Film ve westernovém stylu z New Yorku šedesátých let, vypráví o arizonském šerifovi, který doprovází vězně vydaného spravednosti, a ztratí ho v betonových kaňonech Manhattanu. Eastwoodův nevyzpytatelný a nebezpečný muž ze západu ho musí najít a při tom potkává různé pasáky, zloděje, mladé hippie a policajty. není překvapením, že tento snímek patří k Siegelovým nejzábavnějším a zároveň nejnásilnějším. Společně s filmem Madigan je skvělou studií života ve městě a individualismu. COOGANůV TRIK je, na rozdíl od svého předchůdce, uvolněnější a nabízí širokou paletu charakterů a míst. (oficiálny text distribútora)

Padme_Anakin

Cooganův styl už je dávno pryč, takovýhle biják už dnes nikdo nenatočí, nicméně já jsem se bavila, hláškující sympatický zástupce šerifa v New Yorku se mi líbil.. Mýma očima velmi slušná kriminálka o dopadení mladého grázla, no a Clint Eastwood a Lee J. Cobb to zvládli moc pěkně, u mě filmová spokojenost.. ()

MATADOR

Texas ... vlastně Arizona se vydává do velkoměsta a Coogan v Clintovo podání působí přesně tak, jako by se tvůrci báli to celé rovnou zasadit do velkoměsta. Odkaz na westernové začátky tam je, což potěší, zároveň se to celé tak trochu táhne, i když se jedná o velmi jednoduchou a trošku předvídatelnou dějovou linku. Clint mi v některých případech, kdy jede po všem, co zavrtí zadkem. Pohodová pokoukaná, od které jsem nic nečekal a závěrečná honička na motorkách je fajn, chtělo by to jen trochu přidat! ()

Skip

Přímý tah na branku bez zbytečných keců a filmových kudrlinek. Je to možná vcelku o ničem, ale ono to prostě funguje. ()

roorybacky

Bože, jak já miluju tyhle starý eastwoodovky. Ještě z těch dob, kdy herci uměli hrát (krom Clinta zde exceluje taky Lee J. Cobb)... V podstatě se jedná o prequel k Dirty Harrymu, s tím rozdílem, že Clint je tady snad ještě větší drsňák, teda jestli to vůbec jde. Super dialogy, hláška za hláškou, dobrá hudba a spousta nahoty. Nádhera. Jinak dost slušný scénář kazí sice nic moc závěrečná honička, ale i tak - hltal jsem doslova každou vteřinu a to je přece to hlavní, ne? ()

Martin741

Nikdy som nepochopil popularitu tohoto filmu a ten podla mna zvrateny napad umiestnit drsneho kovboja pana Klinta Vychodneholesa do ruchu velkomesta, akym New York v roku 1968 bez debaty bol. Prasny uvod je vyborny, ale potom sa rozbehne ..... priserna nuda a blbe dialogy. Herecke vykony tiez o nicom a samotny reziser Siegel, ako sa u mna predviedol sympatickym noirom Big Steal /S vybornym Mitchumom a genialnou Jane Greer/, tak ma Cooganovym trikom dokonale sklamal. Niekedy mam pocit, ze VychodnyLes pred kamerou bola len nastrcena slavna postava, aby film prilakal divakov. 40 % ()

Jino

Don Siegel a Clint Eastwood opět bodují v kriminálce ze staré školy. Jasně daná zápletka je rozepsána do chvályhodné délky 93 minut. Scénář sice ničím vyjímečným nepřekvapí, za to však nechává zbytečnosti daleko stranou. Díky tomu tak děj působí stručně a úderně jako Eastwoodova zaťatá pěst někde v kulečníkovém baru. Tady se dostávám k výraznému pozitivu a tím je Eastwoodova postava (připomínající drsného Harryho), která téměř nesleze z obrazovky. Jestli někoho nemlátí nebo neklátí, tak se alespoň typicky bezvýrazně tváří anebo roznáší drsné kecy. A aby těch pozitiv nebylo málo, je tady opět slyšet nadmíru dobře odvedená práce hudebního mága Lala Schifrina. Na plný počet to však bohužel nestačí, protože filmu chybí jistá vyzrálost a nápaditost převážně seriálových scénáristů, ale jinak mi tento příběh o arizonském kovboji v New Yorku sedl. 75% ()

WoWoW

Hodně se mi na tomhle filmu líbilo, že to vypadalo jako příprava diváků na to co přijde. Do tohoto roku byl Clint Eastwood známí jako drsný muž z mnoha westernů a během sedmdesátých let pak jako hodně drsný polda. Tady je jeho postava někde uprostřed. Člověk, co je srdcem kovboj, se ocitne v nechutném New Yorku, kde bude muset ukázat, jak drsný je polda. Avšak ne všechno se mi na tom filmu líbilo tak, jako právě jeho zařazení v herecké kariéře Clinta. Myslím, že třeba vyobrazení New Yorku jako stoky bylo opravdu hodně nadnesené. A co si budeme povídat, on ani stát Texas, teda stát Arizona nebyl zrovna růžový sad. Čekal jsem malinko víc než-li jsem v konečeném zúčtování dostal, ale podívat se na to není ztráta času. ()

bourec

Další děsivě nudnej film s Clintem.Postupně člověku dochází, že je to herec jednoho šklebu a jednoho zabarvení vzteklýho hlasu.Mám ho i přes to rád,ale ani tohle se mu nepovedlo.A zejména Donovi.30%. ()

starbrejkr

Je to tak trochu sebeparodie na Clintovy westernovky a musím říct, že vydařená. Hlavně první půlka, kdy se Clintův "vidlácký" hrdina protlouká New Yorkem a vše je doprovázeno malými vtipnými (a jen opravdu několika málo trapnými) scénkami, je nesmírně zábavná. Hmatatelně tu jsou rovněž cítit už začátky Dirty Harryho. Konec už trošku ztrácí dech, přesto se jedná o dobrý film, ze kterého atmosféra šedesátek (hlavně v onom hippie podniku) dýchá plnými doušky. Jen nějak nevím, v čem měl spočívat onen trik... ()

zette

Dejove hodne prumerne, ale Eastwood jako serif z Arizony v ulicich New Yorku je proste neskutecny. Vyborne hlasky a zajimave postavy. ()

mortak

Siegela nezajímá moc ani kriminálka, ani akce, ale půlku filmu se věnuje zesměšňování módních psychologických směrů napravování zločinců. A může si to dovolit, protože má mača všech mačů Eastwooda, který si psycholožky a hipízačky podává k obědu. Ženy chtějí být vlastněny silnými muži, a je jedno jestli vystudovaly psychologii, nebo jestli se válí někde v poušti a čekají, až muž přijde z lovu. Všechna tahle mačistická mytologie je v tomto filmu tak přepálená, že se tomu dneska divák musí smát. Ale při současném metoo křížovém tažení proti mužům mu smích tuhne na rtech. Extrémy na jedné straně budí extrémy na té druhé. ()

otík

Naprosto tradiční Eastwood v naprosto tradiční Eastwoodovské krimi. Opět si zahrál tvrdého policistu, který si z Arizony udělá výlet do New Yorku, aby si odvezl vězně patřícího právě do jeho domoviny. Jenže ouha, on dokáže drsnému kovbojovi utéct, čímž ho pouze víc naštve a motivuje k zběsilým činům. Hodně dobrá, napínavá a drsná krimi. Eastwood prostě byl v té době záruka kvality a i když z dnešního pohledu je už docela omšelá, stále je to kvalitní filmová zábava. ()

Cedr

Clint Eastwood jako drsný zástupce šerifa z Tex...- pardon - Arizony se ocitá v džungli velkoměsta. O charismatu Eastwooda asi nemá cenu psát, snad jen to, že už jeho přítomnost zvedá hodnocení filmu do nadprůměru. Atmosféra New Yorku konce šedesátých let má jistě také něco do sebe a i když po stránce scénáře nejde o takovou nálož jakým později bude Dirty Harry, tak jde o slušnou předzvěst (chcete-li velmi volný prequel) k této legendární sérii. ()

Mirokukii

Clint, jakožto kovboj vyslaný do města provést zdánlivě zcela jednoduchý úkol. Neznámé prostředí velkoměsta a byrokracie jsou však těžký oříšek. Vcelku zábavné, zejména ve sváděcích kličkách. Nenapínavé. Skvělý drsňák, který se dřív nebo později s ničím nepáře. Pouze toho triku jsem se tak něják nedočkal. ()

JohnSmith

Už je to sice dlouho,co jsem tenhle film viděl, ale přeci jen Eastwoodův buran v New Yorku měl své osobité kouzlo, ale větší vzpomínku ve mně nezanechal. ()

fefee

Odkud máte ten kožich...? Z obchodu přeci... A jste si jistá že měli otevřeno? :) Eastwoodove hlášky boli najlepšie na celom filme. :D ()