Na rodinnej farme v Bucks County v Pennsylvánii sa jedného dňa objaví v kukuričnom poli záhadné 150 metrové znamenie. Hlava rodiny Graham Hess, jeho brat Merrill a dve deti stoja pred záhadou. Je to zlý vtip? Správa? Varovanie? Zvieratá v okrese sa začínajú správať zvláštne, psy sa stávajú agresívnymi. Televízne stanice hlásia, že obrazce v obilí sa začínajú objavovať po celom svete... Množstvo a rýchlosť, s akou sa objavili, svedčí o spolupráci stoviek jednotlivcov v mnohých krajinách. Kto sú ich tvorcovia? Čo sa nám pokúšajú oznámiť? Niektorí ľudia veria, že sú dielom mimozemšťanov, podľa iných ide o podfuk. Je len zopár vysvetlení. Zrejme ide o najväčší podvod, aký kedy kto pripravil. Je tu ale ešte jedna možnosť. Že sú pravé... (oficiálny text distribútora)

Goodmen

Výborná atmosféra a celkově jde o skvělí film až na ten závěr - Shymalan zase chtěl udělat nějakou výbornou pointu, ale tentokrát mu to nevyšlo. ()

oliveros

Od delikátne zvládnutej hry so strachom z neznámeho, cez perfektne budovanú atmosféru až po výsledných nekompromisných päť hviezd. Jednoznačne najlepšie sci-fi s tématikou návštev predstaviteľov mimozemských civilizácii. ()

smrtubohem

Tyjo, znamení jsou hodně odvážně udělanej filmeček, nicméně herci vybráni pečlivě(a rozumně), vylíčení paniky lidstva sdostatek věrohodné, napětí ve scénách v kukuřičném poli a při barikádování domu hutné ažaž. Některé věci jsou udělané vyloženě pro film, aby šel vůbec natočit, ale bylo to dobrý pokoukání, které si plné hodnocení zaslouží. ()

Klemi

Režisérovi Shyamalanovi se podařilo vytvořit perfektní mysteriózní atmosféru, kterou jsem naposledy zažil ve filmu The Mist (Mlha). Jenže narozdíl od Mlhy, zde chybí zajímavý psychologický exkurz a film končí "obyčejnou" bitkou s mimozemšťanem. Samo zjištění, že jsou mimozemské invazní síly alergické na vodu, kterou se je také podaří vyhnat, mi přijde až moc přitažené za vlasy. 75% ()

Ygan

Na tento film se musí několikrát! Aspoň teda já. Napoprvé mi něco nesedělo - Shyamalan celou dobu buduje úžasnou zimomřivkovou atmosféru a to má jako spadnout jedním mimozemšťanem v jídelně? Poprvé - 3*, podruhé - 4*, potřetí - 5*. Stále to nechápu :), ale pokaždé si zamilovávám každou scénu, každý tón soundtracku a tu rodinu víc. ()

toomm

Vyborný film, dobré herecké výkony a opravdu děsivé scény dělají z tohoto filmu extratřídu mezi sci-fi horory. Shyamalan je zkrátka mistr napětí. 90% ()

Cechyno4

Temnějších filmů s tématem UFO a mimozemšťané je poslední dobou málo. Proto není s čím porovnávat. Tento film mě nadchnul. I příběh byl dobrý. Netušil jsem, že voda bude hrát v tomto filmu tak velkou roli. Skvělý počin jak jeho další dílo Šestý smysl. Pěkná podívaná. ()

AdrianaLarman

Dokonalé. Naprosto brilantí budování atmosféry. Tak hodně se bojím jen u mála filmů a Znamení je jedním z nich. Skvělé výkony Mela Gibsona a Joaquina Phoenixe. Všechno funguje tak jak má, počínaje kamerou, hudbou a povedenýma lekačkama. Strach je vidět i na hlavních hrdinech, což je v rámci žánru dobře. Pochvala i pro malého Culkina,který mé tu opravdu potešil. Shaymalan umí :-D...Pět hvězdiček, prostě nemůžu jinak :) ()

mr.bredok

Možná, že Gibsonovo hraní by zasloužilo vyšší ocenění, ale námět filmu byl natolik průměrný a průhledný, že to celé posadil do roviny nepříliš akčního sci-fi. ()

Kaffewelwet

Skvělý film, ta atmosféra se mi moc líbila, tajemně děsivá a při tom žadný lekačky nebo závratná nechutná či strašidelná podívaná. Moc krásný konec, takový filmy mám rada, všechno se vším souvisí. ()

PoNoruška odpad!

Vůbec nechápu, jak tohle může někdo myslet vážně. Opravdu nejsem Shyamalanova fanynka, zato jsem fanynka „skutečného“ sci-fi a tohle je lacinou napodobeninou opravdového žánru. Jsem naštvaná! ()

Vierzbowski

1x hvězda za atmosféru, 1x za Jaquina Phoenixe, 1x za 3/4 filmu. Závěr mi přišel nemastný neslaný - režisér mě celou dobu připravoval na něco z mého pohledu většího a promyšlenějšího. ()

Shley

Znamení je opravdu mistrovské dílo od M.Night Shyamalana. Příběh je originální, zajímavý a napínavý, herecké výkony jsou mistrovské, atmosféra je budovaná spíše naznačením což to dělá tak skvělé. Podle mě je Znamení nejlepším filmem od M.Night Shyamalana. ()

route60

Výborný příběh je to hlavní na tomto filmu M. Night Shyamalana který postupně buduje skvělou atmosféru v pomalém ale ne nudném tempu a herci v čele s Melem Gibsonem který podal parádní herecký výkon jsou výborní v četně dětí, skvělá hudba Jamese Newtona Howarda je jen třešničkou na dortu. ()

kocicar2

Určitě se dá říci,že se jedná o již kultovní snímek.M. Night Shyamalan je pan režisér!! Jde prostě o geniální duchařský žážitek.A Mel Gibson dodává filmu jiskru.Bez něj by film byl tak dobrý,ale s ním je výborný.Film Vás pomalu vtáhne do dění.Napětí se stupňuje a na závěr vás film pohltí,že se nebudete od něj chtít odtrhnout. ()

elanista1

Cely cas som mal pocit ako keby som ten film uz niekde videl, a to nikdy nie je dobre znamenie. Prvu polovicu ma to absolutne nebavilo a niektore veci mi sli na nervy, napr. nesympaticka policajtka, alebo posadnutost chlapca mimozemstanmi. V celom filme nebolo vela pasazi, ktore ma uputali, za zmienku mozno stoji ta jedina v ktorej bola skutocna atmosfera a to ked boli zabarigadovani v dome. Davam vrchnu cast 2hej hviezdy. ()

honzic

I přes nudnější začátek a tradičně patetický konec jde bezesporu o kvalitní film, ve kterém není nouze o napětí ani myšlenky. Zaujme hlavně stupňující se hudba a záběry kamery a vše bez zbytečných maxiefektů a má to silnější působnost. Určitě se ušetřilo a nese to i tak ovoce. Hodnocení: 80 % ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (viac)