn evidentně s gustem,patřičnou dynamikou a hemží se skvělými nápady.Trošku víc na pilu mohl přitlačit Michael Kamen,protože místy mi hudba přišla málo nápaditá a málo dynamická.Ale pár slušných motivů tam je a svůj účel plní.Jen díky pokračování,které je ještě o píď lepší,nemohu dát plnou nádrž a tak dávám jasně mutantských 90%. ()

majxik

Budu hodnotit pouze film, protože zde je film. A ten se povedl, díky povedenému příběhu který je propojen akcí a představením různých speciálních schopnosti se nikdy nezabředává do nudnějších pasáží. Do 5 hvězdiček tomu chybí trošku hlubší děj, ale to není zase až tak hrozná věc, která by při koukání na tento film vadila. ()

uiu

Psal se rok 2000 a do kin přišel zfilmovaný komix o mutantech. X-Meny jsem znala jen díky seriálu o Spider-manovi, co běžel na Supermaxu, takže proč se nepodívat. A následné překvapení bylo neuvěřitelné. Už ten začátek v koncentračním táboře divákovi napověděl, že to nebude žádná akční slátanina a opravdu. Příběh se zaměřuje na osudy lidí, kteří jsou společností zatracováni pro svou odlišnost, někteří se musí skrývat před zraky lidí a bát se o své životy. Kdo by se nezžil s postavou Wolverina, který žije ze dne na den a vydělává si hospodskými rvačkami, aniž by kdokoliv věděl, že je neporazitelný a stejně tak nezranitelný. Nikdy nezapomenu na ten příjemný pocit z filmu, jaký jsem tenkrát měla, kdy mi byl nabídnut příběh a osudy postav, propracovaná psychologie a bravurní Ian McKellen jako Magneto. Akční sekvence a rvačky jsou jen třešničkou na dortu, aby nám mutanti dokázali, že svoje schopnosti dokážou i využít k opravdu cool věcem. Nikdy nezapomenu na souboj Wolverina s Mystique a vždy si ráda tento film pustím. ()

Pavlínka9

Pro mě jako "nemilovníka" komiksů to bylo ohromné překvapení, které jsem v době uvedení zhltla jediným pohledem :) Dost mě to překvapilo, ale ten příběh mě strhnul a jsem nadšená dodnes, jelikož možnosti, které jsou ve filmu znázorněny jsou nekonečné a námět tak nějak uvedl do pohybu všechny ty myšlenky ohledně mutace, lidí se schopnostmi apod. Hlavně dává prostor k dalším dílům, na které jsem se moc těšila :) ()

Kmotr76

V roce 2000 to byla zřejmě bomba, dnes je film řekl bych značně překonaný, a to hlavně po technické stránce (která je u komiksovek většinou to hlavní). Upřímně - toto byla ještě větší blbost, než jsem čekal. Nemůžu si pomoct, ale akce a animace na mě působily hrozně odflákle a směšně, až béčkově. Když je fight Ropušáka (úděsná to postava) s Kyklopem, který končí rozbitím vitríny, pomalu vrcholem filmu, něco je špatně. ()

koxin

Skvělý začátek série, lehký a jednoduchý, který ovšem vyloženě nevyrazí dech, ale spíše vás nabádá k dalším dílům, neboť se očividně jedná o složitou zápletku, která se teprve rozvine. Nemůžu se však ubránit pocitu, že to mohlo být lepší. Zároveň pasuji tu zrzavou avatarku za nejnepovedenější charakter co může být, a nezajímá mě, že v komisech tak hnusná nebyla. Taky mám od začátku názor, že kdyby si McKellen a Stewart prohodili role, mělo by to větší koule, protože Gandalfovi role záporáka opravdu nesedí. Pro tyto 3 důvody dávám 4* ()

elanius

(70/2017) / Ničím extra zaujímavý rozbeh do mne neznámeho sveta X-Men. Zostávam pri hodnotení 3* a keďže som sa rozhodol sfúknuť celú sériu beriem jednotku ako zoznamovačku. Neskôr sa ukáže, že keď nie ako skvelý film, prvý X-meni pomáhajú pekne dopĺňať príbehovú a emočnú skladačku. (6/10) ()

Bobik9

Samozřejmě klasika a genialita Singera. Největším ternem je dokonalé obsazení mutantů (Jackman, Stewart, McKellen, Mardsen, Berry, Romijn, Paquin, Janssen, Ashmore). To je prostě parádní. Samozřejmě po tolika letech nejsou ty efekty tak působivé, ale stále ujdou. X meni mají své specifické kouzlo oproti jiným superhrdinským filmům, je to srdcovka. Škoda jen, že ten první díl není delší a více nerozvine charaktery postav. To je zřejmě jediná výtka. Jinak vše naprosto v pořádku. PS: V českém dabingu je opravdu ničivý překlad přezdívek mutantů. ()

Logan od Mangolda je součástí MCU kánonu

07.06.2023

Třetí Deadpool zůstane sprostý

Třetí Deadpool zůstane sprostý

05.06.2022

Scenáristé Rhett Reese a Paul Wernick (Deadpool, 6 Underground, Zombieland) se čerstvě vyjádřili na téma třetího Deadpoola, který poprvé vznikne pod hlavičkou studia Disney, a dvojice nyní chtěla… (viac)