Na rodinnej farme v Bucks County v Pennsylvánii sa jedného dňa objaví v kukuričnom poli záhadné 150 metrové znamenie. Hlava rodiny Graham Hess, jeho brat Merrill a dve deti stoja pred záhadou. Je to zlý vtip? Správa? Varovanie? Zvieratá v okrese sa začínajú správať zvláštne, psy sa stávajú agresívnymi. Televízne stanice hlásia, že obrazce v obilí sa začínajú objavovať po celom svete... Množstvo a rýchlosť, s akou sa objavili, svedčí o spolupráci stoviek jednotlivcov v mnohých krajinách. Kto sú ich tvorcovia? Čo sa nám pokúšajú oznámiť? Niektorí ľudia veria, že sú dielom mimozemšťanov, podľa iných ide o podfuk. Je len zopár vysvetlení. Zrejme ide o najväčší podvod, aký kedy kto pripravil. Je tu ale ešte jedna možnosť. Že sú pravé... (oficiálny text distribútora)

ClapTrap

Nevím proč, ale filmy od Shyamalana se mě osobně moc líbí. Má velmi zvláštní fantazii a myslím si, že se mu to perfektně daří předat dál do svého díla, ktere tvoří. ()

met87

M. Shyamalan je pro mě režisérem číslo jedna, a tento snímek to jenom potvrdil. Od počátečních minut až do konce jsem byl přibitej k sedačce a hltal každé sousto, který mi pan režisér servíroval. Znamení je založeno cistě na atmosféře, která graduje a funguje po celou stopáž filmu. Tohoto žánru by se měl pan Night držet a vykašlat se na nějaké japonské pohádky :-), jelikož v tomhle oboru je mistrem. Mel Gibson i Joaquin Phoenix byli fenomenální. ()

PavelH

Velmi rozporuplný snímek, ne však kvalitou! Tvůrce hraje opravdu na všechny struny, aniž by narušil vynikající napjatou atmosféru. Chvíli je to drama a vy se klepete, co se stane za okamžik, když najednou smíchy málem brečíte. pár minut na to, zase padnete do deprimujícího flashbacku, kdy Grahamovi umírá manželka. Dílo nakonec působí jako výborně postavená horská dráha, kdy nevíte, co máte čekat za další zatáčkou, výborně se bavíte, přestože strachy drtíte bezpočnostní popruhy. ()

Izz

Nechápu vyzdvihování Shyamalana za tento film jako nového Hitchcocka.Protože zatímco mistr Hrůzy si s klišé hrál a chytře je využíval ke hře s divákem,indický mág je jen používá k tomu,aby dal svému filmu jakous takous kostru a aby budil zdání,že je chytřejší než vypadá.Není.Je to znovu velmi dobře natočené,ale tak prvoplánové,až je člověku líto,že Shyamalan píše i ty scénáře.Kdyby fungoval pouze jako režisér,mohlo by to být mnohem lepší. ()

liberita

Jedná sa o výnimočný počin režiséra M.Night Shamalyana, ktorý si podobne ako Woody Allen, rád strihne vo svojich filmoch nejakú roličku. Znamenia sa mi páčili a keď som ich videla po prvý krát takmer pred desiatimi rokmi, urobili na mňa slušný dojem. Je pravdou, že prvá polhodinka sa rozbieha dosť pomaly a dialógy vo viacerých scenách sú pridlhé, taktiež som mala dojem, že otázkam viery sa venovalo trochu priveľa priestoru, postava policajtky Caroline mi bola dosť nesympatická a vadilo mi, že v závere chýbalo vysvetlenie a zodpovedanie niektorých otázok. Pre mňa mala však táto snímka vždy viac pozitív než negatív. Po prvé, nikdy som príliš neobľubovala Mela Gibsona, ale tu som uznala jeho herecké kvality, rovnako ako výkon rodiacich sa hviezd Joaqina Phoenixa a Abigail Breslin. Po druhé, na mňa zapôsobila práca s kamerou, hoci obyčajne si vo filme také veci nevšímam. Po tretie sa mi páčil ústredná dejová línia, mám rada nevyriešené záhady, ku ktorým patria aj kruhy v obilí. Atmosfére výrazne dopomáha skvelá a v pravých chvíľach desivá hudba Jamesa Newtona Howarda, ktorý s režisérom spolupracoval aj na jeho ďalších projektoch. Je tiež vidieť, že film vo viacerých ohľadoch (či už náhodne, alebo účelovo) pripomína dielo veľmistra hororového žánru Stephena Kinga, či už sa jedná o strašidelnosť a záhadnosť niečoho tak obyčajného ako je kukuričné pole, alebo o význam detských postáv. No a na záver, je mi sympatická idea sily osudu, neexistencii náhod a význame tak drobných vecí ako je pohár čistej vody. ()

Mictian

Film byl dobrý, ale nevěděl jsem jestli se mám bát nebo se mám smát. Vydět Meryla v alobalové helmě sedět mezi dvěma dětmi se stejnými helmami mi prostě připadá komické po napínavé scéně. Velice se mi líbily vzpomínky na poslední noc Grahamovi manželky. Je to zajímavý film proto čtyři hvězdy, ale na pátou tomu chybělo víc napětí a hlavně lepší a propracovanější děj. ()

aladeen

Nejsem milovníkem hororů, ovšem toto mě uchvátilo vším, co tomu režisér mohl dát. Napínavé od začátku až do konce a skvělý výkon Gibsona s Phoenixem, který tomu dodal tu správnou atmosféru. ()

eChoe

Zvláštní... film, ve kterém probíhá invaze mimozemštanů, ale o invazi mimozemšťanů vůbec není. Pro mě dokonalé dílo o existenci osudu a předurčenosti, nad kterým se člověk musí zamyslet. Záleželo mi na všech členech filmové rodiny, atmosféra se dala krájet a soundtrack je také perfektní. Film, který si zkrátka zaslouží nejvyšší hodnocení! ()

DjangoDoe

Znamenia patria ku filmom, v ktorých sa zakladá najmä na skrytom nebezpečí (podobne ako pri Votrelcovi). Skvelá atmosféra spolu s pár napínavými scénami rozhodne neprebijú filmy ako Šiesty zmysel alebo Vyvolený, no na druhej strane ide o nadpriemerný film svojho žánru. Zároveň je to posledný dobrý film Shyamalana. ()

acn

Mehehe, nemůžu uvěřit jak si Shyamalan zkušeně povodil tolik lidí, mě nevyjímaje. Jen to ukazuje, jak talentovaným a velikým vypravěčem byl. Znamení jsem vždy měl rád, vždy se na něj rád podívám znovu a co se týče hereckých výkonů, způsobu vyprávění, atmosféry a celé té omáčky okolo, nemůžu mít žádných výtek. Ale ten scénář, to snad ne. Tak mimoni mají slabost na vodu a napadnou planetu, která je tak modrá, až z toho Hejma chytil žlutého herpese, planetu, kde prší, kde je voda na každém posraném rohu. Dítě se počůrá strachy a zabije celou skupinu elitních mimozemských zabijáků. A když nepomůže voda, vemte kus dřeva! Vážení diváci, naše nové WS Teleshopping studio s hrdostí uvádí speciální, neuvěřitelné a nenapodobitelné dřevěné dveře, které jsou schopné dokonce i zastavit invazi mimozemšťanů! A odstraníte stopy i po zasáhu vzduchovkou pomocí jednoduchého hadříku. Ale třeba se někdy dočkáme pokračování kdy přiletí s pláštěnkou :-) ()

Tarhiel

Silné. Pre mňa osobne nečakaná pointa a vyvrcholenie, geniálny rozhovor o viere medzi Gibsonom a Phoenixom sa tiahol ako nosná téma celý film. Nikdy poriadne nevidíte, proti čomu vlastne stojíte, toto som prvý a (doteraz) posledný krát videl u Votrelca od Ridleyho Scotta, mnohé je skôr naznačené, než vypovedané. ()

Alan_Shearer

Náhodou, super záležitost! Zhamení může navenek působit jednoduše, málo postav, děj koncentrovaný vesměs na jedno místo, žádny přehnaný efekty - ale hovno! Shyamalan si bravurně pohrál s atmosférou, sem tam nějaká pointa, vzrůstající tendence napětí, pocity nejistoty a neznáma, dojem bezradnosti ale i touha přežit a ochránit svoji rodinu. Čekal jsem krapet eufemismu vůči velmi malym dětem, jenže celej film byl pojat tak syrově a upřimně, až jsem z toho byl překvapenej. Trochu mě srala ta exaktní interakce knihy a reality, taky mi vadil kladenej důraz na rozjímání o víře a možna bych čekal o něco dramatičtějši a logičtější rozuzlení, ale čert to vem. Bavil jsem se, po celou dobu jsem empaticky žil s rodinkou tvořenou skvělými herci (seděli ve svých rolích jak prdel na hrnec), takže dávam čtyři hodně slušný hvězdy. ()

Scraffy

Jeden z najlepších filmov s mimozemšťanskou tématikou. Keď sa M. Night Shyamalanovi chce, tak vie. Dvojica Mel Gibson a Joaquin Phoenix zaujímavá a v podstate ťahajú celý film. Niektoré scény sú dychberúce a do toho ešte skvelá hudba od Jamesa Newtona Howarda dávajú skvelú atmosféru. ()

papadoce

Znamenia ma vždy bavili. Je to jeden z top filmov pána Nočného. Navyše William Wallace je tu v najlepšej forme, Phoenix ešte v tej dobe neokukaný a detský hrdinovia na americké pomery neuveriteľne sympatický, mala Bo dokonca totálne na zjedenie. Má to príbeh, atmosféru, dokonalú hudbu. Mnohým režisérom mimozemských kokotín sa môže iba snívať o takom dokonalom spracovaní pohyblivých obrázkov ako to dokázal MNS. Chuťovka navždy. ()

ANTYCHRYST

Dvojice Phoenix a Gibson a samozřejmě obě skvělá děcka..:) táhnou celej film.. parádní herecké výkony..jak tam sedí čapky z alobalu na hlavě..to nemá chybu..:) napětí funguje po celou dobu..a krásně se to stupňuje..chvilkama je to napínavý thriller..pak skoro horor..a taky sci-fi..:) od každého trochu.. vše doplňuje atmosférická a kvalitní hudba od mistra Howarda.. 80% povedenej legendární ufo snímek. ()

Bezda22

Před lety jsem ze Znamení úplně hotovej. Hodně se mi líbí atmosféra filmu, která je místy fakt napínavá a vtahující, jenže každou chvíli jí něco rozbije. Buď je to nějakej vtipnej záběr, kterej možná ani bejt vtipnej neměl nebo nějaká hláška, která trochu paroduje sebe sama. Ale scéna, kdy Mel ufikne prsty emzákovi, přiběhne domů a tam na gauči sedí tři trpaslíci s čepicema z alobalu, tak to jsem šel do kolen :-D. Je těžký nevidět v tom Scary Movie :-D. Ale i přes chvíle, kdy mi herci přišli strašně přehrávající a nepřirozený, to není úplně blbý. Celkově je film zábavnej a je jedno, jak se to vezme. Buď to budem brát vážně a nebo jako lehce sebeparodující se film, v obou případech je to dobrý... Dobrý, to je trojka ne? Tak teda lepší... 75% ()

Brooks

Čo sa to so Shyamalanom stalo, že behom jednej dekády prešiel od tvorby takýchto filmov k tomuto? Jedna z najväčších záhad kinematografie. Znamenia sú žánrový bonbónik. Pekne napísané, držiace sa krehkého balansu medzi drámou a hororom, vynaliezavo nasnímané plýživou Fujimotovou kamerou,  so soundtrackom ako od Bernarda Hermanna, odkazujúcim až ku Psychu. Fenomenálny build-up hororových scén, emocionálna sila tých dramatických i precízne vedenie hercov prezrádzajú režisérovu životnú formu. Dokonca aj jeho obsadenie samého seba do, pre myšlienkovú rovinu snímky klúčovej vedľajšej úlohy, tu nepôsobí manieristicky, ako v jeho neskorších filmoch, ale hladko zapadá do celkovej nálady snímky. Škoda len toho finále, kde Shy uletel až príliš. "Návštevník" pôsobí dojmom veľmi zlého CGI a celá jeho scéna má podivný sebaparosický feeling, absolútne mi ku predchádzajúcemu dianiu nesedí. Preto len 4*. ()

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

ČSFD Award pro Jamese Newtona Howarda

04.04.2017

Přední skladatel instrumentální filmové hudby James Newton Howard obdržel v neděli 2. dubna z rukou Martina Pomothyho "ČSFD Award" za "Oblíbeného skladatele dobrodružných soundtracků". Průlomovým… (viac)

Shymalan se vrací k hororům

Shymalan se vrací k hororům

27.08.2015

M. Night Shyamalan (Šestý smysl, Vyvolený) se pokusil o výlet do blockbusterových vod a moc se mu tam nedařilo. Poslední vládce větru a Po zániku Země sice nelze označit za propadáky, což je v… (viac)

Herecký návrat Mela Gibsona

Herecký návrat Mela Gibsona

17.08.2008

Mel Gibson patřil ještě před pár lety mezi největší herecké hvězdy, ale za posledních šest let prakticky nic pořádného nenatočil. Nepočítáme vedlejší role v béčkovém thrilleru Paparazzi nebo podivném… (viac)