Pripojení

• Slovensko Pripojení: Rodina na baterky (viac)

Odkedy tínedžerku Katie prijali na vysnívanú školu, nevie sa dočkať, kým začne vlastný život mimo domu. Jej otec však odchod dcéry nesie ťažko, a tak sa rozhodne, že ju miesto letiska zavezie rovno do školy. Spolu s večne optimistickou mamou, mladším bratom a rodinným mopslíkom sa tak vyberajú na nedobrovoľný výlet cez celú krajinu, ktorý je však náhle prerušený vzburou robotov. Mobily, chladničky či hriankovače chcú získať vládu nad ľudstvom a zdá sa, že Katie a jej rodina môžu byť jedinou nádejou na jeho záchranu. (Itafilm)

FrankSusta

Tenhle film mě zkrátka a dobře nasr*l. Musíme v tom všichni žít každý den, a tahleta oddychovka to moc nezjednodušuje (na mě to bylo skoro až depresivní psycho). Ale nemůžu říct, že jsem se nesmál.  Tahleta pro mě až děsivá doba se skvěle hodí na zparodování a na otázky co kdyby...?, a tenhle film si je toho jist a perfektně to zachycuje. Abych se přiznal, vztahem k těm technologiím mám ze všech z té rodiny nejblíže tomu otci (h*vno tomu rozumín a štve mě to). Lidstvo se tedy mým podivným myšlením řítí do záhuby. ,,Stálo mě to 28 minut a spoustu slz, ale už umím skoro s počítačem!'' Po příběhové stránce perfektní, po animační... je neuvěřitelné, co již jde. Animace je opět o jednu příčku výš. Postavy perfektní; skvěle napsané, tudíž i skvěle zachycené a vztahy mezi nimi jak v životě.   Jinak ten film byl občas až moc ujetej, ale občas dost emotivní... jak v životě. Parádní jízda, co ale umí špatně naladěného člověka co tuto dobu zvládá ztěží dost nasr*t  9/10     menší spoiler!; fascinuje mě, že ty lidi na konci nejsou vystrašení (nebo výrazně poučený) ()

LukeUp

Což to jde dát jiný hodnocení, když tam je mops? Ale je fakt, že to je za poslední dobu nejoriginálnější animák. Geniální. ()

NiWi

Značka Lord & Miller je prostě zárukou kvality. Film nemá bůhvíjakou zajímavou premisu, nicméně jeho zpracování je velmi originální, vtipné, animace je skvělá a nápaditá, a rozhodně rád uvítám více animáků v tomto stylu. ()

Deusmachin

(Pozor! Troška Spojlerov) The Mitchells vs. the Machines je krásny a pohodový film od tvorcov Gravity Falls (čo je tiež absolútne dokonalý seriál ktorý by mal každý vidieť! :D ), ktorý dômyselne kombinuje 2D a 3D animáciu ktoré dokážu vytvárať jedinečné scenérie. Ústredne jadro príbehu je veľmi silné a priťahujúce a potom skvelo slúži k napínavým scénam a emocionálnemu. Je tu veľa skvelých a vtipných nápadov, z ktorých väčšina sa využije pri epickom finále. Jediná vec ktorú by som tak trochu vypichol je občasná skratkovitosť a rýchle vyriešenie problémov (Pal proste spadne do pohára s vodou kde sa pokazí, Matka Mitchellova odrazu dokáže jediným úderom ničiť supermoderných Robotov), ale to by som kvôli prijemné rýchlemu spádu vedel odpustiť. Je to proste parádička u ktorej teraz ľutujem že som ju nevidel skôr. Veľká chyba! 9,5/10 ()

otík

Určitě to není špatný animák především ve scénáři. Že se umělá inteligence jednou zblázní a obrátí se proti lidem, to ví každý kromě těch chytráků, kteří to vymýšlí. A je dost možná, že třeba někdo jako Mitchellovi pak budou zachraňovat svět. A vlastně to je na tom filmu i smutné, že děláme pohádky dětem o tom, co jednou může skončit jako Terminátor. Animace je hodně originální, osobně ty šílené střihy nemusím, ale chápu, že dnešní mladí tímto žijí. Vadila mi drsnost filmu, kde se likvidují roboti jen tak, hlavy létají sem tam, roboti probodnutí, rozsekaní a pohodka. To malé děti nedají a taky se to mojí pětileté dceři nelíbilo. Puboši to dají v pohodě a ještě zatleskají. No prostě jo, já to beru, ale úplně oslněn z toho nejsem. PS: dabing výborný ()

UhLee

(8,5/10). Nečekané a velmi příjemné překvapení v podobě animáku, který mi sedl jako prdel na hrnec. Nejen, že je to vtipné člověk se celou dobu stopáže skvěle baví. Ono je to také hluboké a skvěle zasazené do dnešní doby. Ušité na míru mojí generaci, protože se tady objevují vtipy, které rodiče moc nepobírali. My se sestrou jsme ale umírali. Hlavně díky zábavné animaci, která je hrozně hravá a není nikdy kýčovitá. Tohle se SONY opravdu povedlo. Kvituji také český dabing na NETFLIXU, který byl také na vysoké úrovni a u animáků mi dabing přijde fakt super bonus. ()

Lachtaan

Když už se synopse rodinných animáků točí stále kolem stejného mustru podobou hledání cesty mezi rodiči a jejich dospívajícími dětmi, je třeba zaujmout diváka alespoň po technické stránce a tu nový Netflixácký animáč představuje absolutně bezkonkurenční. Kombinace vymazlené počítačové animace s kreslenými prvky tu totiž byla zatím jen jednou skrze Paralelní světy a už tehdy to byla v kině fakt bomba. Samotný příběh Rodiny na baterky mě neodzbrojil tolik jako většinu těch, co už stačili hodnotit přede mnou. [viděno na Netflixu 2.5.2021] ()

David.Darco

Presne takéto animáky raz budem púšťať deťom. Šťavnaté, plné popkultúrnych odkazov, atypicky naanimované s rozpoznateľným rukopisom tvorcov animovaného Spidermana (Into the Spiderverse), ktorý bol brilantný. Jediné čo by som vytkol bol občasný kolísavý pocit z toho, že sa podarilo tvorcom vytvoriť naozaj rodinný animák pre všetky generácie. Občas tvorcovia skĺzli do zbytočnej infantilnosti. Naopak potešili perfektné hlášky a odzbrojujúci záver, ktorý si ma opäť naplno získal. ()

Qitek

Skvělá zábava, která je bohužel ve stínu (vím že neprávem) "pixarovského" Soul, po kterém se mi bude horko těžko hodnotit cokoli animovaného, ještě dlouhou dobu. ()

Mrkvič

Sice jsem film viděl v hodně rušivém prostředí, ale vím, že ho dám někdy rád znovu za většího klidu a že nesporné kvality má. Hned začátek je hodně pestrý, ale to tak bývá u většiny trochu solidnějších animáků. Vztah otce s dcerou se ale krásně rozvíjí po celou dobu filmu. Do toho šíleně škaredý pes, dva rozbití roboti a ujeté puberťácké dokreslování aktuálního děje. Fakt moc hezký a snad za pár let znovu a pak za pár let i potřetí. ()

LUKICKK

Po dlouhý době jsem si pustil animák, a celkem jsem chytl chuť na další, tohle bylo fakt mega moc dobrý, 10/10 bych tomu dal ale hodnotím jen hvězdami. Swag Mitchellovi. ()

ondraondra

Při sledování jsem si říkal, že je to hodně dobrý animák, který sice není příběhově originální a překvapivý, ale přesto je to nadprůměr. No ale pak přišla poslední půlhodina, která mě naprosto uchvátila. Takové vizuální žně jsem dlouho neviděl. Hodně to připomíná Zataženo občas trakaře nebo Lego příběh (Producenti Phil Lord a Chris Miller se nezapřou). Navíc jsem nečekal, že humor bude až tak excelentní a popkulturníma narážkama se tu taky nešetří. Nejvíc mě rozsekal souboj v obchoďáku. Hodně žhavý adept na animovaný film roku. 8/10. ()

Playman

Absolutně fenomenální animák využívající možnosti animace na maximum. A hlavně neuvěřitelně feel-good film. Adept na novodobou klasiku. :) ()

oveckaoa

Tak, že holka co točí horší videa než Ondra Vlček a nedíval by se na ně snad ani mentálně postižený jedinec, kluk, který je retardovaný už od pohledu a hned bych na něm spáchal eutanázii , aby se netrápil, pes (jediná vtipná postava bohužel má tak 5 minut navíc je to kopírka Hejheje z Moany a té kočky z Willoughbyových) otec a matka zachraňují svět před vzpourou robotů a později přiberou dva rozbité roboty co dělají vtipy horší než v Patovi a Matovi . Začátek a cca 20 minut je o hovně od té vzpoury robotů to jde s kvalitou nahoru. Za scénu s Furbym a za hudbu (mimochodem je to Rihanna a ne O-Zone) 2 hvězdy za ten útok robotů hvězdu navíc. Kdyby ta holka na konci opravdu umřela dal bych 5 hvězd. Raya a drak byla lepší neměla nucený humor a byla vtipnější 60 procent . Na stejné úrovni jak předchozí animák z Netflixu https://www.csfd.cz/film/838809-willoughbyovi/komentare/ ()

ivan bohatyr

Nebylo to tak skvělé, místy až trochu pitomé. Hlavně je to rodinné, příjemné a plné akce po celou dobu. Těžko najit nějaký vyložené "hluchý" moment. Celý děj je hodně moderní, věřím že starším generacím to nic neřekne. Mě takové ty přitroublé videa na youtube nic neříkají, možná proto z toho tak nadšený nejsem, ale i tak to bylo slušné. ()

VasaX

Celkem zábavný příběh o jedné výstřední (ale reálně spíš normální) rodince, co si vyrazí na roadtrip a postihne ji robotická apokalypsa. Pěkná animace, hromada gagů, které jsou humorné, ale je poznat že film míří na mladé osazenstvo. Stejně tak je to poznat na jeho stylizaci. V tomto ohledu je překvapivá stopáž, která je poměrně dlouhá a místy přišla i zdlouhavá. Ale ve výsledku je to příjemný, zábavný a oddechový animák, takže přivřu oko a hodnotím ****. ()

hroubek

Jsem dost spokojený. Mám rád originálně pojaté filmy, a animovaný film Rodina na baterky rozhodně originálně pojatý je. Jasně, je vidět, že se tvůrci inspirovali u filmu Zataženo, občas trakaře, ale to ničemu nevadí. Samotný film má z mého pohledu dobré tempo, zajímavé postavy, spoustu nápadů a dobrých scén a nechybí i nějaké to morální ponaučení o rodinné soudržnosti. Mladší diváci ocení širokou paletu barev, zábavný humor a scény s psíkem. Ty starší by pak mohli docenit pop kulturní odkazy, luxusní práci s animací (kombinace 3D a 2D animace je hrozně cool), ponaučení o moderních technologii nebo zákulisí natáčení krátkých filmečků či akci. Rodina na baterky je hodně fajn podívaná, která dokáže pobavit a dojmout. ()

bizz_mjc

Animák, který opět vykopává téma rodiny, ale zábavnost a akční, vizuální nápaditost z něj dělají jeden z nejlepší, co jsem viděl. Akorát by chvilkami mohl být méně zběsilý. ()

Brain-D

Cool záležitost jakou byl posledně animovaný Spider-man v Paralelních světech. Pestré, vtipné, účelné a s hlubokou myšlenkou 90% ()

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

NEJ filmy a seriály roku dle žebříčků ČSFD

30.12.2021

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

Oscarová Olivia Colman se připojuje k Marvelu

20.04.2021

Herečka Olivia Colman (Favoritka, The Father) se letos uchází o svého druhého Oscara, má za sebou taky čerstvě druhou sérii seriálu Koruna, v němž ztvárnila královnu Alžbětu II., a rovněž nadabovala… (viac)