Veľká

Veľká Británia / Austrália, (2020–2023), 25 h 42 min (Minutáž: 46–58 min)

Tvorcovia:

Tony McNamara

Hudba:

Nathan Barr

Elle Fanning, Nicholas Hoult, Florence Keith-Roach, Sebastian De Souza, Sacha Dhawan, Phoebe Fox, Bayo Gbadamosi, Adam Godley, Douglas Hodge, Louis Hynes (viac)

Tony McNamara, na Oscara nominovaný scénárista filmu Favoritka, přichází s žánry mísící, anti-historickou jízdou napříč Ruskem 18. století. Satirické komediální drama Veliká pojednává o vzestupu Kateřiny Veliké z outsiderky k nejdéle vládnoucí panovnici v dějinách Ruska. První řada vypráví fiktivní, zábavný a anachronický příběh o idealistické, romantické mladé dívce, která přijíždí do Ruska uzavřít dohodnutý sňatek s náladovým carem Petrem. Kateřina, doufající v láskyplný a sluncem zalitý život, se místo toho ocitne v nebezpečném, zpustlém a zaostalém světě, který se rozhodne změnit. Jediné, co pro to musí udělat, je zabít svého manžela, přemoci církev, usměrnit armádu a získat dvůr na svoji stranu. Velmi aktuální příběh o minulosti zachycuje řadu rolí, které tato milenka, učitelka, panovnice, přítelkyně a bojovnice během svého života sehrála. (HBO Europe)

Recenzie používateľa LachtanShows k tomuto seriálu (30)

The Bullet or the Bear (2023) (S03E01)

Nejvulgárnější noblesní prostředí je po roce a půl zpátky a bez dalších okolků můžu prohlásit, že mi Kateřina a Petr “Velicí” dost chyběli. Tohle hašteření strká do kapsy kdejaký proklamovaný sitcom. ()

Choose Your Weapon (2023) (S03E02)

Prozatím 3. sezónu vidělo tak málo lidí, že je potřeba, abych to všecko viděl co nejdřív, ohodnotil a nejlépe všude zvýšil procenta. Je totiž velká škoda, že zrovna o tenhle originální projekt není mnohem větší zájem. ()

You the People (2023) (S03E03)

Mírně nudnější epizoda, co mi ničím přílišně nepobavila a o to jde v téhle jinak stále kvalitní frašce především. ()

Stag (2023) (S03E04)

Dějí se tu vlastně hrozné blbosti, ale s tak málo komediálním kontentem, co sleduju, je tohle ta správná forma jak se pobavit. ()

Sweden (2023) (S03E05)

V jednom díle si to nesmyslné hašteření celkem chválím, aby mě v tom následujícím už vskutku iritovalo. Syndrom horské dráhy, podobně jako Kateřinin život. ()

Ice (2023) (S03E06)

Inu, jsem zvědav, kam se seriál ubere v následujících 4 epkách. A pokud bude 4. série, co se bude s touhle silnou absencí sakra dít tam. ()

Fun (2023) (S03E07)

Ten depresivní nádech po nečekaných událostech na mě, jako fanouška dramat, funguje mnohem lépe než klasický komediální háv, který tenhle seriál nosí už od svých plenek. Závěr epizody si poprvé v historii Veliké zasluhuje pětihvězdu! ()

Peter and the Wolf (2023) (S03E08)

Baví mě, že jsem zrovna já tím desátým, kdo tu svým hodnocením může konečně udat, jaká procenta budou nad daným dílem viset. A vzhledem k současnému vývoji seriálu nehodlám šetřit tím nejvyšším. Dokonce se konečně! už orientuju v motivech vedlejších, byť stále dost hlavních postav. ()

Destiny (2023) (S03E09)

Vůbec nebylo na škodu si trochu víc zjistit o skutečných událostech doby, kterou se tento seriál snažil zesměšnit, hned je člověk víc v obraze a čeká, jestli se ta “Občas pravdivá historie” hodně odchýlí či nikoli. ()

Once Upon a Time (2023) (S03E10)

Jelikož je seriál z velké části australská produkce, nesměla ikonická hudba ve finální scéně být od žádné jiné skupiny. Jestli má Kateřina ve svém krkolomném panování ještě pokračovat, budu rád u toho. ()