Na rodinnej farme v Bucks County v Pennsylvánii sa jedného dňa objaví v kukuričnom poli záhadné 150 metrové znamenie. Hlava rodiny Graham Hess, jeho brat Merrill a dve deti stoja pred záhadou. Je to zlý vtip? Správa? Varovanie? Zvieratá v okrese sa začínajú správať zvláštne, psy sa stávajú agresívnymi. Televízne stanice hlásia, že obrazce v obilí sa začínajú objavovať po celom svete... Množstvo a rýchlosť, s akou sa objavili, svedčí o spolupráci stoviek jednotlivcov v mnohých krajinách. Kto sú ich tvorcovia? Čo sa nám pokúšajú oznámiť? Niektorí ľudia veria, že sú dielom mimozemšťanov, podľa iných ide o podfuk. Je len zopár vysvetlení. Zrejme ide o najväčší podvod, aký kedy kto pripravil. Je tu ale ešte jedna možnosť. Že sú pravé... (oficiálny text distribútora)

BFG2000

Horor všech hororů a klidně mě sežerte. Takhle geniálně budované napětí a zatápění pod kotlem, to se opravdu jen tak nevidí. Baterka v kukuřici, pohled na komín nebo dětská oslava v TV zpravodajství. To jsou jen některé scény z filmu, které se vám z hlavy na dlouhá léta nevytratí. Když ke geniální režii a skvělému scénáři přičteme bezchybné herecké výkony všech zúčastněných (rozhodně životní role Mela Gibsona a Phoenixova také - ano, tento komentář píši s naprosto klidným srdcem až po shlédnutí Jokera!) a to vše podtrženo dechberoucí hudbou, vychází nám z filmu totální majstrštyk! Pro mě TOP10 film vůbec! ()

Ex_Machina

„Tak už konečne viem čo znamenajú tie kruhy v obilí“ . Komorný horor odohrávajúci sa niekde na samote na jednej farme, v jednom dome. Režisér by mohol vyučovať na vysokej škole ako sa dá pracovať s napätím, hudbou a výrazmi tváre, odzrkadľujúcich myšlienkové pochody jednej rodiny čakajúcej na niečo neznáme, no určite až moc zlé, než aby si to dokázali pripustiť. ()

incognito

Viděl jsem s odstupem mnoha a mnoha let. Pamatuji si, když jsem film viděl poprvé tak jsem se opravdu dost bál. V dnešní době se jednalo o takové mrazení v zádech. Atmosféra snímku je naprosto hmatatelná a uvěřitelná. Herecké výkony jsou bravurní včetně obou dětí. I hudba je skvělá a odkazuje na klasická díla žánru. Snímek samozřejmě neměl nijak obrovský rozpočet a tka CGI nestárne úplně nejlépe. Ale v tomhle případě to nevadí. A ptáte se proč? Režisér nemá rád nadpoužívání vizuálních efektů. Co jde chce dosáhnout prakticky. Takže to co by se dnes dělalo výhradně CGI je tady reálné - kruhy v kukuřici. To co by se opět dělalo CGI je tady reálný záběr z výšky. Až když to jinak nejde sáhne po efektech. Ale i v tom případě se použije odraz třeba přes vypnutou televizní obrazovku.  Opravdu skvělý film, na který se vyplatí dívat opakovaně. ()

Sir Ludvig

Veľa kriku pre nič... Pôvodne som chcel dať len 2*, ale kvôli kamere a hudbe a slušnej atmosfére je to za 3*. Inak je to strašne neoriginálne a predvídateľné, režisér sa akoby celý čas nevedel rozhodnúť či točí sci-fi, horror alebo rodinný film. A čo má znamenať ten trápny digitálny emzák v závere? ()

Kenneth

V tomto filmu jsou mimozemšťané spíše pro postrašení, než aby s nimi měl příběh nějakou hlubší souvislost, což mě celkem zklamalo. Hlavní roli tu hraje otázka víry a jeden zázrak, jehož 'obsah' mi ale nepřipadl zrovna nejšťastnější. Na druhou stranu se mi tu líbila ta myšlenka, že i když určitá událost má zdánlivě logické vysvětlení, může jít nakonec o zázrak. Je to takový příjemný rodinný film, kde párkrát zamrazí v zádech. ()

Gekon

Přestože mám Shyamalanovy filmy docela rád, tentokrát mě zklamal, zahnat mimozemšťany vodou je i na můj vkus hodně podivný závěr. ()

dobbin

Pro mě je tohle nejlepší pan Shyamalan. Přímé vyprávění párkrát proložené traumatickou událostí z minulosti okořeněné trochou UFOunského strachu. Ač se může zdát, že nám tvůrce bude vnucovat náboženské myšlenky, dívám se na to jako na příběh člověka, který ztratil víru v sama sebe. Takže ateistické řeči mi zážitek z tohohle skvělého filmu, jehož finále mě položilo na lopatky, v žádném případě nemohou pokazit....I když je jasné, že si Night prostě upevňoval víru v Boha. ()

mikhail

Obsadenie Mela Gibsona do úlohy otca nebolo práve najštastnejšie. Nehovorím, že je zlý herec, ale v tomto filme zahral, ako je zvyknutý z akčných filmov. Z očí mu sršala bezradnosť. Nie bezradnosť hraná, ale naozajstná. Jednoducho danú úlohu nezvládol. A čo sa týka réžie, každý film režiséra Shyamalana budem porovnávať so Šiestym zmyslom. V porovnaní s ním však Znamenia prehrávajú na celej čiare (herci, réžia, scenár). ()

dreamflyer

Par zajimavych scen vytahlo tenhle kousek aspon do prumeru..poprve videno mi to prislo i docela dobry,ale udelal jsem chybu a kouknul na to i po druhy a tim u me znameni ztratilo veskery kouzlo.....s troskou nadsazky by se dalo rict,ze je to jen rodinny film kde se vyskytuji i ufoni:) ()

Tanus

Po skvělém Šestém smyslu a kvalitním Vyvoleném solidní zklamání. Ani ne deset minut napínavějších scén, zbytek se snaží snad o mix Vetřelce, Dne nezávislosti a kdoví čeho ještě. Lekačky na úrovni béčkových hororů, flashbacky objasňující smrt Grahamovy ženy ani dosti trapné finále si víc jak dvě hvězdy nezaslouží. Pochválit lze jedině hudba Jamese Howarda. ()

Arccos

Kvůli chladným recenzím kritiků (ale ne tady) jsem od filmu příliš neočekával, a proto jsem byl příjemně překvapený. Po poněkud atmosféricky povadlejší první půlce se rozpoutal slušný sci-fi thriller. Atmosféra hutná, málem bych se bál jít během reklamy na záchod. Je ovšem třeba přehlížet vědecké i logické nesmysly (typu: mimozemšťané cestují mezi hvězdami, ale nedokáží vyrazit dveře). Nelíbil se mi náboženský podtext. Doporučuji ke zhlédnutí (fanoušci záhad a mimozemšťanů nechť si přidají k hodnocení další hvězdičky, vidět to prostě musí) ()

dawydx

Shyamalan se ve ZNAMENÍ už bohužel nezdravě vykrádá. Celou banální zápletku se snaží přikrýt pláštíkem mystiky a duchovna, což mu ale k oblbnutí diváků nestačí. Filmu nelze upřít atmosférický náboj a napětí, ale pouze jen v dílčích scénách. Celkově rozporuplné vyznění už jen sráží podivná závěrečná pointa a slabší herecké výkony (až na Phoenixe). ()

Jaromír

Byl jsem napnutý, co se stane, a ono se vlastně nestalo nic :) . Film, který už podruhé vidět nemusím. Na filmu se mi líbila atmosféra a hudba, ale příběh hodně pokulhával za těmito dvěma tahouny, škoda. ()

Pavlunka

Kdyby ve filmu ještě udělali že ty ufoni nebudou moc vidět,bylo by to na 5*.I tak je to ale moc dobrý film,při kterém sem se bála a mrazilo mě v zádech. ()

Cortyx

neni filmu od M. Night Shyamalana ktery by nezaujal svoji osobytosti. Tento je napinavy,dramaticky. Krasne pouzite tajemno onoho neznama. strach z neznameho a schopnost uverit . Dokonalost sama ()

Mykhaluu

Linie s pastorovic manželkou byla super! A vůbec celé to metafyzické... včetně zpovědi v obchodě! ;-) :-D :) Ale závěrečný "souboj" a to, že "je" vůbec ukázali to kazí... aspoň u mě... Škoda. ()

Borecz

Jeden z nejlepších filmů, co jsem kdy viděl. Zčásti asi proto, že jsem fanouškem sci-fi, ale především proto, že tenhle film dokáže naprosto dokonale vtáhnout do děje. Zároveň dokazuje, že i s malým množstvím speciálních vizuálních efektů lze dosáhnout neskutečné "hutné" atmosféry, která nepolevuje. Také díky vynikajícím výkonům M. Gibsona a J. Phoenixe se na tenhle film podívám pokaždé, když běží v televizi a občas i jen tak :) ()

kolik27

Jako nejsem příznivec sci-fi jelikož nějaké nadsazené "kraviny" to mě nikdy nebralo, ale musím uznat, že tento snímek je synonymum napětí. U filmu, který mi nezaujal moc z důvodu mimozemské aktivity jsem docela napjatě čekal co se bude dít. Ale jak řikam sci-fi neni moje. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (viac)