Konkurz

• Slovensko Konkurz na smrť (viac)

Kontroverzní japonský režisér Takaši Miike je tvůrcem tohoto znepokojujícího hororového filmu o ovdovělém producentovi, který se rozhodne zorganizovat konkurz na svou potenciální novou manželku. Mezi mnoha uchazečkami zvláště vyčnívá především jedna - rozkošná bývalá baletka oblečená v bílé. Vdovec je jejím záhadným půvabem zcela fascinován a nemůže uvěřit vlastnímu štěstí, dokud se svou budoucí nevěstou nezačne zabývat podrobněji. Detaily z jejího osobního života do sebe tak úplně nezapadají, nohy má zohyzděné řadou ošklivých jizev a Aoyama až příliš pozdě zjistí, že lidé v jejím okolí mají ve zvyku záhadně mizet. Když v jejím obýváku objeví spoutaného muže s uříznutým jazykem a chodidly, usoudí, že ona dívka patrně nebude ženou jeho snů. (Cinemax)

demented

Drvivá väčšina filmu je prachsprosté a nudné (melo)drama a posledných dvadsať minút taká light verzia série Guinea Pig. Ono v porovnaní s tou dramatikou čaťou pôsobí koniec fakt dosť brutálne, ale v skutočnosti to nie je nič moc a fajnšmekri to len odzívajú :) ()

dANo

Konkurz veru nenaplnil moje očakávania ani zďaleka, pritom neboli nejak extrémne vysoké... Prvá polovica filmu má len minimálne množstvo prvkov, ktoré by film zaradili do žánru horor/thriller a v tej druhej sa tie prvky síce objavujú, ale tam už zase zlyháva scenár. Neviem prečo, ale pointa mi jednoducho ušla a to som dával dosť veľký pozor aj na detaily. Formálna stránka filmu je asi jediné pozitívum, ktoré môžem spomenúť. ()

Moogwi

Kdybych já hloupý si nečetl komenty... sice jsem se včas zarazil ale i tak jsem věděl že přijde něco naprosto brutálního a tak se celý film změnil v jedno velké očekávání poslední půlhodinky, která byla teda..ehm, dosti brutální, a která by nejspíše přidala filmu čtvrtou hvězdu, ale bohužel překvapení se nekoná a můžu si za to sám :/ ()

zdenny odpad!

Zde je ukázka toho, jaký je rozdíl mezi očekávaným a skutečně viděným. Protože jsem uvěřil hodnocení zdejších uživatelů, na film jsem se podíval. 95 % debilního žvatlání (někdo to považuje za dramatické umění) a těch zbývajících pár procent o tom, kvůli čemu jsem se na to chtěl podívat. Ale i to byla hovadina. Debilní holka se mstí všem a všemu. Já bych ji jebnul po té pale... Ikdyž nápad s pitím oběda z misky bez uříznutého jazyka je fakt chutný. To také byla nejlepší scéna. Ta idiotina s jehličkama, to už jen korunovalo tento "vyjímečný" snímek. Fakt o hovnu. A ať mi nikdo nepodsouvá, že se neumím pořádně vcítit. A jestli mám nízké IQ proto, že 95 % uživatelů csfd tento film hodnotí dobře až velmi dobře, potom mám nízké IQ. Ale v tomto případě se za to rozhodně nestydím. Celkově shrnuto: podívat se na tento film bylo to samé jako by mi někdo žhavými uhlíky jezdil po stehnech. ()

Brain-D

Jako japonský romantický film to fungovalo dobře, ale bohužel to až tak není. Takashi tu k druhé půlce hl. ke konci namíchal trochu své krvelačnosti. Ale naštěstí to do sebe zapadlo celkem uspokojivě. ()

Specs

Hlášky: Yasuhisa Yoshikawa: - "Šťastní lidé neumí dobře hrát." & Asami Yamazaki: - "Tohle lanko snadno projede masem a dokonce přeřízne i kost." & (Asami řeže lankem Shigeharovu nohu.) Asami Yamazaki: - "Hlouběji, hlouběji..." & Asami Yamazaki: - "Slova vytváří lži. Jen bolest je důvěryhodná." & Asami Yamazaki: - "Kiri kiri kiri kiri kiri kiri!" ()

DeLaMorte

Takashi Miike ano to je moje slabina mám jeho tvorbu opravdu rád!V případě Audition mě ovšem,ale to zpravidla v každém jeho filmu mile překvapil.Film tvářící se skoro 3/4 délky jako romantické drama se během jedné minutky dokáže zvrtnout v něco tak hustého co dokáže fakt jen Miike! ()

sedm.1

V titulcích,ve filmu,který jsem viděl já,jsou napsaná stejná jména herců,název je stejný,jméno režisera je stejné,popisovaný děj je stejný,délka filmu je stejná a přesto mám pocit,že jsem asi viděl jiný film,než ostatní tady.Brutální,ne-li nejbrutálnější film?Dokonale zobrazené násilí?Šokující extrém?OK,každý máme nějaký názor.Asi jsem fakt jinej.Jinak Audition je skutečně poměrně dobrý film,s výtečnými herci a dějem.Romantický film,s ne zrovna obvyklím koncem.Toť vše! ()

solskjaer

Tak další setkání s japonskou brutální mystérií a opět další znechucení. Tedy znecucení jen dějové. Celkově vzhledem k žánru filmu, jde o nadprůměrný film. Ovšem některé scény byly na můj vkus až příliš drsné, a při scénách se strunou jsem si vyloženě zakrýval oči a hlavně uši to bylo vážně nesmírně nechutné. Škoda, že se film rozjíží tak pomalu, a jak už tady někdo zmínil tak 3/4 filmu jsou poměrně nezajímavá vata a zbývající čtvrtina je jedním slovem maso. Možná bych ale ubral trochu toho mysteriózna, těch snů bylo přeci jen příliš a "já se v nich ztrácel jako v rajských uličkách" :-). ()

Mr.Nigga

Začátek je poměrně zajímavý, dost vleklý ovšem konec je naprosto o ničem. Všichni ví, jak to skončí a jedinou možností, jak to zachránit je předvést něco opravdu šokujícího. No, abych řekl pravdu, konec jsem skoro prospal ()

vitekpe

Takovy rozehrivaci film pro divaka, touziciho seznamit se s japonskym stylem "hororu", resp. pricichnout opatrne k "japan shocku". Hodinku se sice nic nedeje, ale ten zaver to pak bohate vynahradi...ja tyhle filmy rad nemam. Ale jak se rika, clovek by mel videt vsechno, min. kdyz to chce pak nejak hodnotit, ze?... brr ()

Šakalík

Kromě závěrečné dvacetiminutovky je tenhle bezmála dvouhodinový snímek vlastně docela o ničem. Skoro nic se tam neděje, jen se postaršímu strejdovi poněkud zapalují lejtka pro mladou krasotinku, která mu jeho náklonnost ve finále vrátí i s úroky. :-) Film je natočen tak nějak divně, protože se tam skáče v čase sem a tam, prostřihy do minulosti jsou značně matoucí a hlavně teda děj se plazí kupředu hlemýždím tempem, takže jsem chvílema u toho klimbal. Nakonec to tedy vyústí v dramatické finále až morbidních rozměrů, což ale divákovi prozradí už samotný přebal, za kterýžto spoiler bych distributora nakopal do řiti. Celkově mě tenhle film ale vlastně ničím nezaujal. ()

bari68

Ťažko tento film nejako bližšie špecifikovať a rozoberať.Snáď ani žáner nie je pre toto dielo nejako prízračný.V podstate akási zmes melodrámy Ki-Duk-Kim-a, Lynchových mozgolamov v kombinácii viacerých dimenzií a časoprostorov skĺzajúceho do finále drsného tornture porn...Toto sú však myšlienky,ktoré nás napadali počas filmu.Na konci,ale dospejeme k porozumeniu nesúci lacnú pointu.Je to,ale vážne tá správna odpoveď?!... ()

cab

Vysinuty odkaz z Japonska, jak jedna docela nenapadna a nevinna slecna zachazi se svymi napadniky nebo obdivovateli v jakekoliv mire. 60% ()

Sancty

Jeden z tých filmov, pri ktorých je lepšie dopredu nič nevedieť. Aj keď v tomto prípade meno režiséra dosť napovie. 7/10 ()

F.W.Colqhoun

Slova vytvářejí lži, ale bolesti se dá věřit. Filmy jako Ōdishon inspirují k úvahám o výpovědních možnostech žánru - nikoliv jednoho žánru, ale všech žánrů. Lze skrze prostředek tak lživý, jakým žánr je, sdělit něco pravdivého? (Otázka pravdy, ať už je to cokoliv, nás tíží, přiznejme si to.) Asi všichni známe úctyhodné pokusy sdělovat pravdu "mimo" žánr, ale i ty často selhávají, neboť většina z nás žánr často žije. Potíž je jejich nevyzpytatelné prolínání v životě: Odcházíte ze zaměstnání, odehrávajícího se většinu stopáže na bázi sociálního dramatu, cestou žijete pásmo z Óčka a prásknutím domovních dveří se ocitáte v pornofilmu. Žádný Antonioni. A odpovědí na zpětně položenou otázku může být, když se někdo popasuje puzzle žánrů tak zdatně jako Takashi Miike v Konkurzu. Začíná to jako přesvědčivě sladkobolná rom-com, pojednávající o postarším vdovci Aojamovi, asijském bratranci Petra Kostky, který se rozhodne na doporučení známého filmového producenta řešit osamělost konkurzem na roli ve filmu, který dost možná ani nevznikne. Kdesi uprostřed příběhu nabírá film rozměru mystéria, které se propadá do surrealistického snového převodníku významů, ústícího v nepopsatelně bolestných dvacet minut. Krutá hra v posledních okamžicích stvrzuje sama sebe v syntézu všech předchozích poloh. C’est la vie. Konkurz je tak kouzelně poskládaná, absurdní a šílená podívaná, jakou nositel problému pravdy umění, nutně měřené hrůzou života potřebuje, aby mohl film respektovat zároveň pro schopnost měřit šílenosti života a také jako ujištění, že život nakonec v porovnání s [asijskými] filmy většinou tak příšerný není. Kirikirikirikiriiiiii... ()

Mafiapau

Celou dobu jsem si myslel že to bude nějaká Gratoska 2009, ale celej film je jen schíza v palici nějakýho zdarwebovanýho vyšoustávače, takže celá pointa filmu k h*vnu. Ale torture scéna byla dobrá, jen by to chtělo extended cut verzi s tím kde by mučila před frajerem i toho jeho syna. Jedna * jen za onu scénu kvůli který jsem film sledoval. ()