Anjel Seth (Nicolas Cage) odvedie z nemocnice malé dievča, ktoré zomrelo napriek snahám lekárov zachrániť ju. Svojmu priateľovi Cassielovi (Andre Braugher) sa Seth zverí, že závidí ľuďom schopnosť prežívať radosť aj bolesť, vnímať chute či dotyky. Zároveň sa prizná, že by chcel byť viditeľný, aby mohol ľuďom viac pomáhať. Cassiel však jeho myšlienky nechápe... Seth neprestajne sleduje pôvabnú doktorku Maggie Riceovú (Meg Ryan), ktorú stále trápi nešťastná operácia jej ďalšieho pacienta. Jedného dňa však Maggie prekvapí Setha, keď ho zahliadne a dokonca aj osloví. Obľúbeným miestom anjelov je knižnica, kde môžu načúvať myšlienkam ľudí, a práve tu sa Maggie opätovne stretáva so Sethom. Dvojica spolu strávi príjemné chvíle, ktoré Maggie prinesú tak veľmi potrebný pokoj na ďalšiu operáciu. Pacient Nathaniel Messinger (Dennis Franz) však vycíti prítomnosť anjela a povie mu, že sa ešte nechystá zomrieť - ešte väčším prekvapením je však pre Setha zistenie, že Messinger tiež býval anjelom! Z lásky k svojej súčasnej manželke Terese (Joanna Merlin) sa ale rozhodol byť človekom. Maggie sa pokúša vyzvedieť, kto je jej nový tajomný priateľ, odmieta však uveriť Sethovmu priznaniu, že je nadpozemskou bytosťou. Večer ale cíti jeho prítomnosť a vďaka jeho objatiu sa jej podarí prekonať vrodenú nespavosť a zaspať. Messinger jej neskôr prezradí, že Seth je skutočne anjel, že sa do nej zaľúbil a že potrebuje jej lásku, aby sa dokázal vzdať večnosti... (TV Markíza)

Vojcl

Další romantický "slaďák", který do žánru (který mimochodem přímo nesnáším) nepřináší nic nového. Navíc se jedná o remake, tedy o další vykrádačku. Ještě že tu jsou obstojně hrající Nicolas Cage a Meg Ryan. ()

ABLABLABLA

No konečně nějaký romantický film, který končí na tento žánr nezvykle. Sice jsem čekala, že se něco stane, protože zbývalo ještě 15 minut do konce, ale už byl jakoby happyend...ale stejně. Dala bych i 5*, protože snímek mě opravdu rozbrečel, dojal a překvapil svým nezvyklým koncem no samozřejmě měl i nezvyklý námět, ale Nicolas Cage je sice dobrý herec, avšak pro akční filmy typu Lovci pokladů, ne romantické snímky, kde se tváří jak idiot, který vyvaluje furt oči. Takže v závěru 4* ()

kaylin

Je to hezký příběh, o tom žádná, ale přece jen mě ten závěr tak nějak zklamal. Jako kdyby to už jinak nešlo a muselo to skončit zrovna takhle a na úplný závěr pak ještě metaforické finále. Není to špatné, ale možná by to chtělo nenutit diváka tolik do slz, případně do dalších emocí. Nicolase Cage však můžu a tahle role jeho mnohdy poměrně afektovanému herectví docela sedla. Meg Ryan mě nijak neoslnila, ale tehdy filmu dokonale sedla. Místy docela kalkul, ale myšlenka s anděly vůbec není špatná. ()

blackrain

Krásná romantická klasika. Jistě, je to kýč, ale já to tomuto příběhu ráda odpustím. Bylo to atmosferické, působivé a i k zamyšlení. Musela jsem po letech zvednout hodnocení o další hvězdu. Začínám ho mít hodně ráda. Nicolas Cage a Meg Ryan se k sobě krásně hodily. Chemie mezi nimi krásně fungovala a tak by to mělo být. ()

Marci

Pamatuju se, že když jsem na tomhle filmu byla v kině, tak u scén, kde jsem měla slzet dojetím, skláněla jsem hlavu a chechtala se. Takhle to na mě celý působilo. Já romantiku ráda, ale tohle jsem nějak nezkousla. ()

jajinka

Velmi příjemný a podařený kousek.. O to lepší, že bez klasického amerického happyendu.. Nicolas Cage v jedné ze své nejlepší roli.. ()

italka63

Když jsem se jednou tady na profilu zeptala kamaráda, proč ohodnotil tak nízko, odpověděl mi:-kafe s deseti cukrama!-Jasně, že jo......ale krásný..........kdy se do vás zblázní anděl? Tedy ne, že ne, ale pak se z něj vyklube maximálně anděl padlej. Takže - jen oči Nicolase Cage toho udělají hodně.....scéna ve srubu, kdy ona o něm ještě neví, ale silně tuší, ta je nádherná... hezká hudba .scenérie, krásný a smutný, tak jako to někdy bývá i v pozemském životě a nemusíte toho anděla mít...........utřela jsem slzičku, to šlo samo. A stále odolávám tomu, si pustit originál Nebe nad Berlínem.......... ()

Lucjen

Nicolas Cage - Meg Ryan. Veľmi zvláštna dvojica. No ako si na nich zvyknete(a že to netrvá dlho), zažiari na vás iskrenie medzi nimi. Aj keď Cagea ho poznám skôr ako akčnú postavu, ani tu sa nestratil. Navyše mám rada témy o anjeloch. Nevidela som Wings of Desire, takže neviem, aké hodnotenie by bolo po zhliadnutí. No za seba môžem povedať, že film bol naozaj krásny. Dokonca ma mrzí koniec, tomuto by som happyend nie odpustila, ale dopriala. No myšlienku film nestratil ani po zvrate. ()

Vědma

Jsem tvrdě proti obsazování Nicolase Cage do čehokoli. Jediný romantický film, kdy byl k čemu bylo Pod vlivem úplňku, kde mě jako mladý pekař dokonce celkem okouzlil. Od té doby ho považuji za vhodného pouze pro parodie. Ale i když odhlédnu od Cage (což jde jen těžko), překvapilo mě jaká nuda to je, myslela jsem že jde o film dojemný, ale vůbec mi to nepřišlo. ()

kajas

Film, na který se moje maminka odmítá podívat znovu, protože ji závěr vždycky rozpláče. Pointu jsem tedy znala už dlouhá léta před prvním zhlédnutím a chtěla jsem si užít i zbytek romantického příběhu, jenže tu zamilovanost jsem bohužel věřila pouze jednomu z páru. Cage se do role roztomilého anděla Setha hodil, Meg Ryan její křehké hrdinky moc nežeru. Hudba ale byla nebesky krásná. ()

Eldrick

Každý má nějaký ten film, pro který má slabost, ale stydí se to přiznat. Nemám rád romantický filmy, ale tohle je vyjímka. Velký podíl na tom má režie, soundtrack, který vždy pohladí, ale hlavně Nicolas Cage s Meg Ryan, mezi nimiž skvěle funguje chemie. Pro mě to má prostě své kouzlo anděla, ikdyž je to sebevětší kýč... ()

fmash

Nechci psát totéž jako ve své recenzi hirnlego, se kterou zde takřka ve všem souhlasím. Jenže s tím rozdílem, že já Nebe nad Berlínem viděl před Městem andělů. Tenhle remake je odpudivá parafráze, pardon. Objektivnější hodnocení by patrně obnášelo celkem silné 3 hvězdy, jenže vzhledem k okolnostem... já prostě nemůžu. ()

Petroff

Romanci nebrat, ten zbytek o andělích mě naopak docela bavil a třeba jejich posedávání ve výškách je celkem cool. Nepopiratelnou sílu pak má i pohled na desítky andělů, kterak při úsvitu pozorujou oceán a východ slunce z něj. ()

Violeta

Kdybych mohla hodnotit jen název filmu, bylo by to 5*, protože právě samotný název dává obrovský prostor pro fantazii. Příběh, který mi byl nabídnut, na plný počet není, přesto musím říct - krásné, dojemné, smutné. Těsně před závěrem vždy přepínám, protože na to nemám nervy!!! ()

jhr

Ten to film je podle mě jeden z těch na který člověk potřebuje být správně naladěn tak aby si ho mohl co nejlépe užít, jeho atmosféra je více než podmanivá. Popravdě Město andělů patří k jedněm z mála povedených amerických remaků které se celkem obstojně vyrovnávají z originálem ale i přesto je Nebe nad Berlínem o něco lepší, i když záleží na úhlu pohledu. Herci jak Cage tak i Ryan odvádějí sympatický výkon který jejich postavám dodávají jistý rozměr a divák se bez problémů dokáže vžít do jejich osudů. Kladů snímku je více jak jeho již zmíněná atmosféra tak především jeho pro americké filmy toho to žánrů tak netypický smutný závěr, melancholický nádech je v něm tedy od začátku až dokonce. Mé hodnocení by mohlo být i lepší ale jak říkám originál je pro mě o něco lepší. ()

balba

Ve filmu jde vlastně o střet rozumu a citu , přičemž tou racionální bytostí je překvapivě žena (M.Ryan). Především dámám se jako nesmělý andě (N.Cage) v rozpacích jistě bude líbit. ()