Na rodinnej farme v Bucks County v Pennsylvánii sa jedného dňa objaví v kukuričnom poli záhadné 150 metrové znamenie. Hlava rodiny Graham Hess, jeho brat Merrill a dve deti stoja pred záhadou. Je to zlý vtip? Správa? Varovanie? Zvieratá v okrese sa začínajú správať zvláštne, psy sa stávajú agresívnymi. Televízne stanice hlásia, že obrazce v obilí sa začínajú objavovať po celom svete... Množstvo a rýchlosť, s akou sa objavili, svedčí o spolupráci stoviek jednotlivcov v mnohých krajinách. Kto sú ich tvorcovia? Čo sa nám pokúšajú oznámiť? Niektorí ľudia veria, že sú dielom mimozemšťanov, podľa iných ide o podfuk. Je len zopár vysvetlení. Zrejme ide o najväčší podvod, aký kedy kto pripravil. Je tu ale ešte jedna možnosť. Že sú pravé... (oficiálny text distribútora)

katuska138

Filmy o mimozemšťanech mě většinou moc nechytnou. Ale tady byla ta atmosféra tak tajemná a temná, že jsem měla docela strach i při scénách, které se odehrávaly ve dne. Žádné přehnané prohánění mimozemských potvor, naopak se tam objevují tak málo, že působí ještě tajemněji. A jak do sebe na konci všechno zapadlo jako dokonalé puzzle, to mi skoro vyrazilo dech. ()

Aiax

Režisérská složka tohohle filmu se nad těmi ostatními tyčí tak strmě, až z toho člověka jímá závrať. Pod jeho masivní stěnou se už jen ustrašeně krčí nepříliš vábná hromádka sestávající z hloupoučkého scénáře, klasicky slaďácko-tvrďáckého Gibsona, hloučku ostatních herců, kteří nedostali moc prostoru a nevýrazná hudba. Každopádně se na to pořád dá dívat poměrně bez újmy, ale je vidět, že Shyamalan už Znameními udělal první krůček na dlouhé a svažité cestě k zapomnění. ()

Skip

Tak závěr trochu zaskřípal, ale to vůbec nic nemění na tom, že je to skvělý film. Viděl jsem ho už několikrát a pořád na mě to napětí působí. Herecké výkony všech zúčastněných byly na vysoké úrovni. ()

kajas

Po "Šestém smyslu" jsem se na tohle dílko opravdu těšila. M. Night Shyamalan opět nezklamal. "Znamení" je totiž ještě lepší. Ta atmosféra, hudba, obsazení, prostě bomba na druhou. ()

Colonist

Vynikající snímek, při jehož sledování mě neustále mrazilo v zádech. Nervy jsem měl napnuté k prasknutí jako už dlouho ne. Shyamalan zkrátka umí výborně budovat atmosféru. Škoda toho lehce rozpačitého finále (závěrečná konfrontace), to je takový jediný šrám na tom plném hodnocení... ()

Aleee89

Viděla jsem Šestý smysl, který mě nadchl. Viděla jsem i Vesnici, která mě zklamala. A protože je Znamení starší než Vesnice, myslela jsem si, že bude lepší. No neřekla bych. I tenhle film mě docela zklamal. Pan režisér je zvláštní, možná až divný chlapík a jeho filmy jsou taky takové. Tenhle počin jsem sledovala a přitom jsem byla schopna dělat i věci do školy, což svědčí o tom, jak "moc" mě bavil. Na mimozemské téma znám lepší filmy a že bych cítila nějaké napětí, to taky moc ne. Navíc tu hrál Mel Gibson, kterého nemusím. Ale zato mladí herečtí představitelé i Phoenix byli fajn. Od filmu jsem opravdu čekala více, něco pořádného, před čím si sednu na zadek, ale nestalo se tak. Škoda. ()

Eldrick

Jak to tak pročítám, jedinej kdo by se mnou souhlasil, je Tyler. Absolutně nechápu, co na tom všichni máte - koukali jste vůbec na stejnou sračku jako já?! Zklamání roku! Rejža si hraje na Hitchocka, ale to jeho "napětí" působí neskutečně trapně. Spíš jsem se potácel smíchy. Aby taky ne, když Gibson je nevěrodnej (ještě že tam místo něj není Willis - to už by byla parodie!), pak taky nevíte, jestli je to thriller, horror, sci-fi, komedie nebo rodinnej film!!! A závěrečné vysvětlení, že všechno je o tom, jak moc věříte v boha - je nesmyslná debilita. Vlastně když se tak zamyslim, všechny Shyamalanovy filmy spojuje to, že jsou především o vztazích mezi rodiči a dětmi, zbytek je jen taková omáčka. Předtim mi nevadila, ale tady působí hodně stupidně. ()

Tygrys

Atmosféra filmu je perfektní a celou dobu jsem si říkal že zrovna sleduju nejlepší Shyamalanův snímek, ale závěr mě bohužel překvapil v negativním slova smyslu. Věděli jste že: M. Night Shyamalan se inspiroval hlavně snímky Ptáci (1963), Noc Oživlých Mrtvol (1968) a snímkem Invaze Lupičů Těl (1958). Hlavní hrdina Graham Hess v podání Mela Gibsona měl být původně starší a zahrát si ho měl Paul Newman. ()

Frenegonda

Problém se Shymalanem je v tom, že moc oslnil Šestým smyslem. Pak už jen čekám že to napěti to mrazení a ta hustota se bude opakovat. Ale ve Znameních se to moc nepovedlo. Zvláště mám problém se závěrem filmu. ()

rastlinka

To, čo čakám od dobrého a kvalitného thrilleru či hororu, som presne pri tomto filmíku dostala. Nebaví ma pri horore sledovať zelených mužíčkov, rôzne kreácie či hektolitre "krvi"... To je nuda. Toto malo svoje čaro a zapôsobilo to na mňa aj vďaka tomu, že divákovi sa nepodáva všetko naraz a jasne, ale rafinovane, cítiť tam tajomno. A to bolo to najdôležitejšie. Sprievodnú muziku si jasne pamätám dodnes. No a hercov už snáď chváliť ani nemusím:) ()

Laurent

Po zkušenosti s Vyvoleným jsem čekal podobně průměrný film. Po celou dobu jsem se nudil. V námětu je jedno klišé za druhým (dějové i slovní) a aby toho nebylo málo, tak Shyamalan tam nacpal hromadu klišé i na režisérské židli. Snímek nenabízí vůbec nic, ani náznak nějakého nápadu. Lidi, co dávají pět hvězd, vážně nechápu. ()

Gereth

Shyamalan je mistr ve vytváření napětí. To mu asi nikdo nevezme. Pořád jsem čekal, co se bude dít. Ale pokud to celé nebylo v nějaké intelektuální rovině bráno jako parodie, tak mi přijde, že všechno okolo toho napětí vůbec nefungovalo tak, jak mělo. Proč, když hraje dramatická hudba, všichni se tváří nesmírně vážně, hrstmi okolo sebe hází emoce plné slz, vzteku, lásky, případně všeho dohromady, já se nemůžu zbavit pobaveného úšklebku? // 60% ()

GILLWANDER

Skvele vystupňovaná atmosféra, nervy drásajúce momenty ohľadom príchodu mimozemšťanov, voda ako symbol života a záchrana ľudstva (tiež pekná myšlienka), viera a pohľad na samotný život. Shyamalan je skvelý človek s krásnym pohľadom na určitú vec, ktorú keď chce tak sfilmuje takmer dokonale. Pre mňa skvelý režijný počin, scenáristický i herecký. Škoda, že takto podmanivé filmy sa netočia i dnes. 85% ()

Had6

Je to vážně k nevíře, co všechno se dá natočit o mimozemšťanech. Jsou to místy až neskutečné věci. V tomto případě to je také tak. Jediné co na tomto filmu shledávám za povedené jsou scény v poli, kdy jsem vážně ani nedutal. Ale jinak, když se zamyslím nad tím jak to celé skončilo atd. atd. tak jsem byl hodě zklamán. ()

janek85

Velice kladně na mě působilo toto drama a sci-fi. Po pomalu rozvíjejícím se začátku, zajímavém středu se dostavil silně dojemný, mírně hororový a napínavý konec, který byl nejlepší části celého filmu. Hudba se naprosto hodila k filmu a na konci filmu dělala hlavní složku celého dějě, za ni bych se nebál dát 2*. Dojímavost hlavně teda na konci dělala atmosféra. V několika okamžicích jsem měl slzy na krajíčku, jak mě dojal. Kvalitu filmu dělali také herci. Mel Gibson to zahrál na jedničku, vycházelo z něj kouzelné a pozitivní charisma a uměl ho pěkně prodat. I ostatní herci se hodně moc snažili, hlavně teda děti. Znamení ve mě vytvořilo velice kladnou vzpomínku, na kterou budu ještě dlouho myslet. Byla natočena spousta filmů o zkázi Země, ale toto Znamení patří nejlepší a nejkvalitnější, co kdy bylo natočeno.96%Přístupnost:přístupný ()

maverick10

Jak to ten chlap dela? Pan reziser dokazuje ze udelat dokonalou atmosferu, napsat genialni a inteligentni scenar krasnemu pribehu podbarvenou jeste genialnejsi hudbou J.N.Howarda, ze tohle pan reziser tedy umi. Navic ma cuch na perfektni skloubeni dokonalych hercu. Mozna to jak hrajou, je predevsim diky perfektni atmosfere filmu, ze jim proste ty vykony plynou samy od sebe. Je jenom tleskam! ! ! ()

SonG

Výborně natočený film, který vás fakt vyděsí.(scéna se zavřenými dveřmi a nožem je dechberoucí).....Výborný Gibson! ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (viac)