Na rodinnej farme v Bucks County v Pennsylvánii sa jedného dňa objaví v kukuričnom poli záhadné 150 metrové znamenie. Hlava rodiny Graham Hess, jeho brat Merrill a dve deti stoja pred záhadou. Je to zlý vtip? Správa? Varovanie? Zvieratá v okrese sa začínajú správať zvláštne, psy sa stávajú agresívnymi. Televízne stanice hlásia, že obrazce v obilí sa začínajú objavovať po celom svete... Množstvo a rýchlosť, s akou sa objavili, svedčí o spolupráci stoviek jednotlivcov v mnohých krajinách. Kto sú ich tvorcovia? Čo sa nám pokúšajú oznámiť? Niektorí ľudia veria, že sú dielom mimozemšťanov, podľa iných ide o podfuk. Je len zopár vysvetlení. Zrejme ide o najväčší podvod, aký kedy kto pripravil. Je tu ale ešte jedna možnosť. Že sú pravé... (oficiálny text distribútora)

panMartin

Moc moc dobrej film mezi triillerem a hororem od režiséra M. Night Shyamalan který je na toto téma třída. Dokonale, originálně a bravurně zpracovaný útok mimozemšťanů na Zemi! Shyamalan zase dokazuje, že je scénáristický genius a režijně si vede stejně tak dobře. Musím uznat, že když jsem to viděl poprvé tak sem se bál a nejen já a oto šlo rejžovi a to splnil. I teďka mívám musí kůži. ()

eisha3

Můj oblíbený snímek o mimozemšťanech. Asi právě proto, že tam celou dobu nejsou vidět, působí to mnohem tajemněji a uvěřitelněji. Trošku škoda závěru, s tím se asi ale nedalo nic moc lepšího udělat. Chtěla bych vyzdvihnout skvělé herecké výkony, tehdy mi vůbec poprvé uvízl v paměti Joaquin Phoenix, a skvělou doprovodnou muziku. Film navíc prostupuje skvěle vykreslená atmosféra a krůček po krůčku zvyšující se napětí. ()

SoolenJV

Shyamalan natočil variaci na klasická "ufonská" sci-fi z padesátých let (vč. takových detailů, jako jsou úvodní titulky či Howardova hudba) a přidal k nim velice důležitou rovinu o "znameních", osudových indikátorech, které nás obklopují, jen se je musíme naučit číst a pracovat s nimi, protože tyto znamení mnohdy indikují události, které se stanou až za dlouhou dobu. A taky je to film o rodině o ztrátě a nalezení víry. Mel Gibson předvádí asi poslední skutečně solidní výkon své kariéry: Bývalého reverenda a otce rodiny nehraje, prostě jím JE - rezignovanost a ztráta veškerých hodnot, na kterých stavěl svůj život, vnitřní zloba na Boha, který mu jenom bere a nic nedává, ale zároveň snaha být otcem své rodiny - to všechno z něj přímo čiší. Velice povedený rodinný film... ()

Radiq

Všechen ten humbuk kolem kruhů v obilí se dal rozpracovat mnohem líp, než tady. Avšak nemůžu filmu upřít určitou dávku napětí, atmosféry a mysteriózna. Ta dávka je ale fakt docela určitá, to určitě. Co mi vadilo asi nejvíc, tak všechno to kolem boha. Nejvíc samozřejmě Gibsonovy pochybnosti o existenci a ztráta víry. Kdyby blbec nikdy nevěřil, nemusel by řešit. Kažopádně kdybych chtěl citovat něco z tohohle filmu, bylo by to asi to o tom, že kdo nevěří, tak už ani nemůže doufat v pomoc z hůry. Nevim ale, jak to přesně bylo, takže nic. Celkově taky spíš nic. Ale na jedno skouknutí stačí... ()

Deyw

Ztohohle sem byl driv posranej - to pole vole me desi do dnes! atmosfericka pecka navic se skvelym duem gibson,fenix - asi druhej nejlepsi film inda po 6smyslu! pecka ()

eJacques

...Příběh vtáhne do děje a nechá vás unášet se s ním... Možná až moc statické, kde větší vzrůšo i odhalení přijdou až na konci... Shyamalan se zase předvedl a ukázal nám člověka zase z jiného pohledu... Možná za 4,5 ale je třeba to zvednout trochu nahoru, aby to lidi přitáhlo... Stojí určitě za shlédnutí... ()

COF_666

Tak už jsem to viděl potřetí a z původních 4 * musím jít s jednou hvězdou nahoru. Znamení je špičkový thriller kde ještě Shyamalan ukazuje co umí - v dalších filmech se už jen vykrádá. ()

Wallas

Z filmu mám velice rozporuplné zážitky - na jednu stranu výborné zvládnutí atmosféry, tak moc jsem se dlouho u žádného filmu nebál, na stranu druhou, největší zkázu napětí představoval ten zelenej šmejd z vesmíru - jakmile divák vidí konkrétní nebezpečí, strach je ten tam. Myslím, že Shyamalan má určitě na víc, čekal jsem netradičně zpracovanou návštěvu odjinud, místo toho jsem dostal víc komornější a psychologickou Válku světů. ()

matezzz

Napoprvé to bylo super, určitě na 5* ale na podruhé a napotřetí se mé hodnocení snižovalo. Celkově to jsou jasné 4*. Kdo to neviděl, ať si ani k tomu nic nečte, tak jak jsem to udělal já, a ohromí ho to. ()

Hafran

Bezkonkurenčně nejlepší Shyamalanův film. Zde konečně našel solidní hranici mezi mystikou, hororem, humorem a vírou. Dokonalý příběh, dokonalá pointa a výborní herci. ()

martycross

Ten nafoukanej Ind mě prostě sejří! ;) co si o sobě chlap myslí? že mu dám pět hvězd za to, že stačí na emzáky kýbl s vodou?..jsem nevědel po tom celosvětovým mega hype , že jdu na film pro děti! a tak se hošan náramě splet..dostane jednu hvězdu, a bude rád.. muhehe.. :D ()

hans500

Ve "Znamení" tentokrá Shyamalan vyměnil herecké obsazení a tentokrát tu nemáme Willise, ale Mela Gibsona a Joaquina Phoenixe, kteří hrají špičkově. Příběh a scénář tradičně bez chyb, tak nějak film působí jako spojení Války světů s Hitchcockovými Ptáky, atmosféra je ještě lepší než v předchozích Shyalamanových snímcích a totéž platí pro skvěle gradující napětí. Zrežírováno s přehledem, hudbu znovu složil James Newton Howard. ()

Doudis19

Mrazivý thriller z dílny M.Night Shyamalana a dob kdy ještě platil za mistra napětí. O znamení se sice nedá mluvit jako o hororu, ale většina hororů by mohla závidět tu atmosféru a děs,který provází Signs. Film celý působý tak přirozeně, že si jen těžko vybavíte jiný film s tématikou mimozemské invaze, co by působil tak realisicky, a po jehož skončení by ve vás zůstala větší úzkost z neznáma vesmíru. ()

filmmovier

Další mrazivý thriller s prvky hororu a sci - fi z dílny režiséra Shyamalana. Tento režisér kdysi točil opravdu zajímavé a napínavé filmy, a tento není vyjímkou. Opět je tu i skvělé herecké obsazení, v čele s Melem Gibsonem, a opět má film atmosféru, která je skvěle stavěná. Jelikož mi ale Šestý smysl přišel ještě o něco lepší, musím dát ****. ()

Estrellita

Výborné atmosferické sci-fi, které má s hororem pramálo společného, a přesto mi dalo všechno, co jsem očekávala. Shyamalan je můj oblíbený režisér a jeho ruka je zde velmi dobře poznat - což není rozhodně na škodu. Všichni hlavní představitelé, včetně malé Abigail, jsou fantastičtí, příběh vás doslova vcucne do sebe a i logika se tu vyskytuje. Já jsem spokojená... A kdybych před tím neviděla Scary movie 3, byla bych možná ještě spokojenější. 80% ()

kjakob

Znamení má pro mě symbolický význam. Je to pocta mistrům thrilleru, jako jsou Hitchcock nebo Spielberg. Především to spielbergovské sjednocení rodiny, které mám v jeho filmech tak rád. Díky němu si film užije mladší i starší divák, každý ho vidí z perspektivy jiné postavy. Shyamalan navíc zvládl děj vygradovat do zdařilé pointy. A už jsem zmínil výbornou kameru a epickou hudbu? K tomu si navrch přidejte civilní výkon Mela Gibsona a Joaquina Phoenixe. Tenhle film si prostě musíte zamilovat! ()

Motinski

Som si takmer istý že takéto prevedenie o mimozemskej invázii ešte v Hollywoode nebolo, možno ani nebude, a keď to niekto skúsi, držím palce. Myslím si ale že výsledok nedopadne podobne dobre. Shyamalan sa vyprofiloval na režiséra s nenapodobyteľnym štýlom rozprávania príbehu a ukazuje že sa nebojí riskovať. Znamenia sú mixom komornej drámy, mysteriózna, trochu možno hororu ale hlavne ide o ľudsky príbeh ktorý svoju silu naplno ukáže až na konci. Keby po tomto filme nešli tie ďalšie kvalitou stále nižšie kľudne sa z pána režiséra mohol stať moderný Hitchcock pretože jeho prvé tri filmy boli scenáristicky a režijné prvotriedne a osobité. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (viac)