Martin Fallon (Mickey Rourke) je vrah. Nezabíjí pro peníze, zabíjí z přesvědčení. Zabíjí, protože to je to jediné, co umí. Kdysi býval členem IRA, která z něj udělala bdělé napjaté zvíře bez svědomí. Pak ale jeden z mnoha atentátů nevyjde tak, jak by měl, a v křiku a plamenech umírají místo anglických vojáků děti. Tato náhoda zlomila zdánlivě pevný krunýř Fallonova bytí a on má už dost zabíjení a nekonečného násilí. IRA ho však jen tak nepustí - pátrá po něm jako po zběhovi, kterého chce postavit před vlastní soud. Jedinou Fallonovou šancí k úniku je člen gangu Jack Meehan (Alan Bates), který drží v ruce klíč k Fallonově svobodě - falešný cestovní pas; podmíněný poslední vraždou. A Fallon dělá další chybu, protože se v něm probudilo svědomí a on už nedokáže zabít svědka vraždy, nevinného člověka. Podléhá slabosti a tím začíná jeho vlastní cesta ke smrti... (oficiálny text distribútora)

kosta73

Příběh, který se poměrně dost vleče, nemá s akčním filmem moc společného a na seriózní drama obsahuje slušnou dávku kopanců, především v logice chování některých postav ( nelze popsat, musí se vidět ). Nad průměr ho mírně zvedají pouze výkony ústředních herců Rourke - Hoskins - Bates a to jenom v pár místech, ve kterých jim to nemastný / neslaný scénář dovolí. Dnes zajímavé asi už jen pro Rourkeho fanoušky. A jelikož já se k nim rozhodně řadím, vymáčknul jsem o jednu hvězdičku navíc. Zklamání. ()

Anderton

Je príjemné sa pozerať na americký film, pri ktorom je jasné, že tvorcovia nemajú v úmysle zarobiť veľké peniaze na vstupnom a aj s hviezdou v čele sa držia komorného charakteru rozprávania. Zaujímavý nápad, zaujímavé spracovanie a niekoľko dobre natočených scén. Tie sa bohužiaľ bijú s niekoľkými zúfalo naivnými, pri ktorých som prestával chápať, o čo tvorcom išlo, keďže sa od začiatku držali temnejšej nôty. Má význam sa zaoberať kritikou náboženskej symboliky, keď sa pozeráme na americký film o severných Íroch? Oba národy sú stále viac ako zdravo poblúznené kresťanstvom a pokiaľ má niekto psychické problémy, tak boh je často ten prvý na rade, ktorý si ich musí vypočuť. Bohužiaľ mi to už časom začalo liezť na nervy a ten záver je skôr vtipné wtf, ako hlboká symbolika. ()

LadyPupu

"Co to děláte, otče? Modlíte se nebo zvracíte?" Ach jo...Tak to je takový hodně slabý 80.-kový nic. Začátek to přitom mělo slibnej. Mickey jako zabiják s frisúrou á la veverka Zrzečka. Proč ne, říkám si. Uvidím dál. Jenže pak přijde první vražda. Mickey vraždí v rádiovce! Jako fakt v tý čepici se šťopkou!!! OMG! Od tý chvíle mi začalo být všechno jedno. Ale dokoukala jsem to. Za Zrzečku Mickeyho, zajíce Liama, za hudbu a český zbraně jedna malá téměř neviditelná *. ()

no2

8/10 - Milé překvapení. Žádná velkolepá výprava, spíš komorní drama odehrávající se velkou měrou v kostele a jiných "veselých" místech typu hřbitov, krematorium atd. Čekal jsem akční béčko, místo toho jsem se dočkal slušné várky psychologie a teologie. Vynikající Rourke i Hoskins, potěší Neeson v jedné z vedlejších rolí. Modlitba za umírající vznikla v tomtéž roce jako Angel Heart a Barfly a myslím, že o této době lze mluvit jako o jednom z vrcholů Rourkeovy kariéry... ()

genetique

Trošku viac akčnosti a povystrihovať pár zbytočne rozťahovacích scén, by snímku pridalo určite na atraktivite. Dramatická línia je presiaknutá tragickosťou, ktorú umocňuje aj záverečná scéna s krížom, no tej akcie by sa tam hodilo viac, potenciál na to bol. Hlavne nápaditosť scenára a Rourkeova charizma, ktorá na mňa vplýva ako jedna z mála hercov, spravila film kvalitným. 75%. ()

Zemřel režisér Mike Hodges

Zemřel režisér Mike Hodges

21.12.2022

V požehnaném věku devadesáti let odešel britský režisér a scenárista Mike Hodges, znám především díky filmům jako Flash Gordon a Pomsta bratra. Informaci médiím předal filmařův kolega a dlouholetý… (viac)