Príbeh boxera, ktorý sa po návrate z väzenia snaží vrátiť do normálneho života. Belfastský boxer a vojak IRA Danny Boy Flynn sa po štrnástich rokoch vracia z väzenia a snaží sa znovu vrátiť do normálneho života. Jeho bývalá láska je však už medzitým vydatá za iného uväzneného člena IRA. Danny ďalej boxuje a v jeho telocvični sa stretávajú katolíci i protestanti. Sektárske násilie však tejto zdanlivej idylke neumožní dlhé trvanie... (STV)

M.i.k.e

není to takový válec jako (také) Sheridanovo Ve jménu otce, ale i tak převládá spokojenost, protože tyhle dramata z prostředí irských bojů mezi protestanty a katolíky rámované akcemi IRA jsou zajímavé a divácky vděčné i po víc jak čtvrtině století. DDL a Emily Watson tradičně ční nad všemi...75% ()

Rocky88

Ve svém středu sice mírně zaškobrtává, nicméně stále se jedná o velice nadprůměrné politicko-sportovní drama, zaměřené z větší části na jednotlivce. ()

tomtomtoma

Silné, působivé a drsné téma filmového příběhu nemusí vždy nutně znamenat skvostný výsledek. Ale rozumím tomu, že právě takové příběhy dokáží přitahovat nejsnadněji. Národnostní nenávist a osobní zapšklost určitě nejsou těmi nejvhodnějšími atributy ke spokojenému životu. Naštěstí se tu objeví hrdina, který neváhá postavit se čelem k problémům i proti rozzuřenému davu. Osobně bych to příliš neviděl, jako psychologické drama jedince při zpětném zařazení do společnosti po návratu z vězení. Neboť hlavní hrdina Danny Flynn (zajímavý Daniel Day-Lewis) má zcela jasnou představu po znovunabyté svobodě, kterou krůček po krůčku naplňuje. Sice se mu staví do cesty životní nepřátelské reálie a fanatičtí rozeštvávači, ale nakonec je to on, kdo staví mosty smíření do budoucnosti. Hlavní ženskou postavou je Maggie (sympatická Emily Watson), která má vrozenou náklonost k hrdinovi z minulosti a přes všechny své pochybnosti a nepřátelské okolí se je snaží přenést i do zářivější budoucnosti. Z dalších rolí: střídavě opilec a trenér, upnutý na Dannyho, Ike Weir (dobrý Ken Stott), Maggiein otec Joe Hamill s novou vizí osvobozeneckého boje (solidní Brian Cox), neúnavný rozeštvávač se zakořeněnou nenávistí a osobní záští Harry (zajímavý Gerard McSorley), jeho stejně smýšlející manželka Patsy (Eleanor Methven), Maggiein rozhozený synek Liam (Ciarán Fitzgerald), či rohovník Eddie Carroll (Damien Denny). Překonávat dávná příkoří je obtížné, ale je to vždy lepší, než setrvávat v začarovaném kruhu násilí a vražd. Jak bláhoví jsou ti, kdo si hrají na války. Jak bláhoví jsou ti, kteří si nepřejí život v míru, ale snaží se rozdmýchávat doutnající nesváry, aby si udrželi svou moc v zemi strachu a umírání. Život pro boj není životem. A určitá paralela se nabízí i k současnosti, kdy na obou stranách kontinentálních třenic je mnoho štváčů, kteří vyvolávají vzájemnou nenávist, i když je často podložená lží a osobní ambicí jednotlivce. Jsme blázni, my, lidé! V takovém světě může každý být v očích druhého kurvou. ()

laik_60

Belfast ! Belfast ! :( Toľko pozitívnych ľudských charakterov v tom filmovom príbehu a predsa sa tam trieštia medziľudské vzťahy ako morské vlny o útesy. ()

Phos4rus

I kdy "IRA: filmy nemam rad, tak tenhle rad mit budu. Jsou zde perektni boxerske sceny a pravdive vyobrazene prostredi anglie a predevsim irska.DDL hraje opravdu v zivotni forme.! TI CO NEVIDELI-NECTETE TO!. Scena, kdy ma byt DDL zabit je opravdu exceletne natocena z hlediska psychiky herce. ()

danecek24

55. Zlatý Glóbus za rok 1997 - nominace (3) - Nejlepší film (drama), Nejlepší herec (drama) - Daniel Day-Lewis, Nejlepší režie - Jim Sheridan ()

zette

Film pusobi velice realisticky, ma dobrou atmosferu, hudbu, velice dobre herce... Presto si me moc neziskal a misty jsem se nudil. ()

Pajky3

Další z IRA filmů, který pro mě neni tolik silný. Daniel Day - Lewis je i přesto opět parádní. Prostředí boxu se mi líbilo, škoda jen, že ten film se soustředil na tolik věcí, že nakonec žádná nebyla až tak moc vygradovaná. ()

mortak

Bohužel film trpí schématickým rozložením rolí. Dobrý katolík chce mír, ten zlý je jednostrunně nenávistný až za hrob. Lewis připomíná hrdiny z knížek mého dětství - měli vždy zarputilý výraz v tváři, když šli jako tank za svým cílem. Film pozdvihuje z průměru jen nápaditá režie. A ten patetický závěr...no,no,no ()

okkac

Film o konfliktu mezi katolíky a protestanty v Belfastu v Severním Irsku. Člověk si říká, že v zemi jako je Velká Británie něco takového není možné, ale opak je pravdou. Asi si budu muset o tomto konfliktu něco nastudovat. ()

Splasher

Ó, Danny Boy, the pipes, the pipes (zkuste v podání Johnny Cashe). Tak trošku tušim, že ten českej dabing dostatečně nenahradil ty irský přízvuky a nedokázal navodit tu správnou atmosféru. Zápasy v ringu jsou povedené, stejně jako herectví pana Lewise. ()

flyboyeda

Jak by filmove drama souvisejici s IRA rezirovane Jimem Sheridanem a poctene opet vynikajici ucasti D. Day-Lewise mohlo byt spatne... Hodne silny film a moralne inspirujici pribeh. ()

StanislachKo

Čo u mňa uberá je až príliš veľa podobnosti s ďalším o niečo starším Day-Lewisovým hitom a teda "Ve jménu otce". Odhliadnuc od toho, že sa maniak musel stať boxerom na profesionálnej úrovni, keďže ho má hrať... jasná logika u tohto herca. Ale jeho snahu trochu zdegradovalo nazvučenie tých zápasov. To bola veľká škoda, že každý úder sprevádzal zvuk ako úder do činely. Takže suma sumárum: adrenalín športových filmov nikde a všetko ostatné tu už bolo vo vyššie zmienenom snímku. ()

andrii

Rozlitý sud prachu. V ruce zápal(ku). Rozjetý kotel, šňůra charakterů. Pěsti v městě bran, (t)restů. Balada ran arén, které mají prsty v šatně supích zápasů. Stětí štěstí. Ve štvanici na Amora. Bouře a otoky na pobřeží zasaženém lidskými doteky. ()

hans500

Spojení režisérského umu Jima Sheridana a nadpozemského herectví Daniela Day-Lewise je sázkou na jistotu, z jejich spolupráce už dříve vzešly dva výborné filmy ("Moje levá noha" a "Ve jménu otce") a ani "Boxer" není výjimkou. Tento film je také zaměřený na IRA (o IRA je už film "Ve jménu otce"), Day-Lewis je propuštěný vězeň, který začne boxovat, a i v této roli je naprosto přesvědčivý. Výborný výkon předvádí i Emily Watson. Film má zajímavý scénář, přiměřené tempo a dobrou kameru. ()

Mrkvič

To mi tu chybí teda pěný hodnocení. Viděl jsem Boxera podruhý a snad ještě lepší. Příběh plný nenávisti, lásky, obětování, spravedlnosti (spíše touze po ní) a také velmi dobře natočených scén z boxerských utkání. Navíc v hlavních rolích nikdy nezklamivší Daniel Day-Lewis, Emily Watson a Brian Cox. ()

JohnSmith

Další z mnoha filmů,které jsou přechvalovány.Bohužel mi celý film přišel hodně utahaný a samotný box byl velice nezáživně natočený. Lehce se Sheridan otírá o IRA a problémy v Severním Irsku,ale potíž je v tom,že opravdu jen lehce.Není mi jasné jestli točil film boxerovi s IRA v pozadí nebo o IRA s boxerem v pozadí. ()